Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

alkuska
16. čer 2015

@katjja123
@haninka712
Holky já jsem se na endokrinologii objednala sama, známá tam chodila a domluvila mi to, že mě ten doktor vzal i když jinak má plno. V listopadu jsem tam byla, nedal mi nic, že mám všechny odběry OK a mám hubnout, ale přijít, kdybych otěhotněla. Což se mi podařilo a byla jsem tam minulý měsíc na kontrole a to mi dal maličkou dávku Letroxu, taky říkal že bych to nepotřebovala, ale aby mi to šlo snáz, že mi to pomůže. Měla jsem pocit že mi to napsal za odměnu za to zhubnutí 😀

No ale otěhotněla jsem dřív, než jsem ho začala užívat (nechtěla jsem hned jak mi ho dal pže jsem zrovna měla kolem ovulace a měřila jsem si BT, tak jsem si to nechtěla zkreslit). Začala jsem s ním až jak jsem měla //. A teď tam půjdu zítra na odběr a v pátek na kontrolu s výsledkama. Volala jsem tam včera, že jsem těhotná, takže mě fakt vzali hned. Akorát se mě sestra po telefonu ptala, jestli jsem si jistá, že jsem těhotná, tak nevím co jsem jí na to měla říct 😀

korticka
17. čer 2015

@alkuska no co asi...že JSI! :D

korticka
17. čer 2015

Holky já furt čekám na MS ☹ už je to 7 den po dobrání Utrogestanu a ms nikde...co teď?? volala jsem celý den do CARu a nikdo mi to nebral. Test ráno jasně negativní 😝
jo a podbřišek pobolívá jako by už to skoro mělo přijít!! ale nic

alkuska
17. čer 2015

@korticka Tak snad už to brzo přijde, je to divné že to tak trvá. Držím ti palce.

Já se mám snad OK, trošku zase pošpiňuju, už jsem z toho začla hysterčit ale zas to zesláblo, já vážně nevím co mám dělat. Mám doma jednu krabku utrogestanu z loňska, tak si říkám jestli ho prostě nezačít užívat. Na gyndu se mi moc nechce protože je to hodně slabé, takové jako že půl dne nic, pak na toaleťáku šmouhy, pak zas nic, vlastně doktorovi nemám co ukázat... A špinění je normální, pokud vím. Spočítala jsem si z kalendáře, že minule jsem potratila v době, která odpovídá cca příštímu týdnu,takže mě to strašně znervózňuje.

hlavajdaz
17. čer 2015

korticka......vsak jsem to psala...taky jsem byla na drilingi.......
Drzim palce at ty potvory vyplavouuuuu

alkuska
18. čer 2015

Holky tak mám radost. Byla jsem strašně vystresovaná z toho špinění, že to jde zas do..., v noci se mi normálně zdálo o Utrogestanu, nebyla jsem schopná na nic jiného myslet. Tak jsem ráno zavolala na gyndu a dotor říkal ať Utrogestan beru, že tím nic nepokazím a jestli chci, ať se stavím na UZ jestli tam něco je. Tak jsem šla a je tam gestační váček 🙂 nic tam zatím nebylo, má tak půl centimetru, což odpovídá stáří. Tak mám utrogestanovat a přijít na kontrolu toho 29. jak jsem objednaná, že už by mohlo být i srdíčko. Říkal teda že nemůže teď poznat jestli se to vyvíjí dál, že prostě musíme počkat, ale JE TO TAM!!!

korticka
18. čer 2015

@alkuska RADOST A RADOST 😅 🙂 posílám ti modré srdíčko....pro to srdíčko

alkuska
18. čer 2015

@korticka Děkuju moc, i za srdíčko 🙂 a taky ti přeju takovou radost, myslím si že si ji už taky dávno zasloužíš

korticka
18. čer 2015

@alkuska děkuji ti velice...já čekám pořád na ty mensky!!! včera jsem si dala červené víno a vanu...
ale furt nic 😒
počkám ještě přes víkend...je to hrozné a vubec mi to nevychází....kdyby mi dal příští týden injekci tak to IUI už stejně nestihnu a ještě k mojí smůle bych menses dostala v ty nejnevhodnější chvíle...jdeme totiž příští sobotu na svatbu a pak jedem na dovolenou k moři 😠
achoch jooo 😔

serenna30
18. čer 2015

@korticka Ahojky, já beru stabilně inofolic 1 denně a macu. A ted si kapu 2*denně 20 kapek estrozinu. MS předtím nechodila vůbec, musela jsem na vyvolávačky. Tedka chodí po 28-31 dnech, takže aspoň cyklus naskočil. Ale těhu furt nikde. manžel ještě nebyl na spermiu, asi se bojí nebo co, ale mě bez něho už žádné vyšetření Dr neudělá a clostík brát nechci, takže čekám co bude... ☹ V říjnu bych chtěla na tu laparku pokud se do té doby nezadaří...
No je to na palici, bude mi 33, a to můžu být ráda, že jsem začla "tak brzo", jen rok mi trvalo než se po HAK nahodil cyklus. Ty čekáš na první MS po laparce?

korticka
18. čer 2015

@serenna30 já zkoušela už toho hooodně ale po ničem mi cyklus nenaskočil....snad jen nosifol trochu zabral...jinak moje ms to je 45-90dní cyklus...a to je ještě dobrý. zkusím možná ještě jednou ten nosifol a uvidíme...kdybych ale aspon viděla že ms přišla....brala jsem totiž utrogestan a po vysazení nic...takže to přičítám zase hormonální nerovnováze ☹
to máš fajn že aspon cyklus máš...to si myslím že by ti laparka mohla hodně pomoct, ale zkus manžela ještě dostat na ty spermijky, at do tebe zbytečně hned neřežou....laparka je ale jinak v klidu, pěkně si odpočineš 😎

serenna30
19. čer 2015

@korticka Zkus femigard, potom mi naskočil cyklus fakt hned. Za mě můžu doporučit...
manža slíbil, že v červenci pujde na spermio, a pak se uvidí. Ale já se asi laparu stejně nevyhnu, protože jsem prodělala v 18 slepák a zánět vejcovodu, kde mi odstraňovali srůsty, takže u mě je nejen PCO, ale i neprůchodnost.. 😔
holt musíme bojovat...
přeju at MS (pokud teda nejsi těhu), přijde co nejdřív... 😉

korticka
19. čer 2015

@serenna30 Díky 😉 já femigard užívala, ale žádné účinky neměl a brala jsem ho docela dlouho....i gynex, sarapis, mateří kašičku, homeopatika, nosifol, kontryhel....no prostě všechno možné jsem postupně zkoušela ale nic nezpůsobilo byť jen malou změnu na vaječnících či ms cyklu-spíš necyklu 😒
jediné co jakžtakž trošku fungovalo byl ten nosifol....a ten jsem si včera objednala, tak ho ted budu užívat

tak to je fajn že půjde, můj muž to brala dost sportovně a jsem moc ráda, protože stejně pak musel chodit na odběry sperma kvůli inseminaci a to každý cyklus 2x, takže to pak už neřešil vubec a spíš jsme se tomu dost smáli....
přeji ti aby si na laparku nakonec nemusela 😎

alkuska
19. čer 2015

@korticka Škoda že ti nedali ještě vyzkoušet ten metformin, já ho beru bez ohledu na inzulinovou rezistenci (nemám ji), a po něm mi cyklus naskočil. Má teda nepříjemné vedlejší účinky ale jsem přesvědčená, že mi pomohl. Myslím si, že vaječníky totiž můžou být rezistentní na inzulin samy o sobě, bez toho, že by se to muselo ukázat na nějakém tom testu s cukrovou vodou.

korticka
19. čer 2015

@alkuska jj to jsem si taky říkala...že mi ho nedal!!! 😒 ani třeba na zkoušku

alkuska
19. čer 2015

@korticka Mě ho taky v CARu nechtěl doktor dát, takže si ho nechávám předepisovat jinde.

pipinka
19. čer 2015

@alkuska také jsem ho měla předepsaný metformin a pomohl mi, akorát jsem po něm ztloustla. tak jsem po revizi skoro týden tak uvidím jestli ms budu mít pravidelně nebo ne

alkuska
19. čer 2015

@pipinka Ztloustlas? No já mám po něm průjmy. Je to potvora.

pipinka
19. čer 2015

@alkuska jj nabrala jsem 10kg po něm,ale pomohl

alkuska
22. čer 2015

Ahoj holky, co nového? Já se držím, beru ten Utrogestan, ale pořád trošku špiním a bolí mě břicho když si nemůžu lehnout (v práci hlavně, i když sedím u kompu). Nejvíc mi vyhovuje ležet a odpočívat. Minule jsem potratila 50DC a dnes jsem 48DC, tak čekám co bude tentokrát. Ale beru to fatalisticky, co se má stát, to se stane. Udělala jsem pro to maximum. Když to nevyjde, ještě pořád můžem jet na tu dovolenou 🙂

@korticka Co ty, jak válčíš?

zsh
22. čer 2015

Ahojte holky, jsem tu nova, teprve s manzelem zaciname (minuly mesic). PCOS mi oznamili pred rokem a pul po vysazeni HA. Rok nebyla zadna ms, ted uz je (sama od sebe), ale zatim celkem nepravidelne. Jsme uplne na zacatku, nevim, zda ovuluji a jak to pujde... Doktori mi rekli, ze PCOS je celkem normalni, no nepomohli mi vubec a to jsem jim v te dobe lhala, ze uz se davno pokousime... Vyvolavacku mi taky tehdy nenavrhli, pry si mam pockat... Holky, zlaty dobry Cechy! Budte rady za ceske zdravotnictvi... Zatim teda netusim, co me ceka, ale uvidime 🙂

alkuska
22. čer 2015

@zsh Ahoj, a kde žijete? Popravdě mám pocit, že i s pomocí doktorů je to v mnoha případech opravdu běh na dlouhou trať...

korticka
23. čer 2015

@alkuska ahojki, já byla včera v CARu, doktro mi udělal ultrazvuk, říkal že mám zvětšenou sliznici jako by měla MS přijít teprve, ale nakonec jsem se rozhodla pro vyvolávačku abych stihla odmenstruovat ještě ted před dovolenou 😉 protože kdoví kdy by to přišlo, říkal že jinak bychom ještě počkali do příštího týdne, ale to by mi pak píchl těsně před dovolenou a jako mít to na dovči 😖
A ještě mi nechal udělat HCG test, i když jsem mu říkala že močové testy jsem měla jasně negativní....za chvíli tam jdu volat na výsledky....ale předem už výsledek znám 😔

alkuska
23. čer 2015

@korticka Každopádně držím aplce ať ti to vyjde v rámci možností co nejlíp.

Já mám dnes regulerní nevolnosti, doteď jsem to cítila občas a slabě, zvracet se mi chtělo jen asi dvakrát a jen chvilku, ale dneska... Blbě mi bylo už ráno v posteli a vestou do práce se mi už chtělo regulerně zvracet. A doteď to nepřešlo. Utěšuju se že te fazoli se tam snad daří dobře... Dělala jsem si ráno test (pro uklidnění kvůli tomu špinění) a testovací čárky byla silnější než kontrolní a to hned v první minutě. Tak jsem celá napjatá, na další ultrazvuk jdu v pondělí, odpočítávám dny...

Teď mě napadá - kortičko, nelezu ti s tím na nervy? Jestli ti to nedělá psychicky zle když to tak popisuju jak jsem v tom... řekni mi, nerada bych tě tím trápila, vím jak je to těžké když to nejde a někomu jinému se podaří... I když to taky ještě nemám jisté, může to skončit kdykoliv...

korticka
23. čer 2015

@alkuska tak krev negativní 😔
trápit se trápím to víš....hodně mých nejbližších kamarádek je ted v tom 😢 takže mi to nepřidává vubec
ale to víš asi bych sem ani nelezla....kdybych mě to uplně kosilo 😠
drž se a nemysli furt na to nejhorší 😎

alkuska
23. čer 2015

@korticka OK. Ale stejně ti držím palce 🙂

zsh
23. čer 2015

@alkuska Ziju v Anglii. No dam si par mesicu a pak zacnu nahanet doktory. Ono zdravotnictvi mi tu celkove prijde na nic ☹. Jenze je mi uz 33 let a tak uz bych si asi mohla "pospisit". 🙂 Docela se toho bojim, no... Zatim moc netusim, co me vsechno ceka, pokud to nepujde.

alkuska
24. čer 2015

@zsh Aho, tak o zdravotnictví v Británíí jsem slyšela mnohé... I od českých doktorů, kteří tam pracují. Každopádně držím palce.

U mě zabrala zřejmě razantní změna životosprávy se zhubnutím + metformin + inositol. Ale trvalo to skoro rok, kdy jsem to opravdu řešila a zkoušela všchno možné, než se mi podařilo otěhotnět. Předtím jsme se normálně nechránili a snažili několik let. Vědět to, co vím dneska, asi bych to dokázala i rychleji, ale problém je, že každá to má trošku jinak a potřebuje něco jiného a než na to přijde, trvá to. Přeju ti ať ti to jde dobře.

pajule88
24. čer 2015

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrolním ultrazvuku po Clostilbegytu. Pravý vaječník nijak nereaguje, ale na levém je jeden zvětšený folikul, který prý tak do dvou dnů praskne.. A výsledky hormonálního profilu jsou v pořádku, takže pokud budou vajíčko i spermie ok, může to klapnout. Uff, hrozně se mi ulevilo. Bála jsem se toho HP, že bude špatný, protože se mi zmenšovala sliznice a menstruace přichází jen po Agolutinu. Ale dnes jsem dostala novou naději, že brzy budu mít v bříšku malou fazolku 🙂

xmiel
24. čer 2015

@alkuska Ahoj, můžu se zeptat, trvalo rok, tzn. rok jsi brala metformin + inositol, než si otěhotněla? Zajímá mě to, protože sama jsem začala brát inositol a cvičit hormonální jógu a jsem zvědavá, kdy přijdou výsledky🙂 Děkuji.