Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

rudolflenka
autor
24. únor 2014

@haninka712 no prý ten drilling dost pomůže, tak se snažte a určitě to bude tam! 😉 budu držet palce a netrpělivě očekávat zprávu o // 😵 Já jsem byla v pátek na horm.profilu, zítra volám na výsledky, tak jsem zvědavá 😕 už beru Nosifol, tak snad to zabere dřív, než mě bude chtít nasadit clostík ....navíc jsem to začala s doktorem rozebírat, že chci vyšetření na štítnou a na dia, tak se na mě blbě díval a byl nepříjemnej 🙄 pak mě začal vysvětlovat, že to může být "jen" polycystický vzhled vaječníků a ne přímo PCOS, ale pořád nevím, jaká je to "výhoda" 😝 s tou štítnou souhlasil a dia prý zatím nemám řešit. Sem fakt zvědavá, jaký postup dál bude...ještě mi říkal, že na tu variantu s tím zvýšeným testosteronem by to neviděl...no stejně PCOS může prokázat jedině laparo a na to mě zatím gynekolog poslat nechce..
@petulle1986 ahoj Peti, v pohodě...já se te´d na počítač skoro nedostanu, taky nevím co dřív...tak budu držet palce...mě tyhle stresy taky čekají. Zítra se dozvím výsledky horm.profilu a pak se uvidí...jsem zvědavá, jestli budeme čekat na další MS, či sama přijde, nebo jestli mi rovnou nasadí clostík nebo tak něco ☹

rudolflenka
autor
25. únor 2014

Ahoj holky, tak jsem dnes volala doktorovi na výsledky hormonálního profilu a řekl mi, že mám vše uplně v normě včetně štítné žlázy a říkal, že mám zatím brát ten Nosifol, nebo něco přírodního a za měsíc se stavit, že udělá ultrazvuk a podívá se, co ovulace...tak jsem zvědavá, jestli se to rozjede 😎 říkal něco v tom smyslu, že to může být syndrom post-pills, tedy vynechání po vysazení prášků, než se to samo rozjede....tak mám částečně radost, že hormony jsou v poho, ale částečně taky nevím na čem jsem. Říkal, že PCOS je něco jiného než vzhled polycystických vaječníků, že to má hodně žen...tak nevím teda, jestli PCOS mám nebo ne 😕 to se asi pozná jen laparkou, že? Je tu někdo, kdo měl taky hormony v pohodě a při laparce mu zjistily PCOS? Já totiž splňuju jen dvě kritéria PCOS a to akné a absence MS a ovu...což ale taky může být ten post-pills.... 😅

muddledgirl
2. bře 2014

@rudolflenka ahoj kočko.....super,že nemáš štítnou a vše v normě...to je super...Z mého pohledu moc nevěřím,že by jsi neovulovala jen díky tomu,že jsi vysadila prášky......ber Nosifol pravidelně a za tři měsíce uvidíš....má se vypít pět krabic....Já laparku neměla...

korticka
4. bře 2014

@haninka712 ahoj tak jak po laparce? bolelo to moc? a co nemocenská, dává se u laparky? já jdu 17.3 k dr. tak se s ním chcu pobavit o té laparce...holky myslíte že by ještě před laparkou měl dr.zkusit nasadit metformin, nebo aspon vyšetřit manželův spermiogram? než do mě začnou řezat.. 😀

alkuska
4. bře 2014

Ahoj holky, taky se pridavam se svou troskou do mlyna. Nevite nekdo jak je to presne s diganostikou PCOS? Protoze mi v Unice rekli ze mam vajecniky vzhledu PCO ale zase pri dalsim hovoru uz rikali normalne ze mam polycysticka ovaria. Je v tom teda nejaky rozdil? Ja splnuji z kriterii anovulaci (a cykly az 70 dni) a mam docela nadvahu. Akorat ze neverim ze kdybych zhubla ze se neco vyrazne spravi protoze problemy s MS jsem mela vzdycky i kdyz jsem byla stihla. Brali mi hormony a nejake dalsi veci (protilatky) a vsechno mam v poradku. Manzel ma spermio dobry, u me krasna sliznice, vsechno nachystane, jen ze me nejak vylomit to zatrolene vajicko... Bylo to u dokotora takove divne, chteli jsme to nejprve zkusit s manzelem otehotnet prirozene s pomoci hormonu na vyvolani ovulace ale prislo mi ze se na nas divali trochu divne a porad jsem mela pocit ze nas jakoby tlaci do IVF. Primo nikdo nic nerekl, ze je to nase rozhodnuti, ale prislo mi ze to porad doktor zduraznoval. Trvali jsem ale zatim na konzervativnim postupu. Takze mam za sebou jeden cyklus s clostilem 1-0-0 bez odpovedi vajecniku, ted mam utrogestan (aby MS prisla vcas) a v dalsim mesici mam mit clostil 1-0-1. O metforminu se nikdo ani nezminil. Holky neni ta davka clostilu nizka?

korticka
4. bře 2014

@alkuska ahoj...určitě není dávka Clostilu malá...je to standardní postup...já taky začínala 1 pak 2 pak 3 denně...celkem 6 měsíců i s nějakou přestavkou...ale bohužel to stejně nezabralo...a jak dlouho už se snažíte?

alkuska
4. bře 2014

@korticka Vlastně těžko říct kdy jsme se začali snažit 🙂 . HA neberu asi tři roky, ale zezačátku jsme si dávali pozor, dítě jsme ještě nechtěli a HA jsem vysadila protože jsem se s ní necítila dobře. No a postupně už jsme si říkali že by nám nevadilo kdybych otěhotněla ale vyloženě jsme se nesnažili, jen jsme si ani nedávali pozor. A cca poslední rok už bychom rádi, ale nic z toho. Koncem léta jsem nakoupila ovulační testy a na nich nic, tak jsme se objednali v prosinci do CARu.
S tím clostilem - já vím že se začíná nízko a zvyšuje se, ale když jsem byla na kontrole UZ říkal mi doktor (jiný než co k němu chodíme) že sice je to takhle napsané ale zkušenost je taková že jsou potřeba většinou vyšší dávky, dvě nebo tři tablety denně. Proto se ptám co si kdo o tom myslí. Mám strach že mi ani dvě tablety nebudou stačit, chjo, nedovedu si představit že se budem muset třeba rok léčit jako některé holky tady, to je k breku 😖 .

haninka712
4. bře 2014

@korticka ahoj 🙂 zpětně musím říct, že to zas tak nebolelo, když jsem se probudila z narkozy tak mi bylo fajn, asi hoďku na to mě dost bolelo břicho, tak jsem dostala injekci, celý den prospala a večer už jsem chtěla vstávat, ale nedovolili mi to, vstala jsem až další den ráno. jinak jsem na nemocenské- v nemocnici jsem byla od čtvrtka do pondělka do večera, pak v pátek vytáhnout stehy a na kontrolu, a tam mi doktor řekl, že nic se nemá uspěchat, tak ať zůstanu doma. a jsem i ráda, často mě píchne v břichu, nebo se to rozbolí jak při silné ms... sice už se doma nudím, ale chci, ať jsem v pořádku, tak radši odpočívám...

jinak určitě bych manžela- přítele poslala nejdřív na spermio, kdyby náhodou byla chyba na jeho straně, nemusíš se nechat řezat- což bolí, a spermio je bezbolestné 🙂

doko
5. bře 2014

@alkuska ahojky taky chodím na Unicu a nejprve jsme se chtěli snažit otěhotnět přirozeně a druhý cyklus s clostilem jsem byla těhotná 🙂 (sice jsem pak potratila, manžel měl moc špatné spermio, takže jsme stejně u IVF skončili, ale takový problém vy nemáte 😉 ). do IVF nás tlačil jen ten mladý doktor, tak jsem se vždycky objednávala k někomu druhému, když jsem tam volala a měla jsem klid 🙂 přeji, ať se brzo zadaří 😉

mmarch
6. bře 2014

@alkuska Ahojky, mám stejný problém - PCOS a trochu nadváhu, taky mi doporučovali shodit pár kil, opravdu to na to má vliv, samozřejmě i štíhlé dívky mají PCOS ale ty naše tukové polštářky 🙂 tomu ještě dopomáhají - ovlivňují hormony, zvyšují tvorbu testosteronu, který máš určitě také zvýšený. Hodně jsem si o tom početla.
My máme za sebou 5x IUI s clostylem, vajíčko vždy bylo krásné ale zatím se nezadařilo. Už jsme se rozhodli pro IVF, už se nám nechce čekat a popravdě, ke cvičení se nějak nemůžu dokopat, kdybych měla parťáka třeba na zumbu nebo něco jiné, tak bych i chodila, ale samotná se k tomu nedokopu, tak jdem do toho ivf
taky hodně doporučují laparoskopii s drilingem, že to může pomoct, vaječníky se můžou vzpamatovat, ale mě to nepomohlo, mám je zas plné cystiček, ale aspoň vím, že tam nemám nic jiné - žádné srůsty, žádná endometrióza ani nic jiné

mmarch
6. bře 2014

Děvčata, jestli Vám můžu doporučit, tak bylinky na neplodnost - čaj se tak přímo jmenuje "Na neplodnost" - je to směs bylin, které najdete u každého bylináře + k tomu kontryhel (ten se prý nemůže míchat s ostatníma do sáčku, až přímo v čaji). Nejdřív mi čaj vůbec nechutnal, ale už jsem si na něj zvykla. Sice nemám žádné výsledky ohledně těhu, ale ta změna menstruace je neskutečná. Vkuse tak 5-7dní před ms jsem mívala hrozné PMS - bolest všech kloubů, křížů, nevolnosti, návaly horka,zimnice, točení hlavy a po pití čaje ani nevím že už ms přišla, vůbec nic mi není, krom teda slabé bolesti podbříšku,ale to je úplně nic oproti dřívějšku, také se mi zkrátil cyklus z obvyklých 45-55dnů na 30-34, což je také super. Brala jsem i gynex a jiné preparáty,ale u ničeho jsem nepoznala změnu až po tomto čaji

korticka
6. bře 2014

holky a jak dlouho trvá než vás objednají do CARu?

@haninka712 máš můj obdiv 😅 jsem posera
@alkuska neházej flintu do žita, vždyt s Clostíkem teprve začínáš...hodně holkám pomohl k mimi....

@mmarch já měla taky ted směs na neplodnost ale vubec mi nechutnala...byl v ní i sušený libeček brrr 😝
ale kontryhel mi chutná....

mmarch
6. bře 2014

@korticka jojo ten libeček mi taky vadil, nemám ho ráda, připadala jsem si jako bych pila petrželovou polívku, ale teď už ho tam vůbec necítím, už jsem zvykla.
laparku s drillingem mám taky za sebou, není to nic hrozného, jen asi dva dny to bolelo na wc jak při zánětu močáku a jediné co opravdu bolelo, tak byla ramena a žebra - od plynu, kterým tě nafouknou, cítila jsem se jak po bouračce 😀

Na první sezení do poradny nás v CARu objednali za 3týdny po mém telefonátě, myslím, že je to individuální podle jejich vytížení.

alkuska
7. bře 2014

@korticka Nás objednali cca za 14 dní pokud si vzpomínám

alkuska
7. bře 2014

@mmarch A není ten čaj od různých výrobců pokaždé jiný? Nevíš přesnější složení?
Jo a s tím hubnutím to je uplně v háji. Mám sedavé zaměstnání a po skončení studií jsem masivně přibrala... Snažím se víc hlídat v jídle a víc se hýbat, ale žádný efekt na sobě nepozoruju. Na drastičtější metody nemám momentálně energii, snad až bude venku trochu tepleji a bude víc práce na zahradě a bude se dát víc sportovat venku.

rudolflenka
autor
9. bře 2014

Achjo holky, sotva jsem se trošku srovnala s PCOS a měla alespoň trochu radost z hormonálního profilu, že je v pořádku, tak už manžel zase stresuje. Nejdřív "otěhotněli" po svatbě jedni naši kamarádi a včera manžel odjel na víkendovku s chlapama a dneska mě volal, že jeden jeho kamarád jim oznámil, že taky čekají mimino. Že prý teda budeme muset zapracovat....on je tím těhotenstvím posedlej víc než já :-/ já se na to snažím nemyslet a on mi furt něčím připomíná, že nám to nejde teď hned ☹ mám pocit méněcennosti...nechci to sem moc tahat, ale před měsícem jsme se dost pohádali a vyčetl mě, ať se mu nedivím, že je nervózní, když si vzal (cituji) neplodnou ženskou ☹ to mě fakt zabolelo, sice se pak omluvil, ale já se od té doby cítím méněcenná i když vím, že to třeba za čas půjde. Jenže manžel mi to fakt neulehčuje....měl jste nebo máte to tak někdo, nebo je pro Vás manžel/ přítel oporou stůj co stůj?

85jana85
9. bře 2014

@rudolflenka Je fajn, že se snažíš to nějak řešit. Je ti jen 23 tak nemáte zatím kam spěchat. Vím, že je to stresující, když se všem daří a vám ne. Omlouvám se, ale manžel se sám chová jak malý děcko. Musí ti být oporou a ty musiš být v pohodě. Když se budeš stresovat a myslet jen na těhotenství tak to nepůjde. Mně je 28 i já jsem zjistila, že to možná nepůjde úplně ideálně, ale navzájem se milujeme a stojíme při sobě. Diky tomu věřím, že se to určitě povede. Kdybych měla 23 tak jak vy tak si budu vztah užívat, cestovat, srovnám se po zdravotní stránce a ono by to pak určitě samo přišlo. Neboj 🙂

calleen
9. bře 2014

@rudolflenka Nedá mi to! Řekla jsem si, že tě i ostatní musím povzbudit. Po 12 letech !!! braní toho svinstva HA jsem očekávala, že se zadaří. Dalších 5 let probíhalo podobně jako u většiny z vás...uklidňování, že je čas! Bylo mi 27 let. Do té doby žádný zdravotní problém, vše v nejlepším pořádku, tak co by to nešlo. Pak začly přicházet ty "skvělé" zprávy: snížená fce štítné žlázy, genetická mutace, PCO...Následovala léčba v CAR. Několik IUI, pak 2x IVF. Mezi jednotlivými IVF jsem brala Metformin (dle Dr. má zlepšovat kvalitu vajíček). Při druhém pokusu IVF v březnu 2013 nám zbylo 1 jakžtakž schopné embryo, ale nedopadlo to. Pak i přes skvělou podporu partnera jsem se po závěru lékařů: Z vlastních vajíček děti mít nebudete!, psychicky sesypala. Odmítla další léčbu. Zakázala si na rok další myšlenky na otěhotnění a děti vůbec. Přestala jsem brát úplně všechny léky. Před tím to šlo taky bez nich. Vyhledala jsem léčitelku a chtěla bylinky na očistu těla. Po půl roce od posledního IVF jsem zázrakem otěhotněla přirozeně. Bylinky? Psychika? Teď čekáme vytouženého chlapečka k mým 33 narozeninám. Proto ŽENY nezoufejte i doktoři jsou jen lidi a věřte v sebe, sílu přírody a schopnost svého těla. Nic není ztracené a i zázraky se dějou 😅

rudolflenka
autor
9. bře 2014

@85jana85
@calleen děkuji za podporu 🙂 uvidíme jak se to bude dál vyvíjet, zatím jsem na Nosifolu, Gynexu, snažím se pít kontryhelový čaj (fůj) a ještě si asi pořídím ten čaj na neplodnost nebo co :-P i doktor říkal, ať to zatím zkusím s bylinkama a že se pak uvidí...nikdy jsem si nemyslela, že takhle dopadnu. Ale je fakt, že holkám co otěhotněli hned, docela závidím i když to nerada přiznávám. Docela mě ale zaráží, jak se mi každej doktor snažím namluvit, že HA na to vliv nemá...jak pak ale vysvětlit, že holky co HA nikdy nebraly (většinou) otěhotní na první snažení...jako ty naše kamarádky. Achjo...já se to rozhodla neřešit, ale manžel to pořád řeší. Jinak je milej a snaží se mi pomoct. Zaplatil mi Nosifol, snaží se, ale prostě mě to celý štve...je to na palici a to se snažíme teprve rok. Obdivuju Vás všechny, co jste si prošly a jak jste to statečně nesly. Občas mám pocit, že to nezvládnu. Ale život je jeden velkej boj (alespoň ten můj), tak to jen tak snadno nezvdám 🙂 přeji krásný týden 🙂

mmarch
10. bře 2014

@alkuska ano, jsou různé ty směsi, mrknu doma a opíšu si přesné složení toho mého i když ty ostatní čaje určitě taky nebudou špatné. S tou váhou jsem na tom podobně - sedavé zaměstnání a žádná energie do cvičení, ale konečně už je hezky, tak už jsem začala jezdit na bruslích. Manžel na sport taky moc není, tak max. procházky a občas se mnou zajde na badminton.
@rudolflenka Ahojky, nedá mi to nereagovat a omlouvám se, ale chování tvého manžela teda na facku. Tohle by mi ten můj řekl jen jednou ať už je sebevíc ve stresu. Naštěstí ten můj je mi oporou. Nedávno se mě zastal a dokonce sprdnul i moji mamku, protože mi pořád ukazovala mimča všech jejich známých, co se kdy komu narodilo a jestli jsem se už dívala na fotky na FCB, když jsem řekla že nemám zájem se na ně dívat, tak hned zapla pc a šla mi je ukazovat 😀 Nemluvila jsi s manželem o tom? Jak se tě dotkl a že to od něho bylo opravdu ošklivé???
@calleen ten metformin ti napsali v CARu nebo "štítař"??

haninka712
10. bře 2014

@rudolflenka pfiuuu, trochu silné kafe hnedka po ránu... ono chlapi si někdy neuvědomují, co říkají, že by tím mohli třeba i ublížit. Asi bych mu vysvětlila, že za toto opravdu nemůžeš, navíc to řešíš, pco není neřešitelný problém, ale hlavně je dost důležitá psychika, ta dělá zázraky! takže bych asi Tvému příteli doporučila, ať si něco o pco najde a chová se jako chlap, o kterého se ty můžeš opřít! 🙂 třeba takhle jedná fakt z nevědomosti, a po nastudování nějakých informací své názory změní 🙂

jinakjá jsem pila i tenhle čaj http://www.gresik.cz/nase-vyrobky/devatero-byli..., upravil mi délku cyklu a odstranil i bolesti při ms.
nosifol taky piju, břicho mě po laarce už vůbec nebolí, tak jsem zvědavá, zda mi to trápení k něčemu bylo 🙂

mmarch
10. bře 2014

@haninka712 od gřešíka jsem měla bylinné kapky, mají stejné složení a stejný účinek jako Gynex, jen jsou 8x levnější 🙂

calleen
10. bře 2014

@mmarch Metformin napsali v CARu 🙂

baya66
11. bře 2014

@rudolflenka Mně taky řekl doktor minulý týden podle uzv, že mám vyječníky polycystického vzhledu. Hned jsem se ptala, jestli to znamená PCOS a říkal že ne (může, ale nemusí, PCOS zahrnuje další projevy)... Mám 56 - 57 kg při 173 cm, tuk se mi ukládá zásadně na zadek a boky, ale kdoví... Pleť hlavně teď po vysazení nic moc ale. Bojím se, co z toho bude.
Já brala HA 15 let jen s krátkou pauzou. Vysadla jsem začátkem prosince, pak jsem dostala první spontánní menstruaci po 42 dnech, ovu jsem ten cyklus nesledovala, nicméně jsme se už snažili a nic. Další cyklus ještě neskončil, v pátek (to bylo 54 DC) jsem šla na injekci. Doktor mi řekl, že agolutin (vyvolávačka) je také tzv. progesteronový test. Ale úplně nerozumím, co má ukázat - zřejmě nasměrovat doktory, o jakou poruchu se jedná...
Moje hlavní nevýhoda je věk - je mi 34... ☹

rudolflenka
autor
11. bře 2014

@baya66 no já právě mám vaječníky polycistického vzhledu, mám akné (což může být i po prášcích) a jsem prozatím bez MS a ovu, takže vlastně pár bodů co se týče PCOS splňuju. Ale zase jsou prý nejdůležitější hormony...a ty mám v pohodě, takže se doktor tvářil, že to bude dobrý...sama jsem zvědavá. Já jsem teď byla nemocná, měla jsem hnisavou angínu dva týdny, pak dva týdny dobrý a následovala střevní chřipka. 5kg dole - samozřejmě tam kde jsem nechtěla (zadek,boky, nohy, prsa - prostě klasika a břicho mi zůstalo :-P ) ale pořád mi BMi vychází dobře. Jsem sama zvědavá jestli to znovu naberu nebo jak to bude.Já totiž nikdy při nemocích nehubla, ani při stresu, ale to jsem brala prášky...tak nevím jestli to není i vysazením. A po vyvolávačce jsem to dostala, což si říkám, že je taky dobrej signál (někdo musí jít víckrát). Akorát se bojím, že spontánně už to nepřijde. Jsem totiž na to braní Nosifolu a pití čajů dost lempl ☹ nějak mi na to prostě nevychází čas nebo zapomenu (pracuju v mš a často nemám čas ani se napít a vyčůrat)...potřebovala bych něco, co můžu za pochodu konzumovat 😀

rudolflenka
autor
11. bře 2014

@mmarch
@haninka712 holky dík, no popravdě mi to tak říká hodně lidí, že je na facku 😀 jenže on prostě nemá moc sociální cítění nebo jak se to říká. Já vidím, jak se snaží a že to myslí dobře. No už sem mu to říkala, tak slíbil, že už o tom nebudeme mluvit. Jenže já stejně na něm vidím, jak se tím moc trápí a to mě snad vadí ještě víc a taky to, že s tím nic moc dělat nemůžu a musím čekat. Já jsem od přírody horzně netrpělivá 😀 ....no díkybohu moje vrstevnice a nejbližší kamarádky tohle chápou a samy mimina ještě neplánujou, takže s nima mám i jiný téma než jen děti, těhotenství a porod.....🙂

korticka
12. bře 2014

@rudolflenka neboj máme to doma taky nějak tak....muže to mrzí, kolem nás všechno rodí a těhotní, s každou další zprávou o těhotné kamarádce se mi chce spíš brečet ☹ ale bohužel nic neovlivním....minule jsme se doma bavili tak mi taky řekl že už děti chtěl dávno 😒 no pravda že o tom že má doma neplodnou nikdy neřekl ani půl slova ale taky mu to vidím na očích....myslím si že tohle mi opravdu nepřidává na pozitivním myšlení spíš naopak...
jinak my jsme objednaní 31.3 do Fertimedu v Polance....a 17.3 ještě k gyndr. uvidíme co dál...achichjo 😖
zkusím se u gyn.zeptat na ten Metformin...někomu to prej nastartovalo cykly

korticka
12. bře 2014

@baya66 ahojki...a co test sis nedělala? ten progesteron má za úkol bud udržet těhotenství (pokud se tam nějaké rýsuje), nebo pak následně ze spádu spustit menses.... 😉

haninka712
12. bře 2014

@korticka tak to jsme na tom úplně stejně, od pondělka každý den mi zavolá jedna kolegyňka z práce, že je těhotná!!! samozřejmě to těm holkám přeju, ale už bych taky chtěla být ta, co bude tuhle informaci sdělovat 🙂
ale my se dočkáme, věřím tomu ! 🙂

baya66
12. bře 2014

@rudolflenka To já se taky bojím, zda to samo dorazí... Teď jsem ale alespoň ráda, že vyvolávačka zabrala - ráno jsem to dostala.