Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

korticka
29. kvě 2014

@serenna30 jj uplně stejně....týden po vysazení utroše nic...tak jsem si mazala pro agolutin a do 5 dnů po něm to přišlo..ale slabě

korticka
2. čer 2014

@serenna30 jj taky tak uplně stejně...zajdi si na injekci Agolutinu....po té injekci jsem to do 5 dnů dostalala 😉
já minulý týden 2 inseminace a včera jsem začla krvácet....předčasně, takže asi z toho velkého folikulu....doufám že bude vše ok...v pátek jdu na utz

serenna30
2. čer 2014

@korticka ahoj, tak MS se nakonec uráčila přijít. Jsem 2 DC a zejtra jdu na krev na horm. profil, příští úterý folikulometrie (10DC) a ve středu na konzultaci k nové doktorce. Snad se to nekam pohne... ☹

serenna30
2. čer 2014

@korticka a držím pěsti, v pátek podej zprávu jak jsi dopadla

korticka
2. čer 2014

@serenna30 tobě taky....at ti dopadne ta folikulometrie 😉

serenna30
2. čer 2014

@korticka no víš jak, na UTZ folík je a myslím že bude, ale pak nedoroste a ovu není...Ale bojujeme dále 😉 . Uvidím jaké další vyšetření mě navrhne nová Dr. (pracuje pro Car) a hlavně jestli nezabere ten metformin. Jaktože si začla krvácet, takže ani testit tt nebudeš? Držím palce at je na UTZ fazolka 😎 hlavně né cysta...já ji měla taky po clostíku, ale další měsíc zmizela.

evkag
2. čer 2014

Ahojte zienky, tak aj ja Vam nieco napisem o sebe. Mam 29, som vydata a pochadzam z Michaloviec a samozrejme snazime sa s manzelom o mimino. Problem s nepravidelnym cyklom som mala od kedy sa pamatam. Ani na moje indicie mi lekar PCO nediagnostikoval a tak som sa po case pobrala do Kosic na vysetrenie k inemu lekarovi, ktory sa len pousiaml a povedal, ze som ucebnicovy priklad........
Sla som k endokrinologicke, ktora mi urobila hormonalny profil tak, ako aj gynekolog pred tym. Stitna zlaza v poriadku, inzulinova rezistencia vylucena, vela muzskeho hormonu. Nastatie nemam nadmerne ochlpenie.......
Cyklus nepravidelny bez ovulacie, nadvaha. Absolvovala som v decembri prefuk vajcovodov,ale vsetko bol priechodne a tehotna NIESOM! Manzelovi zistili nejaku prilisnu zbiehavost spermii, caka nas tento mesiac opatovny seprmiogram a potom uvidime co dalej.
Nevzdavame sa, neplaceme, zatial to zvladame a nepredpokladme, ze by sme nemali deturence 😀

korticka
3. čer 2014

@serenna30 právě v tom je super chodit do CARu protože oni kontrolují průběh růstu folíků až do konce...i po ovu, po inseminaci, prostě jsi pod dohledem, aspoň u mě to tak je...pan dr.je super. 😉
myslím že tam cysta už nebude, ptz jsem hodně krvácela první den i obrovský kus čehosi, takže si myslím že to puklo, ale zase ted už to mám uplně slabé...a to je je dnes 3den krvácení....
držím ti palce s tím metforminem, mě ho třeba nikdo zatím nenabídl, ale 26 jdu poprvé na endokrinologii tak uvidíme tam...

serenna30
3. čer 2014

@korticka aha, tak držím pěstičky, to je dobře, že to prasklo samo!

serenna30
3. čer 2014

@evkag kočko jak vlastně probíhá ten profuk vejcovodů, bolí to?

pavlliiik
5. čer 2014

ahoj snažilky, taky mám PCOS jsem máma dvouleté cácorky, je mi 26. trápí mě nadváha a to se nepřejídám, akné, řídnutí vlasů.
Když jsem chtěla poprvé otěhotnět vysadila jsem HA a ms nikde půl roku, Dr. mi nasadil clostil a untrog. a v době ovu pregnyl. ani jsme se nenadáli a druhý měsíc se poštěstilo a narodila se nám Markétka. Teď bysme chtěli s manželem druhé mimčo. Mám jinou dr., která mi v únoru vyvolala ms a nasadila pouze utrog. 12-24dc, ms mi přišla ale vždy 20dc, změnila jsem dr. a nasadil mi znovu clostil 5-9 a utrog 16-24. byla jsem na folikulom. a bohužel anovulační cyklus. teĎ je to první měsíc a ms zatím nikde je to 31dc, tt negativní (na mamatestu slabí dušíci) a já myslím, že to bude asi cysta, kterou jsem nidky neměla. jde to poznat na utz, že se jedná o cystu? myslíte, že mi ms vyvolají aguolutinem? Pavla

korticka
6. čer 2014

@pavlliiik ahojki...vítej 🙂
no cysta to být nemusí...jen se někdy při anovulačním cyklu posune ms....agolutin ti asi dají. já nemám svůj cyklus vlastně žádný...doktoři mě řídili cyklus léky...ale je to masakr....viz.níže ☹

serenna30
6. čer 2014

@korticka ahoj tak jak je?

pavlliiik
8. čer 2014

tak nakonec jsem 33.DC dostala ms, nikdy jsem neměla silnou a bolestivou, ale tahle stoji za to ... Jinak bez léků jsem taky neměla žádnou ms. ☹ no co naděláme, ted uvažuju, který den cyklu je nejlepší objednat se na folikulometrii.

serenna30
12. čer 2014

@pavlliiik já chodím 10 DC na utz, byla jsem v úterý a folikul žádný 😒

serenna30
12. čer 2014

kočky jaké máte hodnoty horm. profilu? Já ted 3 DC jsem měla:
AMH 9,1 TSH 1, 256 FT4 11,22 prolaktin 357, LH 12,43 FSH 3,9 progesteron 1,77 testosteron 1,78 volný androgen 1.93
Prý jsou všechny hodnoty kromě poměru LH a FSH v normě, i testosteron, což mě zarazilo...A AMH je samozřejmě vysoké, ale to ukazuje na klasické PCO.

plasilka
12. čer 2014

Ahojte holky chci vás povzbudit. Od svých 17 jsem musela jíst hormony protože jsem nedostavila menstruaci . Asi 2roky jsem jedla antikoncepci a po vysazení jsme se 2 roky snažili s manželem o dítě.pořád jsem chodila navvyvolávací injekce jedla jsem různé prášky že kterých jsem jen zvracela nakonec jsem byla na produktech vaječníků a i potom mi dr.řekl že mám jedinou šanci uměle oplodnění. Že mám na rozmyšlenou půl roku pak mi nasadí antikoncepci abych dostávala menstruaci a musíme smířit s tím že děti mít nebudem. Manžel objednal welnes pobyt abysme se po tom všem odreagovali a věřte nebo ne já z něho přijela těhotná.navíc manžel toužil po dceři která se mu splnila. Vše proběhlo v pořádku.po porodu stejná diagnóza a deska máme 2 krasne děti a zdravé . Do dvou let máme holku a kluka. Syn má teď 6 měsíců.doktor říká že dodneška nechápe co u mě manžel oplodnil že u mě nenašel nikdy žádné vajíčko. Jo a to ještě když jsem byla těhotná se synem tak mě ve 20 týdnu operovali a vzali mi levý válečník a vejcovod. Syn je zdravý jen mi zůstala jizva přes celé břicho a to je maličkost . Jo a je mi zůstala26 let takže stará nejsem nemám nadváhu a problémy s pleti už vůbec ne. Takže se držte a hlavně nepřidávejte zoufalství

dixi09
20. čer 2014

Ahoj. Objednávala jsem si z amazonu nějaké knihy o PCOS (celkem 4), nakonec jsem zjistila, že toho mám moc a je to pořád to samé dokola, takže kdybyste některá měla zájem, budu prodávat knihu Dr.Rebecy Harwin- Conquer your PCOS naturally. Na Amazonu jsou i nějaké recenze. Takže pokud byste některá měla zájem napište mi do IP a domluvíme se. Kniha je jen prolistovaná.

little_frog
20. čer 2014

Ahoj holky... taky bych vás chtěla povzbudit. Před 2 lety mi doktor řekl, že mám polycistitidu a že nebudu moct otěhotnět sama od sebe. Takže po několika dnech deprese jsme si s mužem řekli, že kašlem na ochranu a až budeme chtít děti, tak uvidíme... 2 roky nic, ale ani jsme to nehrotili. Miminko už jsem chtěla, nicméně k žádným krokům jsme zatím nepřistupovali s tím, že vše vyřešíme, až se manžel vrátí z 3 měsíční stáže v Rakousku. Den předtím, než odjel jsem otěhotněla 🙂 Dva dny předtím jsme se rozešli 😀 Milování bylo nejen na usmířenou, ale i s vědomím, že jsme opravdu rozhodnuti být spolu a mít rodinu. Z naší strany to tedy bylo celé pouze o nastavení situace a o psychice. Ani nevíte, jak jsem byla překvapená a jakou jsem měla radost. Od té doby lékařům nevěřím a vím, že vše je tak, jak chci já aby to bylo. Měla jsem zřejmě nějaký velmi silný blok, který mi bránil otěhotnět. Cysty na vaječníkách, které vás blokují, mohou zmizet. Nenechte si vnutit názor, že to nejde... hodně štěstí.

serenna30
24. čer 2014

@korticka ahojky, tak jak jsi dopadla, co iUI??? Ja měla tento cyklus poprvé v životě ovulku 🙂 a bez hormonu!!!

evcann
25. čer 2014

Ahoj, přidala bych se k vám 🙂, Já mám PCO. Mám z po dvou IVF a Ket syna tomu už je 7 let a nyní bych chtěla druhé. Po 8 letech se můj problém nezměnil, ale jelikož mi zbývá už jen poslední pokus tak jsme se nyní rozhodli, že zkusíme první IUI než budou všechny výsledky, hlavně imunita. Tu tenkrát podcenili a přitom to byl u nás taky jeden z problémů. Stimulovala jsem i u moji doktorky Clost. a totálně bez reakce, takže o víkendu začínám píchat injekce a pak IUI 🙂
Takže nebojte s PCO se otěhotnět dá jen to je náročnější, ale nekomu zabírají obyč léky jako Clostil. a někdo musí mit neco silnějšího.

korticka
25. čer 2014

@serenna30 ahoj tak já ted pauza od veškerých umělých hormonů., po poslední stimulaci na IUI jsem měla cystu (po 3xdenně clostilbegyt) z té cysty jsem měla hrozné problémy...obrovská bolest zad, silné krvácení, nevolnost zimnice pocity na zvracení...ty záda se mi zklidnily až za týden, obvodačka mi řekla že ty záda mám od těch umělých hormonů úplně bloknuté, což tomu dost nasvědčovalo 😒
takže se ted dávám do kupy... dostala jsem od mojí obvodačky homeopatika a k tomu beru vit.E a Sarapis 😉
min.do podzimu nechci o reprodukční klinice ani slyšet 😖 ten doktor mě pak po menses skouknul jestli ta cysta teda opravdu zmizela, cysta už tam nebyla a hned že jdeme na další stimulaci a IUI 😝 😝 😠 😠 tak jsem řekla že neexistuje, nenechám se zhuntovat!!! opravdu holky bacha...oni vás dokážou zblbnout ale já radši poslouchám své tělo
i když jsem mu několikrát říkala že už clostilbegyt nechci že už jsem ho brala více než 6x...tak se jen pitomě smál že jsem naivní a že clostil se může brát i klidně rok!!! což se ale spletl a jelikož tělo mi řeklo tou cystou dost, tak jsem se rozhodla se ted na všechny reprodukční kliniky vyprdnout 😝

korticka
25. čer 2014

@serenna30 a co ty 🙂 byla ovu?? sama od sebe? no to je super znamení, tak snad to už konečně vyjde!! 😉
a jak jsi na tom ted? kdy čekáš(nečekáš 😀) ms?

serenna30
25. čer 2014

@korticka ahojky, tak to mě moc mrzí ☹ , já měla po clostylu, a to jsem brala 1 denně!!, taky cystu. No já žádné jiné problémy neměla, ale i tak žádné hormony ted neberu. No ovulace byla, ale až 20 DC, měřím si poctivě bazálku, a snažili jsme se až 21 DC, takže s tím nepočítám....Jsem zvědavá, jak dlouhý bude cyklus bez utroše...no dnes jsem 25 DC, tak se uvidí. Láduju se bylinkama a nosifolem, další cyklus chci zkusit místo clostylu tu fytosoju, to je něco jako přírodné clostyl, tak uvidíme. Ale myslím, že laparka mě nemine na podzim, mám s největší pravděpodobností srůsty ve vejcovodech, ve 20 jsem měla zánět vaječníků zpusobený slepým střevem, takže tak...Ale uvidí se, k Dr normálně chodím na utz, on chce abych brala 16-25 utroš ale já mu na to se*u 😎 Mám předepsaný i clostyl, ale taky ho nevezmu...Jsem zvědavá, co mi řekne na to že ovu byla 😎

korticka
25. čer 2014

@serenna30 a tu ovulaci jsi poznala jak? jen podle teplot?

serenna30
25. čer 2014

@korticka jj, a pořád se drží, jsem 5 DPO a takový teploty jsem bez hormonů - utroše, nikdy neměla. U mě nemá smysl dělat ovu testy, mám vysoké LH, takže jsou pozitivní celý cyklus...

rudolflenka
autor
25. čer 2014

Ahoj holky, tak minulej týden mi bylo pořád blbě a přidalo se k tomu píchání v podbřišku...říkala jsem si, že možná konečně přijde MS...jenže pak se k tomu přidala taková tupá bolest při plném močáku. Tak sem si říkala, že jsem buď těhu a nebo mám zánět vaječníku a močáku...no těsně vedle...na UTZ 5cm cysta! emoticon a ještě to doktor řekl, jakože nic. Že to je celkem v poho...dal mi injekci na "prasknutí" cysty...čekám jestli praskne a když ne, jdu pod "kudlu" emoticon a jako bonus mi ještě řekl, že pak budu muset brát znovu min.3 měsíce HA, abych neměla nové cysty. A že prý, je to dobrý, že po vysazení se pak líp otěhotní - no nechápu jak to myslel, když já rok po vysazení mám neustálé problémy emoticon a to nemluvím o pleti. Konečně se mi akné trochu srovnalo, tělo se jakžtakž vyčistilo a teď prý to mám znovu brát...mě asi klepne emoticon fakt je to nutný? Je tu někdo z cystama? Jakej je běžnej postup...? děkuji.L

korticka
26. čer 2014

@rudolflenka Ahojki...no já měla cystu teď po stimulaci, ale sama se mi vstřebala naštěstí a po ms už tam nebyla...a ty už máš po ms? možná se ti s menstruací taky odplaví, to tak cysty dělají většinou...teprve až pak se chodí na operativní odstranění....ale je to hrozné...od té doby co mi ta cysta praskla tak mám zas všechno rozhozené se mi zdá...pleť samý bolák, pořád mě píchá v podbřišku, bolesti zad atd...děs a hruza 😠

rudolflenka
autor
26. čer 2014

@korticka ne, právě já před dvěma měsíci byla na vyvolávačce, ms se dostavila, ale jak rychle přišla tak zase odešla a od té doby zase nic ☹ takže jsem opět bez ms...už jsem měla termín, že půjdu k doktorovi pro další injekci na vyvolání ms, ale šla jsem dřív kvuli těm bolestem a našel mě cystu ☹ takže pleť mám hroznou pořád, tělo se ještě po vysazení HA vzpamatovává (už rok!) a už abych to brala zase znovu, achjo ☹

korticka
27. čer 2014

@rudolflenka no já bych do toho nešla být tebou!!! mě říkala doktorka že tělo se vzpamatovává až 2 roky...musíš být trpělivá, že to bohužel nejde hned...sama mi naordinovala homeopatika a sarapis + vit.E. a řekla mi že mám to tělo nechat spočnout...věřím jí..a po všech těch problémech ted s tou cystou do sebe nechci ládovat žádné hormony!