Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

katkatomaskova
22. srp 2016

@leniii23 No jsem na tom stejně. Ve čtvrtek jsem si byla pro injekci na utlumení hypofýzy, a prvního září se to rozjede 😠 Taky se těším, že se to někam hýbe, protože od června jsem měla opakovaně inseminace, které nevedly k vytouženému cíli, i když vím určitě, že mě ty hormony položí 😀 To, co se mnou dělal Clostilbegyt, a ještě hůř Utrogestan, to bylo něco strašnýho. Ale ta vidina hladí člověka po duši 🙂 Žena udělá ledasco, aby dosáhla mimča.. Jedno je jisté - bude to stát hromadu peněz a nervů 😀 Ale jsem optimista 🙂

brrbrr
22. srp 2016

@katkatomaskova no to jsou veci,by clovek nerekl,jak je slozite otehotnet....

alice07
22. srp 2016

@katkatomaskova to ano, ale myslím, že větší "průsery" jsou po hormonech...laparka je sice zásah do těla, hrozí srůsty apod., taky se mi do ní ze začátku nechtělo, ale přijde mi, že šance na otěhotnění je po ní vyšší a rychlejší...já jsem původně myslela, že taky půjdu cestou hormonů, ale doktor mi na rovinu řekl, že je do sebe můžu cpát rok dva a nic z toho nebude, že udělá laparku a do pár měsíců se to povede...jen z těch pár měsíců byl jeden 🙂

brrbrr
22. srp 2016

@alice07 a jaka ta laparka byla?bolelo to?celkove pocity? Mela si neschopenku?a snazili jste se hned po zakroku?

alice07
22. srp 2016

@brrbrr laparka nebolela vůbec, i po zákroku to žádná hrůza nebyla (a to jsem byla v nemocnici poprvé a jsem celkem cíťa), jen jsem cítila ty stehy, ale fakt nic hrozného. Druhý den jsem šla domů a za týden do práce. Po týdnu mi vyndali stehy a pak už jsem ani nevěděla, že jsem na nějakém zákroku byla....Snažili jsme se 5 týdnů po operaci a vyšlo to snad na první pokus...takže jsem ráda, že jsem to podstoupila... 😉

brrbrr
23. srp 2016

@alice07 A kolik si za to platila?byla si v nemocnici nebo v CARu? Takze doporucujed do toho jit teda....jak dlouho byla objednavaci lhuta?

alice07
23. srp 2016

@brrbrr je to běžný zákrok v nemocnici, neplatila jsem nic..Laparku mi dělal přímo můj doktor, protože je bývalý primář v té nemocnici, takže tam občas na zákroky chodí. Objednal mě do měsíce. Já ji za sebe doporučit mohu, mě pomohla. Ale samozřejmě to nemusí být pravidlo u každého (můj hlavní problém s pco byly anovulační cykly - jinak mi ms normálně chodí, nemám problém ani s váhou, hodně sportuju, jím zdravě)..

brrbrr
23. srp 2016

@alice07 no tyjo,zni to dobre.Tedka budu mit pauzu od vseho,ale po novym roce bych se do toho mohla vrhnout....

katkatomaskova
25. srp 2016

@alice07 Tak to máš veliké štěstí 🙂 Mě laparka ničemu nepomohla, bohužel. Dělali ji v březnu, je konec srpna, a pořád nic 😉 Bez hormonů anovulační cykly, jen díky nim jsem měla aspoň měsíčky, jinak jsem si musela jezdit pro "vyvolávačky" prostě hrůza 😖 Taky mám normální váhu, sport nestíhám kvůli pracovnímu zatížení 😀 I když moje práce je sport sama o sobě... 😀 😀 No takže nezbývá, než doufat v IVF. Už se netrápím tím, co by kdyby, u mě to prostě nefunguje a basta. Jsem ráda, že jsou schopní mi aspoň k mimču pomoct 🙂

vkackah
25. srp 2016

@katkatomaskova MÁM TO SAMÉ - LAPARKA V LISTOPADU 2015 A DO TED NIC... POKUD NEBERU HORMONY TAK CYKLY 50 A VÍCE DNŮ A PAK VYVOLÁVAČKA... TAK SNAD POMUZOU V CARu.. UŽ NA TO IVF ČEKÁM JAK NA SMILOVÁNÍ...

gariena
25. srp 2016

Ahojky,mám PCOS. Od října se mi 28denní cykly natáhly až na 50 dnů a nakonec jsem byla 4měsíce bez MS. Zkusila jsem Fertipronu 2sáčky denně, rybí tuk v tabletách(omega 3) a bylinkové čaje (složením podobné jako složení gynexu) Po měsíci užívání těchto přípravků jsem dostala tak nádhernou MS 😀 jak už dlouho ne. A aby to nebylo málo, tak v polovině cyklu jsem zaznamenala ovulaci(na ovu testech), tu jsem neměla snad dva roky. Vím, že na každého působí něco jiného, to je jen moje zkušenost. Jo a na drilingu jsem byla před 5ti lety, za dva roky poté jsem otěhotněla s dcerou. Tak nevím jak velký to na mě mělo vliv.

p4vl4
25. srp 2016

@gariena Ahoj, co to bylo za bylinkové čaje, značka? - nebo jsi to měla od nějakého léčitele?

gariena
25. srp 2016

@p4vl4 Mám namíchaný čaj na míru od léčitele, je tam kotvičník, hluchavka, mochna husí, měsíček, myslím, že ty jsou i v gynexu. Ještě kořen libečku a drcená dýňová semínka 🙂 .. není to na chuť nic moc, ale asi to všechno dohromady funguje. Úplně jsem jásala, jaká MS, holky tady na MK nadávají, že jim dojde mrcha apd. a co my by jsme daly za pravidelnou mrchu, no ne? 😀

katkatomaskova
26. srp 2016

@vkackah A už máš nějaký termín na IVF, nebo s tebou chtějí ještě něco "kouzlit"?

vkackah
27. srp 2016

@katkatomaskova čekala jsem na mrchu at muzu na krevní obraz.. dneska jsem posílala výsledky tak čekám co bude dále...

p4vl4
28. srp 2016

@gariena Přesně jsem si to tuhle říkala, při pročítání nějaké diskuze 😀 Sice je to vždycky blbý, když už si člověk dělá naděje a místo toho to dostane, ale já beru i to jako dobrou zprávu! 😵

katkatomaskova
29. srp 2016

@vkackah A můžu se zeptat, do kterého CAR chodíš?

vkackah
29. srp 2016

@katkatomaskova reprofit v brne

leniii23
30. srp 2016

@katkatomaskova Ano presne, taky se desim :D ja uz jsem to kooonecne po dvou mesicich dostala 🙂 takže teď ještě mesic vydrzet a pak se to rozjede. Jinak taky jsem měla moc pěkné dny s Utrogestanem, to byla divocina :D jsem zvědavá co se mnou budou dělat ty hormony před Ivf.... kdypak to planujete? A co všechno mate za sebou?? Ja jsem měla 3 neuspesny IUI uz me to nebavilo tak jdu do poradne akce, kdyz uz, tak uz :D :D

katkatomaskova
31. srp 2016

@vkackah Aha, tak s Brnem nemám zkušenosti..

katkatomaskova
31. srp 2016

@leniii23 Plánujeme to od zítra 😀 No když ze mě konečně dokázali někdy v červnu vydolovat dvě vajíčka, tak jsme měli první IUI. V červenci druhou, a k ničemu to nevedlo ☹ Takže jsme si řekli to samé, co ty - je to ztráta času, a taky peněz. Věděla jsem, že se mnou to bude na delší lokte, takže ještě předtím, než jsem věděla výsledek té druhé inseminace, už jsem si zařizovala IVF.. Jako bych to tušila 😖 Takže zítra jdeme utratit první velkou várku peněz 😀 Jdu si vyzvednout hormony, a rozjedu to na plný pecky 🙂 Jinak teď jsem nebyla na hormonech, takže měsíčky, které jsem mohla, ale taky nemusela mít po té injekci, samozřejmě nepřišly 😀

wiccaxxx
1. zář 2016

Zdravím dámy.Zjistilo se,že mám PCOS,šance na mimčo tak 5% podle doktorů přirozenou cestou jinak IVF.Takže se s přítelem tak nějak normálně snažíme,aspoň já už po laparoskopii a všem možném se při milování nesoustředím na to jestli to výjde nebo ne.Jelikož mám cyklus nepravidelný chodím na vyvolávací injekce 24 den cyklu,takže se ms dostaví nejpozději do týdne a trvá tak tři dny.V červenci dokonce 7 dní.Před ms mě bolívá břicho,prsa,bývá zle.Tak si podvědomí myslí že je tělo těhu,ale vždycky to příchodem ms zmizelo.No teď mám už 9 dní po a nevolnost,bolest prsou,chvílema citlivost na různé pachy,bolesti kolem pupku a hlavy nějak neustávají.Zkoušela jsem i těhotenský test a byl negativní.Je možné že by se i tak mohlo zadařit?po tom všem už tomu nevěřím.je mi jasné že žádná neřeknete jsi nebo ne.Jen prostě jestli nějaká z Vás zažila něco podobného a jestli je možné že by při PCOS byla hladina HCG nízká že by to test ani nepoznal a přesto to těhu bylo.Snad je to napsáno srozumitelně.

leniii23
2. zář 2016

@wiccaxxx tohle stejne jsem měla v srpnu,,,, zpoždění i pres utrogestan a agolutin bolest prsou neskutečna ... nakonec jsem to po třech tydnech dostala, takže teď ještě mesic a pak začínám se stimulaci na ivf

batkatica
2. zář 2016

Holky, můžu se vás zeptat, kolik vám je let? Mě je 31 a u doktor mě zjistil, že vůbec nemám tvorbu vajíček, takže ani vyvolávat nemůže. Říkal že to může být třeba štítná žláza, ale prvně se musí udělat krevní testy. Potom říkal, že je další varianta jít do reprodukčního centra, ale u této varianty, že je ještě čas. Prvně udělat krevní testy a zjistit, co je za problém. A pak chtěl říct a v nejhorším je tu ještě třetí varianta. Ale tu jsem ani nechtěla slyšet. Jenom když to tu píšu, tak se mi chce zase brečet. Možná z toho dělám předčasně unáhlený závěry. Ale ten pocit, když jdete k doktorovi a pak se dozvíte toto. Když jsem odcházela, tak jsem odcházela jak špatný model, který nesplňuje všechny funkce. Naštěstí mám úžasného manžela a čekal mě v čekárně. Plus příště prý půjde i semnou do ordinace, ať mě může držet za ruku, trdlo 😂

ilonar
2. zář 2016

@batkatica Ahoj, je mi 30, diagnoza endometrioza, PCOS, štítná žláza snížená funkce, už rok bez menstruace, ovulace, od března v CARu a čekáme na KET. Mezitím 1xrevize, hyperstimulační syndrom, 1xhysteroskopie, dříve 2xlaparo. Slzy nejsou určitě na místě, protože jsou na tom holky ještě mnohem mnohem hůř. Určitě ti doporučuji zajít co nejdřív na odběry, na hormonální profil. Mně ho v CARu udělali úplně kompletní a od toho se můžeš odpíchnout. Stejně tak vyšetření u tvého muže. Až se s tímto srovnáš, nebude nic problém 🙂 A určitě si nepřipadám jako špatný model 😉

leniii23
3. zář 2016

@katkatomaskova Tak coooo? 🙂 jak jsi na tom? Uz stimulujes? 🙂

batkatica
4. zář 2016

@ilonar ono to spíše bylo pro mě šok. Já jsem vždy měla všechno naplánovaný,samozřejmě ne vždy všechno vyšlo. Tak proto mě to rozhodilo. Tak jsem chtěla jenom vědět, kolik vám je let, abych věděla, jestli je tento problém častý. A jak koukám, tak je. Na jednu stranu jsem ráda, že nejsem sama, i když ještě že přesně neví, co mám za problém, ale na tu druhou je to hrozný a je mi to líto, že vás je tolik. Ale když to zvládáte vy,tak nejsem stav a dám to. Jenom to bude chtít čas

katkatomaskova
5. zář 2016

@leniii23 Ono to "překvapivě" opět nejde tak snadno 🤐 Ve čtvrtek jsem byla na kontrole předtím, než mi vydají ta hormonální pera, a zjistilo se, že za těch 14 dní mi na levém vaječníku vyrostla cysta... Takže hned druhý den jsem musela na punkci, protože jinak bych nemohla začít stimulovat. No fakt mi to jde, to je malér za malérem.. 🤐 No ale od včera už to do sebe píchám 😀 Ve čtvrtek mám další kontrolu, a vážně už se modlím, aby všechno konečně šlo tak, jak má..

katkatomaskova
5. zář 2016

@batkatica Ahoj, mě je 25 let. Od střední trpím na hypofunkci štítné žlázy, k tomu PCOS a endometrioza, otočený hormonální profil. Menstruace přestala chodit v okamžiku, kdy jsem po 9 letech vysadila antikocepci. Někdy po půl roce se zjistilo, že nemám ovulace, musela jsem si chodit na vyvolávací injekce, abych měla aspoň MS. Brala jsem 2x 3 měsíce Duphaston, aby aspoň ta potvora červená chodila, ale obvodní gynekoložka už se mnou nemohla nic víc dělat, takže jsem dostala doporučení na CAR, a mazala jsem 😒 Snažit jsme se začali v 2/2015, mám za sebou dvě neúspěšné inseminace (6/2016 a 7/2016), laparoskopii 3/2016, a teď jsme rozjeli IVF. Pro ženu je to to nejhorší, co může být, mít problémy otěhotnět. Je to šílená nálož na psychiku, ale ta dělá taky hodně. Je nás hodně, co si tímhle procházíme 😉 Takže v tom nejsi sama. A je moc důležité, že máš oporu v manželovi 🙂 Kdyby ani to nebylo, tak je to fakt neštěstí..

katkatomaskova
5. zář 2016

@leniii23 A jak ty jsi na tom?? Už se ti to taky nějak přiblížilo? 🙂