Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

alkuska
13. kvě 2015

@5kiki Obávám se že ovulaci podle menstruace nepoznáš. Ale jestli menstruuješ pravidelně, vypadá to líp než při nepravidelné ms. Já jsem si nedávno začla měřit bazální teplotu, tak jsem velice zvědavá co to ukáže.

Mimochodem já mám taky ten typ, kdy odběry hormonů mám v pořádku ( i když mi nedělali kompletní profil v průběhu měsíce), ale mám poruchu ovulace a utz obraz. Ale pořád je to nadějné, někde jsem četla, že ta varianta se zvýšenýma androgenama je horší.

texetka
15. kvě 2015

@alkuska mám B a C ☹Snad se to podaří vyřešit

alkuska
22. kvě 2015

Ahoj holky, co je nového? U mě velice nic, jen že mi endokrinolog dal Letrox a dál se snažíme. Chtělo by to tady nějaké nové dobré zprávy.

korticka
23. kvě 2015

@alkuska ahojki...ja cerstve po laparce :/ nic moc ale snad bude lip a // carky k tomu brzy 🙂

alkuska
23. kvě 2015

@korticka Tak drzim palce at se zadari 🙂

mamartinka1
24. kvě 2015

Tak se znovu hlásím... v pondělí jmse měli jít poprvé do CARU... jen tak jsme si zkusila těhotenský test... a pak vlastně asi dalších 9 a všechny vychází pozitivně. A digitální clear blue ukazuje. že jsem ve 4-5 týdnu... takže holky nezoufejte 🙂 a přeju hodně štěstí i ostatním 🙂

korticka
24. kvě 2015

@mamartinka1 no super tak at je vse v poradku 🙂

alkuska
25. kvě 2015

@mamartinka1 Jee, tak to gratuluju, to jsou přesně ty dobré zprávy co tu chyběly 🙂

vybavickapromimi
25. kvě 2015

Ahoj holky,
PCOS mám taky. Po pětiletém snažení, všemožných bylinkách a "zaručených" radách jsem nás s manželem objednala do CARu. V říjnu 2011 1.návštěva, v lednu 2012 IUI, v únoru // na testu a v říjnu 2012 krásná zdravá dcera. Pro druhé miminko jsme se rozhodli o Vánocích 2013 s tím, že tomu chvíli necháme volný průbeh a v létě se objednáme zase na IUI. O 3,5 měsíce později jsem na testu našla // a nevěřila jsem vlastním očím, že to šlo "samo" a tak rychle. Den před Štědrým dnem jsme si z porodnice přinesli syna.
Takže holky nezoufejte, určitě se miminka dočkáte.
Držím palce

teruci
26. kvě 2015

Ahoj holky. Omlouvám se za odmlku, ale bylo toho teď nějak moc. Mám na Vás dotaz, ale ještě předtím vás uvedu do situace. Mám za sebou LPS, byla jsem na ní 27.4.2015. Musím říct, že mě břicho bolelo jen první a druhý a den a pak už to bylo v pohodě. Zjistlili mi jeden vejcovod mírně neprůchodný, až po druhém prolití tekutinou tekutina prošla, ale hlavně tzv " porcelánová" ovária. Tzn že slupka na vaječnících je natolik silná, že vajíčka nemají šanci se přes ní dostat. Udělali mi drilling, což znamená, že mi vypálili do vaječníků dírky a teď již třetí den beru Clostík a modlim se v dobrý výsledek. O co mi ale jde, mám zajít na kontrolní ultrazvuk po menstruaci kvůli tomu jak se vyvíjí vajíčka, ale já nevím, který den by byl nejvhodnější. Teď jsem 7 DC, Clostíka doberu ve čtvrtek, tak jestli jít v pondělí, co že je 13 DC a nebo ve čtvrtek, to je 16 DC. Mě právě říkala doktorka, že se mi ovulka opozdí, že bude tak kolem 18 DC, tak aby bylo něco vidět. Co byste dělaly na mém místě vy? Díky za reakce 🙂

alkuska
26. kvě 2015

@teruci Ahoj, tak asi bych šla toho 16, ať je to co nejblíž předpokládanému datu ovulace. Hodně zdaru 🙂

teruci
26. kvě 2015

Děkuji, taky se spíš přikláním k tomu, že to bude lepší až ten 16 DC. A mezitím se budeme pořádně snažit 🙂 Tobě taky Alkuško hodně zdaru 🙂

alkuska
26. kvě 2015

Holky, já jsem asi měla dneska poprvé v životě něco jako pozitivní ovulační test. Zírám jak puk. Teď jsem 21 DC. A pozor - tento měsíc jsem to vzala vážně a testuju se každý den ráno po probuzení. Říká se zkoušet odpoledne, ale nemám pravidelný režim, tak jsem si řekla že pravidelně ráno a kdyby se tam něco rýsovalo, budu i přes den. A zajímavé je na tom to, že asi dva poslední dny jsem ráno měla slabý proužek a odpoledne sněhobílo i když jsem se snažila nepít. A dneska ráno už dost silný, skoro stejně jak ten kontrolní, a odpoledne zas jasně slabší. Tak jsem googlila co to a jak to, a našla jsem strašně moc dotazů na to samé, a vypadá to, že některé ženské prostě mají ten peak LH zřejmě netypicky nad ránem a pozitivní testy mají z ranní moči a odpoledne už nemusí být. Tak jsem zvědavá co to udělá dál, měřím k tomu poctivě BT (a sleduju hlen, což pro mě pořád jak věštění z kávové sedliny - i když se to taky jaksik mění).

Takže pro ty, co taky zkoušejí testovat - chce to vyzkoušet i jiný čas než se běžně udává.

Bohužel se nemůžeme dneska snažit páč můj drahý bude doma až zítra odpoledne, ale hned ho odchytím 🙂 Snad to vyjde i tak.

teruci
27. kvě 2015

@alkuska tak to moc gratuluji, že máš důvod k radosti ohledně ovulačního testu. Já jsem je ještě nezkoušela, ale taky se chystám si je teď koupit a od pondělka to zkusit hlídat. Tak se hezky připrav na odpoledne na drahého a ať Vám to vyjde. Držím moc palce!!!

alkuska
1. čer 2015

@teruci Ahojky, tak jak? Já jsem nakonec měla test pozitivní tři dny za sebou, takže počítám až ten poslední den a krásně jsme to stihli 😀 Tak uvidíme, dál měřím teplotu a vyšiluju z různých věcí, které na tom grafu asi vidím jenom já a vymýšlím problémy 🙂 Například se mi zdá že mi teplota po ovulaci zas tak moc nestoupla, tak už řeším že mám možná nedostatek progesterenu... Ach jo, už fakt blázním. Ale to je asi normální po tolika letech snažení. Pže čekat teď dva týdny, jestli se povedlo nebo ne, je nadlidský výkon, jsem netrpělivá 🙂

teruci
2. čer 2015

@alkuska Ahojky. Já ti absolutně věřím, že si jak na trní, taky mě to čeká, ale zatím jsem o krok pozadu. Dnes jsem začala s ovu testy a zatím sněhobílo, tak počítám, že ovulka bude až někdy o víkendu, tak jak to moje gynekoložka předpověděla. Ale nakoupila jsem hafo testů, tak budu testovat o 106. Jinak se ti ale vůbec nedivím, že se tak pozoruješ a zkoumáš vše, co se v tvém těle děje. to už je osud nás snažilek. Mně už se o tom dnes i zdálo, že už se to povedlo a čekám dvojčátka. Tak třeba už mi moje tělo taky napovídá 🙂Každopádně Ti moc držím palečky, těch 14 dní bude hrozných, ale hlavně se moc nestresuj a buď na sebe opatrná. A čekám na pozitivní zprávy 🙂 🙂

alkuska
8. čer 2015

Ahoj holky, já jsem zas na nervy. Můj graf... http://www.fertilityfriend.com/home/59d01b

Jsem z toho na prášky. Měla bych to dostat podle data ovulace pozítří, ale testovala jsem už včera večer a taky dnes ráno. Vím že se to nemá, ale docela nám hoří termín na levné letenky na dovču a záleží na tom, jak tento cyklus dopadnu. A taky jsem samozřejmě celá nedočkavá 😉 Tak testuju nedočkavě dřív. Jestli to nedopadne, koupíme co nejdřív letenky, vyřídíme očkování (chceme do tropů) a dáme si do září pauzu od snažení.

Tak včera večer byl duch a dneska jasná slabá čárka na testu od Maxe, ten by měl být spolehlivý, ale zároveň mi hodně spadla teplota. Co jsem kde četla, většinou říkali že jak to klesne pod tu základní čáru, je to blbý 😒 . Utěšuju se tím, že když to nevyjde, pojedem aspoň na ty Filipíny...

Co myslíte? Držte mi prosím palce ať to zase stoupne. Nebo ať to konečně přijde, ta nejistota je hrozná.

teruci
8. čer 2015

Ahoj Alkuško. Moc ti držím palce, aby ten pokles teploty nic nezmenal a byla pravdou ta druhá čárka na testu. Já jem někde i četla, že na tu teplotu taky není 100% spoleh, změna teploty může být ovlivněná i jinými faktory. Tak nevěš ještě hlavu. A jak píšeš, když ne mimi, tak Filipíny, ale v tomhle případě je mi jasné, co bys radši. Tak se hlavně nestresuj a vydrž.
Jinak já jsem dnes byla na druhém kontrolním měření folikul na UZ, právě mi proběhla ovulace, folikul který byl ve čtvrtek 20 mm byl dnes změněn na žluté tělísko, takže jsme se s přítelem tulily celý víkend a ještě dva dny budeme, tak snad to taky vyjde. Doufám, že ano, taky bych si to moc přála. Tak si držme palce a hlavně optimismus!!! 🙂

korticka
8. čer 2015

@alkuska Jupíííí. 🙂 ....já bych na ty teploty taky moc nedala....držím vše co mám!! 😎 to prostě musí vyjít 😅

alkuska
9. čer 2015

Ahoj holky, tak teplota se zhoupla zpátky na 36,8. Samozřejmě jsem to nevydržela a hned jsem si udělala další test (těchhle není nikdy dost 😉) a čárka je sice slabá, ale je pěkně vidět, není pochyb, je tam!!! Zítra mám datum předpokládané menstruace, tak uvidíme, snad to tentokrát vydrží. Mám hroznou radost že se mi tělo asi nastartovalo a konečně to funguje jak má. Vám taky držím palce!

teruci
9. čer 2015

@alkuska Já mám z Tebe takovou radost, ani nevíš. Věřila jsem, že ty výkyvy teplot jsou možné a není třeba hned věšet hlavu. Takže držím moc palečky, aby ta mrška nedorazila a měla si to jasné. Budu očekávat pozitivní informace 🙂

alkuska
9. čer 2015

@teruci Díky. Stejně mám pořád strach, protože v březnu jsem potratila v 7 tt (a to jsem otěhotněla po několika letech snahy, takže si dovedeš představit to zklamání), takže to prostě není jisté ani tak. Ale nezbývá než to pořád zkoušet 🙂 Dám vědět co nového, budu ráda když se mnou tu moji radost bude někdo sdílet, třeba to někoho taky nakopne a dodá optimismus 🙂

teruci
9. čer 2015

@alkuska Na to, co se stalo předtím, vůbec nemysli. Nesmíš se nechat ovlivnit negativními myšlenkami. Já vim, že se to lehce říká, ale ta psychika je pěkná potvora a všichni tady víme, co dokáže. Jisté není nikdy nic, ale proč hned myslet na nejhorší. Podle mě sis už to nejhorší vybrala a teď už snad budou jen pozitiva. Přeju Ti to moc a snad se k tobě budu moc brzy přidat 🙂

korticka
9. čer 2015

@alkuska ano jak říká teruci...nemysli hned na nejhorší scénáře, ale raduj se z pozitivních!!!! zpráv 😀
konečně se to prolomilo a to je důležité, šetři se a dávej na sebe pozor
my ti tu teď budem tiše závidět a brzy se přidáme k tobě a pak se přesunem do jiných diskuzí 😀

alkuska
9. čer 2015

@korticka Pevně věřím že se tam nakonec všechny sejdeme 🙂 (v jiných diskusích, ne TAM 😀)

sabatko
9. čer 2015

Ahoj holky, jdu Vás povzbudit. Jsem ukázkový případ PCO, manžel horší spermiogram a když jsme si to vyslechli poprvé, po víc jak 2 letech snažení, s tím, že přirozeně to u nás nepůjde, už jsem byla zázrakem těhotná (mimochodem jsem musela otěhotnět zrovna v den či druhý den po tom "špatném" spermiogramu). Zamotala jsem hlavu naprosto všem lékařům, protože díky PCO jsme měla naprosto nepravidelné cykly (vlastně jsem neměla před pitím bylinek žádné) a těhotenství vůbec neodpovídalo stáří dle tabulek. Naštěstí můj gynekolog to nijak neřešil, ale jinak všechny screeningy nevycházely jak mají. No a narodil se nám sice drobnější, ale naprosto zdravý chlapeček. O sourozence jsme se snažili přes rok, než jsme opět zavítali do CAR, měla jsem opožděnou ovulaci (což přesně odpovídalo netabulkovému prvnímu těhotenství), brala jsem clostil, ani ten mi ovulaci neposunul, načasovávali jsme styk dle ultrazvuku , absolvovali asi 4 IUI a nic. Rozhodli jsme se tedy pro IVF, dali si měsíc bez jakékoliv stimulace, sledování a tak, no a ono to opět nečekaně vyšlo. A tentokrát se narodila naprosto zdravá holčička. Takže holky, píšu to sem proto, že je to sice těžké, ale ty děti bohužel chodí kdy chtějí sami a ty naše si zrovna vybírají úplně jinou dobu, než bychom chtěly my. Jsou to prostě lumpíci už předem 😉 . Držte se!

hlavajdaz
9. čer 2015

Ahoj vsem,chci vas vsechny povzbudit.Rok jsme se snazili o miminko,porad nic.pak mi zjistily Pco a uz to zaclo.stimulace clostribegytem,utrogestan,2 mesice.....nic.pak prestavka mesic aby se mi neprestimulovali vajecniky.Pak opet dalsi cyklus hormonu clostribegytem,zase 2 mesice,zase nic.pak cekani na driling vajecniku.udelano v Lednu.hned 3 den po operaci ma prvni ovulace.....ale nic....opet 2 mesice clotribegyt,stale nic.objednani do centra neplodnosti.cekame 6 nedel,jsem bez jakych koliv hormonu.Prvni navsteva v centru12.5.2015,dle ultrazvuku folikul tesne pred prasknutim.vecer prasknul, ma druha ovolace...obednana na hormonalni profil,,ktery jsem jiz nestihla..27.5 jsem zjistila ze cekame miminko.takze i se syndromem Pco muzete spontalne otehotnet....vsem drzim palce.....

korticka
10. čer 2015

@hlavajdaz ahojki...ale asi jak kdo...já třeba měla silně zapouzdřené vaječníky ze kterých nešlo dostat vajíčko ani při silné stimulaci, nyní jsem podstoupila drilling vaječníků a myslím si že ted se to konečně pohne, takže otěhotnět se asi dá, ale musí se pro to i něco udělat....v některých případech 😉

ilonkaseda
10. čer 2015

@korticka mě driling pomohl,ale ne sám o sobě,po něm jsem měla i stimulaci ,hodně štěstí

korticka
10. čer 2015

@ilonkaseda děkuji...já právě ted po laparce budu stimulovat...tak jsem zvědavá jak to tělo bude reagovat a co z toho vznikne 😀