Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ivkaj
22. led 2009

Marki, tuším, že tohle se probírá v témátku "alergie na sperma". Ale i já mám tuhle diagnózu. Tři měsíce jsem brala prednison 5mg a teď po kontrolních odběrech budu brát 2,5mg až do doby než otěhotním a potom do konce prvního trimestru.

marki.la
autor
22. led 2009

Ivi, tam jsou všichni jen s diagnozou zvýšená buněčná imunita, pokud se nemýlím, já ji mám sníženou a taky budu brát ten Prednison. Proto mám z toho strach....

katrin32
22. led 2009

Ahoj holky, také beru prednison. Nebojte se toho, naštěstí mě nic nedělal a snáším ho dobře. Příští týden nás čeká kontrola, tak jsem zvědavá jestli zabere.

ismail
25. led 2009

ahoj holky, taky beru prednison, mam tedy mirne zvysenou imunitu. Jak ho holky snasite? Ja mam po nem vyrazku na krku a zadech a trochu to svedi.
ahoj katrin, to to leti, koukam, ze uz se ti blizi kontrola, to je fajn 🙂

marki.la
autor
2. únor 2009

ismail, já se snažím už 2 roky a měsíc...ale 3x jsem těhotná byla, skončilo to potratem.....poslední těhotenství bylo v červnu 2008, revize 15. 7. a od té doby jsem se snažila jen 2 měsíce a nyní zase nic, protože užívám prednison....teď mám strach, že už ani neotěhotním ☹

Hoky to je nás s touto diagnozou tak málo????

katrin32
2. únor 2009

marki: já mám podobný problém, sice jsem ještě těhotná nebyla, ale doktorka z Podolí mě řekla, že mám k tomu taky sklon a ještě mi nasadí anopyrin na ředění krve abych pak případně nepotratila
zeptej se kdyžtak na něj taky, třeba by to pro tebe bylo taky řešení

marki.la
autor
2. únor 2009

katrin, já mám na ředění užívat taky něco, myslím že heparin, ale až jak budu snažílkovat popř. až při těhu......
momentálně užívám prednison 3 dny, takže mě ještě čeká dlouhá doba. A jak Ti dopadla kontrola asi ještě nevíš, že, A ještě stále musíš používat kondom nebo při ovu se můžete snažit???

katrin32
2. únor 2009

marki: kontrolu ještě nevím, dodržovat kondom ještě musíme až jak dopadnou výsledky, pak mi asi ještě nasadí ten anopyrin+ prednison budu muset pořád brát

jana.cb
2. únor 2009

Ahojky holky 😉 neni nas tak malo ale hodne holek ani nevi ze snizenou bunecnou imunitu maji takze bud potraceji nebo maji MA nebo se jim nedari pocit nebo ani nevi co to Podolí je 😉 ja ji mela jeste nedavno taky a protilatky na troboflast k tomu ale taky jen mirne zvyseny a 4 mesice jsem brala Prednison pak se mi vse srovnalo a tedka jsem na zacatku 7 mesice diky bohu a vse je ok 😉 anopyryn mi taky ta Dr rikala a nabizela ale Prednison jsem brala do 15 tydne tehu a meli jsme do te doby zakaz sexu i a pak uz pohoda 😉 ale ja mam jeste leydenskou mutaci coz je hodne nusta krev takze si me hlida hematologie a kdyztak bych musela si pichat Fraxiparin ale diky tomu zas nemusim brat ten Anopyryn 😉 takze drzim palce at se ta imunita srovna i vas a jste brzo tehulky 😉

jana.cb
2. únor 2009

jinak kdyz se vam ta imunita zlepsi tak vam dovoli snazeni jen po cas ovu jinak porad kondom a kdyz uz je uplne cajk tak muzete vesele bez kondomu 😉

marki.la
autor
3. únor 2009

katrin, a teď budete snažílkovat přirozeně nebo IUI či IVF? Některé holky po léčbě byly poslány přímo na umělé...............

jana.cb
3. únor 2009

Marki my na umely poslany nebyli ale zvolili so ho sami 😉 nechtelo se nam zase pocitat plodny dny a cekat az se zadari a bali jsme se aby to neskoncilo stejne navic je to i lepsi protoze ti tam vsechno daji a vse se udrzuje Prednisonem a Ultrogestanem takze odpada domaci snazeni se a zase roskovani vytvoreni bud protilatek nebo zase zvysena BI takze my ho chteli automaticky hnedka 😉

marki.la
autor
3. únor 2009

Jani a to jste si ale museli platit sami ne? nebo to doplácela pojišťovna?

jana.cb
3. únor 2009

Marki ze zakona mas hrazene 3 pokusy IVF jinak pak si to platis vsechno sama takze my meli jen jeden a diky bohu vysel 😉 takze v podstate to hradila pojistovna ale neco i my ty veco kolem toho ..ono nikdy IVF ti nehradi plne ani pojistovna vzdy neco doplacis a nas to vyslo asi na 13.000 se vsim vsudy ...panz jsme nemeli zadny problem prave ...jediny co na tom bylo drahy byla ta metoda ISCI coz je 8000 a to si platis ty a tu jsme si nechali udelat po konzultaci s Podolim a imunem a tady nasi embriolozkou ...i kdyz BI byla plne v norme tak tou metodou ISCI se to prave obejde a nemuze se stat ze ti to telo vylouci jako me 2x pred tim v 6 tydnu .-(( diky te BI zvysene a ten protilatkam proti troboblastu taky mirne zvysenym mno 😠 takze obejdes to ze se nemusis doma snazit a cekat zda to vyjde a riskovat zase zvysenou BI a tou metodou ISCI ti to vpichnou primo do vajicka a spoji takze tim minimalozujes vsechno a proto jsme do toho sli i kdyz js enemeli jinak zadny problem otehotnet ale jsem za to rada a nelituju toho ... 😉

jana.cb
3. únor 2009

ono je to na bednu kdyz se snazis rok a otehotnis ale telo ti to vzdy kolem 6 tydne vylouci a porad dokola nez jsme prisli na to cim to je a sexovat na povel kdyz je ovulka ti taky zacne lezt na mozek kord dkyz vis i kdyz mas BI uz v norme tak nikde neni psaný ze za 4 mesici ji zas nebudes mit zas rozhozenou a nam se nechtelo uz cekat a riskovat to samy znova no .-((( proto IVF ....ale rikali nam vsichni at v klidu pockame ze ted uz se to musi povest se vsim vsudy ale my se toho desne balia kord dkyz jsem cetla ruzny clanky a diskuze na netu jak ji nekdo mel prelecenou a pak se mu to zas vratilo a zas potratil nebo o to prisel 😢 co ja jsem se nabrecela ty jo .-(( jeste ze me menza vzdy podrzel a byl ten silnejsi ....protoze ten kdo si na mimco nepockal nejakou dobu nebo se mu nestalo to co nam trebas tady v tematu c neco jinyho a otehotnel hnedka po vysazeni prasku a vse bylo ok tak jako tohle nikdy nepochopi cim si clovek pak prochazi a jaky to je cekat a doufat a prijit o to zase a pord samy vystreni a nejaky prasky a to porad dokola ☹

jana.cb
3. únor 2009

Ale nebyt Podoli tak bych asi nikdy nebyla kde jsem a tady Budejovickyho Caru samozrejme 😉 takze si toho moc vazim a nelituju opravdu noceho ..ani penez ani casu ani jezdeni do Prahy a ja nevim ceho jeste ...zalezi asi na kazdym zda chce cekat az se to vse upravi a pak zkouset doma snazenicko a nebo jit rovnou na ivf a vsechno tim obejit .....oni v Podoli neposilaji automaticky na IVF max to doporuci ci navrhnou ale pokud vim tak je to jen v pripadech kdyz ji ma nekdo hodne moc zvysenou ci se to nelepsi nebo opakovane potraci ci ma MA apod tak pak jo ale kdyz je jen neco mirne zvysenyho a ty kontroly tam tak ty vysledky jsou pak zlepseny tak neni duvod a je to pak na kazdem co si sam zvoli 😉

jana.cb
3. únor 2009

JInak Markí a na co tobe doporucili ten heparin???ten se dava jen kdyz ti najdou neco na genetice jako treba me tu Leydenskou mutaci nebo kdyz mas sklon k trombozam ale jinak je zbytecny redit si krev kdyz k tomu neni duvod 😉 kord ten Anopyrin ..... hlavne se dobre informuj o tom co ti kdo dava protoze nemuzes brat heparin nebo Faxiparin coz je jedno a to samy skoro a jeste prednison ...na to pozor panz pak bys tu krev mela hodne moc zredenou a mohla by jsi taky vykrvacet 😉 o vsem musis rict tomu Dr co te ma na starost nejlepe hematolog ..sama si urcite nic neurcuj a fakt vse konzultuj kočko 😉

jana.cb
3. únor 2009

ja na Fraxiparinu byla pred stimulaci na IVF a pak asi do 8 tydne tehu takze vim jak si me hlidali a na co me upozornovali tak jen aby jsi vedela co a jak - nahoda je blbec proto ti to radsi rikam 😉

ismail
3. únor 2009

ahoj Jan, zdravim, koukam, ze u vas je vsechno v poradku, to je super 🙂
Holky, ted koukam, ze mam tu BI take snizenou, ne zvysenou, protoze hodnoty mam pod normou 😒
Jak na vas pusobi prednison? Me vecer dost boli zada, nemate podobny problem?

jana.cb
3. únor 2009

Jéé ahojky Ismailíku zdravim te 😉 jo jo diky bohu je ale to vis strach je tu porad 😖

ismail
3. únor 2009

Jani, to je jasny, ale neboj, to nejhorsi mate za sebou 🙂
Ja jdu na zacatku brezna do Podoli, tak doufam, ze BI bude uz v pohode a v dubnu se budeme moc snazit...

jana.cb
4. únor 2009

Jo jo Ismajlíku pokud clovek dodrzuje co v Podoli rekli, tak se to zpelsi urcite 😉 a pak muze byt snazenicko 😉 tak to budu drzet palce i u nohou 😉

marki.la
autor
4. únor 2009

jani: mi nenašli na genetice žádnou mutaci, ale po bližším prozkoumání u nás na hematologii mám nějaké jiné faktory mimo normu, které samostatně nevadí, ale tím že mám 3 mimo normu, tak se primářka chce raději tím heparinem nebo flaxiparinem pojistit.....to mi doporučuje i gyndařka

marki.la
autor
4. únor 2009

ismail a kolik máš ty hodnoty, já jen mírně snížené, taky mám ve zprávě mírně pozitivní
a zatím prednison snáším dobře, ale jím ho teprve od soboty - je ještě dlouhá cesta do 3 měsíců, ach jo, už jsem se těšila, že se budeme po novém roce snažit a zase nic

marki.la
autor
4. únor 2009

Jani, já bych nejraději šla také hned na IVF, ale mažel nechce, možná kdyby se nám nezadařilo do konce roku, tak potom to budeme řešit, ale po vysazení ještě ne. Každý rok jsem otěhotněla v červnu, tak snad to bude letos taky tak, a s úspěšným koncem 😉

ismail
4. únor 2009

Jani, moc diky 🙂 Drzim palecky, at pristi kontrola je v poradku, urcite bude, vzdyt uz to mas za par 😉
Marki.la- na spermie partnera mam 55% a smes cizich 53%,na kontrolu jdu v breznu, to budu mit za sebou pobirani prednionou po dobu 10 tydnu. Jake hodnoty mas ty? Na kontrolu pujdete za jak dlouho? Me take ze zacatku prednison nic nedelal, ted uz je to horsi...
Take jsem si myslela, ze se budeme uz davno snazit, nejdrive v lete pauza po MA a ted tohle ☹

marki.la
autor
4. únor 2009

Ismail, já to mám tak jak ty, myslím přesně, ale navíc i proti trofoblastu mírně snížené....nemám to u sebe....no a na kontrolu jsem obědnaná až 27. dubna, což je strašně dlouhá doba....pak ještě čekat na výsledky, no myslela jsem že počít dítě bude mnohem jednodušší..............

ismail
4. únor 2009

Marki.la- mas pravdu, take jsem si myslela, ze to nebude ak slozite a uz to u me bude dva roky a porad nic ☹
Nejhorsi je to cekani...nejdrive na kontrolu pak na vysledky, jen doufam, ze potom uz to bude v pohode.
TY mas za sebou take MA? Me v Podoli rekli, ze to je kvuli BI, ze kdybych ji mela vic pozitivni, ze ani neotehotnim

marki.la
autor
4. únor 2009

já mám za sebou v černu 2007 spontální potrat, bez revize, v březnu 2008 chemické těhotenství, podezření na mimoděložní, tak revize, v červenci 2008 v 9tt zamlknutý potrat, takže revize.......od potratu v červenci mě pořád pobolívá podbřišek, všechna vyšetření ok, laparku mi nedělala, brala mi nějaké markery ca 125, které by měly ukázat, zda je tam endometrioza, to bylo negativní, infekce taky ok, i když z krve mám chlamydie, ale ze stěrů ne, i tak jsem brala už dohromady 3 měsíce antibiotika, pro jistotu

ismail
4. únor 2009

Jeje, taky mas toho hodne za sebou, to me mrzi...to je zvlastni s tim pichanim, me treba dost picha pred ovulaci, x dni predtim a casto me picha i potom, take me napadla endometióza,ale na zadnem vysetreni jsem nebyla, jine jeji priznaky nemam.