Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

sunnurse
4. led 2015

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Tři měsíce Clostilu a Nosifolu a nic, jinak se snažíme rok a půl. Teď mi byl nově nasazený Metformin a já doufám, že to bude konečně to pravé. Máte s Metforminem zkušenosti?

oldana
4. led 2015

@sunnurse ahoj, me v prosinci nasadili taky metformin a v kombinaci jen s nosifolem a listovkou mam krasny folik po trech letech a jdeme na IUI.Vedlejsi ucinky nemam zadne.

korticka
6. led 2015

Ahoj holky hlásím pozitivní zprávy do Nového roku 🙂
Po druhém balení Nosifolu dnes zjištěn na UTZ folikul 22mm, píchnut Pregnyl a dnes snažení 😉
Původně jsem teda na gyndu šla s pálením na močové trubici a odcházela jsem navíc s bonusem 🙂
mám radost 🙂

ycram
7. led 2015

@korticka no supeeeer supeer super. 🙂)) informuj dál 🙂) jak dlouho bereš Nosifol ?

Já teda dneska jsem více jak 50 DC.... piju čajíky, a dneska me píchlo na levém vaječníku !!!! Asi 2-3krát... ale asi se něco děje... hodně dlouho jsem tam dole nic necítila, ale dnes 2 páchnutí :D Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí mám radost z takové bejkárny :D

korticka
8. led 2015

@ycram To ti věřím, já taky mívám radost z těch malých pokroků. Je to už půl roku i víc co jsem vysadila veškeré hormony typu Clostilbegyt, Utrogestan atd...čistila jsem se ženským čajem Grešík a homeopatikama. Ted po tom půl roce jsem zas nasadila Nosifol a hle po dvou baleních OVULACE a folikul 22mm....takže radost radost!!! ikdyby z toho nic nebylo tak mám fakt radost...tělo začíná pracovat a cykly se pěkně zkracují z 80,65,50...ted uvidíme..sice ovulace 32DC ale je 🙂
Jinak původně jsem šla ted na gyndu protože jsem měla pálení při čůrání výtok a bolela mě pravá strana podbřišku tak jsem myslela že zánět močáku a ona ejhle ovulace. 😀

ycram
8. led 2015

@korticka ježiš kortičko, ty jsi můj člověk :D já už s utrogestanem, clostíkem a dalšíma chemiema co cpou každé jsem snad před rok...
po změně partnera jsem najednou začla menstuovat.... a cykly krásné.... nejprve 32, pak 35, atd... dobrý max.do 37 jsem to každý měsíc ted v roce 2014 dostala... ale ted nevím co je, ale jsem hodně nabrala.... a tak z ničeho nic zase menzes nikde :( poslední 15 listopadu, takže dnes 54 DC :( je fakt, že mám 124kg :D :D :D a před rokem to bylo 104... a to jsem MS měla....

ycram
8. led 2015

@ycram : jsem blbka :D Přes rok utroš a clostík neberu, tak jsem to chtela napsat :D

korticka
8. led 2015

@ycram jo ještě jsem ti zapomněla říct že trpím PCO syndromem ☹ takže u mě to má taky vliv strava cvičení 😉 chodím 2-3x týdně běhat.
a přesně jak říkáš...s těma chemiema 😀 tím mě nahlodala moje obvodačka ona dělá i do homeopatie, já totiž měla po těch clostilech cystu a ona mi tehdy řekla že bych s tím měla přestat že tělo si o to samo říká...že je třeba upravit cyklus přírodně...v zdravém těle zdravý duch 🙂 a pak taky zdravé miminko....ne hormonální miminko hlavně...
ty máš taky PCO?

ycram
8. led 2015

@korticka no jasně že mám !!!! :D :D :D :( dlouho jsem u DR nebyla, mela bych se objednat, pac mi na konci roku pipla SMS, ze by bylo vhodne jit ke svemu gynekologovi na rocni prohlidku... tak se asi objednám a jsem zvedavá co tam budu mít... já když jsem u něj byla naposledy, tak to byl samovolný potrat na jaře minulého roku a loučila jsem se s ním tím, že jdu do Sanusu.... kde už jsem před lety byla... ( IUI 2krat, injekce do bricha, stimulace hormony a NIC ) tak jsem byla rozhodnutá pro IVF... ale pak jsem si to rozmyslela :D že ještě počkám, penízky na zbyt nemám pro iVF... tak jsem to vše začala řešit až letos, kdy mi za pár dnů bude už 27.... takže řeším čas :D

korticka
8. led 2015

tyjo čas...to já o času nemůžu už vubec mluvit...začli jsme když mi bylo 30 a už je to 3 roky a nic ☹
takže já ho honím už fakt dost!! Mě gandař po roce snažení a hormonů odeslal do Eurofertilu, tam mi nasadili 2x zase clostil a 2x bylo IUI...po druhém byla ta cysta....ted po Novém roce jsem zvažovala laparoskopii, ale s těmito pozitivními výsledky ještě chvilinku počkám 😉

tkarlikova
9. led 2015

Holky, přispěju svojí troškou do mlýna...od 14ti mám diagnostikované PCOS. Rok a půl snažení - clostil, nosifol, metformin, euthyrox, mojžíšová a nesčetně injekcí agolutinu. V červenci to můj MUDr po roce a půl vzdal. Dal mi žádanky na krev, abychom měli prvotní výsledky do vybraného CARu, no a 5.9.2013 našel srdíčko na utz 🙂.

mikytimi
10. led 2015

Ahoj holky, tak ja jsem vas sem taky prisla povzbudit. Je to 3 roky zpatky co mi rekli ze mam PCOS v te dobe me to nejak moc netrapilo o mimcu jsme s pritelem jeste nepremyslelj a tak jsem to neresila. Po svatbe jsme jeste chteli cestovat. V listopadu 2014 jsme si rekli, ze bychom to mohli zacit zkouset a v prosinci ( druhy pokus) jsme nasli dve carky.ted jsem 7 tydnu tehotna a jsme z toho stale v soku, protoze jsem cekala ze bez odborne pece to nepujde. Takze nehazejte flintu do zita , vzdycky je nejaka nadeje ikdyz nas strasej ze s pcos je to marny.

nevesta172
17. led 2015

Ahoj holky, chtěla bych se poradit. Doktor mi nasadil Clostík, ve středu jdu na kontrolu, jestli jsou vajíčka ok. Jenže jsem nemocná a beru antibiotika, které doberu taky zrovna ve středu. Je možné, že kdyby se zadařilo hned tento cyklus, že můžou antibiotika nějak ovlivnit mimčo? :(

korticka
19. led 2015

@nevesta172 ahoj...myslím že ne...já ted dostala antibiotickou mast zevně na zánět moč.trubice a do toho jsem měla píchnutý Pregnyl a snažení...

dixxie
24. led 2015

@rudolflenka Ahoj, moje zpráva Tě asi potěší. V 18 mi gynekolog napsal do papírů "dočasná neplodnost", už nevím, co tím měl namysli, každopádně mě cpali nějakými hormony, vůbec nevím proč, protože jsem v té době vůbec nezamýšlela otěhotnět. Také mi diagnostikovali polycystické vaječníky a říkali, že do budoucna bude asi problém otěhotnět. Tak jsem se celých 13 let bála, že neotěhotním, až budu chtít. Za tu dobu do mě nikdo cíleně neposlal spermie a různě jsem se chránila, třeba HA, ale ne dlouho, to jsem brala max 2-3 roky, kondomy apod. Pak jsem měla přítele, se kterým jsem byla dohodnutá, že mu budu říkat, kdy může a kdy ne (když je ovulace), protože jsme mimi ještě neplánovali. Ale špatně jsem to spočítala (ne úmyslně) a řekla mu, že může, to bylo tedy poprvé, co do mě kdy kdo poslal spermie a ejhle, na světě je můj dnes skoro tříletý syn. Absolutně jsem tomu nemohla věřit, myslela jsem si, že jsem skoro neplodná... No a nyní o vánocích jsme měli delší než obvykle soulož, přítel tvrdí, že do mě spermie neposlal a i tak jsem otěhotněla. bohužel jsem po cca. 6 týdnech potratila, ale to s polycystickými vaječníky určitě nesouvisí. Takže věř tomu či ne, doktoři můžou být někdy neskutečně ukecaní, prostě neví, která bije. Moje mamka, má také polycystické vaječníky a také otěhotněla vždy na první dobrou 🙂. Takže nezoufej, držím palce!!! (jen bych dodala, že mi je 35 let, takže žádná mladice a otěhotněla jsem vždy hned i s polycystickými vaječníky)

rudolflenka
autor
24. led 2015

@dixxie ahojky dekuji za tvuj pribeh,urcite bude ostatnim povzbuzenim...ja jsem nyni ve 30tt tehotenstvi a take uz vim,ze doktorum nelze vsechno verit 😉 otehotnela jsem prirozene ani ne po roce snazeni,az jsem to prestalaresit...hodne veci je i v hlave.Byly prazdniny,zadny stres...mezitim jsem mela jeste cystu na vajecniku a jak praskla tak cca do tydne potom jsem otehotnela.Doktor tomu ani nechtel verit,ze jsem otehotnela bez cyklu...no a za chvilku ocekavame naseho maleho chlapecka 🙂 u me to ale nebylo primo PCOS,ale jen vzhled pol.vajecniku coz je pry neco jineho...jsou tu holky co se snazi i dele,ale dulezite je neztracet nadeji 🙂

alcar
24. led 2015

Holky, chtela bych vas povzbudit a ty, ktere vyckavaji s laparoskopii podporit, aby necekaly. Mne pomohl az drilling v kombinaci s Clostilbegytem a Pregnylem. Do te doby jsem neovulovala (skoro dva roky snazeni). Na druhy cyklus, kdyz uz jsem byla objednana do Reprofitu, se zadarilo a ted mame 10mesicni holcicku. Dr. mi tenkrat rekl, ze je dobre, ze jsem na laparoskopii sla jeste pred hormony, protoze ty urcite zabraly mnohem lepe, nez kdyby mi ten drilling neudelali. 😉 Drzim pesti vsem, ktere kazdy mesic vyhlizi carecky s placem, jako tehdy ja. Nebojte, urcite se tam jednoho dne objevi, jen se musi te prirode nekdy pomoct. A ze na to nemate myslet, to neradim, protoze to proste nejde. Mne naopak pomohlo, ze jsem na to myslela a jednala, protoze kdybych se na to vykaslala, tak nemam dite doted. 🙂

dixxie
24. led 2015

@rudolflenka tak to je krásné, třicátý týden, tak ať máš bezproblémový zbytek těhotenství a porod 🙂 ať je chlapeček zdravý a veselý 🙂.

pajule88
25. led 2015

Ahoj holky, v pátek mi lékař diagnostikoval PCO. Řekl mi, že se máme zatím snažit sami, pokud to nepůjde, tak se mám za tři měsíce opět stavit a začneme to řešit. Hrozně jsem se vyděsila, o mimčo se snažíme sice jen krátce (3 měsíce), ale ta představa. že nám to nepůjde... Díky diskuzím tady na koníkovi jsem se trochu uklidnila, že není vše ztraceno a mimčo se jednou povede. Hned jsem si koupila Nosifol a uvidíme, co bude 🙂

katty1987
7. únor 2015

Ahoj holky, přirozeně se s PCO otěhotnět rozhodně dá 🙂 jsem toho příkladem 🙂 brala jsem zhruba do 25 let antikoncepci a po vysazení jsem nedostala menses, takže následoval hormonální profil z krve a ultrazvuk vaječníků, ze kterého bylo naprosto jasné, že mám PCO - moje vaječníky vypadaly s cystami jako hroznové víno ... doktor mi nasadil metformin teva (brala jsem ho každé ráno po snídani) rozběhla se mi naprosto přesná menstruace, která přišla vždy po 28 dnech. Šlapala jako hodinky. Teď mi bude 28 let a po svatbě jsme se s manželem dohodli, že mimčo ještě nechceme, ale necháme tomu volný průběh, že to nebudeme třeba 2 roky řešit. No a bum po 4 měsících jsem těhotná a jsem v 11. týdnu a podle doktora je vše v pořádku 🙂. Takže hlavu vzhůru, ono to půjde ... 🙂 ale především si myslím, že je to všechno v hlavě každé z nás 🙂

alkuska
8. únor 2015

@katty1987 Prosímtě a jakou dávku metforminu jsi brala? Já mám 2x denně 1000 mg a rozhodně u mě taková pravidelnost není, je to lepší než to bylo, ale stejně nic moc. Beru ho už 3/4 roku a zatím těhotenství nic, myslím si že pořád neovuluju.

katty1987
10. únor 2015

@alkuska brala jsem Metformin teva 1000 mg jenom 1x denně po snídani, nepamatuji si už přesně začátky, ale mám dojem, že to mi to tak dlouho netrvalo a cyklus byl pravidelný. Ale kdybych ty prášky nebrala, tak ani ťuk.

korticka
11. únor 2015

Ahoj holky já jdu v pondělí na oGTT glukozový toleranční test právě kvůli Metforminu....byly jste na tom taky nebo vám byl Metformin nasazen naslepo?

serenna30
11. únor 2015

@korticka ahojky🙂 mě je nasadil obvodák, a naslepo. Ale beru 1 * denně 500, takže tu nejmenší dávku. Od té doby mám cyklus do 30 DC i ovulku 17-20 DC. Nevím, zda pomohl metformin, nebo bylinky a srovnání hormonů, ale těhotná stejně nejsem. Tento měsíc je to rok, co se snažíme, je mi přes 30, takže žádná 😒 sláva

weru86
11. únor 2015

Ahojte holky. Take mam na jednom vajecniku pco. Snazime se uz pres rok ale porad nic. Hormonalni profil mam v poradku a stitku taky. Doktor jak gyndar tak endokrinolog mi nechteji napsat metformin ze man vsechny testy v poradku. Holky zkousela jste nejaka brat ten metformin bez lekare? Ja neovuluju ☹ clostik jsem brala a nic. Ovulu jsem mela jen jednou v zivote ale milovani nebylo. Manzel jezdi kamionem a byl zrovna pryc. Uz nevim kudy kam. Na laparo se mi zatim nechce. Nejak tu ovulku nahodit,jenze jak ☹ dekuju devcatka za jakoukoliv radu. Preji hezky den

korticka
11. únor 2015

@serenna30 to je zvláštní, že někteří doktoři to píšou jen tak naslepo a já kvůli tomu musím nejdříve na ten test ☹ no neva, tak aspon budu vědět na čem jsem.

katty1987
11. únor 2015

mě to dal na předpis gynekolog, až po hormonálním profilu z krve a ultrazvuku

korticka
11. únor 2015

Nojo ale podle tady toho se ta inzulinova tolerance nezjisti...

serenna30
11. únor 2015

@korticka taky jsem za sebou mela samozrejme hp a utz u gyndaře.. Ja nevim jestli mi cyklus nahodil metformin nebo neco jineho. Jim vitaminy od Jukla, piju inofolic, kontryhel..tohle vse pul roku 😉

korticka
12. únor 2015

já mám právě všechny testy na hormony a utz udělaný, ale stejně mě poslal na ten test a podle testu mi teprve nasadí Metformin.....jinak po MS máme ted IUI...a co ty serenna30? 🙂 pokud by nám to ted nevyšlo jdu na laparoskopii... 😠