Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

zrofka
25. kvě 2016

@brrbrr 236kc

brrbrr
25. kvě 2016

@danaet gynex jsem taky brala,celou lahvicku a ucinek zadny....na kazdou fakt zabira neco jineho

brrbrr
25. kvě 2016

@zrofka V lekarne nebo pres net?Nemohla bys mi prosim opsat jeji slozeni,abych to mohla porovnat s tim inofolicem...?

karkab
25. kvě 2016

Ahoj holky,nezkoušela jste některá Fertility Blend??

maikiepoint
25. kvě 2016

lusili1 Teoreticky já. Mám to prý jen na jednom vaječníku, ale každý cyklus mám pořád 25-28 dní... Snažíme se o mimčo už přes rok a půl a pořád nic..

brrbrr
25. kvě 2016

@karkab Ja teda nezkousela,je tu na nej spousta ohlasu...ale podle info z netu slozeni nic moc-hlavne tam neni ten inositol,ktery doktori doporucuji pri snaze o otehotneni.To ma pouze Fertiprona,Inofolic nebo Nosifol. A Ten fertility blend ma nejaky vytazky z jetele a zelenyho caje.Na oficialnich strankach FB je studie,ze z 53zen co ho bralo otehotnelo 14zen...a z druhe skupiny co ho nebralo z 40zen otehotnely 4...je to sice fajn vysledek,ale pro me ne priliz presvedcivy...zvlast kdyz cenove vyjde na mesic cca 400-500 kc :(

lusili1
25. kvě 2016

@maikiepoint a řěšíte nějakou léčbu s doktorem?

zrofka
25. kvě 2016

@brrbrr přes net tak kecám..stál 264,- 😒 jsem si to spletla s klukovo vitamínama... 😒 tady máš o tom vícehttp://www.chytre-miminko.cz/produkty/fertiprona/ 😉

maikiepoint
26. kvě 2016

lusili1 Od ledna jedu s Nosifolem, teď jsem přikoupila Macu a možná červen/červenec se odhodlám i do Gynexu - prý při PCO s otěhotněním dost pomáhá 🙂 Jsem domluvená s doktorkou, že když se přes léto nepodaří, pošle nás do CARu... A dál se uvidí..

lusili1
26. kvě 2016

@maikiepoint tak to budu moc držet pěstičky, já si právě včera taky objednala gynex tak uvidíme, my se začnem snaži až v srpnu, v září máme svatbu...

danaet
26. kvě 2016

@brrbrr to teda jo, akorat dobrat se k tomu pravemu je cesta metodou pokus omyl. Ja mela gynexu 2 lahvicky a nic.

maikiepoint
26. kvě 2016

lusili1 Díky! 🙂 Taky přeju hodně štěstí... a svatbu s co nejméně nervama! 🙂

lusili1
26. kvě 2016

@maikiepoint Děkuji moc 🙂

kristinatynus
26. kvě 2016

Ahoj. Vetřu se k vám do skupiny. Mám taky PCO. Chodím do CAR, kde mi ho diagnostikovali cca před dvěma měsíci. Byla jsem z toho na mrtvici a myslela jsem si, že je konec světa. MUDr. mi doporučila inofolic a clostilbegyt, tak jsem tedy začala vše polykat. 23.5. jsem byla na měření folíků a taky si pro výsledky krve. Krev byla v pořádku a dokonce na levém vaječníku bylo vidět vajíčko 12,5 mm. Dneska jsem byla na kontrole znovu a vajíčko povyrostlo, takže má 17,5 mm. Dostala jsem injekcí pregnyl, takže mě čeká snažení a uvidí se, zda PCO překonám nebo ne... Takže si myslím, že inofolic je dost účinný.

zrofka
26. kvě 2016

@kristinatynus taky s ním od zítra začínám... 😉 sice čekám za týden a něco ms.. 😉 ale začnu.. kolikrát denně ho piješ?

kristinatynus
27. kvě 2016

@zrofka piju dvakrát denně jeden sáček. Držím pěsti, ať ti zabere.

brrbrr
30. kvě 2016

Tak pisu novinky odemne,v patek na kontrole 11DC namerili jeden folik 17mm,dva dny potom Pregnyl a o vikendu snazeni.Vcera vecer a dnes cely den me jakoby tlaci bricho vevnitr a trochu jako brni.Predpokladam,ze mam poprve ve svem zivote ovulaci a nebo co nevidet bude 🙂 Mam dobry pocit,ze telo zacina fungovat,hned je vse takove veselejsi...ted aby jeste vyslo to mimi...

lusili1
30. kvě 2016

@brrbrr držím pěstičky, ať to vyjde! a vše klape a funguje jak má!

brrbrr
30. kvě 2016

@lusili1 dekuji 🙂 mam pocit,ze to jako musi vyjit,kdyz mam 100%ovulaci.Ale je mi jasny,ze jetu plno paru,ktery zadny problemy nemaji a stejne se jim nedari.Me furt utesuje to,ze nijak extremne nespecham,jinak bych se za ten rok a pul snazeni musela uz zblaznit....

lusili1
30. kvě 2016

@brrbrr ano máš pravdu..čas je nejhorší..takže hlavně klid....

lusili1
2. čer 2016

holky a jak je to s touto diagnózou a rizikovým těhotenstvím?nevíte?asi je to taky případ od případu..

xmiel
2. čer 2016

@lusili1 Samotná diagnóza PCOS u mě nebyla důvodem k rizikovému. Spíše až pak jiné důvody jako je špinění, ...

lusili1
2. čer 2016

@xmiel děkuji za info!

gabulkam
2. čer 2016

Ahoj holky, doktor mi zatím úplně nepotvrdil PCO, ale jen o tom mlel, že to na to vypadá. Já jsem samozřejmě žena činu a začala jsem o tom zjišťovat vše možné i nemožné. A začala jsem chodit k bylinkářce, takže podporuji bylinkama. A jelikož je mamka zdravotní sestra, tak sem si u ní domluvila odběr krve, ne sice úplně hormonální profil, ale jen co zmůže pratický doktor, takže z toho vypadlo, že štítnou žlázu mám v pořádku, akorát hormony vyšly tak, že mám vyšší testosteron. A teď co s tím?? Holky máte nějaké rady??

alice07
2. čer 2016

@gabulkam A dělal ti Dr. ultrazvuk? Na něm je pco vidět...záleží, jak máš pco vyvinuté, někdo má problémy s akné, vahou, padáním vlasů, vyšším testosteronem. Pokud má doktor podezření, měl by ti udělat testy, které by pco potvrdili. Případně si alespoň 3 měsíce, pokud ti ms chodí, sleduj, jestli ti chodí i ovulace..Nic moc s tím dělat nejde, pokud se snažíte o mimčo, tak doktor bude teď primárně řešit, proč se vám nedaří...Na vyšší testosteron je dobrá pohanka, tak ji zkus zařadit do jídelníčku🙂 😉

gabulkam
2. čer 2016

@alice07 no už šestý měsíc jsem bez antikoncepce a MS mi nechodí, pokud si nedojedu pro injekci agolutinu, tak MS sama nedostanu. Ultrazvuk mi samozřejmě dělal, ale úplně ukázkový korále kolem vaječníků nemám. Právě mi to ještě nepotvrdil, teď co pojedu na kontrolu, tak to chci začít řešit víc, ale právě sem si myslela, jestli bych tomu nemohla jít víc naproti už teď...

alice07
2. čer 2016

@gabulkam Tak možná jsi jen rozhozená z antikoncepce, ono tělu trvá než se s tím srovná. Nebo máš pco ve slabší formě. Já mám třeba klasický korále kolem vaječníků, pravidelnou ms, ale anovulační cykly. Zkusila bych nějaké vitamíny (Inofolic, Nosifol), čaje (kontryhel, čaj báby radnické), listovku. U PCO je taky důležitá strava - omezit cukry, tuky, + pohyb. Na zahraničních webech často mluví o souvislosti pco a bezlepkové stravy. Vzhledem k tomu, že už to je to poslední, co můžu na svém jídelníčku upravit, tak jsem teď do toho šla a uvidíme🙂

brrbrr
9. čer 2016

Holky,to cekani je fakt strasny.Dnes jsem 10DPO,testovat mam v nedeli...ale obavam se,ze nevydrzim :( tehotensky pocity samozdrejme mam,jako uz za dobu snazeni nekolikrat,ale ted mi prijdou intenzivnejsi.....ja se z toho zblaznim :(

kristinatynus
10. čer 2016

Holky, abych zvedla trochu náladu, tak jak už jsem tu jednou psala, byla jsem v CARu, kde mi zjistili PCO a doporučili inofolic, další měsíc jsem k tomu přibrala od 3. do 7.DC clostilbegyt. 15.DC mi byl nalezen folikul 18 mm a dostala jsem pregnyl a duphaston. Dnes jsem 30.DC, na testu krásný duch už od 27.DC a sílí a včera mi z krve naměřili HCG 28. V úterý jsem objednaná na gyndu, kde se uvidí, jestli je to pravda nebo ne. 🙂

brrbrr
10. čer 2016

@kristinatynus Tak to zatim potichu blahopreji 🙂 Doufam ze take budu mit v nedeli 2carky na testu 🙂