Snažilky s diagnózou PCOS (Polycystické vaječníky)

rudolflenka
7. únor 2014

Ahoj slečny, dámy, ženy...prostě všechny co už dítě máte, těhotné jste, nebo se snažíte otěhotnět a máte diagnózu PCOS...
Vím, že diskuzí na téma PCOS je hodně, ale já jsem se rozhodla založit tuto "skupinu" především pro ty, co se i přes tento syndrom snaží otěhotnět...možná plaším, možná ještě není vše ztracené, ale je tu obrovská nejistota, strach, ...a proto bych se ráda seznámila s někým, kdo má - prožívá podobné problémy, popřípadě, jak dále postupuje s léčbou a nebo taky gratulovala, že se to povedlo 🙂

Abych přiblížila svůj problém :
HA jsem začala brát v 19 letech, tedy 2,5 roku potom, co jsem měla MS ustálenou a pravidelnou a kdy jsem přestala mít kožní problémy (akné)...brala jsem ji pět let a po svatbě jsem se rozhodla, že vysadím a s manželem se pokusíme otěhotnět - tak nějak pozvolně, nechtěla jsem nic "hrotit".....takže v září 2013 jsem vysadila, hned jsem dostala MS a první spontánní MS jsem dostala koncem října, ale velmi velmi slabou....no nic, říkala jsem si - takhle to má hodně holek (alespoň mě o tom přesvědčovali, že po HA je "normální" nemít to třeba i rok). Pořád jsem si říkala, že lepší nějaká MS, než žádná...jenže měsíce plynuly, je únor a MS opravdu žádná nebyla. Zkoušela jsem bylinky apod. vím, že to chce čas, ale přesto jsem to nevydržela a šla dnes na gyndu....řekla jsem, že jsem vysadila a nemám MS...prohlídka (na koze) v pohodě, ale pak mi dělal vnitřní ultrazvuk (ten mi dělá vždy!) a řekl, že je to tím, že mám polycistické vaječníky - oba dva (jasně jsem to na UTZ viděla!) :( tak sem myslela, že se mu tam rozbrečím. Dostala jsem injekci na vyvolání MS a čekám, zda přijde, či nepřijde....sice mě dr uklidňoval, že to neznamená úplnou neplodnost a že CAR je až poslední možností, ale moc klidná teda nejsem.....jestli se dostaví MS tak mi udělá nějaký ten hormonální test/ přehled nebo co to je - prostě jestli nemám zvýšený testosteron (což je ta horší varianta). To se mi ale moc nezdá - nadměrné ochlupení ani akné nemám, vypadávání vlasů taky ne, obézní nejsem...Moc tomu nerozumím, páč se všude mele jen o téhle variantě, ale o té druhé moc ne....dočetla jsem se něco, že je důležité vyvolat ovu (to se dělá pomocí prášků apod.) ...ale fakt jsem z toho jelen a ta nejistota je ze všeho nejhorší. Manžel mimi moc chce a já taky a jestli to nepůjde, tak to bude průser ☹ ...jo a ještě něco. Pořád mi vrtá hlavou, jak je možné, že před braním HA (ano, toho neskutečného svinstva) jsem normálně menstruovala, měla ovu, vše pravidelné...no a po vysazení HA mi najednou diagnostikuje PCOS. To se přece nemohlo jen tak objevit ne? Ultrazvuk mi dělal často a přece si toho musel všimnou dřív...já mám totiž pocit, jestli to není užíváním HA. Neplodnost a PCOS je dneska strašákem skoro každé druhé ženy, dost možná už civilizační choroba...jaké na to máte názory? Může HA ovlivnit- zavinit PCOS ?

čekám nějakou vzájemnou podporu, Vaše příběhy, zkušenosti - hlavně těch, kdo se aktuálně snaží o mimčo s touto dg.

TĚŠÍM SE NA PŘÍSPĚVKY! 🙂

korticka
19. črc 2015

@xmiel ty mi nic nedoslo :/ zkus to poslat jeste jednou...diiky 🙂

xmiel
21. črc 2015

@korticka odesláno znovu, tak už?

korticka
22. črc 2015

@xmiel jj moc děkuju...a našla jsem i to posílané předtím...spadlo mi to omylem do spamů 🙂 díky moc

korticka
22. črc 2015

@haninka712 tak co ? jak IVF??? už to máte za sebou?

haninka712
22. črc 2015

@korticka ahoj, dneska jsme teprve byli na odberu vajicek, tak uvidime kolik vajicek to prezije a oplodni se a pristi mesic bychom sli na KET...

korticka
23. črc 2015

@haninka712 Myslíš ET? embryotransfer.... 😉 budu držet palečky....já myslela že už jsi po 🙂

haninka712
23. črc 2015

@korticka my nejdeme na Et, ale na KET, budou nám příští měsíc zahánět zmrazená vajíčka... necháváme si totiž všechna vajíčka vyšetřit, tak proto nejde ET tento měsíc... 🙂

korticka
23. črc 2015

@haninka712 aha...tak nejdůležitější bude stejně výsledek..ty moje vajíčka by mě tež zajímaly jak jsou na tom 😉 na podzim rozjíždíme první IVF

serenna30
23. črc 2015

@korticka ahojky, tak spermio dopadlo úplně v pořádku, jsem moc ráda. Díky PCT testu zjistili, že asi moje prostředí hubí manželovi spermie, takže k PCO si můžu přidat ještě tohle... ☹
Příští týden jdu 14 DC na ultrazvuk a pokud tam něco bude, zkusíme inseminaci ještě tento cyklus...

haninka712
23. črc 2015

@korticka dneska jsem si volala na výsledky, kolik jich přežilo, a jsem překvapená, že jich přežilo fakt hodně, tak teď ještě ať vydrží do úterý, kdy budou hotová ta genetická vyšetření, pak na chvilku do mrazáku, a v půlce srpna už ke mě, a snad to dobře dopadne... 🙂

korticka
23. črc 2015

@serenna30 aha to snad ani neznám...myslím že nám to asi nedělali 😖 tak ale inseminace by mohla pomoct.... 🙂

korticka
23. črc 2015

@haninka712 super!!! nejhorší musí být to čekání...než ti je tam vloží 🙂

haninka712
23. črc 2015

@korticka jojo, když už víš, že by to šlo, a čekáš skoro měsíc... 🙂 ale tak to už uteče, když už čekáme tak dlouho, tohle už sletí ... 🙂

serenna30
29. črc 2015

@korticka ahoj. tak dnes na utz 14 DC folikul 10 mm a spousta malých - klasické PCO. Další utz v pátek. Tento cyklus to na inseminaci nevidím, snad příští s clostíkem.. 😒

xmiel
29. črc 2015

@serenna30 u mě první cyklus clostík taky moc nezabral, na druhý i třetí pokus už tam byl 12DC krásný folikul.

haninka712
29. črc 2015

@xmiel mi clostil nezabral 6 cyklů, tak nám nezbylo nic jiného než IVF... 🙂

serenna30
29. črc 2015

@xmiel já už na něj reagovala, měla jsem ho dvakrát a folikul byl, jen jsem se tomu chtěla vyhnout a jak je vidět, bez něj ani ťuk. No uvidíme v pátek. Kdyžtak příští cyklus zkusím s clostíkem 😉 😉
A jak ty pokračuješ? já zatím beru Zeď devíti draků, zatím žádné zlepšení nepocituji..ale je to jen 14 dní

xmiel
29. črc 2015

@serenna30 My v září nastupujem do CAR, už máme za sebou všechny testy, tak nám řeknou výsledky domluvíme se co dál... Včera 14DC a předevčírem 13DC jsem jsem měla píchání na pravém podbřišku, tak jsem si říkala, že by ovulace, ale nevím... neměřín teplotu ani nedělám testy a říkám si, že je to asi nepravděpodobné. Od května cvičím HJT a od června jedu v inositolu, od července nápoj čínských mudrců a nápoj nebeské víly a pozměněná strava... Závidím všem co otěhotní hned bezproblémů☹

serenna30
31. črc 2015

@xmiel to chápu, kdo to nezažije, nepochopí. Všechny moje kamarádky mají mimi do 4-5 měsíců, některé si dokonce naplánují, že chtějí rodit v dubnu a je to. 😝
já byla dnes na UTZ 16 DC a folík roste, sice pomalu, ale roste. Snad to nebude cysta. Ale zase bez stimulace, tak můžu být ráda, že tam vůbec něco je..
Příští týden snad IUI. Dnes si chci objednat ten nápoj nebeské víly.
Vy chcete jít na IVF? co Vám dělali za testy. Mě jen hormonální profil, tam vyšlo PCO, které je patrné i na utz. Manža byl na spermiu a nic víc...

serenna30
31. črc 2015

@xmieljo a píchání v podbřišku mám od 15 DC, ale folík je malej, ovu zatím nepřichází v úvahu. Doktorka mi dnes říkala, že je to prostě těmi blbými hormony díky PCO a hlavně množstvím vajíček na vaječnících 😖

xmiel
31. črc 2015

@serenna30 Musím tě předem varovat, že ten nápoj nebeské víly je pěkně hnusný, ale za miminko cokoliv, že🙂 Spermio máme taky dělaný, pak máme za sebou odběry krve na genetiku, já pak na všechny možný alergie a ještě po roce znovu hormonální profil, tak jsem zvědavá na výsledky. Půjdeme v září do IVF, už dál není moc co zkoušet, leda zůstat u čínské medicíny, inositolu a cvičení a čekat na zázrak... Jinak super, že ti folikul roste i sám, sice pomalu ale pořád lepší než nic!

serenna30
31. črc 2015

@xmiel v pondělí se dozvím víc, to budu 19 DC, ovulaci mám 20-21 DC, tak pokud ještě folík vyroste aspoň k 20 mm tak myslím, že úterý/středa bude inseminace. Chlap už je nachystanej, úplně se těší.
Cca před 3 měsíci mi folík vyrostl 21 DC až na 24 mm, byla jsem zrovna na utz tak se doktor až divil, ale prý jsou zase u PCO vajucha nekvalitní... 😠 Je to prostě na palici.
Ale pořád si říkám, že to třeba vyjde, že na laparo a IVF nebudu muset. Pokud se do konce roku nepodaří, tak jsme domluvení, že umělko zkusíme, někdy na jaře. Aspon, že to spermio je OK, když už se všechno sere 😀

xmiel
31. črc 2015

@serenna30 tak držím palečky, ať to vyjde🙂

nevesta172
2. srp 2015

Ahoj holky, chci se zeptat k pco a nadmerneho ochlupeni. Je nejaka moznost lecby treba nejake hormony vylozene na tohle? Chodila jsem na laser, dala do toho spoustu penez a vse se vratilo do puvodniho stavu. Nejvice me trapi na obliceji, musim kazdy den oholit :( uz se to neda

serenna30
5. srp 2015

holky tak jsem čerstvě po inseminaci. Testovat mám 15.8., IUI mi dělali 21 DC, ale utz mi předtím nedělali, takže nevím, zda jsme se trefili...

kataamisa
5. srp 2015

@nevesta172 Pokud je Tvé nadměrné ochlupení způsobeno PCO, může za to zvýšená hladina testosteronu. Doktor by Ti měl udělat krevní testy a pokud budeš mít v hormonálním profilu vysoké hodnoty, nasadí medikaci, po které by časem v případě, že se Ti nastartuje normální cyklus i nadměrné ochlupení mělo ustoupit. Jinak by tomu bylo při geneticky danné dispozici k bujnějšímu porostu ...

kataamisa
5. srp 2015

@xmiel četla jsem Tvé příspěvky a cítím to stejně ... snad každý v mém okolí se radostně dočkal, někteří ani nechtěli, ale když už to přišlo ... a já měsíc co měsíc nic, jen prášky a jejich vedlejší účinky a zázrak se nekoná ... Metformin mi dává hrozně zabrat, nevím, asi si už po 2 měsících zvykám, ale i tak jsem strašně unavená z toho běhání na toaletu takřka po každém jídle. Chci moc věřit, ale optimismus a dobrá nálada mě stojí čím dál tím víc energie a nějak jsem teď ve fázi, že si neumím jinak poskládat priority a soustředit se na něco jiného ... asi bych potřebovala se dostat do fáze smíření a nemyslet na to jak moc jsem připravená být matkou - ale i když je to to nejracionálnější řešení, neumím si pomoct ... Hodně mě drží nad vodou právě modrý koník a diskuze, které mi dávají naději a zároveň mi nedávají zapomenout, že může být hůř a že musím doufat a neztrácet naději ...

nevesta172
5. srp 2015

@kataamisa ahoj dekuji za odpoved. Jak pujdu na kontrolu zkusim se domluvit s doktorem 🙂

korticka
10. srp 2015

@serenna30 ahoj...tak to je divné ne? dělat inseminaci tak pozdě a ještě ke všemu bez kontroly UTZ...brala jsi Clostilbegyt? a jak se cítíš ? 🙂 já se zas na vše vyprdla...ale menses mi přišel spontánně sice 35DC ale bez hormonů, ted piju nosifol a čekám snad něco bude 🙂 😉 jsem 10DC

kataamisa
10. srp 2015

21DC - pred 5ti dny jsem mela slabe krvaceni a bolest v podbrisku - prisuzuji to tzv. ovulacni krizi. Na kontrolu k doktoru mam jit na konci mesice (mela jsem pocitat 42 dni od 1DC) a beru 2x denne jednu tabletu Metforminu. Podle doktora jsem minuly mesic mela folikul, ktery jsme ale oznacili za neprosperujici kdyz pri folikometrii nerostl a pri posledni kontrole to ale vypadalo na zlute telisko - takze mozna k ovulaci doslo. Podle toho doktor usoudil, ze me zkontroluje pozdeji, aby videl, jestli jsem zacala nejak fungovat, nebo ne ...