Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

dasenka888
27. led 2016

Ahoooj holky tak já mám také PCO... Doktor mi nasadil od 20DC Utrogestan a snažíme se už skoro dva roky otěhotnět :( Změnila jsem dokonce kvůli tomu i gynekoložku.. A výsledky stále v nedohlednu :(

pekkaa
27. led 2016

Ahoj holky. Me taky strasili s PCO.
Vysadila jsem po 10letech HAK a menstruacni cyklus a ani ovulace nikde (asi 1,5 roku). V prubehu toho obdobi me strasili, ze to je PCO, ze dle UTZ to tak vypada..
Nechtelo se mi tomu verit. Nemela jsem zadne dalsi priznaky....
Pak mi vzali krev a hormonalni profil to nepotvrdil. Jenom se asi muselo telo vzpamatovat z ty antikoncepce...
Nechtela jsem do sebe cpat dalsi leky.. Resp. Nejdrive jsem brala par mesicu Duphaston, se kterym jsem aspon zacala menstruovat, ale po vysazeni to stale nebylo pravidelne. Zkusila jsem vsechny mozne vitaminy a kapky, ale nic moc nepomahalo.
Pak jsem zasla na tradicni cinskou medicinu a po 2 mesicich uzivani bylinek jsem otehotnela😉. Takze za me doporucuju. Dali mi dokupy cely organizmus a to je podle me dulezite mit v rovnovaze cele telo, aby slo v poradku otehotnet a je potreba to nastavit osobne na miru.
A taky se nenechte za vsech okolnosti strasit PCO. Doktori dnes moc radi pouzivaji tuto diagnostiku hoci to nemaji vzdy podlozene tak jak by meli mit...

ppjj
4. únor 2016

Zdravím všechny přítomné. Připojuji se také do diskuze, mám stejnou diagnózu PCO. V březnu 2015 jsem vysadila HA. Od září jsem začala brát Clostilbegyt, samozřejmě pravidelné kontroly UTZ. 1. cyklus 1-0-0 bez reakce. 2.cyklus 1-0-1 , podpořeno Pregnylem - vypadalo to nadějně, ale nedopadlo to. 3. cyklus 1-0-1 - bez reakce. Výška 174cm, váha 63kg. Nikdy jsem netrpěla na akné, netrpím nadměrným ochlupením, nevykazuji známky klasického PCO. Strava normální. Pravidelně 1-2x do roka absolvuji detox - Mančingovou. Cca 2.měsíce užívám směs z pupenů rostlin, piji bylinné čaje. Nyní chci začít užívat Nosifol po přečtení vašich názorů a zkušeností. Po posledním neúspěšném cyklu podpořeným Clostylbegytem mi lékař doporučil CAR vzhledem k mé diagnóze a nutné kontrole zdravotního stavu. Svého lékaře jsem měla daleko od místa bydliště. Lékař mi vypracoval obsáhlou zprávu. Jsem objednaná do CARU 25.2. 2016. Plno otázek se mi honí hlavou, ale věřím, že zde naleznu pomoc. V CARU jsem již byla před rokem s manželem, využili jsme zdarma vyšetření spermiogramu před zahájením léčby. U manžela je vše ok. Tak nám držte palce. Poté napíšu více. Budu ráda, když se někdo nový také připojí do diskuze. Na stránkách jsem nová 🙂 Pěkný večer.

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, týkajícího se problému s početím miminka.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

katkatomaskova
11. únor 2016

Zdravím všechny ženy a dívky, které se snaží otěhotnět. I já bych se ráda přidala se svým příběhem. Že u mě nebude těhotnění jednoduché, to jsem věděla. Od střední školy trpím na sníženou funkci štítné žlázy, navíc jsem měla ještě před 18. rokem diagnostikovanou endometriozu. S manželem jsme se začali snažit přesně před rokem, v únoru 2015. Po vysazení antikoncepce (tu jsem brala mraky let, abych byla přesnější, tak skoro 9) začal strašný chaos v menstruačním cyklu. Měsíčky si chodily, jak je napadlo 😒 Trvaly, jak je napadlo 😖 Opakovaně jsem končila v ordinace své gynekoložky, a odnášela si recept na Duphaston. Ten jediný dokázal tenhle chaos ukočírovat. No když se pořád nedařilo, nabrala mi hormonální profil, a odkázala mě na CAR. Profil byl úplně vzhůru nohama, hodně mužských, málo ženských hormonů. A v půli listopadu přišla konečná diagnóza - PCOS. Doma jsem měla Clostilbegyt, a už čekala jen na měsíčky. A ty nešly, a nešly, a nešly, klasika 😀 Takže krátce po novém roce jsem si zašla pro vyvolávačku na gynekologii, abych se pohnula někam dál. Před koncem ledna kontrola UZ v CAR, a další špatná zpráva - vaječníky nereagující na stimulační léky. Laparoskopie ☹ Takže teď čekám do poloviny března jako na smilování, abych to už měla za sebou. Bylo fajn přečíst si, že drilling vaječníků někomu pomohl, zase mě to vrací do hry, vrací mi to naději 🙂 Spolu s laparoskopií budou hledat čokoládové cysty, udělají kontrastní vyšetření průchodnosti vejcovodů, a ještě mrknou do dělohy, tam prý mám nějakou anomálii emoticon No je to fakt síla, takhle cestovat za miminkem... Ještě, že jsem mladá (25 let), a začali jsme s manželem takhle brzy... Všem držím palce, aby se brzy dočkaly svého vysněného miminka 🙂

freemee
11. únor 2016

@katkatomaskova Ahoj, mě je taky 25 let 🙂 snažíme se tedy od minulých prázdnin ale vůbec nic se nedělo, MS taky chodila jak kdy, někdy 48 dní, někdy 58 dní, po kontrole u dr začátkem prosince mi našla podezření na PCOS a pravděpodobné srůsty nebo endometriózu, protože jsem měla dělohu uchycenou vzadu a vaječníky byly až za ní, proto to nešlo. Takže 26.1. jsem podstoupila laparoskopii, jsem pořád ještě na neschopence, měla jsem tam srůstů dosti a také jsem měla drilling, průchodnost, hystologii ( vzorek sliznice z dělohy), docela mi to dalo zabrat, ale už jsem celkem OK, ale jsem v klidu a dr mi zjistil ze vzorků z vaječníků, že to byla endometrióza ale ne v takovém rozsahu, takže bychom se měli snažit jak to půjde, ovšem jeden vejcovod byl průchozí jen do polovičky, tak mi ho tam sice nechali, ale pohrozili mimoděložním a řekli, že je to tak půl napůl, tak jsem na to zvědavá ale jsem ráda, že jsem šla už teď a ne až za pár let, kdy to mohlo být horší a vím příčinu našeho nezdaru, konečně jsem tento týden pocítila i ovulaci ( možná moji první) jak mi probudili vaječníky 🙂 takže drřím palce také !

katkatomaskova
11. únor 2016

@freemee Neskutečně jsi mi zvedla náladu 🙂 Doufám, že i mě bude drilling k něčemu platný.. Zatím, jak se sumírují ty problémy, to nevypadá moc dobře ☹ Ale snažím se na to moc nemyslet.. 🙂 Ono se řekne - mladá holka, ta musí být zdravá, viď 😀 Uvidíme, co na té laparo najdou. Snad nám dokážou pomoct. Jinak ovulace vůbec neznám, bohužel 😒 Ty ke mě nedoputovaly nikdy, všechny cykly anovulační. No je to takový blbý, no. Folikulů mraky, ale žádnému se nechce dozrát 😀 Držím Ti palce, ať je ovulace skutečná, a ať se brzy zadaří! 🙂 Já musím uhánět do práce, jedu na noční.. 🙂 Když bude klid, asi mi to nedá, a zase sem mrknu 😀

freemee
11. únor 2016

@katkatomaskova já jsem si zkoušela dřív ovu testy a nic, tak jsem si jen říkala, tak se mi to asi neukazuje a problém byl jinde. Folíků jsem měla dost ale nemohli se dostat přes tu tuhou slupku, tak to trošku "provzdušnili" - ten výraz se panu doktorovi docela líbili, smál se mu 😀 Víš co si ale říkám? Že je dobře, že něco našli teď , než když by to ještě dobu nešlo a nenašli by nic a my byli oba zdraví, takhle vím, že jsem "rozbitá" a že mě doktoři umí "opravit" a někam se to pohne a všechno špatné je pro něco dobré. Děkuji za palce, ovu snad byla skutečná, potvrdili mi to ukázkově jak testy, tak i ty bolesti, co jsem měla, jak se to konečně mohlo dostat ven, tak to na sobě nechalo náležitě znát, až mi bylo špatně od žaludku a měla jsem trochu růžový výtok. Tak ať ti to v práci brzy uteče a víš čím se řídím od té operace? Když je nějaký problém, tak ho řešit co nejdříve a nenechávat ho vyhnít, nikam to nevede 🙂

katkatomaskova
11. únor 2016

@freemee Já jsem byla ráda, že to obvodní gyn. tak rychle rozsekla. Čekala jsem nějaké "bububu" v CAR, protože tam mají rádi, když se žena snaží alespoň rok... Naštěstí (bohužel) byl můj nález takový, že by s ním normální gynekoložka stejně nemohla nic dělat, a tak jsem šla na CAR po třičtvrtě roce snažení. A to ještě nevíme, jaký má manžel spermiogram.. 😀 K tomu jsme se měli dostat při prvním IUI, jenže když v tom listopadu dr. viděla, že stejně nereaguji na Clostil, tak to zase nějak vyšumělo. Problém je zásadní u mě, a fakt se modlím!! aby neměl něco ještě manžel. Před nějakou dobou měla kamarádka svou první ovulaci, a popisovala mi, jak se z ní na jeden den stal úplný lazar.. 😀 😀 Že ji to úplně vyřadilo z provozu 😀 Začala jsem uvažovat o kontryhelovém čaji, alespoň pokud by mi dokázal srovnat ten cyklus, protože když si vezmu tu aférku před koncem roku... Poslední MS na začátku listopadu, a já si musela v lednu na ďobanec, protože pak dloooouho nic.. 😒 Je to celé takové divné. Jinak teda jsem učebnicový příklad PCOS, co se týče příznaků 🙂 Až se někdy bojím i podívat do zrcadla 😀

freemee
12. únor 2016

@katkatomaskova já si myslím, že bylinkami nic nezkazíš , taky ho do ovu piju, pak vedle toho ještě mám gynex a fertipronu, ta pomohla švagrové, je to vlastně podobné jako inofolic nebo nosifol, jen to má ještě víc vitamínů, doporučila mi ho i moje dr. Po té laparo už budeš mít taky jistotu, co se děje , budeš to mít černé na bílém a jak říkám , všechno špatné je pro něco dobré 🙂 já si zase říkala, že pokud by to stále nešlo , je řada na manželovi, ať víme jak je na tom on se spermiogramem ale jen doufám , že to nebude třeba , takže držím palce i u nohou 😀

katkatomaskova
12. únor 2016

@freemee Snad ne.. 🙂 Teď už je na bylinky pozdě, musím počkat na další menses 🙂 A ten Gynex, byl vůbec k něčemu? Tyhle doplňky zdraví nejsou levná záležitost, a pokud ti stejně pomohl až ten drilling, jestli má vůbec cenu investovat. Spíš s tím počkám až po tom březnu, uvidíme podle nálezu 🙂 Určitě v CAR by stejně měli být schopní poradit i nějaké nemedicínské podpůrné záležitosti 🙂 V noci jsem pátrala, co nás čeká a nemine, a moc se mi to nelíbilo.. 😀 Jsou to věci, o kterých se zatím nemluvilo nahlas. Takže si pěkně počkám, jestli s tím na mě dr. vyrukuje, jinak je teda blbý, že se to tají 😒 Jsou to docela nepříjemné záležitosti. Děkuji za držení všech možných akrálních částí těla 😀

freemee
13. únor 2016

@katkatomaskova No asi trochu pomohl hlavně co se týče psychiky, protože jsem ho začala brát až v prosinci a to nevím ,jestli se po tak krátké době dalo už něco usuzovat, každopádně se mi to i dobře hojí , tak to podle mě třeba bude dobré i pro nastartování hormonů. Každopádně jsem počítala před zákrokem se vším, více méně jsem alespoň pak nebyla tolik vyjevená, když mi říkali, co se bude při zákroku dít, už jsem si něco načetla i tady a možná mi to dodalo klid 🙂

katkatomaskova
13. únor 2016

@freemee Já vím, co se při zákroku bude dít, jsem zatížená vědomostmi (jsem zdravotník), a o to to je někdy horší 😀 Někdy by člověk neměl vědět všechno v rámci zachování duševního zdraví svého 😀 Teď se snažím zjistit, čím si malinko pomoct stran té nepravidené menstruace, a ideálně abych alespoň trochu "nahnala" ty chybějící ženské hormony.. Protože mi začaly brutálně padat vasy 😒 A taky to bude super, co se týče ochrany endometria, protože tomu nedostatek ženských, a nadbytek mužských nedělá moc dobře.

paolapou
13. únor 2016

Ahoj, mám též PCOS ale já nedostanu bez Agolutinu i rok menstruaci nebo pokud nemám antibiotika, třeba na angínu... Dlouhodobě mi pomáhal duphaston ale furt ne a ne otěhotnět, pak Clostilbegyt 8 cyklů, čtyři roky každej měsíc snažení, pomohlo mi až IVF v Gennetu na první pokus, je to finančně a psychicky náročný ale stojí to za to 🙂 držim palec 🙂

katkatomaskova
13. únor 2016

@paolapou Velká gratulace 🙂 Hlavně neztrácet naději 🙂

freemee
14. únor 2016

@katkatomaskova Tak nikdy stejně nebudeš vědět všechno dokud to nebudeš mít od někoho doložené a v tomhle případě se jinak než zákrokem stejně asi víc nedozvíš, hlavně, že najdou příčinu a nabudí to tam. Ani nevím, jak jinak tomu pomoct, mám ten gynex, ten údajně rovná hormony a padají mi vlasy taky, ale to se vyřeší až snad časem, určitě ne hned, padají mi nejvíc, když si je umyju.

katkatomaskova
16. únor 2016

@freemee Mě padají pořád! 😠 Což je peklo, když je mám dlouhé k zadku 😀

freemee
18. únor 2016

@katkatomaskova To musí být celkem práce o ně pečovat 🙂 taky jsem je mívala jako malá, teď je mám pod ramena. Jen teda jsem se všimla, že se mi po tý operaci trochu zlepšila pleť, nevím, jestli je to tím, že se trochu rovnají hormony, vlastně po ovu se mi začala zlepšovat a mám trochu citlivější bradavky 😠 žebych začala normálně fungovat? :D Teď čekám na MS, měla jsem ovu déle ( cca 21 DC) takže pravděpodobně dorazí o víkendu, ale snad poprvé jsem zažila ovulaci :D snad mě doktoři "opravili"

katkatomaskova
20. únor 2016

@freemee Je to trochu náročnější, určitě, navíc ty potvory se děsně rády mastí 😀 A manža na ně má úchylku, když jsem si po maturitě nechala šmiknout ofinu, tak to málem nerozdýchal.. 😀 Každý měsíc, když jsem chodila na zkracování, mě pokaždé ukecával, ať tam nechodím, ať si ji nechám dorůst.. 😀 To byl hrozný boj s ním.. No teď už jsem vyměkla, a nechávám to zase "na divoko" 🙂 Já zase dneska začala papkat Duphaston, abych měla jistotu, že na laparku budu předepsaný týden po menstruaci 😀 Doufám, že budu také slavit úspěchy, jako ty 🙂 A omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla, ale točila jsem v práci samé noční, takže člověk přes den spí, a v noci maká 😀

freemee
20. únor 2016

@katkatomaskova nic se neděje, každý má svoje povinnosti 🙂 já sem nakouknu teď častěji jen proto, že mám ještě neschopenku, do práce nechvátám 🙂 to můj muž nějak na mých vlasech ani nelpí, ale kdybych si je nechala zkrátit víc, tak by asi taky vyváděl 😀 je to asi součástí mě už 🙂 já jsem jinak před zákrokem byla raději na vyvolávačce, taky abych měla jistotu, že to bude akorát a bylo to dle plánu 😀 jen jsem zvědavá, kdy mi dorazí MS, zatím nic, dnes je to 32DC ale podle mě to bude tím, že jsem ovu měla dýl.

katkatomaskova
21. únor 2016

Když u mě vyvolávačka taky není úplně 100%, protože na první jsem zareagovala v průběhu max. 3 dnů, u té lednové už to trvalo skoro týden 😒 Ten Duphaston je fakt super, ten to nařídí jak hodinky 🙂 Taky jsem zvědavá, jak dlouho se budu plácat na neschopence.. Kdy že ti dělali výkon?? Resp. jak dlouho jsi na PN?

freemee
21. únor 2016

@katkatomaskova výkon mi dělali 26.1. a doma jsem do teď, asi ještě tento týden a pak do práce, dr mě nechala ještě doma, pokud prý do práce nespěchám, je to lepší ale jinak prý déle jak 14 dní max. 3 týdny nenechávají. Duphaston jsem měla nasazený jeden cyklus, těsně než mi zjistili problémy a taky to přišlo přesně, jen s většími bolestmi, vlastně s pořádnými bolestmi.

katkatomaskova
23. únor 2016

Tak to je slušná neschopenka 🙂 To jsem zvědavá, jak to bude u nás. Myslím, že moje dr. v CAR mě taky nebude chtít nechat dlouho doma, možná ale přihlídnou k mému zaměstnání, a dají mi dost času na to, dát se dohromady.

freemee
24. únor 2016

@katkatomaskova dnes jsem byla na kontrole u mojí dr, sice jsem neměla prohlídku, protože jsem 3DC, docela silná MS asi po té laparo, takže jsme spolu jen konzultovali. Prý volala primáři, který mne operoval, že si mě pamatoval, že tam bylo srůstů skutečně hodně a byly způsobeny endometriózou ☹ takže mi chtěla ještě neschopenku prodloužit, docela to brala citlivě, že mám být hodně opatrná, já jsem jí říkala, že bych už ráda v sobotu na ples, ne, že by se mi doma nelíbilo ale ty vycházky jsou dost omezující, ráda funguju dlouho do večera a takhle si to musím hlídat. Takže mi to snad k pátku už ukončí a od pondělí do práce ( ne že by se mi chtělo) jinak by mne nechala doma prý klidně až do 10.3., kdy mám jít na kontrolu.

serrena
24. únor 2016

Ahoj holky, nedávno jsem četla článek o hormonální józe. U nás moc rozšířená není, cvičí se jen na několika místech v republice a měla by hodně pomoct se srovnáním hormonů v těle a otěhotněním. Zkuste si o ní něco najít, třeba to pomůže 🙂

freemee
24. únor 2016

@katkatomaskova tak nakonec asi raději zůstanu doma, nějak se mi to rozleželo v hlavě, ona mě totiž varovala, že mám být opatrná, že podle toho, co říkal pan primář, tak to byla operace rozsáhlá a nerada by podcenila nějakou komplikaci

katkatomaskova
25. únor 2016

@freemee Je mi to jasný, že v momentě, kdy bude v břiše nějaký masakr, tak bude neschopenka na dostatečně dlouhou dobu. No nikdo neví, co tam najdou, no 😒 Když tě tak poslouchám, tak jsem fakt zvědavá, co tam bude. Taky mám bohužel potvrzenou endometriózu, laboratorně z krve, i na UZ. Jen si pěkně odpočiň 🙂 Vím, že sedět doma, a být omezená vycházkami, je otrava, ale je to naše zdraví.. 🙂 A musíme si ho hýčkat.

rips
25. únor 2016

Děvčátka, moc Vás prosím, nemáte některá navíc zbytečný pregnyl nebo ovitrelle? Nabízím půl království. ..

freemee
25. únor 2016

@katkatomaskova to jo, zdraví máme jen jedno, nic mě více méně nebolí nijak extra jinak než normálně ale opatrná raději jsem, mě se endo nakonec potvrdila až výsledky vzorků z té laparo, tak mi alespoň moje dr k tomu řekla více a že to budeme hlídat, jsem ráda, že je citlivá ale taky, že do mě zatím nechce cpát nějaké další hormony nebo něco, musím hold zabojovat a doufat, že si to do léta k nám cestu najde, jinak budeme muset řešit pravděpodobně s CAR a to se mi v tomhle momentě moc nechce :(

katkatomaskova
26. únor 2016

@freemee Musíš to brát tak, že CAR je někdy jediná cesta... Taky jsem trochu nešťastná z toho, že třeba nikdy nezažiju takový ten "happy pocit", kdy najednou zjistíš, že jsi prostě těhotná.. Na druhou stranu, když člověk mimčo chce, tak podstoupí cokoliv.. 🙂 A pokud je to opravdu jediná cesta, jak ho dostáhnout, tak zaplať bůh za něj. Protože být o století pozadu, zůstane ženská bezdětná.. 🙂