Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

nikoza
26. srp 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na MUDr. Malíčkovou, Jestli je k ní potřeba doporučení nebo se můžu objednat jen tak. Dočetla jsem se tu u Vás že je dobrá. Docházím na imunologii do Podolí ( mám protilátky na spermie a proti embryu. Dostala jsem na 2 měsíce Prendison a chráněný sex kondomem. Zatím do dalších výsledků vydržím v Podolí, ale pokud by se to nezlepšilo chtěla bych zkusit Mudr. Malíčkovou

lola22
26. srp 2011

@fori Tak to si mě uklidnila.Tak moc držím palce ať to teď vyjde!!!Hlavně, jak si mi říkala, věřit tomu🙂Já budu testovat ve středu nebo ve čtvrtek, tak uvidím. Taky jsem měla některé IUI úplně v pohodě a některé byly trošku nepřijemné, určitě záleží kdo to dělá.

lola22
26. srp 2011

@verru A budete se pak snažit bez něj jen s těma gamaglobulínama nebo jak budete pokračovat?

lola22
26. srp 2011

@nikoza Ahoj, k ní nemusiš mít doporučení, umí to nějak i bez něj🙂

adriadri
26. srp 2011

Ahojte holky, dlouho jsem tady nebyla. Chci Vás jen informovat ohledne vysledcích-Prednison zabira. 🙂
Mam vysledky z kontrolniho odberu na bunecnou imunitu po dvou mesicich uzivani Prednisonu a Pentomeru. Malickova je nadsena, lecba zabira....3 hodnoty se dostaly do normalu. TNF Alfa je jiz jen 1% nad - 45% (12-44) a to jsme mela 70%. IFNG - nevim co to je se jedine moc nepodarilo snizit. Snizilo se to jen o 1%. Prednison uzivam dale a cekam na genetiku v Gennetu, na kterou jdeme 5.9. Na dalsi kontrolni odber mam jit pri IUI (to v Gennetu vyloucili) nebo IVF - coz bude nekdy az asi rijen/listopad.
fori a lola22 drzim moc palecky!!! A vsem ostatnim samozrejme taky. 😉

lola22
26. srp 2011

@adriadri Ahoj, uz jsem si rikala, kde ses tak dlouho. To jsou vyborny zpravy. To mam velikou radost. Ja jsem se nakonec objednala do Pronatalu na konec zari, mam to kousek, tak mozna pujdeme na IVF v podobnym case🙂. Me se diky Malickovy taky podarilo snizit vsechny hodnoty pod limit, jen to TNF alfa mam taky 45 %.

verru
26. srp 2011

@nikoza K Malíčkové můžeš i bez doporučení, ale holky tady psaly, že jakmile jednou chodíš do Podolí, tak je s tím problém, protože jí pak pojišťovna neproplatí ty samé testy znovu...

@lola22 vysadila mi i gamaglobuliny, nasadila mi jen Pentomer, prý jako pojistku. Chystám se na další IVF, před IVF si mám dojít na krev a podle toho upravíme léčbu...Jinak u mě to na IVF taky vypadá na září😉

fori
26. srp 2011

@nikoza k ty Malíčkový mužeš myslím po 3 mesících co jsi byla v Podolí, kvuli tem pojištovnám....

fori
26. srp 2011

@adriadri me se IFNg taky nesnížilo, měla jsem ho dost vysoké, i když jsem prednison jedla i když ne..... potom se samo snížilo uplně samo. jinak to ukazuje zánet v těle. ani o tom nevíš že to máš, muže ti být cokoli co tuhle hodnotu zvýší....... třeba i blbá rýma atd.

adriadri
29. srp 2011

@fori Diky za info ohledne IFNg. Rymu, kasel, teplotu, opar... nic takoveho nemam a ani uz dlouho nemela. Ale radeji klepu 😉 Myslim, ze to muze byt jedine tou bakterii, co jsem mela pred nekolika mesici. Prelecila jsem se a po kontrolnich vysledcich mi sestra po tel rekla, ze ta se mi naopak objevila jina bakterie, ktera by se mela asi prelecit, ale vyjadrit se musi jedine doktor. A ten mi rekl, ze tato bakterie je dobra a v tele ma byt, takze jsem dle nej uplne zdrava. Tak si pak vyber. ☹
@nikoza Jinak opravdu k Malickove muzes jit az po 3 mesicich. Ja to tak mela. Musela jsem pockat. 🙂
@lola22 Takze sis vybrala Pronatal. No uvidime, jak budeme vsechny spokojene? Pekne jsme se rozprchly. 🙂 Myslim, ze TNF alfa, kdyz je tak nizko, by nemelo snad byt uz takovou prekazkou.... Ty mas jinak uz vsechny hodnoty ok? A mas jeste nejaky jiny problem? Ja porad doufam, ze stihneme otehotnet prirozenou cestou nez pujdeme na to IVF...

lola22
29. srp 2011

@adriadri Ahoj, mam jeste nejake hodnoty BI trosicku vyssi (ted to u sebe nemam, kouknu se doma), ale vsechno tak o 1-2 %,takze Malickova to ani nijak neresila. Dokonce mi rekla, ze podle vysledku by to mohlo jit i prirozene. Nicmene mi rikala, at se uz stejne na IVF prihlasim, ze uz cekam hodne dlouho. No i kdyz proti tobe jen polovinu casu🙂 Taky doufam, ze by to mohlo jeste vyjit prirozene resp. s IUI, ze bych se IVF vyhnula. Ja jinak mam vse ok, jen jeste tu mutaci nejakeho genu, ktera zpusobuje tvorbu malych krev.srazeninek, coz muze mit negat. vliv na vyvoj embrya, takze pristi mesic zkusim inseminaci s injekcemi miniheparinu.
@verru Aha a pred dalsim IVF budes brat na imunitu co? Jen ten pentomer? A gamaglobuliny ti vysadila proc? Nasadi ti je jeste? A jak si je vlastne dlouho brala? Ja je ted beru 2 mesice.V zari jdu teprve na prvni konzultaci do CARu, takze jeste nevim, kdy dojde na IVF. Ale zkusila jsem uz vsechno, tak to nechci uz zbytecne oddalovat.

adriadri
29. srp 2011

@lola22 To same mi Malickova rekla taky. Ale protoze jdeme jeste na genetiku, ktera trva dalsi 4tydny, tak mame moznost se snazit prirozene. IVF tedy pripada v uvahu az rijen/listopad. Ten nejaky gen mam taky a miniheparin zatim neberu a ani mi ho nenabizela. Jen v pripade IVF mam uzivat LMWH (např. enoxaparin 4KU s.c./d) - dle jeji zpravy. No kazdopadne pak informuj ohledne toho Pronatalu. 😉

lola22
29. srp 2011

@adriadri No mě ho taky sama od sebe nenabizela, ale jelikoz jsem od fori vedela, ze se s ni dohodla na inseminaci s miniheparinem, tak jsem se ji na to sama zeptala a ona na to kyvla.

fori
29. srp 2011

@lola22
@adriadri holky mě ale vyšlo špatné srážení krve,( antifosfolipidový syndrom) mě ho dala hned, a řekla, že si ho mám píchat od začátku cyklu ve kterém bude osilováno o mimino. ale přijde mi, že ona ty minihepariny dává skoro každé jako prevenci.

adriadri
29. srp 2011

@fori Já mám taky špané srážení krve: PAI-1: 4G/5G. Píchat si mám nějaké injekce v případě gravidity a nejméně alespoň první trimestr. Nyní užívám jen ten Pentomer na srážlivost. IUI se stejně nekoná a na IVF jdu až buhví kdy. Takže miniheparin je pro mě asi teď zbytečný.

fori
29. srp 2011

@adriadri tak to máš něco jiného než já...... ale píchat si to budeš asi taky jestě před IVF. držím ti palce.

lola22
29. srp 2011

@adriadri
@fori Aha, tak ja mam to co ma adriandri, antifosfolopidovy syndrom ten nemam.

adriadri
29. srp 2011

@lola22 Takze ty ten miniheparin stejne beres - predpokladam, ze taky kvuli tomu genu. Jenze ty jdes na IUI, ja bohuzel jen na krev na genetiku. Takze u me to opravdu nema smysl. Nechame tomu volny prubeh-nic jineho se stejne delat neda.

lola22
29. srp 2011

@adriadri jojo, budu ho brat prave kvuli tomu 4G/5G, ale pri domacim snazeni to asi fakt nema cenu.

svoba
31. srp 2011

@nikoza určitě si zajdi za Malíčkovou. může ti přijít na jiný problém (samozřejmě ti to nepřeju), který v Podolí vůbec netestujou. moje zkušenost!

misa.patrik
1. zář 2011

Ahoj holky mužu k Vám 🙂
taky už 2 měsíc užívám prednison 🙂

fori
1. zář 2011

@misa.patrik vítej 🙂 a kde ti ho nasadili?? a kvuli čemu??

adriadri
1. zář 2011

@misa.patrik Ahoj, taky te vitam! Myslim, ze bychom vsechny tady byly rady, kdybys vice popsala svuj problem. 😉
@svoba Ahojky, jak vubec pokracujes? Uz mas praci? Ja bych se svou nejradeji sekla. 😠
Holky v pondeli vam dam vedet, jak jsem dopadla na te genetice v Gennetu. Jsem sama zvedava....

misa.patrik
2. zář 2011

🙂 Ahoj holky děkuji Vám za vřelé přijetí 🙂
Tak tedy,v říjnu mi bude 30 let mám 10 letého syna s manželem (stejným partnerem) 😀 Před 5 lety začal náš boj o druhé miminko ...
Vysadila jsem HA v srpnu 2006 a první pozitivní testík jsem měla v říjnu,ale štěstí dlouho nevydrželo protože v prosinci byla revize 7tt (Zamlkle Těhu),doktor říkal že se to stáva tak jsem to prostě neřešila a těsila se na další snažení. no a bum v dubnu zase // jenže mimoděložní takže laparo a odstranění pravého vejcovodu.to už mě složilo ale taky mě lékař utěšoval že se to prostě stává.tak fajn delší pauza se snažením.no a v lednu nasledujiciho roku zase // radost ale taky obavy.byla jsem brzy na Gyndě takže jsem vyfasla utrogestan a klid na lužku.i to nepomohlo a skončilo to 11tt zamlklým těhu.A to už jsem si dupla a vyřvala si veškerá vyšetření (genetika,histeroskopie,...) imuno mi bohužel nikdo nenavrhnul,a já o něm neměla ani páru.Výsledky všech vyšetření byly vpořádku tak jsem pořád poslouchala at jsem trpěliva že to jednou příjde.. přišlo ale zase mimoděložní a to už byl pro mě uplný šok.Už jsem to chtěla vzdát.a na to mi dr řekl at nezoufám že pujdu na IVF ze to pujde hned protože jsem zdravá i partner je zdravý a že lékaři mi s tím pomužou šupnou mi tam embrya a bude to.chyba lávky... mám za sebou 2 IVF jeden KET neuspěšné ☹ což i sám DR.Macháč z kliniky Reprofit Brno byl z toho v šoku protože nechápal jak je to možné.Chtěla jsem imuno a on mi řekl že je to zbytečné že mám dítě se stejným partnerem tak to nemuže být imunologická chyba.Já přesto jsem si od svého obvodního gynekologa nechala napsat žádanku do Podolí k dr.Madarovi ( i když to mám 500km) ale to už bylo to poslední co jsem mohla udělat ... a ejhle BUNĚČNÁ IMUNITA ( sperma partnera,sperma cizí,trofoblast....) ..takže už 2 měsíce zobu Prednison a 30.9. mě čeká kontrola.

Tak se holky omlouvám za román ale tak to se mnou bohužel je ☹ jak to ted sama čtu tak se divím že jsem to všechno ustála,ale samozřejmě s manželovou podporou,bez něj bych to asi nezvládla.a věřím že se toho pupíku příští rok už dočkám 🙂

riki22
2. zář 2011

@misa.patrik ahoj, prosím tě, kolik bereš prednisonu? Zajímalo by mě to, protože mám podobný problém, imunitu nikdo nedělal, mám dvě děti, obě na první pokus a teď několik neúspěšných IUI, 2. IVF, embrya kvalitní, ale nechytly se ani jednou.

misa.patrik
2. zář 2011

@riki22 ja beru 5mg denně po dobu 3 měsícu 🙂
taky jsem měla ten samý problem nádherné embrya při jednou transferu jsem měla dokonce expandovanou blastocystu to už mi Macháč říkal s humorem že uz mi jde to embryo v uvozovkách do školy 🙂 no a stejně nic

fori
2. zář 2011

@misa.patrik uvidíš že po tom prednisonu se to zlepší, mě to taky pomohlo, ale až po půl roce...... 🙂

misa.patrik
2. zář 2011

@fori jo? pisnu hodnoty ja jim moc nerozumím zda to mam silne nebo slabe
sperma partnera 36%
cizí sperma 49%
trofoblast 61%

fori
2. zář 2011

@misa.patrik měla jsem to stejné, ale trofoblast jsem měla v pořádku. mě se to srovnao po cca 8 měsících ale jsou holky co se jim to srovnalo i dřív. ale stejně jsem ješte neotěhotněla. ale ted jedna známa měla cca 5 potratu a po přéléčení prednisonem je ve 20tt.

misa.patrik
2. zář 2011

@fori no mě ani tak to sperma netrápí protože mi vajíčka oplodnujou cestou ICSI takže tam se spousta imunologických problému tim odbourává 🙂 horší ten trofoblast... a jaké to mám ty hodnoty rozumíš tomu?