Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

romca05
1. říj 2015

@ivanka8485 Mně doktor řekl, že pokud mi nedělají problém hormony (padající vlasy, nadměrné ochlupení, akné a tak), tak by to nechal bez léčby, pokud bych s tím problém měla, tak by to řešil tou HA.

bebinko1
1. říj 2015

Ahoj holky zajimalo by me kdyz jsem mela syndrom PCO zda se to dokaze srovnat samo...ptam se z toho duvodu protoze podle hormonalniho profilu vse ok. a kdyz se testuji ovulacnim testem k ovulaci mi dochazi .....ale otehotnet porad nejde, dekuji

ajulinka91
1. říj 2015

Ahojky, mě nejprve k prvnímu těhu pomohl clostilbegyt, otěhotněla jsem hned. Bohužel těhu nevyšlo, tři měsíce jsme počkali a pak to zkusili bez hormonů. Povedlo se, cyklus zřejmě naskočil, nebo to byla velká náhoda 🙂 takže já si myslím, že nic není ztracené.

ivanka8485
1. říj 2015

Já bych se ráda vyhnula právě hormonální stimulaci.... ráda bych tělo srovnala jinak, beru Nosifol,ale jestli to pomůže... čert ví.... :/

bebinko1
3. říj 2015

Ahoj holky je tu nekdo z vas, kdo postoupil snad vsechno (endometrioza, syndrom PCO, stitna zlaza apod.) a diagnoza byla -otehotnet prirozene nejde, presto zkusila bylinky a otehotnela????dekuji

ivanka8485
3. říj 2015

@bebinko1 ahojky, to je i diagnóza? Já myslela, že se to řeší, dokud se na to prostě nepřijde.... známí mají teď asi něco tím pádem podobného, všechny testy dopadly všude ok, nyní mají před sebou několikáté IVF a říkali, že už asi naposeld, že pak už to nechají být....

adydejka2609
5. říj 2015

Hezky vecer vsem 🙂... hlasim se mezi Vas které maji pco... momentalne jsem po tretim iui a tak nejak citim ze to neklaplo.. mam spise opet podezreni ze mam opet cysty s closthilbegytu...
nastoupila jsem do nove prace kde zatim ani nesmi tusit ze se s manzelem snazimeo miminko
chtela jsem se vas optat, po utrogestanu dostanu ms bohuzel bez ovulace ma nekdo zkusenost jak dosahnout ovulace bez zasahu hormonu? Slyšela jsem i hormonalni.

adydejka2609
5. říj 2015

Hormonalni joze.. ze pomaha

camillaq
5. říj 2015

@adydejka2609 mě pomohlo brát glucophage, po měn mi naskočila ovulace bez hormonů, nabídla mi to Dr. v car, že s tím mají dobré zkušenosti

korticka
6. říj 2015

@camillaq vidíš to mě tohle dr.nikdy nenabídl 😒 byla jsem na ten cukrovkový test-jak piješ tu sladkou vodu- a dopadl uplně vzorně....tak možná proto. nevím 😔

serenna30
6. říj 2015

@korticka holky já byla včera v novém Car, ted nám budou dělat testy, genetika, imuno atd. a po výsledcích za 5 týdnů se budeme domlouvat co dál. Zatím jsme předběžně dohodnutí na nativu, pak případně IVF. V lednu to budou 2 roky, co se snažíme, tak doufám, že se to posune někam dál 🙂

serenna30
6. říj 2015

@korticka já taky brala glucophage asi 3 měsíce, a taky asi měl na ovulaci vliv, ted už ovuluji i bez něj

korticka
6. říj 2015

@serenna30 a v jakém množství jsi to brala? jestli se můžu zeptat...zkusím se na to zeptat dr, ale už ted vidím jeho výraz v obličeji, když mu začnu kafrat do léčby 😖 já jdu v pondělí před MS a domlouvat se na termínku IUI....hodně štěstí i tobě 😵

serenna30
6. říj 2015

@korticka brala jsem 1 denně 500 mg, nejmíň co to jde.

camillaq
6. říj 2015

@korticka na tom testu jsem taky byla a dopadl dobře, proto mi Dr. říkala, že mi ho může předepsat, ptotože cukr mám v poho

korticka
6. říj 2015

Zeptam se na neho hned v pondeli...a pokud mi ho neda zajdu jeste na endokrinologii a k obvodni...nekompromisne 😠

millie6
8. říj 2015

Ahojky, já jsem začala brát Metformin a spravila se mi po něm ms z nějakých 60 dní a více na krásných 30 🙂 Snad se mi nastartuje časem i ovulace...

ivanka8485
8. říj 2015

@millie6 ahojky a pořád ho musíš brát nebo to pak už bude dobrý?

adydejka2609
8. říj 2015

@korticka ahojky 🙂 nepremyslela jsi o zmene Mudr.? Jsem z neho dost na rozpacich.... ☹

korticka
8. říj 2015

Myslis Jarose...on neni spatny..mela jsem z neho ze zacatku divny pocit a ted uz ne...celkove bych musela zmenit asi i mesto...nejlepsi jsou pry v Brne. Uvidim co bude ted...pujdu se zeptat na ten Metformin

millie6
8. říj 2015

@ivanka8485 zatím ho beru krátce (od března), tak nevím, ale zatím to vypadá že to bude na dýl

gambrinkax
9. říj 2015

Ahoj holky tak jelikoz mam pco tak po 2 letech na me poprve v zivote kdy jsem si uplnou nahodou udelala ovulacni test ktery jsem mela posledni vykouklo tohle . Tohle je muj prvni ( v zivote pozit. ovu test ) a to jsem vsechno rychle vzdavala 😉 😀

bebinko1
9. říj 2015

@gambrinkax tak šup nato 🙂

alkuska
9. říj 2015

@gambrinkax Tak šup šup, taky jsem nevěřila vlastním očím když na mě po x letech vykoukl...

gambrinkax
9. říj 2015

@bebinko1
@alkuska
Holky tohle je vcerejsi testik takze sexikem jsme pojistili vcera 😉 jen doufam ze to bude stacit protoze jdeme s pritelem do prace na cely den takze uz to neklapne...takze se budu modlit ze ten vcerejsi den kdy byl pozit. testik bude stacit 🤐

bebinko1
9. říj 2015

@gambrinkax no uvidis kazdopadne ja se testuji uz 3 mesic...a tehotna porad nejsem

gambrinkax
9. říj 2015

@bebinko1 ja testovala pred pul rokem naposledy ale vcerejsi boelsti mi nedali a zacala jsem hledat jestli mam nekde jeste zbytek a nasla jsem jeden jedinej psoledni test tak sem ho udelala 😀

alkuska
9. říj 2015

@gambrinkax Určitě to stačí (jestli opravdu zaovuluješ). Já jsem měla pozitivní test tři dny po sobě, sex byl dva dny před prvním pozitivním testem a pak ten prostřední den z těch pozitivních, tzn žádná sláva ale jinak to tehdy zrovna nešlo a stačilo 🙂

gambrinkax
9. říj 2015

@alkuska kouka ze uz jsi v tehu v pulce ... tak gratulace k pupiku 🙂

alkuska
9. říj 2015

@gambrinkax Děkuju moc, taky jsem tu čumákovala jak dlouho než se konečně zadařilo a občas sem nakouknu jak se vám, holky, daří a přidám nějaký koment se svýma zkušenostma pže přesně vím, jak to je, když to není 😉 . Já jdu zrovna dneska cca za dvě hoďky na druhý velký ultrazvuk, tak jsem jak na trní aby bylo všechno v cajku. Tak všem držím palce ať se taky co nejdřív přidáte mezi nás, v pase rozšířené... 🙂