Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

tammm
8. bře 2017

@norna pokud nepomůže,tak ani neuškodí a sex to zpříjemnilo 🙂

norna
8. bře 2017

@tammm jo tak to je jasny 😉

norna
8. bře 2017

@pidalka12 Tak uz je objednany...:D tricateho v pul osme rano :DD ten pomaže 😂😂

pidalka12
8. bře 2017

@norna
To nejsou gely, ale bylinky a čaje.
Partner určitě bude chtít, nemej strach. Kdyžtak to jde udělat ráno doma s pomocí a odnést na kliniku. Tak to měli my a bylo to pro chlapa asi míň stresující, víš jaký jsou citlivky :D

norna
8. bře 2017

@pidalka12 o gelech jsem mluvila s

norna
8. bře 2017

@pidalka12 s Tammm

tammm
8. bře 2017

@norna muj byl taky a dal to,a to jsem se mu to bala oznámit.Proste jsem ho postavila před hotovou věc,doktor tě posílá a basta 😀

norna
8. bře 2017

@tammm tak to je dobre..me to ceka dnes taky...myslim si ze se k tomu postavi dobre snad ...a mel to v pohode?me doktor rikal dnes jak rapidne narustaji chlapy se snizenou pohyblivosti spermii atd....

tammm
8. bře 2017

@norna 45% v pořádku 🙂 to stačí.

tammm
8. bře 2017

@norna problemy prý mají ti co maji sedavou práci,můj je automechanik 😀

norna
8. bře 2017

@tammm aha to jsem ani nevedela..no pritel to ma tak napul...jednou beha cely den jindy zase kolikrat sedi ale spise je to pul na pul..no ja sama jsem na to zvedava...😀

norna
4. dub 2017

@pidalka12 ahoj mamino..Tak spermio mame za sebou a ma vyborny vysledky..Doktor nam rikal ze uz dlouho tak dobre vysledky nevidel tak jsem nadsena ale zaroven to vse pada na moje bedra no...Takze prvni cyklus s clostikem mam za sebou pomalu ..pristi tyden okolo stredy mi ma prijit Ms ..tak dalsi cyklus zase clostil a asi navysi davku na dva denne..uvidime..pristi tyden se chystam k doktoru s vysledky a na kontrolu...a co ty jak se mas?co mimco v pupiku?❤

tyrmi
10. kvě 2017

Dobré ráno všem,

chtěla bych se přidat k této diskusi a zároveň si nechat od Vás poradit. Rok jsme se s přítelem snažili o dítě, ale MS byla nepravidelná, díky tomu bylo taky hodně zklamání. Zašla jsem si na preventivní kontrolu k mému gynekologovi, ten při ultrazkuvu zjistil PCOS a rovnou mě poslal na laparoskopii a drilling (03/2017) při operaci mě prohlédli celou a zjistili ještě, že mám malou dělohu. První měsíc po operaci MS přisla bez problémů po 28 dnech, ale teď už znova mám zpoždění 7 dní a test je negativní. Chci se zeptat jeslti některá z Vás si prošla něčím podobným a poradí mi co mám dělat. Zatím jím jen kyselinu listovou, nic jiného mi gynekolog nedoporučil.

Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den,

M.

tammm
10. kvě 2017

@tyrmi kup si Fertipronu v lékarně a od 1 dc pij Kontryhel čaj do ovulace.

tyrmi
10. kvě 2017

@tammm děkuji moc za radu

pidalka12
10. kvě 2017

@norna
Ahoj po dlouhé době 🙂
Tak to jsou z půlky dobré zprávy, ze je chlap víc než v pořádku. A ty to vyladis clostikem. Nebo uz se vyladilo? 🙂
Lepší bude soukromá zprava ;)

kristynaa_23
12. čer 2017

Zdravím, už jsem přispívala dřív, ted jsem tu dlouho nebyla. Můj gynekolog mi doporučil fertipronu. Je tu některá, který dopomohl k otěhotnění? Také mám PCO syndrom.

tyrmi
12. čer 2017

@kristynaa_23 Ahojky, zrovna jím fertipronu první měsíc a přišla ovulace takže uvidíme jak to dopadlo 🙂

kristynaa_23
12. čer 2017

@tyrmi super. Já jdu dnes do lékárny, tak uvidíme.. 🙂 Nějaké zvláštní užívání a dávkování nebo tak? Takže měříte i BT?

tyrmi
12. čer 2017

@kristynaa_23 Je to trošku dražší takže jsem na netu (myslím lékarna Apotek) na 3 balení za 650Kč. Je to na měsíc a půl, mělo by se to brát 2x denně. Ještě jsem partnerovi koupila Macu v tabletách. BT neměřím, ale dělám ovulační testy.

jarmulka
12. čer 2017

@tyrmi
@kristynaa_23 holky jen typ : do OVULACE dvakrát denně, potom stačí jednou denně. Jde tam totiž především o ten inositol , který je právě na správné dozrávání folikulů a ovulaci. Potom už z toho tělo využívá především tu kyselinu listovou, ale tu lze dodávat i v tabletkách levněji. Takže do OVU 2 krát denně, potom stačí jednou + zobat listovku a je to optimální.

kristynaa_23
12. čer 2017

@jarmulka jestli jsem četla správně tak ta Fertiprona už listovou obsahuje nebo?

tyrmi
12. čer 2017

@jarmulka děkuji za radu 🙂
@kristynaa_23 jj tam už je všechno, nemusí se brát kyselina listová 🙂

veronikav31
12. čer 2017

@tyrmi Ideální by byl Clostilbegyt v kombinaci s buď s Pregnylem nebo s Ovitrelle. Mě osobně Fertiprona nezabrala(brala jsem 3 měsíce), folikuly sice pěkné na ultrazvuku, ale nic z toho. Clostík zabral 4.cyklus a teď jsem na konci 6tt

jarmulka
12. čer 2017

@tyrmi
@kristynaa_23 holky obsahuje a má jí stepenou ( tělo lépe využije). Myslela jsem to tak abyste zvýšili ten příjem listovky z toho důvodu, že budete potom už brát jen jeden sáček fertiprony, tak listovku klidně raději ještě dodávat. Protože naopak po OVU je důležitá zase listovka pro správné dělení buněk, pro správný vývoj

tyrmi
12. čer 2017

@veronikav31 a to je na předpis nebo se to dá normálně koupit?

@jarmulka super, děkuji za radu 🙂

gariena
12. čer 2017

@kristynaa_23 Za mě Fertipronu ano, valila jsem ji po dvou sáčcích 3,5 měsíce a pomohla 😉 Ale taky jsem si dala vitamín E a rybí tuk v kapslích. Někde jsem vyčetla,že je to vhodné při PCO. Tak jsem to zkusila a vyšlo to🙂

kristynaa_23
12. čer 2017

@gariena ráno i večer? Asi blbost si dávat najednou třeba večer oba do hrnku co? 😀

gariena
12. čer 2017

@kristynaa_23 Já ji brala ráno i večer 🙂
To by mě nenapadlo po dvou do hrnku😂

kristynaa_23
12. čer 2017

@gariena jen momentálni nápad 😀😀