Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

nadrinka
24. zář 2017

@alkuska včera jsme na to hupsli 😝 když bude nálada tak pojistime i dnes, ale zrovna je v televizi fotbal, takže jistě chápeš že se to teď nehodí 😂

alkuska
24. zář 2017

@nadrinka Tak to držím palce, to máte posichrované 🙂

uzivatelkapetra
29. zář 2017

@nadrinka ahoj,tak jak se daří? Já měla stehy na pupku dost utažené, takže mi kousek trochu škaredě srůstá, ale to se spraví. Modřiny pomalu blednou🙂

nadrinka
29. zář 2017

@uzivatelkapetra ahoj, už je líp dnes jsem už poprvé na pár hodin v práci. Stehy jsem byla vytáhnout ve středu, klidně jsem mohla i dřív. Už mi to začalo rudnout. Modřiny ustupují, bolest minimální teď ještě otěhotnět a budu spokojená 🙂 koupila jsem Fertipronu, beru 2* denně tak uvidíme. Ty máš nějaké vitaminky?

uzivatelkapetra
29. zář 2017

@nadrinka taky jsem tady na koníkovi koupila inofolic a beru 2 sáčky denně. Do práce chodím od pondělí (až mě to štve když vidím, jak je venku krásně).
Nebolí už nic. Doktorka mi při vytahování stehů říkala, že mám břicho jak podzimní zahradu, jak jsem tam měla modřiny kdejaké barvy🙂

lenatko91
30. zář 2017

Možná pitomý dotaz, ale je vůbec možné mít pcos, když hormonální profil je v normě? V úterý jdu k dr, prej mi napíše nějaké pilule na simulaci... Tak jsem zvědavá.. Doufám, že to brzo klapne, už jen představa možnosti laparoskopie a jiných zákroků mě děsí...

uzivatelkapetra
1. říj 2017

@lenatko91 a nechala sis taky udělat AMH? Platíš si to zvlášť, tohle pojišťovna nehradí.

lenatko91
1. říj 2017

@uzivatelkapetra AMH je co? O tom jsem ještě neslyšela...

uzivatelkapetra
1. říj 2017

@lenatko91 je to hormon,který ukazuje ovariální zásobu. U pco bývá zvýšený.
Norma je nějak 2-6 a já mám 13,5.
https://www.modrykonik.cz/amh/

nadrinka
1. říj 2017

@uzivatelkapetra když půjdu na ten hormonální profil můžu jim říct ať mi to taky k tomu udělají a doplatim jen AMH?

uzivatelkapetra
1. říj 2017

@nadrinka no je to jen jedna ampule navíc. Mě to nabídli hned a stálo to 750,-

nadrinka
1. říj 2017

@uzivatelkapetra a muži se zeptat co vlastně tento hormon ovlivňuje? Nebo spíš na co má největší vliv a co na léčbu?

uzivatelkapetra
1. říj 2017

@nadrinka no neuděláš s ním asi nic, ale doktor mi řekl, že moje vysoká hodnota je pro pco typická.
Jinak co to je se dočteš v odkazu co jsem dala výše

nadrinka
1. říj 2017

@uzivatelkapetra po tom co jsem přečetla tak je dostačující 2-4 a optimální 4-6, ale horší je když je míň... Nepíše se o tom, když je víc což jsi ty jestli dobře chápu.... Ještě se na to zeptám doktora. Každopádně děkuji za typ 🙂 o tomhle jsem ještě neslyšela

uzivatelkapetra
1. říj 2017

@nadrinka jo taky jsem hledala, co to obnáší a v diskuzích jsem našla jen holky, co řeší pravý opak.

nadrinka
1. říj 2017

@uzivatelkapetra evidentně máš vajíček na rozdávání 🙂)

uzivatelkapetra
1. říj 2017

@nadrinka no bodejť když jsem je nikdy pořádně nezačala vyrábět 🙂

uzivatelkapetra
2. říj 2017

Tak dnes 15dc a 13 dní po laparce žádný dominantní folikul. Akorát plno max 10mm perliček. Poprvé to na mě nějak doléhá, když se ani po operaci ovulace nerozjede, tak už asi vůbec

brussali
2. říj 2017

@uzivatelkapetra nezoufej ještě. O laoarce toho ještě moc nevím, ale tyto tvoje "nove" vaječníky si ještě ani nezažily celý cyklus, tak se to třeba přeci nutně nemuselo projevit teď hned, nebo ti to tak lékař řekl?

brussali
2. říj 2017

@uzivatelkapetra a ještě k nizke sliznici, ja teď na konci září byla na kontrolu před druhým iui a sliznice byla katastrofální. Mudr mi řekla, že přitom v květnu, kdy jsem u ni byla poprvé, byla dobrá, takže tehdy prostě něco bylo správně. Po zamyšlení me napadá jen to, že jsem v květnu poctivě cvicila a od února taky brala chlorellu. Mudra zelené doplňky doporučila, tak jsem zase koupila chlorellu. Placebo nebo ne, k ivf dojít nechci😔

uzivatelkapetra
2. říj 2017

@brussali díky, tak prý by se ta moje hormonální nerovnováha měla srovnat(měla jsem jen trošičku zvýšené LH) a tak snad by logicky folikuly měly začít růst jako zdravým ženám?
Beru inofolic a dnes mě to naštvalo, tak začínám pít kontryhel🙂
Nechce se mi na ms čekat i 2-3 měsíce, když operace může mít vliv třeba jen 6 měsíců.

brussali
2. říj 2017

No to je jasný, ale proč myslíš, že přijde pozdě? Ja tento cyklus taky poprvé pijí kontryhel, asi už budu dost vším predopovana, ale teď si říkám ze pro to prostě musíme udělat maximum. Druhé iui bude odhadem za týden..

uzivatelkapetra
2. říj 2017

@brussali tak já bez léků nemám cyklus žádný, jelikož sama od sebe nemám ovulaci víš, tak zas nechci promrhávat čas. Pokud nedojde ovulace sama, budu muset zase brát léky, po kterých ms dojde.

brussali
2. říj 2017

@uzivatelkapetra jo takle. Já totiž ms mám sama od sebe, ale ovulaci taky žádnou, tak mi to nebylo jasný. Já vlastně asi taky nikdy pořádně neovulovala, a u 1. Iui kdo ví.. když to přímo u zákroku ani nekontroluji, tak těžko říct. U nas to bude za měsíc 2,5 roku a taky to na me doléhá.. 😔

lenatko91
2. říj 2017

@uzivatelkapetra Děkuju 🙂 zítra se na to doktorky zeptám.. Škoda, že to při hormonálním profilu nedělají automaticky..

nadrinka
2. říj 2017

@uzivatelkapetra nezoufej, ono se to rozjede určitě...😘 Já jsem domluvená s gynekoložka, že se objednám jak dorazí ms a ona mě objedná na kontrolu po ms... Tak jsem zvědavá co tam uvidí 😀 dnes jsem 29 DC tak jsem sama zvědavá, kdy se mrška ukáže. Prsa začali povolovat, takže počítám cca do 3 dnů...

nadrinka
2. říj 2017

@uzivatelkapetra mělo tam být *pobolivat 😀

uzivatelkapetra
9. říj 2017

Děvčata tak dnes mi dorazil gynex. Jsem 22 dc, tento měsíc i po laparce a drillingu. Ovulace s největší pravděpodobností nebyla. Mám to začít brát hned, nebo až 1dc? Teď jinak užívám inofolic a kontryhelový čaj, je nevhodné k tomu přidat gynex?

nadrinka
9. říj 2017

@uzivatelkapetra Gynex určitě od 1DC taky užívám, ale jen 10 kapek denně. Mám k tomu tu Fertipronu a mateří kašičku, tak uvidíme. Ale s čajem neporadím. 23.10. jdeme do ivf centra na první konzultaci, tak jsem zvědavá co se dozvíme

uzivatelkapetra
9. říj 2017

@nadrinka opravdu hodně se napij. Brali mi půl litru krve a vůbec to neteklo, tak jsem musela v čekárně vypít hodně vody🙂
A cítíš nějaké účinky těch kapek?