Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

romca05
7. únor 2014

Ahoj, já bych řekla, že se PCO může objevit kdykoliv. Já jsem poprvé otěhotněla hned a když jsme se začali snažit o druhé, tak jsem měla velký zpoždění, šla jsem na gyndu na vyvolávačku a doktorovi se to nezdálo, tak mi udělal ultrazvuk a hormonální profil a našel mi PCO. Hormonální antikoncepci jsem nikdy nebrala, nadváhu po prvním těhotenství jsem měla, horší pleť a nepravidelnou menstruaci jsem měla odjakživa. No a dopadlo to tak, že jsem šla na laparku (drilling vaječníků) a pak jsem po ní za půl roku přirozeně (teda vlastně s injekcí Pregnylu) otěhotněla. Takže přeju hodně štěstí a úspěšnou léčbu, určitě se mimčo podaří!

ladus88
7. únor 2014

Tak u me urcite na tom vliv ha nemela,brala jsem pul roku pred cca 4lety.Je to hodne rozsirene,to mate pravdu.Po roce snazeni a porad omylane vety doktorky-mate jeste cas,jsem se rozhodla zmenit dr.Hned celkovy hormonalni profil a dalsi vysetreni.Dostala jsem clostylbegit,ktery nezabral a s jedinou odpovedi:IVF s ICSI.Rekla bych ze to nemuze jen jedna vec,tech veci tam je vic.Podle meho dr. se to tezko diagnostikuje uz skrz to ze nektere zeny nemaji kazdy cykl ovulaci.A kdyz se nahodne vybere anovulacni mesic muze to i zapricinit spatnou dianozu.Jedno proti dr kteri mi rikaly ze mam pco a prirozene neotehotnim ale zas mam v sobe hodne latky ktera nezpusobuje potrat,by se i umele melo a mohlo na poprve zadarit,jsem v 6tt potratila.Po techto zkusenostech a litani po dr jsem se rozhodla prejit na alterntivni medicinu za pomoci bylinek.Stoji to pak korun a mam jistotu ze si do tele necpu chemicke latky. Zaverem bych rekla ze mi prijde ze doktori casto diagnostikuji pco a zenou zensky na umele.Jsou i jine moznosti.A hlavne je o i dobou kdyby snazilky chteli byt hned tehotne.Muj nazor i kdyz jsem porad snazilka uz 19mesicu 😉

elennka
7. únor 2014

@ladus88 ahojda holky, já jsem snažilka nesnažilka skoro 8 let, mě PCOs diagnostikovali jak odběry, tak při laparoskopii. Vyzkoušela jsem byylinky, ,mateří kašičku, hormonální léčbu, výraznou redukci vahy... a nic..
Vám přeji brzké těhu 🙂
co se týká PCOS - nejlépší diagnostika- je laparoskopii, podle UZV a odběrů to může být zkreslené..

elennka
7. únor 2014

@rudolflenka hormonální antikoncepce si myslím PCO a další problémy prohlubuje.. nic neléčí..

rudolflenka
autor
7. únor 2014

@romca05
@ladus88
@elennka

díky za první příspěvky...moc o tom nevím, tak jsem ráda za každé info 🙂

budu ráda za Vaše průběžné zprávy jak na tom jste...ať třeba taky můžu gratulovat k mimískovi 😉 věřím že to půjde, ale tím, že nejsem informovaná, tak jsem trochu nervózní ...

gosa22
8. únor 2014

HA kryla PCO, pokud žena nechce těhotnět, tak se právě tento syndrom léčí HA...tudíž dříve nic vidět nebylo...tohle se vždycky provalí, jakmile se vysadí HA...doporučuju si srovnat celé tělo pomocí produktů a diagnostiky Energy...lékaři to často řeší injekcemi na vyvolání a nasazením prášků na ovu...je to ale záběr na celé tělo...držím pěstičky a hlavně myslet pozitivně! 😉

rudolflenka
autor
9. únor 2014

@gosa22 : já právě od Energy užívám Gynex a pořád nic ☹ ..je fakt, že je to možná brzo, ale těžko říct, jestli to vůbec pomůže, když mám PCOS ...

@ladus88 tak přeji, aby se zadařilo 🙂 ...já se totiž pořád v tom cyklu neorientuju. Možná si řeknete, že sem blbá - jenže v biologii jsme tohle moc neprobírali a z netu mi vše není jasné...jak to teda je s tou ovulací? MS neznamená, že proběhla ovulace? Já to nechápu 😅 takže pokud mám MS, tak to ještě neznamená, že můžu otěhotnět...??? 😕

spagatice
9. únor 2014

@rudolflenka Přesně tak, můžeš mít normální ms, ale cyklus bez ovulace 😒 . Ale neboj, určitě se jednou zadaří 🙂 , já mám taky PCOS, manžel špatný spermiogram a podívej se do mého profilu 😉

rudolflenka
autor
9. únor 2014

@spagatice díky za vysvětlení, ale stejně mi to pořád není jasný, jak ten cyklus probíhá, když není ovu... no doufám, že se jednou zadaří, ale momentálně jsem z toho uplně na prášky...fakt mám depku, co jsem ještě neměla a nevím jak se toho zbavit. Vím, že PCOS nutně neznamená neplodnost, ale já mám na doktory a na léčbu celkově (zanedbaný zápal plic, zanedbaný záněty v pubertě,.apod...) takovou smůlu, že bych se tomu vůbec nedivila, kdyby to tak dopadlo ☹ navíc, teď jen čekám na MS po vyvolávačce, což vlastně je uplně jedno, jestli to dostanu nebo ne, když není jistá ovulace...takže nevím na čem jsem.... včera jsem o PCOS říkala manželovi, trošku jsem mu vysvětlila situaci a jediný co mě řekl bylo...to jako nebudeme mít děti? ...tak sem se málem rozbrečela, protože sem nevěděla co na to říct. Protože jistý to vlastně taky není. V práci jsou problémy, škola mi nejde jak bych chtěla, finance nemáme, problémy s barákem, kterej opravujem a teď ještě tohle...rok 2014 nezačal právě nejšťastněji ☹ Vím, že by to mohlo být horší, že nejsem sama, co má problémy, ale já už to prostě nedávám.....

rudolflenka
autor
9. únor 2014

@spagatice jinak gratuluji, vidím, že čekáte třetí 🙂 to je paráda, alespoň nějaké pozitivní zprávy 🙂

spagatice
9. únor 2014

@rudolflenka Jestli to chápu dobře, tak ono vajíčko odejde z vaječníku, ale zůstane jako by na něm a je v nějakém obalu, který by měl prasknout, aby mohlo vajíčko putovat vaječníkem. Jenže ten obal nepraskne a zůstane to celé na vaječníku. Jak se to pořád opakuje, tak jsou vlastně tím ty vaječníky nějak obalené a je to vidět i na tom ultrazvuku. No a k menstruaci dojde proto, že v děloze je ta sliznice normálně připravená na příjem vajíčka. Tak si to tedy neodborně vysvětluju já z toho, co jsem kdy četla a slyšela 🙂

spagatice
9. únor 2014

@rudolflenka Byly doby, kdy jsme s manželem přemýšleli o tom, že asi nebudeme moc mít vlastní dítě a kdyžtak si nějaké adoptujeme. Nakonec jsem podstoupila gynekol. operaci, při které mi "popálili" vaječníky a zjistili, že jiný problém tam neni. Dostala jsem na dva měsíce clostilbegyt a ten druhý měsíc se zadařilo (bylo to rok od začátku snažení). Když jsem malého v devíti měsících odstavila a dostala první MS, tak jsme se rozhodli, že se nebudu cpát antikoncepcí, když máme takový problém otěhotnět. Další měsíc jsem zjistila, že jsem těhotná 😀 . No a po odstavení druhého jsem taky nezačala žádnou antikoncepci brát a po roce a půl otěhotněla. Bylo to docela nečekané, už jsme s tím nepočítali.

rudolflenka
autor
9. únor 2014

@spagatice 🙂 ...no to jak vznikají polycystické vaječníky vím, to mi vysvětloval i doktor a já to na ultrazvuku bohužel i viděla...je hrozný, že když jsem tam byla naposledy, tak na ultrazvuku nic nebylo a teď najednou...nechápu, jak se to mohlo tak rychle udělat ☹ a taky nechápu, jakto, protože když jsem naposledy MS měla, tak sem jasně viděla i to vajíčko - vím, že je to nechutný, ale prostě já to poznám (rozhodně to nebyl kus té sliznice) ...tak jestli to bylo tím, že jsem vysadila HA v září, tělo bylo "zblblý" a ta ovluace prostě nebyla a tak se mi to "lepilo" na sebe, ...? Trošku lituju, že jsem nešla na gyndu hned, jak sem vysadila. Nemuselo to takhle dopadnout, jenže holky říkaly ať počkám, že rozhozená MS je po vysazení normální ☹ ...no já na prášky už v životě nesáhnu, jestli se zadaří a otěhotním...doktor si dělal srandu /asi mě chtěl potěšit, což se mu teda nepovedlo/ že prý by to chtělo rovnou dvojčátka ...manželova sestra právě HA nikdy nebrala a rovnou ve 20 otěhotněla, teď jí je 25 a už má tři děti (a šťastné manželství). Já bych tehdy taky klidně otěhotněla hned, ale manžel studoval a nebyly finance, no doteď lituju, že jsem se do HA nechala uvrtat...právě pro manžela je o to těžší, že právě švagrová má vše bezproblémový a teď já přijdu s tímto, navíc on mimi moc chce (to málokterej chlap ve 23 letech)...o adopci nechce ani slyšet. Prostě to jako "samec" nese těžko, že by neměl vlastní děti. Mám pocit, že by se semnou kvuli tomu rozvedl a snad ho i chápu. Jinak je skvělej, ve všem mě podrží, rozhodně by zbaběle neutekl, ale pokud by to prostě nešlo, nechtěla bych ho tím trápit....je blbý říkat, to necelej rok po svatbě, ale je to tak...ale ještě neházím flintu do žita, uvidí se po vyšetřeních a ta laparoskopie, je taky řešení...ale doufám, že se objedu bez toho...uvidíme... 🙂

spagatice
9. únor 2014

@rudolflenka Ještě je hodně brzo na to, abyste se trápili něčím takovým. Navíc když jsi před tím normálně fungovala. Já měla problémy vždycky, už v pubertě. Nikdy jsem neměla menstruaci pravidelnou. Doktorka to tenkrát řešila antikoncepcí. Já tomu vůbec nerozumněla a slepě ji brala a to asi 9 let. Švagrové mám dvě (tedy jedna už neni moje švagrová) a taky obě otěhotní bez problémů. Jen tedy obě už jednou potratily. Jedna má tři děti, jedna zatím jedno.

rudolflenka
autor
9. únor 2014

@spagatice já vím, že je ještě brzo,ale momentálně jsem strašnej pesimista ☹ ...fakt mě to zasáhlo, protože děti jsem chtěla vždycky, manžel taky moc chce- což mě moc těší vzhledem k jeho věku...navíc pracuju jako učitelka v MŠ, takže se pořád setkávám s dětima, švagrové hlídávám...je to pro mě těžký, připustit si, že to nepůjde nebo to půjde špatně ☹ já právě před nasazením HA měla už 2 roky MS celkem pravidelnou, bez potíží s akné...co jsem vždy měla, to byly záněty (po ATB a chlorované vodě) a když jsem brala HA tak se to strašlivě rozjelo (jeden z důvodů proč jsem vysadila)...no dr říkal, že tohle je v pohodě, že chronický to nemám a že srůsty z toho taky nemám, po vysazení HA skoro záněty netrpím. Po prohlídce říkal, že všechno je ok až na ty PCOS...že sliznici mám trochu narostlou, že mi dá vyvolávačku a uvidíme co dál...buďto přijde MS zítra nebo max. ve středu. Ještě si lupnu Gynex a snad to zabere... 😠

spagatice
9. únor 2014

@rudolflenka Hele nemoc je to dost rozšířená, hodně žen má i přesto svoje děti, tak věř, i když je to těžké 🙂 . Buď ráda, že jste se rozhodli pro miminko už teď. Některé páry se třeba pro první rozhodnou po třicítce a to potom teprv neni žádná legrace, když už nemají moc času ☹

ladus88
9. únor 2014

@rudolflenka Jak rika spagatice🙂 Ale i zdrave zenske maji anovulacni cykly.V tomhle se mi pomohl se zoirentovat prave konik.Zkus se pridat do skupince Snazilky🙂Holky tam jsou super a poradi.

gosa22
9. únor 2014

@rudolflenka je dobré přidat i krém Cytovital a mazat si s tím břicho...celkově ale spíš doporučuju nebrat z Energy nic jen tak, ale nechat si udělat diagnostiku...ono totiž často je potřeba řešit více věcí ... např. ledviny často zapříčiňují problémy s otěhotněním...navíc odborník Energy doporučí vhodné dávkování...může se lišit co od případu... 😉 většinou jsem zaregistrovala pozitivní výsledky do cca roku...nebojte, vyjde to 😉

rudolflenka
autor
9. únor 2014

@ladus88 a jak se mám přidat do té skupiny? Pořád se tu nevyznám 😅 děkuji 🙂

aghbala
10. únor 2014

Já jsem tuto diagnózu uslyšela před měsícem. Taky jsem z toho byla rozhozená (to je asi každá) a prvotní co mě napadlo, jak nám to nepůjde. Na to ale člověk myslet nesmí, jinak by se zbláznil... Mě lékařka doporučila užívat Nosifol nebo Inofolic. Je to ale poměrně drahé a jenom na 20 dní, ale co se dá dělat. Taky jsem o tomto problému vůbec nevěděla. 7 let jsem užívala HA. Já teda měla problémy s cykly už od začátku, pak mi to běhalo díky HA bez problémů a po vysazení opět o ničem...

korticka
10. únor 2014

Ahoj holky. Přidávám se k vám 😉
Po vysazení antikoncepce žádná MS, na ultrazvuku mi řekl že vaječníky mám polycystického vzhledu (jako korálky 😒 )
Již 5x jsem užívala Clostilbegyt společně s Utrogestanem ale nic ☹ Tento měsíc dokonce v dávkování 3xdenně.
Ted mě už čeká jedině laparoskopie (drilling). Je to už skoro rok a začínám zoufat 😖 manžel to nese statečně, ale vím že je smutný že už chtěl mimi dávno. Zkoušela jsem i Nosifol a Inofolic, ale ty nezabraly ted užívám Gynex od Energy..už druhý cyklus, pořád věřím na nějaký zázrak a že nebudu muset na tu laparo 😔 toho se dost bojím
Ajak píše spagatice...je mi 31, takže honím každý měsíc doslova...

haninka712
10. únor 2014

Ahojte dámy 🙂 já mám taky diagnostikování PCO, antikoncepci jsem brala někdy v 17 cca půl roku, jinak nikdy... o mimčo se snažíme už rok, brala jsem i nějaké hormony a nic, tak mě doktor posílá na tu laparku- 20.2. jdu na to !!! 🙂 Musím říct, že víc než že bych měla strach se těším- pokud tam je nějaký fyzický zádrhel- třeba ta neprůchodnost- tak ji odstraní a zase budeme o krůček k blíž k miminku! tak pak podám info, co a jak 🙂

korticka
10. únor 2014

@haninka712 tak mi pak popiš průběh jak jsi to zvládla 😉

luciper
10. únor 2014

Všechny moc zdravím, chci se s vámi podělit o moji zkušenost... Před skoro 7 lety mi doktorka oznamila, že mám PCO, určitě s touto diagnozou mate svoji zkusenost. Po 2 letech snazeni jsem otehotnela, ale vysledek byl, ze to bylo zamlkle. Predtim jsem byla s manzelem u nej doma v Alziru a tam jsem sla k lecitelce a ta, ze mi pomuze telo procistit. Kdyz prisla MS, myslela jsem, ze rodim, jake jsem mela bolesti... No a pak jsem otehotnela, ale to tedy neklaplo a po 6 nedeli jsem otehotnela znovu a nyni mam syna 4,5 let. Kdyz jsem chtela 2 dite, tak jsem zacala brat produkty na procisteni tela. Muj cyklus byl vzdy tech 80 dni, no ja po mesici mela cyklus 33 a otehotnela jsem. Nyni mam 16 mesicni holcicku. Jeste v dobe kdy jsem kojila, tak jsem chtela zhubnout, zacala jsem uzivat produkty od moji kamaradky, ktera me taky informovala o tom, ze tyto produkty telo krasne procistuji a detoxikuji. Vse je na prirodni bazi takze nevadi ani v tehu ani u kojeni. Moje telo bylo tak zanesene, ja mam cystu na mozku, v krku, na vajecnikach...snad vsude. Cysty jsou usazena necistota v tele. Tak nejen ze jsem dostla MS uz pri kojeni, ale muj cyklus je 29 dni a ja jsem se tak procistila, ze jsem mela po tydnu 2,5 kg dole... Moje telo konecne funguje jak ma a ja taky poznam ovu, pobolivaji me vajecniky, to jsem nikdy predtim neznala 😀

muddledgirl
10. únor 2014

Holčiny, za mně jako první Nosifol na PCOs...vyléčil mi za tři měsíce jeden vaječník... 😉 Za ty penízky to stojí...už je i o něco levnější než býval...

muddledgirl
10. únor 2014

@aghbala kočinko, doporučuje se vypít 5 krabic....a za ovulku to myslím stojí.......

a1211
11. únor 2014

Ahoj holky, taky se přidávám. Je mi 30, cca 4 roky vím, že mám PCO - po vysazení HA žádná MS, cca i jednou do roka bez injekce nebo bez Duphastonu. Doporučeno mi bylo zhubnout, předtím váha cca 85 nyní 53, bohužel ani to nepomohlo. Takže jsme se minulý týden vypravili poprvé do CAR - tam nám bohužel bylo řečeno, že je to běh na dlouhou trať. Napřed cca roční léčba hormony, aby se tělo připravilo a pak IVF. Teď nasazen Dupahston, metformin a estrimax. Objednám nosifol. Takže dlouhá cesta před námi.

korticka
11. únor 2014

@a1211 držím palce...já už na to přestávám mít nervy..všechny ty hormony a svinstva 😒 řekla jsem si že ted vydržím jen s gynexem a budu čekat na svou vlastní MS...do toho cvičím a snažím se i zhubnout trošku...i když ted mám 63kg takže spíš normální váha při 172cm výšky.
Hodně ted čtu o PCO, ale co je mi třeba divné,že můj gyndař třeba nezjišťuje příčiny ale hned do mně hrne hormony a ted mě i žene do laparoskopie.
Četla jsem všude že právě PCO jde ruku v ruce s inzulínovou rezistencí a celkovým metabolickým problémem...takže omezuju cukry a tuky ted jsem si koupila trojmocný chrom.
Tak uvidíme 🙂

a1211
11. únor 2014

@korticka já se právě taky snažila rok zhubnout, hodně zdravě jím, sportuju a cukr taky hlídám, a bohužel nic:(, na pco to vliv nemělo. Tak jsem právě zvědavá co semnou udělá ten metformin, ten je právě na tu inzul.rezistenci, ten jsi zkoušela? Taky do mě jen začali hrnout hormony, prý to bez toho nepůjde, tak nevím. Jelikož už jsem zkoušela i cestu bez hormonů jen s bylinkama a zdravým stylem a nepomohlo to, tak teď bohužel musím vyzkoušet tu druhou možnost s hormonama.

korticka
11. únor 2014

@a1211 o Metforminu mi doktor ani neříkal...a to jsem mu říkala že máme silnou cukrovku v rodině!! 😖
jinak hormony na ovulaci u mě nezabírají a do CAR se mi zatím nechce...
ale jedno pozitivum je že když jsem začala cvičit tak se jeden vaječník postupně trošku zlepšil 😉 takže něco to do sebe má... 🙂
uvidíme...jedu dál s Gynexem druhé kolo 😉