Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

vrk
19. zář 2014

@korticka ja nic neberu a folikly rostou diky bohu!!🙂 na pristi cyklzs mi d tamoxifen 3-7dc myslim a utz potom snad 13dc, chce mi ovu posunout na drivejsi termin a aspon na 17dc, ted byva snad 23dc, ale me to neva, hlavne ze byva ;).

alkuska
29. zář 2014

@korticka Jak jsi dopadla na te endokrinologii? Ja jsem ted mela odber a TSH 4,45 a norma je u mistni laboratore do 4,2. Uz jsem to tak mela i driv, i o neco malo vyssi, tak nevim. Je to jen kousek nad, ale asi se na endokrinologii radeji objednam, slysela jsem ze by to pro otehotneni nemelo byt pres 3. Kolik mas ty?

korticka
30. zář 2014

@alkuska ahoj ;) na tu endokrinologii jdu až zítra! V CARu mi naměřili TSH 5,32, což je asi už dost...uvidím co mi řeknou zítra a dám ti vědět, ale je to psycho...čekání na objednání je tak měsíc i více....někde jsem četla že vyšší hodnota TSH může způsobovat falešný stav PCO....cysty na vaječnících a žádná MS ani ovulace, no pořád věřím tomu že mi na té endokrinologii dají nějaké léky a pak se vše podaří 🙂

korticka
1. říj 2014

Ahoj tak na Endokrinologii nasazen Euthyrox 1/2 tablety ráno...doktorka říkala že pokud se snažím otěhotnět, tak je důležité nastavit správně právě ty hormony ŠZ. Dále mi brali krev pokud tam ještě najde něco jiného budou mi volat výsledky za týden.

alkuska
1. říj 2014

@korticka Ok, to je poslední impuls, taky se objednám. Asi před dvěma roky jsem měla opakovaně přes 5, pak se mi to srovnalo a teď mám zase víc, takže to asi fakt chce s tím něco dělat. Snad nám to oběma pomůže 🙂

korticka
2. říj 2014

Správně! přes 5 prý není zas až tak moc, ale ne když chce člověk otěhotnět 😉 S tím se už musí něco dělat, četla jsem že některé holky po nasazení léků byly do měsíce těhule 🙂
Tak držme si palečky!!

slunickoseznam.cz
5. říj 2014

Ahoj mohla bych se k vám přidat taky mám PCO v úterý jdu na uzv jestli nějaké foliky rostou nebo ne akorát jsem nachlazená a včera sem měla teplotu tk snad to nebude mít vliv

korticka
6. říj 2014

@slunickoseznam.cz Ahoj a vítej... 😉

korticka
6. říj 2014

Holky hlásím nasazen Euthyrox...po třech dnech se dostavila MS 😉

danaet
7. říj 2014

Hezký den všem, doufám, že se můžu přidat do diskuze. S manželem se snažíme o mimi již přes 4 roky, zatím neúspěšně. Zatím zkouším přírodní léčbu, bylinky, gynex, homeopatika. Taky neúspěšně. Nyní mi doktorka zjistila PCOS s tím, že třetí den menstruace mám přijít na rozbor krve. Gynex beru druhý měsíc a dnes jsem 54 DC, čili celou dobu s gynexem bez MS. Dnes ráno jsem začala lehce špinit, ale spíš jen tak náznak ráno a náznak teď v podvečer. Řekla bych, že špinění se asi nebere jako první den MS, ale abych zas z nevědomosti nebyla vedle jak ta jedle a nešla na rozbory pozdě. Nevíte náhodou? Jinak manžel vyšetření absolvoval a ten je v pořádku.

korticka
8. říj 2014

@danaet ahoj...zkusila bych ještě počkat jestli se to rozjede. A jinak máš MS normální?

slunickoseznam.cz
8. říj 2014

Ja byla včera u dr. Po glostilu mam vajicko 14mm takze nic moc ale mamm cyklus 30-31 dnu jdu na kontrolni uzv zitra jk to vypada

fidac
8. říj 2014

Ahoj holky, taky se přidávám k vám...taky mám PCO diagnostikované před 4 rokama...mezitím jsem stihla 4x otěhotnět a z jednoho pokusu máme skoro 3 letého chlapečka... 🙂

danaet
8. říj 2014

@korticka Právěžě nepravidelně. MS mám vždy 2-3 měsíce pravidelně a pak další 2 měsíce vynechává.

alkuska
8. říj 2014

@korticka Hezkyyy 😉 Me dali termín na endokrinologii az koncem listopadu, tak se zatim musim obrnit trpelivosti.

franerka
9. říj 2014

@slunickoseznam.cz a jakou velikost ma mit optimalni vajicko?

fidac
9. říj 2014

@franerka 18-20 mm 😉

ivik1306
9. říj 2014

Ahojky holky, ja jsem zjistila problém PCOS zhruba před 9ti měsíci.V první řadě se mě dr. ptal zda by jsme chtěli miminko a nebo ne, rozhodli jsme se že jo. Od te doby mě leči clostikem, vždy ho beru 3 den MS, 2tbl, po dobu 5 dnu. Pak na tyden vysadím a 8 den jedu na ultrazvuk. Clostik jsem brala zatím 3x a zatím nikdy nic. Teď ho budu brát po 4. Jinak jsem dopila čaj drmek a mám koupenej Kontryhel. Nosifol jsem taky brala dejme tomu 3x ale pak jsem přestala ale asi si ho zase koupím,pač mě jednou v ty době kdy jsem brala Nosifol přišla MS sama od sebe a řekla bych nebo si to apoň myslím,že to na to mělo vliv. Je to na palicu , člověk by tak moc chtěl prcka a prostě to nejde. Nevím co se bude dít dál dr. mě aji říkal o te laparoskopii , ale zatím by ještě nechtěl,že to ještě skusíme jak do teď tak se uvidí co se bude dít. Přeji vám všem hodně štěstíčka ....

fidac
9. říj 2014

@ivik1306 mě hodně pomohl drilling vaječníků....v červenci jsem zkoušela čaj z kakosti a narostly 2 folíky....jinak taky bez reakce na clostil... 😉

danaet
9. říj 2014

Tak ještě váhám, zda si ještě pořídit gynex a zkusit jej třetí měsíc a nebo zkusit inofolic.

fidac
9. říj 2014

@danaet a k čemu to pomáhá??? 😕

danaet
9. říj 2014

@fidac Tak nějak doufám, že mi to pomůže s PCOS, k zpravidelnění MS a k ovulaci.

mysackovi
9. říj 2014

ahoj holky....mohu se k vám přidat....v úterý mi doktor oznámil, že má pravděpodobně PCO....HA jsem brala přes 8 let....od října 2013jí neberu....před HA jsem měla problems pravidelnou MS, HA mi jí stovnala....ale od té doby, co jsem jí vysadila, MS nechodí...musím vždy injekci.....o mimčo se snažíme od konce května teprve, ale už teďmi to přijde dlouhé :-/ ....v červenci jsem změnila doktor a udělala jsem dobře....páč mě pořádně prohlídl, udělal ultrazvuk, hormonální profil ( ten je prý v pořádku,jen je mírně zvýšen testosteron :-/ , ale prej je to ještě v normě), teď mi tento nový doktor nasadil na tři měsíce utrogestan, píchl injkeci a doporučil nosifol....oznámil mi, že se u mě jedná asi o PCO, manžela posíla na spermiogram.....tak jsem zvědavá....jsem z toho celkem špatná.....myslíte, že se dá otěhotně bez umělého oplodnění....pracuju v MŠ, děti miluju aneumím si představitnemít vlastní dítě ☹

enne
9. říj 2014

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala, mam uplne stejnou diagnozu jako vy. S touto diagnozou jsem uz propojena celkam dlouho. Mam precteny snad vsechny casopisy, knihy. Zkousela jsem od bylinky, cistici caje, bylinne procedury a bohuzel nic moc. Dle doktorky mam nejakou silnejsi formu PCO, takze tech vajicek tam mam opravdu hodne. V lednu letosniho roku jsem byla na laparoskopii, ktera bohuzel taky nezabrala. Jsem ted v peci doktoru v centru asistovane reprodukce a v soucasne chvili se me snazi hormonalne nastimulovat a cekame na ovulaci a strasne si preji aby to vyslo bez IVF. Manzel ma spermio krasny, takze je to na me...a ja pevne doufam, ze se to vajicko ukaze 🙂 Drzim vam vsem palecky...holky je to boj, ale my vyhrajeme 🙂

fidac
9. říj 2014

@mysackovi
@enne ahoj, vůbec to nijak špatně neberte...i s PCO se dá dost dobře otěhotnět 😉 já jsem s touto dg. otěhotněla 5x, ale do konce jsme to dotáhli 1x, ale to byla na vině genetika, protože mám trombofilii o které jsme nevěděli...a je dost možné, že to půjde i bez IVF...u nás je jenom problém s PCO jinak ne, takže i malého máme po IUI a teď máme v plánu další...chce to jenom trpělivost...co mě dost pomohlo jak jsemuž psala tak sypaný čaj kakost nať a teď první měsíc zkouším izoflavony, tak uvidím, jestli nějaký folikul bude 😨

mysackovi
9. říj 2014

@fidac děkuji ...... já piju čaj na vaječníku od juklu, beru gynex....a teď jsem si objednala ten nosifol...adoktor nasadil utrogestan.....
já doufám, že sezadaří.....ta nejistota mě ničí.... :-/

mysackovi
9. říj 2014

a nevíte někdo, co je nejlepší?...já vím, je to asi hloupá otázka...je mi jasný, že každá z nás je jiná, ale co vám nejvíce pomohlo?
děkuji🙂

fidac
9. říj 2014

@mysackovi těžko říct... 😉 je možné, že každému zabírá něco jiného... 😒

lucy131311
9. říj 2014

Ahoj holky, ráda bych se podělila se svou zkušeností. Od roku 2008 mám problémy se štítnou žlázou, takže beru euthyrox. Nepravidelná ms, vysoké mužské hormony, zjištěn PCOS. V CAR mi na to nasadili Metformin, je to lék na cukrovku, ale prý se osvědčil při PCOS, zejména proto, že snižuje tu hladinu mužských hormonů. K tomu ne zrovna ideální spermiogram manžela. Ovulaci před IUI jsem měla stimulovanou clostilem 3-7 DC 2x1 tabl, první IUI neúspěšné a doktor nám řekl, že druhé IUI je prakticky plýtvání časem. Přesto jsme na něm trvali, říkal, že teda jo, jsme mladí a zázraky se dějí. No a dnes jsem 20 den po 2. IUI a z krve potvrzeno těhotenství. Taky jsem se bála PCOS a co by to mohlo způsobit, nakonec bych řekla, že díky clostilu tohle byla u nás ta nejmenší překážka, protože to se díky lékům spravilo. Velký vliv má právě ta štítná žláza, takže tam to chce opravdu kontrolu a pokud máte predepsané léky, opravdu je dodržovat. Přeji všem hodné úspěchu, ať se brzo dočkáte stejného štěstí, k jakému dopomohli doktoři nám 🙂

leeena_4
9. říj 2014

@mysackovi Mě pomohlo k prvnímu otěhotnění stimulace Puregonem v injecích a IUI. Druhé už pak šlo samo, bez jakékoliv pomoci.