Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

pavlinaoo
27. čer 2014

Ahoj holky, taky mám PCO, MS sama nechodí, naštěstí mám už jednu holčičku (po clostil. a utrogestanu..) Ale to jsem ani nevěděla, že tuto poruchu mám..brala jsem to, že hormonální profil nevyšel úplně super, tak mi dali něco na podporu. S diagnózou PCO přišel až ted můj nový doktor a jako 2 možnoti mi dal: proveru a nebo HA, tak jsem zvolila proveru...ale je to na 2 věci ☹ 🙄 😝 . Chci ovulovat a normálně otěhotnět...clostil se už nějak bojím...nemáte někdo zkušenost s nějakou alternativní léčbou???? Jinak jsem si koupila vitamíny řady B, piju kontryhel a zobu ještě listovku...@korticka jaká homeopatika ti naordinovala?

serenna30
27. čer 2014

@rudoflenka @korticka ahojky, tak já bych rozhodně HAK nebrala!!!! Brala jsem je 12 let a ted jsem kde jsem ☹ Zkus nějaký čaj na vaječníky a cysty, třeba to odejde samo s mrchou. Muj Dr (z Caru) mi taky řekl, že jednou z možností je nasazení HAK na 3 měsíce, aby se srovnali hormony atd. No rovnou jsem mu řekla, že to tedka pro mě nepřipadá v úvahu. Já jsem moc spokojená s bylinkami od pana Jukla, mrkni na netu na bylinkářství JUKL, můžu jenom doporučit jejich sypaný čajíky. 😉 🙂

batusi
27. čer 2014

Doporučuji začít s hormonální jógou, vyšel o ní teď článek v časopise Vlasta, jinak pro více info zde:
http://www.hormonalni-joga.cz/

korticka
27. čer 2014

no ty homeopatika jsou individuální na konkrétního člověka...musí ti je napsat nejlépe dobrý homeopat 😉 já beru pulsatilla a sepia...k tomu mi poradila sarapis a vit.E.

korticka
27. čer 2014

@serenna30 jj a taky je velice dobrý přípravek Indonal....zabral mě na intim.bradavice i mým dvěma kamarádkám při cystě 😉

elennka
27. čer 2014

@rudolflenka antikoncepci bych nebrala, zkusila bych něco přírodního.. doporučuje se mateří kašička (pro oba partnery), na sliznici kontryhel..
já sama bych už antiko do úst nedala, kdyby mě ji doktorka neládovala.. na úpravu cyklu.. tak ..

korticka
27. čer 2014

@elennka jj tu mi doktorka taky poradila...užít jedno balení kašičky, nasadit homeopatika, pak pokračovat sarapisem...v něm je také mateří kašička....jediné že po něm mám akné...asi reakce na pyl...jsem alergik 😠

serenna30
27. čer 2014

@batusi @rudoflenka @korticka mě hormonální jóga nadchla. Zpětně jsem zjistila, podle měření BT, že v den první lekce jsem měla svou první ovulaci při PCO...takže taky doporučuji!

scheetje
27. čer 2014

Devcata, neklesejte na mysli. Je to 3 roky, co mi doktor oznamil, ze mam PCO a uz me chtel objednavat na laparoskopickou operaci, ze vubec nebudu ovulovat a jsem prakticky neplodna. Nikam jsem nesla, ze to necham na prirode, HA jsem vysadila. Na dalsi kontrole jsem mu slavnostne oznamovala, ze za posledni rok jsem menstruovala dvakrat!! On se mi vysmal, ja to brala za uspech. Menstruace pak chodila divoce, ale chodila a za dalsi rok jsem prisla panu doktorovi oznamit tehotenstvi, no ten se divil... A dnes mam doma skoro dvou mesicni Rozarku. Takze, i s touto nic moc diagnozou se to da, priroda je mocna. Nechodila jsem nikam, nebrala jsem nic, o kys.list. jsem do te doby v zivote neslysela 🙂 Proste to jde, nekdy se tomu musi trosku pomoct, ale nic neni nemozne. Moc vam drzim pesti, abyste se brzy radovaly z //.

85jana85
27. čer 2014

@serenna30 Po přečtení článku mě taky hormonální jóga nadchla a v srpnu jdu na víkendový kurz 🙂 Doufám, že to pomůže i mně.
Holky podívejte se na tyhle stránky o hormonální józe. http://www.hormonalni-joga.cz Paní co to vede měla po vysazení antikoncepce stejný problém. PCO, byla bez menstruace a ovulace. Po cvičení se jí to zlepšilo a ostatní to taky chválí.

rudolflenka
autor
28. čer 2014

Ahoj holky díky za rady, jenže já beru Gynex, kapky z Jeřábu ptačího a ještě Nosifol...a stejně se mi cysta objevila....a ms nic...takže na mě ta příroda nějak nezabírá. Je ale fakt, že HA si asi napsat nenechám a dál pojedu na bylinkách, než abych krátkodobě svoje tělo takto vystavovala "šokům"...už vidím ty kyselý obličeje doktora ☹ A ještě se chci poradit a to docela nutně - jestli tu měl někdo cystu, tak jak to u něj probíhalo? Já jsem byla v pondělí na injekci, aby cysta praskla. Od té doby se bolesti trochu zmírnily, ale včera mě to začalo dost bolet a začala sem špinit - nebo spíše trochu krvácet (doktor mě říkal, že budu špinit) Jenže dnes už ze mě celý den valí krev (tak jsem to neměla ani při silné MS!!!) no ani vložky doma nemám, jak mě to překvapilo, co vám budu povídat a intimka nestačí...Tak raději ležím, protože když vstanu, tak krvácím opravdu hodně. Je to normální? Myslíte, že už ta cysta praskla, nebo...? ☹

serenna30
2. črc 2014

@rudoflenka ja s tím zkušenost nemám, ale podle me praskla. Stejně bych ale zašla na gyndu!

nynus
28. črc 2014

nooo po precteni tveho clanku sem takhy jelen,sice stale nevim zda toto mam ale asi spise ten tstotsteron bude vysoky mam vse cos psala jen ne ta obezita,ale zase ms dostavam od prasku porad a neberu je sest let a tot se zacalo projevovat nedavno tak rok dva asi ale zase dr primo nerek ze mam to PC... ale mozna, vajicka se mi jeden cas netvorila ale ms stale pak ze se delaji ,ale je jich malo a sou mala a pak asi ok.je to teds tezky ☹

nynus
28. črc 2014

@rudolflenka takuy sem mela takle cystu ze me hodne bolela strana jedna ,vajecniku pak praskla a bolest vcudu,ale nepamatuju si ze bych nejak extra krvacela to ne asi byla velka ta cysta tvooje

korticka
29. črc 2014

Tak holky jak jste na tom? něco nového? 😉
já po měsící braní homeopatik a sarapisu uplně fajn...je mi líp než kdy dříve...ms přišla sama...sice až 42DC ale i tak 🙂 dokonce jsem i mín nafouklá...nemám takové hrozné břicho...a celkově super pocit... 😎

rudolflenka
autor
29. črc 2014

Já chci taky menseeeeees! 😀 já furt nic....cysta praskla, měla 5cm! Alespoň že tak...HA mi teda znovu nenasadil, ale mám dojem, že budu muset znovu na vyvolávačku na ms ☹ a to mám relativně klidový režim, popíjím kontryhel a beru kapky...achjooo :-P

korticka
30. črc 2014

@rudolflenka a nechceš vyzkoušet taky ty homeopatika???

rudolflenka
autor
30. črc 2014

@korticka no já nevím, to je určitě drahý ne? 🙂 jak se to jmenuje? 🙂 Můj gynekolog je prý i homeopatik, což se trochu vylučuje, ale tak mohl by to znát třeba 🙂

rudolflenka
autor
30. črc 2014

@korticka a sarapis je na menopauzu, ne? 😀 že bych si to koupila? 🙂

korticka
31. črc 2014

sarapis je celkově na srovnání cyklu a úpravu menses...jsou v tom vitamíny a mateří kašička..na měsíc to vyjde cca 450,- a homeopatika stojí jedna tuba 85,- ta vyjde na cca 15 dní...beru totiž 3 kuličky 2x denně....ale je to individuální to ti musí předepsat homeopatik 😉

miha023
18. srp 2014

@luciper ProsimTe ctu tady rvoje uspechy a moc moc gratuluju 🙂 mohla by jsi me poradit jak zacit s tim procistenim tela,potrebovala bych taky ,mam cysty a nechci brat zadne HA...dekuji moc za odpoved Misa

alkuska
13. zář 2014

Ahojte holky, co je u koho noveho? Dlouho se tu nic nedelo, snazite se jeste vsechny? Já od května beru Inofolic a metformin (a zacla jsem behat - teda ne uplne ppravidelne, ale pomalu se lepsim) a musím říct, že se mi srovnal cyklus, ale jinak zatím nic... Skoda, minuly cyklus jsem mela presne 28 dni (!!!), ale zas jsem neovulovala, toz nevim...

korticka
15. zář 2014

Ahoj..hlásím že u mě nic nového :(
Poprvé s homeopatiky a Sarapisem přišla MS po 42 dnech, ted je to už 64DC a menses nikde :(
takže jsem zas na mrtvém bodě, ztrácím naděje ☹ Prvního října jsem objednaná na endokrinologii kvůli vyššímu TSH, obávám se že se budu muset vrátit do CARu 😒 achichjooooo

vrk
15. zář 2014

@rudolflenka ahojky koukam ze cekas mimi;) porad jak na to?;) taky mam pco a ted 33mesc nic neberu je metformin na snizeni cukru v krvi a ms jaki zazrakem poprve prisla 🙂 a minuly mesic folik 20mm 20dc a ted uvidime...🙂

rudolflenka
autor
15. zář 2014

@vrk Ano, je to tak 🙂 chtěla jsem to sem napsat, ale byla jsem mimo PC....je to vlastně takový malý zázrak u mě...já jsem tehdy měla tu 5cm cystu, pak opravdu praskla a krvácela jsem hodně. Nicméně dle výpočtů, jsem musela otěhotnět bezprostředně (asi týden) po tomto krvácení. Ani si nejsem vědoma, že jsme měli sex 😀 no prostě, jak říkal doktor. Nelámat to přes koleno, nemyslet na to a ono to přijde, když to nečekáte... Jde to těžko, ale opravdu přes ty prázdniny jsme měli tolik starostí, že jsme se ani nesnažili, skoro sex neměli a vidíte to 😀 já myslím, že se tím krvácení tělo očistilo a asi se spustila ovu, co jsem tak dlouho neměla. I doktor se dost divil a nechtěl mě ty testy věřit. No pak mi gratuloval - byla jsem už v 7tt! 🙂 O prázdninách mi bylo pořád špatně, ale nějak jsem si toho nevšímala. Pak mě začal bolet podbřišek, tak jsem se děsila, jestli tam není cysta. No a pak se mě zvětšily prsa a bolely. To už jsem si říkala, že je divný, ale nechtěla jsem si dávat falešný naděje. Tak jsem šla za doktorem jakože s cystou, jenže měl dovolenou. TAk jsem čekala dva týdny, nedalo mi to a udělala si 3 testy. Všude byly "dálnice" tak jsem se začala trochu radovat. Holky tady mě říkaly, že cysta dělá jen "duchy". No a pak se to potvrdilo 🙂 Zatím jsem v 11tt tak snad to vydrží. Za týden jdu na velký UTZ a snad bude vše v pořádku 🙂 Přeji všem vytoužené II , ono to jednou vyjde! 🙂

alkuska
15. zář 2014

@korticka Nehazej flintu do zita, mozna ze bude stacit srovnat tu stitnou zlazu... Ja jsem ted povzbuzena zpravidelnenim cyklu - od dubna prvni cyklus 47 dni, pak 40, pak neuveritelnych 28 dni a tedkonc 35. Takze doufam ze se konecne nejak startuju 😉 Predtim klidne dva mesice. Nevim co na to melo vliv, jak jsem psala, beru od dubna Inofolic, metformin a vic se hybu i kdyz bez vyrazneho vahoveho ubytku. Nejvic bojuju s psychikou, otehotnela totiz pred prazdninama moje sestra a desne ji to zavidim. A svagrova uz ceka druhe. Jsem z nich nejstarsi a furt nic.

korticka
16. zář 2014

@rudolflenka moc gratuluji 😵 🙂 ani jsem netušila...aspoň někdo se může radovat!!!
evidentně se z cysty stalo miminko...já ti to mooc přeji...i závidím 😉
já počkám na tu endokrinologii a pak se uvidí...

vrk
18. zář 2014

@rudolflenka juu tak to zni skvele !! Mne se cyklus rozjel po metforminu a malinove smesy dedka korenare. Dnes na utz folikl 20mm tak uvidime co bude dal ;)

korticka
19. zář 2014

@vrk ahoj...a chodíš jen na folikulometrii nebo bereš nějaké hormony (Clostil, atd...) to mě dr. nikdy nenabídl folikulometriii bez hormonů

franerka
19. zář 2014

No já jdu 1.10. na poslední odběr kvůli hormon. profilu a pro recept na Duphaston. Doktor je velice pečlivý, což je fajn. Manžel už bueu po spermiogramu. Takže prvně mi dá duphaston a pak mi říkal, že přidá Clostil. Snad se tedy brzy zadaří, do konce roku bych to chtěla stihnout. Byl by to krásný dárek na Vánoce .-)