Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

alkuska
25. říj 2017

@bajunka Zkus to, nejhorší co se může stát je, že budeš tam kde jsi teď, ale o pár kilo lehčí 🙂

uzivatelkapetra
26. říj 2017

@lenatko91 tak anestezie ani cévky se neboj, cévku mi dali až jsem spala a vytáhnutí není nic a anestezie taky byla moje první a žádná hrůza se nekonala🙂

jarmarca
26. říj 2017

@lenatko91 ja se bala strasne,na zadne operaci jsem predtim nebyla...ale bylo to v pohode,cevku jsem nemela vubec a anestezie se mi libila az moc,fakt jsem se krasne vyspala,takovej peknej klidnej spanek to byl😂
Jinak s tou dietou je to tak, na nizkosacharidovou teda taky vuli nemam, ale nejim vubec mouku,snazim se i cukry,max v ovoci a je to znat, do tydne je mi daleko lip,nejsem nafoukla,unavena a kila jdou taky dolu...akorat to vzdycky nekde na dovce nebo vikendu jde do kopru,pres leto to bylo horsi no🙈

navrael
29. říj 2017

Ahojky holky mam diagnostikovano PCO, chtela bych se zeptat. Ted jsem poprve podstoupila stimulaci hormonama a injekci na spusteni ovulky, pote casovany styk- bohuzel neuspesny, a nejak nevim co bude ted. Jezdime do pronatalu, nejdriv nam budou zrejme nabizet inseminace a kdyz budou neuspesne tak umele oplodneni? Nekde jsem cetla ze inseminace je pouze o 1% uspesnejsi nez klasicky pohl. styk. Rada bych si precetla vase pribehy a pripravila se na dalsi pokus po dalsim zklamani...o mimi se snazime vic jak rok

uzivatelkapetra
29. říj 2017

@navrael vítej, iui určitě zkuste, není to moc úspěšné, ale ani tak drahé a třeba zrovna vám to vyjde, je to jen trochu lepší sex🙂 já jsem zkusila teď laparku tak uvidím, teď dorazila první ms po sice cca 40 dnech, ale i to je úspěch

navrael
30. říj 2017

@uzivatelkapetra ja jsem uz nestastna, pritel v zahranici takze dalsi pokud az v lednu a to jsme si slibovali minuly rok a silvestra ze letos na vanoce uz budeme tri a nic... vsechno se se*e , musim myslet pozitivne! 🙂

lenatko91
8. lis 2017

Ahojte, tak jsem dnes byla na folikulometrii po první dávce utrogestanu. Samozřejmě žádný úspěch, takže od dalšího cyklu přibude Clostil 3-7DC 1x denně. K tomu mi dala žádanku na Mojžíšovku a doporučila tu nízkosacharidovou dietu kvůli inzulinové rezistenci. Ale zároveň řekla, že se tím ještě nikdo nevyléčil :D jsem i ráda, že to tento měsíc neklapne, ale ten příští musí, protože jsem si naplánovala, že chci doma malou Pannu, žádného Lva :D :D

vkackah
8. lis 2017

o té nízkosacharidové jsem hodně slyšela, sama jsem nezkoušela, jsem "závislá" na cukrech.. nicméně asi budu nucena se do ni taky pustit...

lenatko91
8. lis 2017

@vkackah já si o ní hlavně musím něco vůbec nastudovat :D ale jakmile před tchýní odmítnu něco sladkého, bude následovat další komentář o tom, že nic nejím.. :/ už tak těžce nese, že nejím nic mléčného kvůli intoleranci a z masa jím jen kuřecí a ryby :D no nic, asi se začnu živit vzduchem a slunečním svitem :D

glaubie
25. pro 2017

Ahoj holky, tak uz jsem tu taky…je mi 28, v podstate nonstop od 16 let jsem brala HAK a necely rok zpatky jsem antiko chtela vysadit…a sup, nepravidelna ms, hoodne nepravidelna a slaba..pracuju ve zdravotnictvi, takze jsem hned bezela na CAR, tam mi po hormonalnim profilu a UZ diagnostikovali PCO. Radi by jsme s partnerem mimimko, ale chtela bych preci jen vyzkouset nejdriv prirozenou cestu…tak nevim… Pred necelymy tremi tydny js HAK vysadila nadobro a zkousime…povedlo se vubec nekomu otehotnet prirozene? Zatim mi ani nikdo nerekl, jestli mam nebo nemam ovulaci, mam prijit az budu chtit miminko. Trosku se bojim hormonalni lecby, proto s navstevou CARu otalim 😕

uzivatelkapetra
25. pro 2017

@glaubie ahoj, určitě se dá i přirozeně, záleží jen jak moc to máš špatné a zda jste ochotni čekat.
Pokud máš nadváhu, tak určitě zhubnout, jako první jsem brala na doporučení dr. cca půl roku doplněk stravy s inositolem.
První dva týdny cyklu zkus kontryhelový čaj a měř bazální teplotu, nebo ovulační testy, zkusit se dá kde co🙂

glaubie
26. pro 2017

@uzivatelkapetra dekuji za povzbuzujici zpravicku 😇 nadvahu nemam, mam uz objednany nejaky caj a doplnky stravy a planuju pockat do prvni ms, pak se objednam na car aby me znovu vysetrili...snad to nebude takova tragedie :(

alkuska
26. pro 2017

Ahoj holky, budu prodávat různé doplňky stravy a pomůcky co jsem používala před těhu, kdybyste někdo něco chtěly, než to navkládám na inzeráty... Mám tady čistý práškový inositol, progesteronový krém, ovu testy proužky i mikroskop na sliny. Možná bych pohledala ještě nějaké bylinky, myslím že tu mám nějaké kapky a kapsle s drmkem. A agnucaston co jsem koupila tady, ale ani jsem ho nestihla začít brát 🙂 kdyžtak napište do IP ať nedráždím admina 🙂.

anetuzka
27. pro 2017

@glaubie
Snad te teď povzbudim 🙂 vysadila jsem HA v květnu 2016, ale začít jsme se snažili v červnu 2017.
První cca 4 měsíce po vysazeni pravidelná MS, pak to ale začlo. Cyklus klidně i 70 dni a diagnóza PCOS. Dostala jsem jako první gynprodyl. Poté jsem zjistila, ze muže blokovat ovu, pokud neproběhne do 17 DC. Takže jsme ho vysadila, začala jsem užívat Drmek a Inofolic a po dvou měsících jsem otěhotněla. Nyní jsem ve 20tt a vše vypadá, ze je v poradku. Doktor tvrdí, ze je to zazrak, podle me je to ale drmkem a inofolicem + psychická pohoda. Nejak sem si ani na chvíli nepripustila, ze by mohl být opravdu nějaký problem. Držím palce!

glaubie
28. pro 2017

@anetuzka
Moc dekuji a gratuluju k tehotenstvi, hlavne se setri 😉 o drmku a infolicu jsem uz premyslela, ale porad nevim..reakce na ne jsou pul na pul...ale moc rada slysim, ze to jde i takhle. Ovulaci sis hlidala teplotou, nebo papirkama?

anetuzka
29. pro 2017

@glaubie
Ovulaci jsem nehlidala, vzhledem k nepravidelnosti cyklu bych se za ovu testy nedoplatila. Zprvu jsem měřila teplotu, ale přišlo mi, ze to o ovu nevypovida. Dovolila bych si i říct, ze jsem ovulaci měla snad poprvé. Bolelo me bricho jako před MS a výtok byl čirý a vodnatý. Doktor říkal, ze je to zazrak. Tak neves hlavu, určitě se to povede ❤️

adydejka2609
30. pro 2017

Ahojte všem, chci se zeptat mám pro a vysoké AMH dá se tato situace řešit na endokrinologii? Mám za sebou neúspěšně IVF a snažím se tedy najít jinou cestu....

uzivatelkapetra
30. pro 2017

@adydejka2609 vysoké amh značí velkou zásobu vajíček a je typické pro pco,toto řešitelné není 🙂
Jaktože nebylo ivf úspěšné? Jako nedozrál dostatečný počet vajíček?

lenatko91
3. led 2018

Ahojte, jdu si pro trochu pozitivní energie 🙂 první cyklus s clostilem zabral, folikuly narostly 20mm, no nakonec přišla MS těsně před vánoci, tak bohužel.. Tento cyklus stejná dávka clostilu, dnes folikulometrie a našli jen jeden, 6mm. Tak zas nic.. Tak příští měsíc bude dvojitá dávka.. Doktorka už začala mluvit i o spermiogramu, laparce a umělém oplodnění.. Jak jsem byla v klidu, tak už po tom rozhovoru moc nejsem.. :D uvažuju, že pokud by ani příští cyklus neklapnul, tak půjdu na laparku dobrovolně...

uzivatelkapetra
3. led 2018

@lenatko91 ahoj, nezoufej. Než do sebe začneš nechat řezat, tak si opravdu nech vyšetřit i muže. Jinak laparka není nic hrozného, taky jsem se bála, ale nakonec úplně v klidu. Bohužel mi pomohla pouze k jedné spontánní ovulaci.
No vzhledem k tomu, že se nám už nechtělo čekat, rak jsme šli do ivf a zatím to vypadá, že se prcek chytil🙂
Ale spoustě lidí ta laparka sama pomůže k zázraku 🙂

lenatko91
3. led 2018

@uzivatelkapetra on právě zatím nechce.. Já bych ho tam nejraději objednala hned :D ale on chce ještě počkat pár měsíců.. Nutit ho nemůžu.. Ale pořád je šance, že zabere dvojitá dávka clostilu a žádné řezání ani spermio se konat nebude.. A nebo si to muž do té doby rozmyslí 🙂
Tobě každopádně držím pěsti, ať se prcek udrží! 🙏🙂 beru to tak, že tento cyklus tělo nabere síly a ten další bude zase ready 😀

uzivatelkapetra
3. led 2018

@lenatko91 tak pokud nechce pro to mimčo nic udělat, tak to je těžko, ta chlapská hrdost je občas úplně nelogická🙂
Když jsem řekla manželovi co obnáší každá moje prohlídka, tak nevěřícně koukal, že mi tam furt hrabou.
Však jak by byl problém pro něj hodit trochu do krabičky 🙂

renmi
22. led 2018

@rudolflenka Dobry den 🙂 Vidím, že příspěvek je uz starší, ale snad se dočkám odpovědi 🙂 Mohu se zeptat co Vám pri PCOs nakonec pomohlo? Ja jsem skoro rok po revizi, ZT v 10 TT. A tuto diagnozu mi jen tam mezi reci sdělil pan doktor jako by se nechumelilo :(

uzivatelkapetra
22. led 2018

@renmi mě nepomohlo, ale hodně holkám pomohlo zhubnout, brát něco s inositolem, popř zkusit do ovulace pít kontryhelový čaj, nízkosacharidová dieta

renmi
22. led 2018

@uzivatelkapetra děkuji 🙂 nad dietou už jsem také přemýšlela, snad se brzo zadari

anetuzka
22. led 2018

@renmi
Mne Inofolic a drmek. Plus jsem začala jist paleo - ne kvůli hubnuti, ale kvůli omezení cukru.

renmi
22. led 2018

@anetuzka ja se od nového roku snazim vynechavat cukry + plus se snazim jist vic, hlavne syrove zeleniny, piju jen caj a vodu a vynechavam pečivo i kdyz to ne zak striktně, ale když uz si nejake dam, tak třeba spaldove atd.

anetuzka
23. led 2018

@renmi Jojo to je určitě! Plus me fakt pomohl ten Inofolic a drmek - navodilo mi to pravidelnou ovulaci 🙂

rudolflenka
autor
23. led 2018

@renmi já už sem to tu psala, že nakonec se u mě PCoS nepotvrdila... Ale nechala jsem to zde pro další... Já brala Nosifol a Femigard sirup, jinak teda po porodu druhého syna mi naskočil a MS krásně pravidelně sama, i ovu jsem vždy poznala a do. 3 měsíců znovu těhotná. Termín mám. 19.3 🙂 Přeji ať se brzy zadari... Diagnóza PCoS je pro doktory strašně snadná, když nic moc neví... Já bych si hlavně udělala hormonální profil a z toho vycházela... Každému pomůže něco jiného. Držim palce!

renmi
24. led 2018

@rudolflenka moc děkuji 🙂 snad ano, ja ted dostala leky na vyvolani Ms, ktera mi na podzim vypadla, tak chvíli počkám zda se tělo vzpamatuje a uvidim co dál. S mým gyn. je celkem rozumná domluva.