Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

lola22
18. lis 2011

@eviq Dělá trochu jiné testy imunity než v Podolí a dělá toho podle mě trochu víc ( trombofilni mutace). Ale nejsem doktor, těžko se to porovnává. Taky je výhoda, že u ní nejsou tak dlouhé čekací lhůty.

mihaji
21. lis 2011

Ahojky, teď jsem byla o víkendu u mámy, která taky občas bere kortikoidy a říkala mi, že by se v době léčby měl brát draslík a něco na žaludek. A při delším užívání kontrolovat krevní obraz a obsah minerálů...Nevíte o tom někdo něco?

fori
21. lis 2011

@mihaji jo jo, já jím ted medrol. malíčková mi k němu na žaludek dala hned Loseprazol ale........ brala jsem 3 týdny 8 mg. a bylo to v poho pak jsem začala brát už jen 4 mg a začal mě bolet žaludek, presto jsem brala medrol dál... přesně po měsíci mi začali opět docela velký bolesti žaludku. tak jsem medrol vysadila. nejedla jsem ho týden a malíčkový mi řekla at už ho nejím, a pokusím se zjistit proč mě bolel žaludek, ale já si myslím že to z toho medrolu nebylo - měla jsem k tomu i střevní chřipku ..... předtím jsem měla i prednison a taky mě po nem nic nebylo. dneska jsem si vzala po týdnu 4 mg a ješte to s ním zkusím. ted mi volal přítel že ho bolí hrozně žaludek. takže bůh ví co je ve vzduchu.
jinak moje segra bere kortikoidy už 4 roky. měla dávku i 32 mg, a to je fakt hodně, a doktoři jí řekli že z tak malý dávky jako jsou 4 mg medrolu žaludek rozhodně bolet nemůže. pouze pokud bereš vysoký dávky po delší dobu. jinak by jsi ke kortikoidům měla jíst vápník, na kosti, protože kort. odvápnují. ale malíčková říkala že pokud jím mléční výrobky tak to stačí. takže toto jsou moje zkušenosti 😀

fori
21. lis 2011

@mihaji jinak po 2 týdnech jsem musela jít s močí. tot vše 😀

mihaji
21. lis 2011

@fori Díky za info. Mně právě máma říkala, že brala taky Prednison a jen 4mg (já mám 5mg denně) a že jí k tomu doktorka dala Helicid a řekla, že má jíst ten draslík. Tak nevím, jestli to mám nechat být nebo si něco obstarat. Mléčných výrobků jím myslím dost, tak ten vápník snad bude v poho. O moči taky nikdo nic neříkal.

A ještě dotaz.. holky, co chodí nebo chodily do Podolí....když jste šly na kontrolní imuno, musely jste mít zase nějaký "papír" od svého gyndaře? Nebo tam už jdete bez doporučení. Zmátlo mě totiž, že když jsem se objednávala na kontrolu, tak se mě zase sestra ptala, od jakého lékaře mám doporučení. Taky říkala, že bude zase i při kontrole pohovor. Co se tam řeší?

fori
21. lis 2011

@mihaji pokud jíš prednison a nic ti není tak to neřeš. pouze pokud by ti bylo špatně tak bych to začla řešit. já ho jedla 9 měsíců a byla jsem v poho. doporučení musíš mít vždy jinak tě nevemou!!!!!!!! i na kontrolu!!! já si ho jednou nevyžádala a jeli jsme tam bez něj, tak mi sestra vynadala, ..... jako vzali nás ale musela jsem ho tam dodatečně posílat poštou.

mihaji
21. lis 2011

@fori Tak já to zatím řešit nebudu.
To je tedy dobrý s tím doporučením, to by mi mohl někdo říct 😀 . Kdybych se nad tím nepozastavila, tak tam naklušu bez toho. Myslela jsem, že když si mě oni sami zvou na kontrolu, žádné doporučení už nepotřebuju a nechápu, proč mi ho gyndař nedal. No nic, hlavně že to vím, zajdu si před kontrolou pro něj.

fori
21. lis 2011

@mihaji mě sestra řekla JÁ VÁM TO ŘÍKALA KDYŽ JSTE SE OBJEDNÁVALA NA KONTROLU, ŘÍKÁM TO VŠEM. a dál se se mnou nikod nebavil. prostě ti ho na gyndě musí znova napsat. Držím palce at to máš vše o.k.

mihaji
21. lis 2011

@fori Tak hlavně že to vím, protože mně to tedy rozhodně neříkala 😀

lola22
21. lis 2011

@svoba Ahoj, Dr. Biljaková je nemocná, ach jo, já už se k ní tak těšila.

@adriadri Tak jak to s tebou vypada? Myslim na tebe!

Jinak ani poslední IUI mi nevyšlo, dneska jsem to dostala, takže v lednu IVF. Zkusím je už přemluvit na prosinec,ale prý tam malují, tak to asi nevyjde.

svoba
21. lis 2011

@lola22 těšila? hihi. nu, dobře.... neboj, dočkáš se. ona hodně pracuje, furt někde lítá, tak asi proto ulehla.

adriadri
21. lis 2011

Tak holky, právě jsem přišla z Gennetu. Byla jsem na odběru vajíček. Mám jen 3 vajíčka ☹ Měla jsem totiž minimální dávky, jaké se vůbec můžou dávat. Primářka mi je dávala tak nízké kvůli hyperstim.syndromu. Nadšená moc nejsem, je jich hrozně málo. Minule jsem jich měla 18, ale byl zase OHSS. ☹
Zítra mi budou volat ohledně embryí, jak jsou na tom. Budu teda pak informovat.
Ode dneška jsem jinak na nemocenské.

svoba
21. lis 2011

@adriadri klid!tri budou stacit. Neboj. Fajn,ze muzes odpocivat. Vyjde to! Drzim palce

verun7
21. lis 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat??? Mě dneska přišly výsledky z imunologie z Podolí a teda vůbc netuším co nás bude čekat a hlavně co výsledky znamenají.,....koukám,že už jste tady některé zběhlé,tak se chci zeptat,zda mi poradíte 🙂

verun7
21. lis 2011

Jinak teda naše hodnoty jsou: sperma partnera:45%, směs cizích smermií: 21%, trofoblast: 93% Holky co znamenají ty cizí spermie??? 😒

mihaji
22. lis 2011

@verun7 Cizí spermie jsou směs cizích spermií na které tě taky testovali. Co ti tam píšou v tom závěru?
Hlavně se objednej co nejdřív ke svému lékaři a s ním to pak budete řešit. 😉

fori
22. lis 2011

@verun7 no ty cizí spermie jsou prostě z koktejlu tech ostatních co tam byli s váma. 😀 mě doktor řekl že mám alergii na všechny chlapy. máš to stejné jako jsem to mívala já. po prednisonu se ti to srovná. máš ho brát ne?? a používat kondom máte taky ne?? co ti napsal do závěru??

mihaji
22. lis 2011

@fori A měla jsi taky větší tu alergii na manželovo? Mě docela pobavila ta představa směsi cizích spermií 😒 😀

fori
22. lis 2011

@mihaji já už si to přesně nepamatuji ale měla jsem to skoro stejný kolem 46 % ono tech pár procent tam už nehraje takovou roli. Ale je to tak jak píšu. když jsme tam byli poprvé s bývalým přítelem , cca rok 2005 tak on nedal vzorek, prostě mu to nešlo, a ta sestra nám pak řekla, že to až tak nevadí že to otestují s ostatníma vzorkama co tam z dneška mají. no hnus........ bléééé 😀 😀

mihaji
22. lis 2011

@fori No to tedy 😀 Ještěže to aspoň testují mimo tělo 😀
Chápu to správně, že čím míň procent, tím větší ta tvorba těch protilátek? Odvozuju to dle toho, že norma tam je psaná 65-120.

fori
22. lis 2011

@mihaji hele to nevím, akorát vím, že mi madar říkal že je toto špatné, a i kdyby se mi povedlo otěhotnět s těmahle výsledkama že je tu velké riziko potratu protože ta imunita se může otočit proti embryu. já už toto moc neřeším....... a jak tak koukám tak ty výsledky má hodně holek skoro stejné.......

mihaji
22. lis 2011

@fori Tos asi měla špatné ty trofoblasty,ne? My s Madarem vůbec nemluvili, dělali jsme pohovoru u MUDr. Bočkové. A léky ti zabraly?

fori
22. lis 2011

@mihaji ne ne trofoblast jsem měla v pořádku. Madar nám říkal že se imunita musí brát jako celek a kdykoli se může a nemusí obrátit např. proti embryjku. já brala prednison 9 měsíců a měli jsem dodrřovat kondom sex. ale my se od začátku v době ovulae snažili, tak možná proto nám to trvalo tak dlouho než se mi ty výsledky spravily. já do podolí chodit přestala, a chodím ten na karlák. ale protilátky na spermie a BI mám od té doby v pořádku. ....... lae stejně těhu nejsem....... tak už nevím kde je zakopanej pes.

mihaji
22. lis 2011

@fori Aha, tak to mě mrzí, že se nedaří. A dělali ti i nějaká další vyšetření?

lola22
22. lis 2011

@adriadri Držím moc palce, ať se ti vajíčka hezky oplodňujou. Myslím si, že když je jich málo, že můžou být zase kvalitnější! Buď v klidu, odpočívej, uvidíš, že to bude stačit!!!

fori
22. lis 2011

@mihaji mám za sebou už všechny vyšetření, už mě nemají kam poslat 😀

fori
22. lis 2011

@adriadri no tak uvidíš jak to bude .... držím palce moc moc. a kolik si jich necháš dát??

mihaji
22. lis 2011

@fori Tak jestli je všechno v pořádku, dřív nebo později se musí zadařit 😉 . Držím palce.
Zkoušeli jste už i umělé oplodnění?

fori
22. lis 2011

@mihaji tedf jsem po 4 IUI . v prosinci půjdu asi na 5 a v lednu no spíš v únoru 1IVF. snažíme se rok a 4 měsíce.

mihaji
22. lis 2011

@fori Tak to zase není tak dlouhá doba. Věřím, že se to povede. Držím palce a přeju moc moc štěstí. 😉
Tím IVF by se mělo leccos obejít, ne?