Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

maikkynna
19. říj 2014

Ahoj holky, pridavam se k vam. PCO mi bylo zjisteno nedavno. Dr. mi nasadila clostil, ale nesnesla jsem ho. Bylo mi sdeleno, ze musime podstoupit IVF. Ja bych ale rada otehotnela prirozenou cestou ☹. Asi 3x za posledni rok jsem u sebe ovu zaznamenala, tak proc by to sakra nemelo jit? Je neco, co vam ovu pomohlo nastartovat? Ted jsem uzivala fytosoju a gynex...uvidime, jestli pomuze 😊

slunickoseznam.cz
19. říj 2014

Já jsem užíla asi půl roku inofolic ale pak jsem ho už přestala jíst a mně nastartoval clostilbegyt jak ted tk u prvního a otěhotněla jsem 4 měsíc s clostilem a ted jsem taky 4 měsíc s clostilem jsem dnes 26 dc a 1O dpo tak uvidím počkám do příštího pondělí jestli dostanu nedostanu ms a pak ybch testla

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danaet
31. říj 2014

Ahoj holky, tak se po delší době opět hlásím. Začala jsem brát Inofolic v dávce 2x 1 sáček denně. V prvním týdnu jsem se po něm cítila nafouknutá a bolely mne vaječníky i prsa. Nemám po něm chuť na sladké a jiné nesmysly, takže určitě plus. V dalším týdnu bolesti ustoupily a po 14 dnech s Infolicem se mi konečně dostavila menstruace, kterou jsem neměla od srpna. Sice taková poslabší, ale je. Dnes jsem šla na krevní testy na hormonální profil a výsledky budu mít v pondělí. Čekám katastrofu, ale aspoň budu vědět co a jak a podle výsledku mi Dr. nastaví léčbu. Každopádně Inofolic prozatím na 1*

korticka
31. říj 2014

@danaet držím palce...já ho brala i Nosifol ale nepomohl mi ani k MS 😒
já ted beru hormony na štítnou žlázu, a MS se dostavila hned 3 den po nasazení....ted je to 26DC tak uvidíme zda přijde další 😉

danaet
1. lis 2014

@korticka Já předtím brala 2 cykly gynex a pak jsem přešla na ten inofolic. Tak je možné, že mne to nějak dohromady nastartovalo. Ale spíš všechny změny jsem cítila až po tom inofolicu. Tak uvidíme ještě co výsledky od doktorky. Hlavně neklesat na mysli, důležité je, že ty vaječníky máme, jde jen o to, jak je pořádně nastartovat. 😉

alkuska
2. lis 2014

@korticka Tak pak dej vedet jak ti to pomohlo. Mě na endokrinologii po odběrech doktor řekl, že mi po endokrinologické stránce nic není. Ani ŠŽ, ty hodnoty co jsem měla předtím prý nic neznamenají, na jejich odběrech to bylo OK, vzal mi i androgeny a ženské hormony, všechno v normě. Mám zhubnout, to mi prý ovulaci nastartuje. Tak uvidíme. Zahájila jsem dietu s vynecháním pečiva a příloh, snad to vydržím. A pořád jím inositol a metformin.

danaet
3. lis 2014

Tak dnes jsem se dozvěděla, že hormonální profil mám v pořádku, čili až mi skončí ms, tak jdu na konzultaci. Já myslím právě, že s tím Inofolicem jsem teď měla před 2 týdny snad první ovulku. Bolely mne hrozně vaječníky a tvořil se mi nadměrně hlen, což normálně nemívám. i BT jsem měla vyšší, ale jak na potvoru jsem zrovna neměla ovu test, tak pouze usuzuju podle příznaků. Před měsícem a půl cca mi doktorka oznámila, že mám zvětšené vaječníky a jejich vzhled je na PCO, tak mne ten hormonální profil celkem i překvapil, čekala jsem spíš katastrofu. Každopádně cítím i pozoruju, že po tom inofolicu se v mém těle něco děje, tak budu pokračovat v braní. Zatím jej beru 21 den. Nadváhu mám taky, ale jsem si letos nechávala sepsat jídelníček na míru a právě mne dost překvapilo, kolik v něm bylo pečiva. Tělo přeci jen sacharidy potřebuje. Za 3 měsíce jsem měla 12 kg dole a to podotýkám, že jsem jedla 5x denně. Koukám, že každé zabírá něco jiného. No prvně jsem šla do gynexu, hlavně po přečtení recenzí a těšila jsem se, jak mi pomůže. Chyba lávky. Nic moc jsem na sobě nepozorovala a místo menstruace 2x dvoudenní špinění. Až teď mi zabral ten Inofolic. Uvidíme, co bude dál. Předtím samozřejmě čaje podle Mojžíšové a homeopatika, ale to byla spíš ztráta času.

danaet
3. lis 2014

@korticka Držím pěsti, aby to zabralo.

korticka
3. lis 2014

@danaet děkuji 🙂 já beru homeopatika k tomu...už asi půl roku, doktorka říkala že to chce čas...půl roku i více...tak je beru dál, ted jsem si objednala ten inofolic a zkusím to k tomu minimálně na 3 měsíce...tak uvidíme, jediné co jsem vydržela brát dlouhodobě byl gynex, ale po něm mi MS taky nechodila...takže cvičím ted chodím běhat..to mě moc baví, no a po novém roce laparka-nedá se nic dělat 😖

danaet
3. lis 2014

@korticka Jsem zvědavá, co uvidí doktorka na monitoru příště. Jestli ty vaječníky budou pořád ve stejném stavu. Momentálně už beru jen 2x denně ten inofolic. Ráno a večer po 1 sáčku. Sice to vyjde tím pádem cca na 1000,- měsíčně, ale co. Cítím, že to se mnou něco dělá, tak zkusím pokračovat a myslet pozitivně 🙂. To víš, ono chce všechno čas, akorát, že ten čas už je u mne třebas 4,5 roku. Ale věřím tomu, že se to musí povést.

danaet
3. lis 2014

Ju a teda, co jsem vyčetla, tak 1-2 hodiny před a po by se neměla káva a sladké. Snižuje to údajně účinky vstřebávání. Je to v podstatě kyselina listová a vitamín B8.

alkuska
5. lis 2014

@danaet Já jsem si objednala čistý inositol ze zahraničí přs ebay, vyšlo výrazně levněji. Je to velká piksla se 100% práškem 227 gramů za 19 dolarů (čili cca 420 Kč za 110 dní) + 17 dolarů cena za dopravu (to je celkem vtipné že je to prakticky stejná částka), ale stejně to vyšlo výrazně levněji. Listovka k tomu zvlášť z lékárny je pak už levná záležitost. Ideální by bylo mít známé v anglii nebo v americe a nechat si to přivézt od nich, pže ta doprava a případné clo při větší objednávce to prodražuje.
Dá se koupit i 2x levnější, ale nezdálo se mi balení, byl to nějaký čínský výrobek, tohle vypadalo důvěryhodněji 🙂

danaet
5. lis 2014

@alkuska Děkuji za radu. Ale určitě zůstanu u inofolicu. Pro mne to zase takové finanční zatížení není a je to pro mne jednodušší si to objednat v 1 balení a na třetí den to mít doma. Navíc mi připadá, že to na mne mělo účinek a tak nebudu kombinovat. Každopádně ale moc děkuji i tak, jsi hodná. 🙂

alkuska
5. lis 2014

No ja jen tak 🙂 brala jsem infolic nekolik mesicu nez jsem zkusila tohle protoze to bylo pro me docela drahe. Uvedomila jsem si ze inositol je sam o sobe levny ale ta firma vydelava na tom, ze to zabali do tech sacku, tak jsem se rozhodla zkusit neco jineho, odmerit si to na lzicce umim i sama. Jestli je v tom nejaky rozdil nemuzu rict protoze ten prasek beru teprve druhy mesic. Navic u toho porad beru metformin. Cyklus se mi srovnal ale nemuzu rict jestli je to tim inositolem nebo metforminem. Ale neovuluju. Aspon zatim.

korticka
6. lis 2014

@alkuska a ty víš kolik si toho dávkovat? denně? já to tu taky sháněla v ČR samostatně 😉 ale to co jsem našla tady nebylo moc věrohodné

alkuska
7. lis 2014

@korticka Ty jo, uz jsem tu odpovidala vcera ale nejak to tu neni... Tak znova 🙂

Dávkování inositolu jsem hledala v různých odborných článcích, většinou se testované dávky které měly účinek pohybovaly mezi 2 - 4 g/den, i když se zkoušely i nižší dávky. Ty 4 g se překračovat nemají, to už prý nemělo tak dobrý účinek. Inofolic sám obsahuje 2 g inositolu v každém sáčku (podle krabičky). Já teď beru něco právě mezi 2 a 4 g denně, ale odměřuju si to na lžičce od oka, takže přesně ti to nepovím. Prostě třetinu kávové lžičky 2x denně, nebo jak se mi to povede nabrat, někdy víc, někdy míň, koneckonců je to vitamín. Ale je fakt že jsem si říkala že si musím sehnat nějakou přesnější odměrku. Mám v práci přístup k přesné laboratorní váze, asi si to zkusím zvážit abych viděla kolik toho je, ten prášek je docela načechraný a převážím i obsah inofolikového sáčku, jak tak pro informaci a srovnání 😉 . Mimochodem ve srovnání s infolicem se ten prášek mnohem snáz rozpouští ve vodě.
A k tomu mám ten metformin.

Pokud se mi ovulace nenastartuje zkusím znova zvýšit dávkování, vím že se inofolicu doporučují 2 sáčky/den, tj 4 g inositolu, takhle jsem ho taky původně brala. Tak uvidím.

korticka
7. lis 2014

@alkuska držím palce...já dnes 33DC a MS nikde, takže začínám mít zase pocit že Euthyrox mi k minulé menses nepomohl, že to byla spíš náhoda 😒 uvidíme , každopádně ovulace 100% nebyla, nejradši bych šla už asi na tu laparku, ale zase mi to nevyjde dřív než asi po novém roce, ted už v práci volno nedostanu...pořád mám takové bolesti na vaječníkách, včera úplné křeče v děloze, bojím se aby tam nebyly nějaké velké cysty ☹ do CARu ted nechodím, takže mě už půl roku nikdo pořádně neprohlížel 😕
a objednala jsem si Nosifol 🙂

alkuska
7. lis 2014

@korticka Tak uvidis, jestli mas takove divne bolesti mozna ti MS brzo prijde, me to taky vselijak boli a picha nez to zacne.

danaet
13. lis 2014

Ha, tak nevím. Řekla bych, že ovulka je zde. Sice na testu to moc nevypadalo, ale od rána bolest v podbřišku, píchalo mne chvíli i na vaječníkách, v noci jsem se až probudila jak mne pobolívaly prsa a ráno jsem i trošku špinila (menzes skončil minulý týden) a to mokro. Teplotka ráno sice 36,4...ale teď odpoledne 37,5 (vím, že to by se už počítat nemělo, ALE já si měřím i ráno i odpoledne a odpoledne mívám většinou 37 - 37,2 a dnes 37,5). Každopádně to pojistím 😠 co kdyby náhodou.

alkuska
13. lis 2014

@danaet To by klidně mohlo být.... Tak hodně zdaru 😉

korticka
14. lis 2014

@danaet tak ted čekat 😉 držím moooc palce, dej vědět! 😉

jjolly
18. lis 2014

ráda bych se přidala do diskuze....mám dg PCO, mám doma 2 letého kloučka, chceme pořídit sourozence...začínáme tento měsíc...máte nějaké odzkoušené věci...chci začít brát listovku...a nějaky čaje, ale nevím ktery

korticka
18. lis 2014

@jjolly ahoj...mám odzkoušený ženský čaj-Grešík..je tam vše v mixu vč. kontryhelu na ovulaci 😉
ono ale někdy to PCO je prevít, a žádné čaje nepomůžou 😒

jjolly
18. lis 2014

@korticka to je mi jasny.....věřím v to, že to půjde jako s prvním synem🙂

korticka
19. pro 2014

Přeji Všem snažilkám s PCO Krásné prožití Vánoc.
Štěstíčko a zdravíčko do Nového Roku 2015.
A to nejdůležitější II čárky na testech konečně!!! 😀

alkuska
19. pro 2014

@korticka Děkuji a taky přeju krásné a klidné Vánoce a hodně štěstí a zdraví do nového roku.

h_ani
3. led 2015

Ahojte holky, snad Vám aspoň trochu zmírním trápeníčka mým příběhem. Vždycky jsem měla MS nepravidelnou a od puberty nadměrné ochlupení-což mě trápilo, jelikož bez odchlupovací procedury jsem nemohla jít na bazén. V 18-ti jsem poznala přítele a začala brát HA. Vysadila jsem po 6-ti letech a pak to všechno začalo. MS nikde, přicházela cca po 3 měsících a jen trochu, pak mi zjistili velkou cystu na vaječníku, hrozili laparoskopií a zároveň diagnostikovali PCO. Něco jsem si početla na internetu, začala cvičit každý den hormonální jogu, přestala jsem kouřit (dala jsem vždy příležitostně), kávu jsem vyměnila za caro a omezila alkohol. Hormony jsem měla úplně špatný, vysoký testosteron (akné, padání vlasů, víc chlupů) , nízké ženské hormony, MS nikde, doktor říkal, že nemám vůbec ovulaci, že ani kondomy nemá cenu používat-prostě všechno naprd Pořád jsem měla v hlavě, že to s miminem nebude jen tak, že to bude třeba dlouho trvat nebo to nepujde vůbec. Kvůli tomu jsem se cítila i méněcenná a jako nepravá ženská. Začala jsem chodit k čínskému doktorovi, pila jeho čaje pak tablety. Jelikož se mi nedařilo ve škole a s přítelem taky nic moc k tomu neuspořádaný život, všechno prostě do kupy, mě chytly deprese, které už jsem nezvládala a musela jít k doktorovi pro antidepresiva. Pak se nějak všechno srovnalo, školu jsem vypustila, přestala řešit pořád svoje trable, začala jsem zase v práci, kde mě to bavilo, s přítelem jsme se znovu sblížili, užili si krásné léto a v říjnu jsme se vydali na dovolenou, na kterou jsme se oba těšili. Měla jsem ale zase problém, že přibírám na břichu, přítel mě pořád popichoval, že už bych s tím měla něco dělat. No a nakonec místo posilovny, chystáme věci pro miminko, protože se nám začátkem března narodí chlapeček🙂 Takže holky, vím, že je to těžký na to přestat myslet, ale opravdu je to i v hlavě. Přeju hodně štěstíčka, ať k vám miminka přijdou a taky do nového roku jen to NEJ NEJ!

aklin
3. led 2015

Ahojte holky, doposud mě nenapadlo, že bych mohla trpět něčím takovým jako je syndrom PCO. Po roce a půl mi doktor diagnostikoval tento syndrom, a to byl důvod proč jsem nemohla otěhotnět. Doktor mi nasadil léčbu, bohužel mi nepomáhala. Nakonec jsem se objednala do CAR, a tam jsem si po dlouhé době oddychla a věřila jsem, že se to konečně podaří. Pár dní před prvním pokusem IUI, mi doktor zjistil, že jsem těhotná. Pro mě to byl šok, nevěřila jsem tomu. Doktor z kliniky mi řekl, že mému tělu domluvil. Věřila jsem mu. od teď vím, že je vždycky naděje a miminko si tu cestu pokaždé najde. Hlavně neztrácet naději, věřit´, že to vyjde 🙂