Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

korticka
13. únor 2014

@muddledgirl DÍKY 🙂 ...tak ted jen našetřit spoustu peněz na CAR.. 😉 ale třeba do té doby přijde nějaký zázrak.

haninka712
13. únor 2014

@korticka já jdu teda příští týden na tu laparku, ale v CARu jsme ještě nebyli... dám tomu čas ještě do prázdnin (třeba se po té laparce fakt zadaří), a pak zamíříme do CARu... všichni mi říkají, že se nám nemusí dařit i kvůli stresu- stavíme barák, oba máme stresově náročnou práci, navíc bych měla někdy v květnu státnicovat, takže klídek fakt nemáme... 🙂 ale ten asi nebudeme mít nikdy 😀

jinak Nosifol teď beru 4. měsíc,od té doby mám MS pravidelnou jak hodinky, takže aspoň malý úspěch slavím...

korticka
13. únor 2014

@haninka712 ahojki...a po jak dlouhé době ti nosifol zabral? já ho brala 3 měsíce a nic...ani MS ☹
taky se furt nemůžu rozhodnout bud laparka nebo rovnou CAR...ale zkusím se dr.ještě zeptat ohledně té inzulínové rezistence...já jsem posera..z laparky mám strach 😠
ale věřím že ten stres u vás dvou může být taky překážkou...mě ted píchl Pregnyl a měli jsme se snažit 3-4dny...a manžel měl totální problém 😝 😝 takže psychika je svina..
držím ti palce at ti to dopadne...a budu čekat na tvé zprávy 🙂

haninka712
13. únor 2014

@korticka hned první měsíc s nosifolem se mi MS srovnala, pila jsem k tomu teda ještě do předpokládané ovu kontryhelový čaj, možná to taky mělo vliv...

taky nejsem zrovna nadšená z té laparky, ale zase si říkám, že bych tento problém měla řešit aktivně, a ne čekat na zázrak... takže jsem sebrala veškerou odvahu a jdu na to !!! 🙂 nejsem přece srágora, pro mimčo to udělám!!! 😀 (přesně takhle se utěšuju, když mě přepadne strach 😀 )

korticka
13. únor 2014

@haninka712 jj máš pravdu...vždyt porodit dítě není určitě taky jednoduché a bolí to...kamarádka mi vždycky říká: že zase budu o krůček blíž k tomu miminku a že je to vlastně taková zkouška 🙂
kontryhel piju taky 😉 docela mi chutná.
no nic jdu se objednat k dr...a uvidíme 😉
máš pravdu nebudu čekat na zázraky....v květnu je mi 32 ☹

haninka712
13. únor 2014

@korticka taky mi kontryhel chutná 🙂

přesně tak, problémům se má čelit čelem!!! 🙂
a ty šup šup se objednat a bojovat! první věc, kterou mi doktor řekl bylo, že mám jedno velké +, a to za to svůj věk, že nečekám s mimčem, protože to bude běh na dlouho trať- je mi 26, sice jsme mimčo původně chtěli až dostavíme, pojedeme na nějakou megadovolenou, a teprve pak mimi, ale přehodnotili jsme to právě kvůli těmhle všem komplikacím. (a doufám teda, že se zadaří brzo a ne až po té dlouhé trati 😀 )

Držím pěsti, ať to dopadne dobře!!! Musí !!! 🙂

muddledgirl
13. únor 2014

@korticka inseminace stojí pouze tisíc...spermiogram nic...takže neboj kočko....V caru tě nikdo nedonutí jít do IVF...pouze Ti to nabízí.... 😉

korticka
14. únor 2014

@muddledgirl ...jj to vím...jenže u mě je inseminace celkem nanic...nemám ani MS ani ovulaci a folikuly vubec nerostou....takže počítám s tím že když půjdu do CARu tak jedině na IVF ☹

muddledgirl
14. únor 2014

@korticka můžeš stimulovat i FSH /příklad puregonem/....takže inseminaci mít můžeš..neboj.....

korticka
14. únor 2014

aha...a to jsou hormony? ten puregon? asi jo co...

petulle1986
14. únor 2014

Ahojte holky, muzu se pridat do vasi diskuze ?

petulle1986
14. únor 2014

Ted v unoru mi bylo 28let a mam tak jak vy PCO :( Jsem z toho uz silena, moc me to trapi a uz nevim jak dal. Chci se zeptat zda tu ma nejaka z vas nejake pozitivni zkusenosti s otehotnenim s touto diagnozou at se trosku posilim. Zrovna tento cyklus mam strasne hekticky. Myslela jsem ze prijde ovulace, teploty na zacatku cyklu byly v pohode pak se zacli snizovat a ja doufala v ovulaci . Dnesek byl pro me zklamanim protoze se zadny vzestup teploty nekonal :( Jinak beru vitaminy Inofolic, takze sem asi trosku doufala ze mi pomuze i kte vysnene ovulaci. Pokud by jste mohly kouknout na graf byla bych rada. Potrebuji poradit zda zacit brat duphaston anebo jeste pockat . Dekuji a preji vsem brzy vytouzene //.
Graf: http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Petra1986/gr...

kachnanek
14. únor 2014

@petulle1986 Tak já tě trošku podpořím se svou pozitivní zkušeností. Taky sem měla PCO, na gynekologii mně ale řekla ať si s tím nedělám starosti a nepanikařím, že mě pošle do specializované kliniky - Reprofit v Brně. Tam sem byla asi dvakrát, doktorka mně dala Metformin a Utrogestan a řekla že to mám brát dokud se situace trochu nezlepší. Situace se sice zlepšila, přestalo krvácení, ale těhotenství se přes rok nedařilo. No a pak mně doktorka řekla, že jestli chci, tak to můžu zkusit s Clostilbegytem, vyvolat ovulaci kterou pravděpodobně nemám… Tak jsem to zkusila, ale nedávala jsem tomu moc velký nadějě, při mém stěstí… Zadařilo se ale hned na poprvé a teď už mám doma skoro čtyřměsíčního broučka. Těhotenství, všechno bylo v pohodě, takže taky není pravda že když máš PCO že je těhotenství vždy rizikové (což sem se někde dočetla a hned samozřejmě panikařila), úplně sem si to užila a u porodu jsme měli dokonce přes 4 kila, takže držím palce!

petulle1986
14. únor 2014

@kachnanek Ahoj, dekuji moc za pozitivni zpravicku. A jestli se smim zeptat v jake davce si brala ten clostylbegit ? ja ho mela kdysi 1-0-1 a nezareagovala sem, az kdyz mi dal davku 2-0-1 tak mi to ovulaci vyvolalo ale nezadarilo se . Pak sem si dala pauzu a ted sem si rekla, ze to zkusim prirodne pres vitaminky. No zatim bez uspechu. Moc bych si prala videt na testu // a kdyby to ne tak aspon tu ovlulaci. Ale jak koukam bez doktoru se asi fakt nehnu co :-/

korticka
14. únor 2014

@petulle1986 ahojki...mě taky Clostil nezabral 1-1-1....ted se rozhoduji mezi CAR a laparkou.... 😉
ovulační testy už ani nekupuji protože i když byly skoro pozitivní tak na ultrazvuku žádný dominantní folikul spíše jak říkal dr.polycystického vzhledu tj.všechny folikuly stejně velké---nebo spíš malé...jinak beru druhý cyklus Gynex...jsem po něm trošku víc v pohodě co se týká psychiky...aspon něco 🙂

kachnanek
14. únor 2014

@petulle1986 1-0-1 3. až 7. den cyklu. No když to teď zkoušíš přes vitamíny, uvažovalas třeba taky o hormonální józe? Já sem si totiž taky řekla zkusím všechno, hormonální jógu zrovna nenabízeli tak jsem šla na normální, byla jsem tam dvakrát a pak jsem zjistila, že jsem těhotná… Může to být samozřejmě taky shoda náhod, ale četla jsem spoustu članků maminek, kterým pomohla nakonec právě jóga respektive cvičení podle Mojžíšové.

petulle1986
14. únor 2014

@kachnanek Ahojky, no uvazovala sem urcite ale nevim kde to mam sehnat, poradila bys mi ? Moc casu nemam, takze sem si to nehledala nikde, ale taky sem o tom slysela. a za zkousku bych nic nedala to vis ze ne 🙂 Je to ale zvlastni ze prave cviceni napomaha k tehu. Moc sem tomu neverila tak asi proto sem tomu nevenovala pozornost ale rozhodne zkusim. a ty si mela taky PCO jo ? a v jake forme ?

petulle1986
14. únor 2014

@korticka Ahojik. No laparoskopii mi taky dr. nabizel ale ja mam z toho docela strach, nevim proc 🙂 Co se tyce ovulacnich testu s tema sem skoncovala, tento cyklus sem si je delala a vzdy tam byla ta druha carecka ale nikdy stejna jak kontrolni takze sem to zabalila 🙂 Ono se rika ze u PCO je hladina LH porad zvysena takze ikdyby se u nas zvysila a ovulace probehla podle me bychom to nepoznaly 🙂
Na tvojem miste bych asi zkusila nejdrive tu laparku a pak kdyz se vycerpaji vsechny moznosti resila bych CAR. Taky to mam nejak tak v planu 🙂

kachnanek
14. únor 2014

@petulle1986 To ti bohužel nepomůžu, chodila jsem totiž v Rakousku, vůbec nevím co je v ČR za nabídku, ale dovedu si představit, že když ne v Havířově, tak v Ostravě určitě bude několik různých možností. No v jaké formě…prostě sem permamentně krvácela a když jsem s tím šla na gynekologii, tak mně doktorka udělala UZV a řekla, že to je PCO jak z učebnice. Na snímku byla vidět spousta cyst. Bylo to spojený s nadprodukcí testosteronu, takže pupínky, rychlý růst ochlupení, no prostě hnus ☹

lucius11
14. únor 2014

Ahoj, i já mám PCOS a jsem 3 roky po konizaci čípku, je mi 32. Po 2 letech snažení a braní hormonů jsem otěhotněla a v listopadu po bezproblémovém těhotenství porodila krásnou a zdravou holčičku 🙂 Tak nezoufejte a neházejte flintu do žita, pokud ten človíček chce přijít na svět, tak prostě přijde.. Držím palce

rudolflenka
autor
15. únor 2014

Jéje, tak se nám to tu "rozrostlo"...🙂
@petulle1986 jsem na tom podobně, minulý pátek mi dr diagnostikoval PCOS a taky jsem šílela...teď už je to lepší, díky téhle diskuzi vím už co a jak....pořád tak nějak doufám, že to půjde co možná nejpřirozeněji 🙂

Holky, minulý pátek jsem byla na té vyvolávačce a v úterý jsem to teda naštěstí dostala...celkem normální průběh, ani extra silné, ani slabé (teda bolesti docela šílený, ale možná už jsem si odvykla 😅 ) jenže dnes už skoro nic 😕 je to normální a v pořádku, že by to bylo jen 3 dny? Nebo je to špatně? Dr. říkal, že mám 7 den od MS přijít na ten hormonální profil, ale já nevím, jestli to mám počítat jako MS, když to bylo jen 3 dny 🙄 jinak jsem manželovi říkala o Nosifolu a hned se nabídl, že mi půlku zaplatí, tak plánuju objednat...jenže na netu nějak nemůžu najít kde se to objednává??? 😨 prý je to z netu levnější.....

haninka712
15. únor 2014

@rudolflenka ja si dala nosifol vyhledat pres heureku, a pak jsem si ho nechala poslat na ulozenku- postovne je tak mnohem nizsi 🙂

rudolflenka
autor
15. únor 2014

@haninka712 děkuji 🙂 já už našla a dokonce s valentýnskou akcí - poštovné zdarma, takže jen za 350,- 😉

petulle1986
15. únor 2014

Holky ja si koupila Inofolic, pry je lepsi nez Nosifol ikdyz je na stejne bazy 🙂

petulle1986
15. únor 2014

Ahojte holky nevim zda mi tady budeme moct pomoct ale mam takovy dotazek :-/ Beru na podporu cyklu Inofolic a tento mesic jsem brala i clostylbegit 1–0–1 a od 15–25 dne jsem mela nasadit duphaston. Jenze moje dilema je asi takova, ze porad cekam na ovulaci zda prijde anebo ne :( Jsem z toho zmatena protoze dneska jsem ale uz 19DC a nevim zda mam nasadit ten duphaston anebo jeste mam teda pockat aby mi ovulaci nahodou neblokl. Porad citim bolesti v podbrisku (jako na MS) a posledni dny me i pobolivali vajecniky. Prosim vas poradte zda mam pockat anebo zda je to zbytecne. Prikladam graf BT. Diky moc vsem. http://www.womenzone.cz/…ra1986/grafy?…

korticka
17. únor 2014

@petulle1986 já se v grafech moc nevyznám, ale to jsi nebyla na folikulometrii?? bez toho se přece nedá jinak zjistit reakce na clostil...

petulle1986
17. únor 2014

@korticka no na UTZ jsem nebyla a podle toho jak to vse dopadlo tak to nezabralo 😒 no nic tak budu dal brat vse jak mam a snad se to casem podda 🙂

korticka
17. únor 2014

@petulle1986 doktor co ti napsal clostilbegyt ti musí uprostřed cyklu 12-14Dc udělat folikulometrii a tím ti přesně řekne jestli to zabralo a nebo ne a že máš nasadit 15Dc duphaston nebo ještě počkat třeba 2 dny....jinak si myslím je taková léčba celkem naprd....nehledě na to že clostil máš nasadit jen 6x za život a tím si pak třeba promarníš cyklus.
Clostilbegyt je totiž podle mě pěkné svinstvo...i když vím že někomu pomohl

petulle1986
17. únor 2014

@korticka jj presne jak rikas, je to svinstvo a vim, ze se muze jen 6x za zivot. Muj dr. mi folikulometrii nedelal a ani si me nezavolal takze si to ridim sama :( Takze dalsi cyklus zadne hormony brat nebudu proste jen Inofolic a konec

korticka
17. únor 2014

@petulle1986 🙂 jj máš pravdu já to taky ted zkouším přírodní cestou...gynex,chrom a cvičení 😉
a uvidíme...tobě držím palce 😎