Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

iva_kucerova
3. dub 2015

@iva_kucerova Máte tu některá zkušenost, že vám ty cysty prostě zmizely? Nebo co se stane, když se tam nechají? Já jsem v tomhle absolutně nepolíbená🙂

korticka
3. dub 2015

@iva_kucerova já myslím že se s tím moc udělat nedá, může se to u pco zmírnit, musíš ale vymezit z jídelníčku jednoduché cukru, pravidelně cvičit....já ted půjdu na laparoskopii a doktor říkal že ani to není záruka, že se to jen na půl roku cca spraví a pak se to postupně zase zatáhne těma cystičkama...

teruci
3. dub 2015

@iva-kucerova Tak pokud ta bolest není nějak drastická ( u mě tedy jak kdy, ale někdy bývá hodně velká, až nesnesitelná), tak bych se řídila jejich radou a jen při další prohlídce na to doktorku znovu upozornila, že ten problém tam je a zde se to nezhoršilo.....prostě radši být v pozoru a hlídat to.

horsyna
3. dub 2015

Ahoj holky.
Dnes jsem zjistila,že se umělé oplodnění- transfer vajíčka nezdařil a neotěhotněla sem ☹
Jsem plná smutku po 2 letech snažení,ale stojí to všechno za to!!☹
Jsem hrozně nespokojená s přístupem tamního pana dr.,spostě věcí sem nerozuměla,v ordinaci jsem byla i s vysetrenim vzdy max 5 min a zmatena jela domů,ještě tam bylo pár jiných kisů...no nadlouho.Měnila jste některá kliniku a co vše to obnášelo? Popřípadě víte o dobré klinice?Jsem z pardubicka,ale jezdila bych klidně i ohodně dál......díky za odpověď

alkuska
10. dub 2015

@korticka Ahoj, tak jak ti to dopadlo, co noveho?

korticka
11. dub 2015

@horsyna je tak to me mrziii :( byt tebou tak kliniku menim okamzite! Pristup doktora je podle me dost dulezity.me doktor vzdycky vysvetluje vse do detailu a klidne i nekolikrat i kdyz ma vzdy v cekarne natriskano...ja sem bohuzel z ostravy tak ti kliniku moc neporadim.a nezoufej..prvni pokus jeste nic neznamena..drz se 😉

korticka
11. dub 2015

@alkuska ahooj..no u me urcite nic...vubec s tim tento mesic nepocitam...ale jsem v klidu..dnes 22dc a zobu utros aby brzy prisla ms a mohla jsem dal stimulovat 😠 ...a co ty 😕

alkuska
12. dub 2015

@korticka No my se snazime 😀 Domluvili jsme se ze zadnou pauzu nedelame. Zalozila jsem si ucet na fertilityfriend a merim si bazalni teplotu, tak se aspon mam cim bavit. Nevim jestli mi to k necemu bude ale mam pocit ze neco delam 🙂 Bohuzel jsem trochu nachlazena, tak to mozna zkresli vysledky. A furt drzim tu svoji dietu 😉

korticka
13. dub 2015

@alkuska tak to je super, aspoň se zabavíš...mě pomáhá taky myslet na jiné věci, ted chodím hodně běhat...a věnuju se i zdravějšímu vaření atd...víceméně jsem smířená s variantou - laparoskopie 😉

alkuska
13. dub 2015

@korticka Jé, já jsem nebyla běhat od listopadu protože jsem furt nachlazená, letos je to fakt děs, ale už se na to těším, cítím se usezená. Normálně nemocná nebývám, ale teď pořád něco, rýmečka, kašílek... Kolega donesl v únoru do práce nějaký luxusní kmen co mu dotahl synek ze školky. Fakt to byla mrcha, chytl to pak ode mě manžel (každé ráno se sprchuje studenou a je otužilý a zdravý) a týden nemohl vůbec mluvit. Krepírovala jsem s tím 3 týdny, zrovna jak jsem byla těhotná a nemohla jsem si vzít žádné léky, paráda to byla. Už mi bylo dobře ale na velikonoční pondělí jsem šli na výlet (prvních jarních 20 km), neodhadla jsem oblečení a tak strašně jsem tam prochladla v tom větru, že jsem zas na hromadě. Tak jsem si včera objednala DVD s hormonalni jogou, snad to pujde cvičit i s rymou 😀

korticka
13. dub 2015

@alkuska tak vitamíny, čajíčky...moc bych to nemocná nehrotila a radši se dej do kupy 😉
na běhání atd bude času dost, zrovna začíná být venku fajn tak se běhá skoro samo 🙂 tu hormonální jogu bych tež chtěla zkusit, ale sama se asi nedokopu...a nebo zase začnu chodit tady k nám na pilates, to bylo dobré na protáhnutí těla 😵
já musím do léta něco shodit, protože mám tak hrozný špek na břiše že se v létě neukážu snad ani v plavkách 🙄 😀

alkuska
13. dub 2015

@korticka Simte vždyt jsi říkala že jsi štíhlá, ne? Co máme říkat my tlušťošky 🙂 Já jsem se dívala po nějakých pravidelných kurzech ale našla jsem jenom víkendové semináře a to se mi nechce, je to vždycky na celý víkend a za moc peněz, to raději zkusím nejdřív to DVD.

korticka
14. dub 2015

@alkuska no zas taká štíhlá nejsem :D, čím jsem starší tím se mi to i hůř udržuje 😀

minv
19. dub 2015

@haninka712 Ahojj mozem sa opytat ako to dopadlo s tym prepichivanim ( drilling) vajecnikou?? Pitam sa len preto ze aj mna to caka mam totis strach ze potom zakroku budem mat este vecsie bolesti co by si mi poradila ;)

minv
19. dub 2015

@haninka712 Ahojj mozem sa opytat ako to dopadlo s tym prepichivanim ( drilling) vajecnikou?? Pitam sa len preto ze aj mna to caka mam totis strach ze potom zakroku budem mat este vecsie bolesti co by si mi poradila ;)
@haninka712

haninka712
19. dub 2015

@minv ahoj, ja jsem bolesti predtim nemela, po nem taky ne, ale nepomohlo to, tehu stale nejsem ☹

mamartinka1
23. dub 2015

Ahoj holky, tak se k vám taky přidávám. Snažíme se o mimčo už přes rok, ale zatíím marně... doktorka říká, že mám pravý vaječník v hroznym stavu plný cyst...ale že levý je celkem dobrý, tak nevím co si o tom myslet. Už skoro rok jim utrogestan a dva měsíce nosifol. Ale chci se vás zeptat, byla jsem v pondělí na folikumetrii, kde doktorka vypočítala, že k ovulaci by mělo dojít ve středu a řekla, že s ovulací není problém, ale udělala jsem si od pondělka do dneška 10 ovulačních testů, každý den v různé hodiny a ani jeden nevyšel pozitivní. Myslíte, že to doktorka mohla poplést? Jiná možnost mě nenapadá. Už jsem z toho fakt na nervy...Chci změnit doktorku, ale přijde mi to teď blbý, když semnou konečně něco dělá... ale třeba hormonální rozbor mi do dnes neudělala... ☹

alkuska
24. dub 2015

@mamartinka1 ahoj, mě taky nikdo důkladný hormonální profil nedělal, jen jeden odber jsem měla a to jsem byla v CAR ☹ .
Ty ovulační testy bych nebrala uplně vážně, četla jsem tu od spousty holek že na testu nikdy nic nebylo a přitom otěhotněly. Myslím že ten utz je podstatnější. Mám testů doma zásobu a už bych je nekupovala, podle mě fungujou jen u někoho a je potřeba se trefit do správného času a optimálního naředění moči.

minv
24. dub 2015

@haninka712 A tak tiez mas pco ... Som objednana v helios v Martine a asi to prepichovanie ma tak ties caka trosku mam s toho strach

danaet
28. dub 2015

Po delší době se hlásím. Tak Inofolic mi sice menstruaci nastartoval, ale cykly jsou delší. Teď ho již nějakou dobu neberu a objednala jsem si tinktury jeřábu ptačího a maliníku s černým rybízem, tak uvidíme. Raději jsem pro bylinnou cestu.

mamartinka1
28. dub 2015

@alkuska Aha, já jsem si právě četla, že ty ovulační testy jsou dost spolehlivé... No každopádně teď už to nebudu řešit. 25.5. jsme objednaný do CARU. Tak uvidíme co a jak nám řeknou tam...

5kiki
11. kvě 2015

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala a občas tu postřehla nějakou radu nebo zkušenost 🙂 Už přes rok se snažíme o mimčo a pořád nic.Mám PCO ale vůbec nevím jestli se to dá zjistit pouze z ultrazvuku...jiná vyšetření mi totiž doted nikdo nedělal a hned mám tuto diagnozu ☹

mamartinka1
11. kvě 2015

Ahojda, pravděpodobně se to zjistit dá, jelikož já na jiném vyšetření taky nikdy nebyla a taky to prý mám...Jste už objednaní do CARU?

5kiki
11. kvě 2015

mamrtinka1 ..Nejsme objednaní nikam,15. v pátek jdu na gyndu a doufám,že už mi konečně někam pošle nebo alespoň nabere ten hormonální profil☹ Dr pořád říká,že rok až dva snažení není žádný čas ☹

terezasi
11. kvě 2015

Ahoj, také mám PCOS. Po 2 letech se mi podarilo otěhotnět díky bezlepkové dietě a pravidelnému cvičení. Za 11 dní mám TP. Hodně štěstí.

5kiki
11. kvě 2015

terezasi Jé,gratuluji a děkuji za podporu ale už je to dlouhé a nechci brát žádné hormony,jsem po plicní embolii z antikoncepce a hormonů se bojím ....Uvidím,co s semnou provede v pátek dr 🙂 Doufám,že už něco provede 😒

terezasi
11. kvě 2015

@5kiki držím pěsti ať se brzy zdaří.

alkuska
12. kvě 2015

@5kiki
@mamartinka1 Ahoj holky, k diagnóze PCOS je potřeba splnit alespoň dvě ze tří podmínek - 1) Zvýšená hladina androgenů, B) porucha ovulace a C) polycystická ovaria. Takže se to dá diganostikovat i bez odběru hormonů, stačí že neovulujete a máte na UTZ polycystické vaječníky.

mamartinka1
12. kvě 2015

@alkuska aha děkuji za info... zase budu o něco chytřejší 🙂 B a C bohužel splňuji ☹ no už se to krátí a brzy uvidíme co nám řeknou v CARU, tak snad něco pozitivního...

5kiki
12. kvě 2015

Ahojky,aha,no tak já mám dle UTZ polycystické vaječníky,ale menstruaci mám pravidelnou co 31 dní,ale prý mohou být všechny cykly anovulační tak nevím.Ještě mi nedělal UTZ aby zjistil jestli ovuluji nebo ne.Již měsíc beru Nosifol a je pravda,že tento měsíc mě tak ukrutně nebolelo břicho v předpokládaném dni ovulace .