Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

andrisek123
4. črc 2015

@gambrinkax já právě taky ne, ačkoli je ta operaci taky velký zásah do těla... Ale vyplatilo se 🙂

hlavajdaz
7. črc 2015

ahoj,jenze ono to pri tomhle moc bez hormonu a bez podpory moc nejde.

pajule88
9. črc 2015

Ahoj holky, tak je to v háji :( Ovulace byla 25.6., takže dnes to je 14DPO. Test negativní, křeče v břiše a začínám špinit ☹ Ochjo, měla jsem takovou naději, že konečně proběhla ovulace...Ale říkám si, že teď se tělo nastartovalo a příští měsíc to určitě vyjde 😎

serenna30
12. črc 2015

@korticka ahojky, tak jak valcis? Ja jako na potvoru dnes uz 33 DC, mrcha nikde a test bilej:-/ je to na palici 😔

korticka
12. črc 2015

@serenna30 cauki...no ted fajn...byli jsme na krasne dovci...nechavam vsemu volny prubeh po laparce...a dal uvidime no 😉 jsem dnes teprv 16DC...a ty to jeste nevzdavej...sance jsou vzdycky a porad musime verit!!! 33dc jeste muze byt dost brzy na zavery...a co ovulace pocittujes ji? Ja furt myslela ze se to po laparce samo da dokupy ale priznaky ovulace moc nebyly teda...snad jen mirna bolest vajecniku

serenna30
12. črc 2015

@korticka ovu nevim kdy byla, jestli vubec...:-/ no snad mrcha prijde brzy, pristi tyden pujdu k Dr, tak uvidime co bude dal..jsem z toho spatna, no holt musime bojovat...

korticka
13. črc 2015

@andrisek123 a po té laparce jsi pozorovala u sebe známky změny? ovlace?

serenna30
13. črc 2015

@korticka čauky, tak u mě zatím nic, mrcha ještě nedorazila. Dnes koupm tt a zítra ráno zkusím test. Na příští čtvrtek jsem objednaná k doktorovi, to už by ml mít manžel i výsledky spermia

kataamisa
13. črc 2015

Už nějakou dobu sleduji tohle vlákno a musím říct, že mi velice pomáhá číst, že se někomu s PCO přecejenom povedlo otěhotnět ... Já už druhý měsíc beru Metformin a teda vedlejší účinky se mnou mávají opravdu pořádně. Ale co by člověk nevydržel, že 🙂 Dneska jsem sice dostala vyvolávačku, ale prý možná byla ovulace, protože na pravém vaječníku to vypadá na žluté tělísko. No, řešíme teď nejdřív můj cyklus a zkoušíme tělo nastartovat, ale fungující ovulace by byla příjemný bonus ... Měly jste také velké vedlejší účinky na Metformin?

eviks
14. črc 2015

@kataamisa Ahojky, metformin beru 14 dni a reakce teda mam, krece v brise a neustaly prujem. Ale neni to nic, co by se nedalo vydrzet, mam pocit, ze po nem zacinam hubnout🙂 Takze budu brat dal..

andrisek123
15. črc 2015

@korticka zadne zmeny sem na sobe nepozorovala... az pak jsem proste zjistila, ze jsem tehotna 🙂

bluee
15. črc 2015

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala nebo spíš poprosila o radu. Asi už od února nemám menstruaci. Na začátku července jsem byla na vyšetření ( dříve jsem nemohla, protože žiju v zahraničí) pan doktor mi udělal ultrazvuk a řekl, že se mi netvoří sliznice a že se hromadí folikuly a nedochází k ovulaci. Udělal mi hormonální testy z krve, ale vše vyšlo na jedničku. Včera jsem u něho byla opět díval se na ultrazvuk a řekl, že žádná změna a že to budeme léčit. Jenže mám se vracet opět do zahraničí a léčba by měla probíhat 2x měsíčně. Řekl mi teda, že to teď nemá smysl, když nechci dítě, že jsem mladá a že začneme až se vrátím za rok. Jenže já mám strach, abych mohla mít vůbec potom děti, abych něco nezanedbala. Nevím co mám dělat. Jestli jet nebo se začít léčit hned jestli je to vážné nebo ne.. Má někdo takovéto zkušenosti. Děkuji za Váš názor.

ilonkaseda
15. črc 2015

@bluee mé kamarádce zjistli pco / i když u tebe nevím zda jde o toto/ už v 15 letech.I když tenkrát s nikým nechodila ani nic s nikým neměla,tak dostala antikoncepci,tím se vaječníky šetří do doby než žena bude chtít dítě.Dnes už má 2 děti,sice s lehkou pomocí doktorů,ale ani IWF nebylo třeba. Ona totiž v tomto případě má antikoncepce i své výhody ,tvé vaječníky by v době jejího braní spali,což by bylo lepší než to co se snimi děje nyní.Zkus se na to doktorů zeptat

korticka
15. črc 2015

@bluee asi bych to řešila dopředu před tím než budeš chtít otěhotnět....já si vždy myslela že otěhotním hned a kdybych věděla že mám PCO tak to řešíme už dříve ☹

korticka
15. črc 2015

@serenna30 tak co jak jsi na tom?

serenna30
15. črc 2015

@korticka ahojky, no nic:-/ testy jsou bílý a nemám příznaky ani na MS, takže nejspíš po delší době anovulák:-/ K Dr. jdu až příští týden ve čtvrtek. Chlap jde dnes na spermio, takže se příští týden budeme domlouvat co dál. Nejspíš vyvolávačka a pak bych chtěla dle výsledku spermia na IUI. Pokud bude spermio blbý, tak nevím. Je to na palici ☹ ☹
Co u Tebe? jsi taková moje spásná duše 🙂
Hele co ti dělali na té laparce? drilling nebo jen koukali?

korticka
16. črc 2015

@serenna30 Ahojki...tak to mě mrzí 😖 tohle já mám pokaždé bez Utrogestanu...a ani ted po té laparce hned první cyklus a zase MS nikde musela jsem na vyvolávačku 😒
A vy jste na IUI ještě nebyli? moje kamarádka ted po prvním IUI otěhotněla 🙂
Na laparce mi nařízl vaječníky odstranil cysty a udělal průchodnost vejcovodů vč.prohlídky dělohy...pořád jsem věřila že to hned zabere, ale zatím nic....nepozoruji žádné změny, snad jen že mám hezčí pleť v obličeji 😀
ted jsem po laparce druhý cyklus a dnes 20DC...uvidíme co bude dál, snad příští cyklus zase IUI...
držím palce ať vyjde dobře ten spermiogram...tak dej pak vědět 😉

kataamisa
16. črc 2015

@eviks taky jsem se rothodla brát dál - mám teď na celý 2 měsíce předzásobováno a uvidíme - asi si i začínám trochu zvykat, no ... běhavka je teda dost hrozná a není to o moc lepší ani když nejím ... no, zatím 6 kg dole - ale já ani nemám nějak chuť na jídlo - žaludek si ale sem tam řekne, že teda by to chtělo něco pozřít ... No, na škodu to není 🙂 Hlavně aby to začalo fungovat ...

serenna30
16. črc 2015

@korticka achooj🙂 tak dnes 1DC, vse se rozhodne ten pristi tyden podle vysledku spermia. Pokud bude ok, chtela bych jeste tento cyklus na prvni IUI, ale uvidime co na to doktor. A ty vydrž, nektere holky otehotneli po drillingu hned, jine az po pul roce...
Porad doufam, ze se laparu vyhnu, dame tomu 3 cykly a pak kudla jako u Tebe...

Koupila jsem si dneska Zeď deviti draku, je to cinska medicina a k tomu porad nosifol. Penize uz radeji ani nepočitam. Ale my to dáme a jednou ty // uvidime... 😉 😉 🙂

korticka
17. črc 2015

@serenna30 To víš že dáme 😅
já taky beru nosifol...mi to aji moc chutná 🙂 a když jsem ho minule brala dlouhodobě tak mi narostl i folikul..
trpělivost je těžká vlastnost...to já nemám...hlavně když mi těhotní jedna kámoška za druhou...
a ta čínská medicína to funguje jak??

xmiel
17. črc 2015

@korticka Na doporučení v CAR taky zkouším tradiční čínskou medicínu. Pokud chceš pošlu odkaz do zpráv🙂

serenna30
17. črc 2015

@xmiel můžeš mi o tčm taky poslat info?

xmiel
17. črc 2015

@serenna30 Posílám🙂

serenna30
17. črc 2015

@korticka no já si koupila ten "Zeď devíti draků", to jsou normálně tabletky, jsou na ženské problémy, cysty atd. a měli by začít fungovat po 6 týdnech užívání. Tak jsem zvědavá. A ovulku jsi měla tedka, zkoušíš testy nebo měříš bazálku, nebo chodíš na utz?

korticka
17. črc 2015

@xmiel prosím pošli: korticka.k@seznam.cz
🙂 děkuji mooc

xmiel
17. črc 2015

@korticka máš to v mailu🙂

yukinkaa
17. črc 2015

@xmiel ahojky, muzu poprosit taky info?

zuzi.svo@seznam.cz

Děkujuu

xmiel
17. črc 2015

@yukinkaa máš to v mailu.

korticka
19. črc 2015

@xmiel kujuuu ;)

dasenka888
19. črc 2015

V květnu to byl rok snažení, aneb přidávám se k Vám do skupiny 🙂