Snažíme se o prcka, nemám ale pravidelný cyklus

veverice27
4. led 2014

Ahojte mamky.
Můj problém je v cyklu. HA neužívám již přez 2 roky. Menstruaci nikdy nemám přesně (spíš tak +- týden) snad nikdy se mi nestalo, že bych menstruovala pravidelně. Tudíž nevím, jak si vypočítat plodné dny, jak poznat ovulaci aj. Snažíme se o prcka, tak nevím, jestli je zásadní mít pravidelný cyklus. Tak by mě zajímal váš názor, zkušenosti, popř.rady..děkuji za vše

maice
4. led 2014

@veverice27 No možností jak zjistit kdy probíhá ovulace máš několik - měřit bazální teplotu (což obnáší teploměr u nočního stolku a každodenní měřění tělesné teploty ve stejnou hodinu -ráno), pozorovat hlen děložního čípku, pozorovat samotný děložní čípek nebo koupit ovulační testy v lékárně a každý den v odpoledních hodinách ( v období cca 10-20 dne cyklu) počůrat jeden proužek - poslední metoda je podle mě nejspolehlivější a najjednoduší. Víc toho určo najdeš i kdekoli na webu 🙂

katyxq
5. led 2014

souhlas s @maice - akorát bych ovulační testy označila za nejméně spolehlivé (obzlášť v nepravidelných cyklech se může stát, že ani po pozitivním testu ovulace nenastane, posune se) a navíc drahé, nejvíc informací ti poskytne a největší spolehlivost má symptotermální metoda - kombinace měření bazální teploty a sledování čípku (měkkosti, otevřenosti) a jeho hlenu, může to @veverice27 i pomoct najít příčinu nepravidelností

sarkad2856
5. led 2014

@katyxq Souhlasím taky jsem nějákou dobu používala testy a došla jsem k závěru že zas tak spolehlivé nejsou i když se najde někdo,kdo je s nima spokojený a tohle mu vyhovuje

sarkad2856
5. led 2014

@veverice27 Než se upraví menstruace po Ha je i několik let a ne každý jí má potom pravudelně,ale asi bych zatím teda zvolila na upravu bylinkové čaje a na tu ovu bych si měřila BZ a sledovala čípek je to opravdu spolehlivější než ovu testy a navíc ty testy dost stojí

maice
5. led 2014

@veverice27 Souhlas - úplně nejlepší je kombinace všeho dohromady, každý má preference trochu jiné, každému vyhovuje něco jiného. Lídé, kteří např. pracují na směny velmi těžko budou měřit pravidelnou bazální teplotu, na ovulačních testech také velmi záleží na druhu - vyzkoušela jsem několik značek i citlivostí a je mezi nimi velký rozdíl. A co se ceny týče - dá se sehnat 7ks za 89 kč, což mi taková palba nepřijde 🙂 určitě ale v prvé řadě sleduj, co říká tvé tělo 🙂

deenyska
5. led 2014

A co na nepravidelný cyklus říká lékař? Osobně jsem tohle nikdy neřešila, ale uvedu zkušenost mé kamarádky. Chtěla miminko, vysadila prášky a snažili se snažili... a nic. Cyklus taky nepravidelný, v jejím případě byly i 38denní cykly. Vždycky si došla pro vyvolávačku a šlus. Hučela jsem do ní, ať to probere s lékařem, protože mi to nepřišlo normální, ale ona že né, že jiní se snaží rok než to jde, že nebude plašit. Po nějaké době, cca 8mi měsících opakovaných zklamání z negativních testů se mi jí podařilo přesvědčit a konečně s tím začala něco dělat. Zjistili, že jí chybí nějaký hormon, že má bezovulační cykly, nedozrávaly jí vajíčka, takže celých 8 měsíců byl promarněný čas. Dostala nějaké hormony a měli to zkoušet. S hormonem se jí na jeden měsíc cyklus upravil, druhý měsíc zpoždění, tak už si dělala naděje, test zase negativní. Potom dostala ještě další léky, ani ty nezabraly. Poslali partnera na spermiogram, kterej ukázal, že potenciální tatínek je svou plodností až nebezpečnej, takže v něm problém nevězel. Doktor jí naordinoval ještě jednu tabletku s tím, že když ani to nepomůže, půjde na to vyšetření s tou kontrastní tekutinou, jestli nemá srůsty. Zázračná tabletka naštěstí zabrala a konečně se zadařilo. Dnes má měsíc do porodu a říká, že už by nikdy s konzultací doktora nečekala. Já v tomhle znalosti nemám, takže nevím, jestli je pravidelný cyklus zásadní nebo ne, ale určitě nějakej smysl má, takže bych se asi poradila s doktorem, jestli je u mě všechno v pořádku k tomu, abych mohla otěhotnět. 😉

eli_graf
6. led 2014

@veverice27 ja se priklanim k mereni bt a ovu testy.... a bylinky...😉 konzultaci s dr bych se taky nebranila, ale problem je v tom, ze ne kazdy lekar zvoli tu idealni terapii. Je fajn, kdyz dr vysetri a pak ordinuje. Moji kamaradce dr neudelal ani horm.profil a hned nasadil na nepravidelny cyklus hormony... no a ty k uprave cyklu zrovna moc neprispely. Ani neresila pricinu nepravidelnosti.
Takze je asi dulezite mluvit s dr narovinu, a vedet, zda pristoupim na event terapii, nebo cbci vysetrit a zatim terapie prirodni cestou.... 🙂

catchulinecka
6. led 2014

@veverice27 mám to úplně stejně jako ty ☹ jsem z toho už dost nešťastná ☹

eviks
7. led 2014

@veverice27 Ahojky, jak uz tady nekdo zminil, snazila bych se asi nejdriv zjistit, jestli vubec dozravaji vajicka pomoci ultrazvuku u doktora, abys zbytecne pul roku nedelala testy ve vsemozne dny pokud to mas rozhazene. Kdyz pujdes k lekari nekdy kolem 13 DC mel by videt jeden dominantni dozravajici folikul. Takhle to opakovat treba 3x, muzes mezitim i testovat a sledovat bt, ale myslim, ze na tom ultrazvuku je to jednoznacne. Moje svagrova vysadila antiko a pul roku se snazili a ted zjistila, ze zbytecne, ze nic neuzrava. Ja mam to same akorat s tim rozdilem, ze jsem asi neovulovala prirozene nikdy nebo velmi sporadicky a antiko jsem brala naposledy tak 7 let zpatky (mam asi nejakou hormonalni poruchu, ne reakci na brani antiko). Ono ti to i pomuze byt vic v klidu, kdyz budes vedet, ze to funguje/nefunguje. Temer vse se da nejak resit!

monenta
7. led 2014

Ahoj, zásadní to není, přidám svou osobní zkušenost..neměla jsem pravidelný cyklus nikdy, menstruaci jsem měla 1x za 1,5-3 měsíce (jednou přišla i za 5 měsíců - to jsem měla 19), přišla si jak chtěla. HA jsem musela vysadit, nevyhovovala mi. V červnu jsme si řekli, že to teda necháme náhodě, červenec nic, v srpnu jsme spolu spali jen 2x a otěhotněla jsem. Zato teď je pravidelná 🙄 . Držím moc palce a hlavně neházej flintu do žita. Určitě se vám brzy zadaří 🙂 !!

veverice27
autor
7. led 2014

moc vám všem děkuji holky 🙂 😉

kijokena
19. led 2014

Co zkusit terapii dle Ludmily Mojžíšové???

andream35
26. led 2014

Ahojky,tak koukám že nejsem sama s neprav.MS.V mém případě ho mám tak 2x do roka.Tím pádem nevím kdy mám plodné dny,ovulaci. ☹ Má dr.nějak neřeší že mám takové problémy už od puberty a nejspíš ji ani nedonutím to semnou řešit.HA jsem nikdy nebrala a stejně mám tyto potíže,výtěry které mi dr.dělá jsou v pořádku ale neřekne co je v nepořádku tak nevím co dál.O mimi se snažíme skoro 2 roky a bez úspěchu,Kontryhel.čaj nepomohl,kyselina listová taky ne ani mi kontryhel neupravil MS.Opravdu už nevím jak dál když i dr na to kašle a k vyšetření v jiné nemocnici potřebuji nejaký průvodní list a to mi má gynekoložka nedá.Tak holky co mám dělat,poradte jestli je to ve vašich silách.Poznat OVU bez MS je snad nemožné a to nemluvím ani o tom že bych ho měla ještě nějak vypočítat abych věděla dopředu který den - dny by mohly být plodné.Ach jo,jak závídím těm které mají pravid.MS a mají aspon v tomto trochu jasno.Snad se nám všem brzy zadaří 🙂

tehulka12
26. led 2014

@andream35 Těžko radit,jak poznat ovulaci,když maš MS 2x za rok.Asi bych měřila bazální teplotu a nakoupila ovulační testy.No, a hlavně bych šla k jinému gynekologoví.Mužeš taky zajit do CAR, tam žádné doporučení nepotřebuješ. 2 roky už je dost dlouhá doba, aby s tebou někdo řešil,proč to nejde. Asi bych se obědnala do některého CAR.

andream35
28. led 2014

@tehulka12 jo diky za tip,přemýslela jsem o tom taky ze bych zasla na CAR.Holky ať nam to všem co v nejkradši době klapne.Přitom mím dítě by mělo byt přirozené ale hold doba je taková,bohužel.

tehulka12
28. led 2014

@andream35 v tom CAR tě alespoň pořádně vyšetří a přijdou na to,kde je třeba problém.Já bych zase tak moc neváhala. Držím palce,ať to co nejdříve s miminkem klapne.

eviks
29. led 2014

@andream35 Nevahala bych ani den, ms 2x do roka sem take mela a pokud bys takhle otehotnela, tak by to byl spis zazrak. Mas prekontrolovanou stitnou zlazu? to ma na ms velky vliv i kdyz ostatni testy vypadaji v poradku...

andream35
4. únor 2014

eviks@ vyšetření na endokrynolog. se štítnou jsem byla a mam ji v normě,ani na prášky to prý není takže žadna léčby být nemusí.Nejhorší je mít gynekoložku která ti nemá chuť ani pomoct ☹