Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
7. pro 2011

je to hrozná nespravedlnost. někdo otěhotní hned přirozeně a má ještě pohodový těhotenství a pak hodný dítě a my ... darmo mluvit!
všem hodně zdaru!!!!!

svoba
7. pro 2011

@fori já jdu v únoru. v lednu mám státnice, tak to chci mít klid, ale v lednu IVF v Podolí. budu na tebe myslet!

svoba
7. pro 2011

@adriadri můžu se zeptat, kolik vás to stálo? fiinanční zátěže se bojim. my hypotéku a úvěr splácíme. děsný. 😒
ale není všem dnům konec. jistě to jednou vyjde!

fori
7. pro 2011

@svoba jinak nás to vyjde cca 8000. pokud nebudou dělat ISCI tak neplatíme nic. a pak 2600 stojí zmražení ostatních embryí. A každý KET stojí 3000. takže pohoda.

svoba
7. pro 2011

@fori hele a co pero? to je teda levný. my musíme mít ICSI a nějak jsem to spočítala mezi dvaceti a třiceti ☹

adriadri
7. pro 2011

@svoba To pero: Gonal-F 900 stál necelých 2600,- (protože jsem měla minimální dávky jen 75jednotek, tak mi stačilo jen 1 pero. U 1IVF jsem měla však 2 pera). Pak 3 injekce Cetrotide na vyvolání ovulace a ty stály 405,-. A pak ještě jedna injekce - Ovitrelle - ta byla zadarmo. Pak injekce Clexane - ty vždy vyzvedával manžel. Přesně nevím kolik stojí - ale nějak v 10 korun, to samé je ten Utrogestan.
Odběr nestál nic a ET taky nic. Metodu oplodnění jsme si vybrali tu nejlepší a tím pádem i nejdražší a to PICSI. Ta stála 14tis. ICSI stojí 7tis. Vždy metodou oplodní max 10 vajec. Pak jsme si vybrali AH - to naříznutí embrya. To stojí 2000 za 1embryo. Prodlouženou kultivaci jsme neměli - to jinak stojí 2500 za každé vajíčko.
Takže nás to celé vyšlo na cca 20tis. 😉
Myslím, že ale další IVF bude dražší. Chci silnou stimulaci - to výjde určitě na 2 pera. A když bude víc vajec, může to vyjít taky dráž.
Dám příklad: bude 13 vajec. 10 se oplodní PICSI a 3 třeba ICSI - to výjde: 14tis + 7tis.
Jinak to zmražení a KET stojí tak nějak stejně, co píše fori.
Takže tvůj předpoklad 20-30tis. je podle mě správný, když musíte mít min. metodu ICSI. Každý car však samozřejmě má trošku cenový rozdíl.

adriadri
7. pro 2011

@jasmi Určitě nám to jednou všem výjde. Ty jdeš taky někdy v prosinci na kontrolu k Malíčkové, že? Jaké jsou pak tvé další kroky? IVF, IUI nebo přirozeně. Protože asi nemáš problém otěhotnět, tak asi přirozená cesta vede, ne? 😉

fori
7. pro 2011

@svoba pero??o něm nic nevíím. ale ty ceny jsou u Apoli fakt v pohodě. když nebudem potřebovat ICSI tak platíme jen 30 kč. což je super.

svoba
7. pro 2011

@adriadri bohužel, můj odhad je tedy správný. ☹ třeba se stane ještě zázrak. já jsem ted už smířená se vším.

svoba
7. pro 2011

@fori máš možnost vybírat ze tří druhů hormonů (zákl.) dle vyčištěnosti a způsobu aplikace. tedy tak mi to MUDr vysvětlila.

fori
8. pro 2011

@svoba no mě neříkala že si můžu vybrat. ají mi co uznají za vhodné víš

lola22
8. pro 2011

Ahoj, já jdu zitra do Pronatalu a doufám ze se taky domluvime na IVF v lednu, ale mam furt vyssi ty hodnoty hormonu FSH, tak asi budu potrebovat hodne vysoke davky hormonu, ach jo.
@svoba Co je to to pero? Taky to nějak nechápu. Takže vy pujdete v unoru na IVF?
@fori Já myslím, že je fajn že už taky pujdes rovnou na IVF, uz si tech IUI mela dost.

svoba
8. pro 2011

@fori jsou tři druhy. dle vyčištěnosti. každá žena může brát jakékoli. jen ty jedny se doplácejí. to se jedná o normální stimulaci.

@lola22 jojo. v únoru na IVF a ted se snažíme doma. já už jednou přirozeně otěhotněla. tak doufám v další zázrak. pero - můžeš píchat sama doma, jinak do svalu zdravotníkem.

lola22
8. pro 2011

Aha, takže pero je vlastne injekce se stimulaci. Uz to chapu, ja natvrdla🙂

fori
8. pro 2011

@lola22 no mám za sebou 4. včera mi doktorka říkala, že at přijdu v pátek že uděláme 5IUI, ale abychom se zase nemuseli omlouvat v práci tak jsem jí řekla, že už ne. a ona říkaka že zrovna u nás IUI = styk doma. u nás IUI nezvyšuje pravěpodobnost otěhotnění. takže je rozumné že jdem do IVF. akorát zachvilku jedu už práce k obvodačce aby mi píchal pregnyl, sama si ho nepíchnu 😀

lola22
8. pro 2011

@fori Taky jsem to resila co v praci, ze furt nekam odbiham po doktorech, tak jsem svoji vedouci, co je celkem v pohode, na rovinu rekla, proc tak casto chodim k doktorovi a ted uz jsem vic v klidu, kdyz tam zase nejsem. Nastesti u nas je tohle celkem v pohode, jsme statni ustav, ale dovedu si predstavit, ze jinde to muze byt o hodne tezsi. Jen nevim jak to udelam pri IVF, nechci to nikomu rict, ale zaroven chci byt po ET na neschopence. Myslela jsem, ze nic nereknu a pak proste neprijdu, poslu neschopenku a napisu mail, ze jsem "nemocna"? Jenze podle razitka CARu na neschopence se asi dovtipi, ze nejsem tak uplne nemocna, tak doufam, ze to razitko nikdo studovat nebude. Jak to udelas ty?
Jinak nam uz snazeni doma na povel nejak po tech 4 letech prestalo fungovat,obema je nam to uz protivny. Mame sex v pohode mimo ovulaci, ale jakmile se blizi, ja zacnu panikarit, manzel se stahne a nic. Tento mesic jsme to napriklad totalne propasli. Je mi z toho smutno, ale uz se to vsechno moc vlece.

verru
8. pro 2011

Ahoj holky, jen bych Vás chtěla podpořit a vlít naději...nevím, jestli si na mě pamatuje...špatná BI, hypo IgA, protilátky na spermie...druhé IVF se zadařilo. Především asi díky Malíčkové. Držím palce všem 😉

svoba
8. pro 2011

@verru velká gratulace!!!! hodně štěstí 🙂

svoba
8. pro 2011

@lola22 nechci chytračit. právě jsme se ptala na cenu .... 😀

fori
9. pro 2011

@lola22 já dělám taky ve státním ústavu 😀 já jsem to řekla mému šéfovi, on je v pohodě..... spíš kolegyně, blbě čumejí když jdu zase k lékaři a musí za mě makat, ale taky to vědí. takže já neschopenky z caru nosím normálně, jinak lidi v práci mám je u pr... já po ET doma být nechci.
jinak ovulku mám právě dneska, takže jsme se včera večer prostě donutili 😀 ale taky nám to jako nejde, hlavně přítel se musel chvilku nutit 😀 ale pak to bylo o.k. 😀

lola22
9. pro 2011

Tak jsem teď prijela z Pronatalu a v lednu IVF🙂 Už se moc těším!!!! Jinak nám udělali odhad na 25-30 tisic (ISCI a PK, s tou jsem vubec nepočítala, ale hodně nám ji doporučovali, že to je u nich základ, že se opravdu hodně zvyšují šance).
@verru Moc ti blahopřeju! Doufám, že tě budeme brzy následovat.
@fori Na kolegyně se vykašli, ať si blbě čumí, kdyby byly v tvojí situaci, taky chodí po doktorech.

svoba
12. pro 2011

@lola22 doporučovali tu prodlouženou kultivaci, chápu to dobře? nebo i to ICSI? držim palce! tak pak dej vědět.

svoba
12. pro 2011

@fori to znám. já už skoro nevim, co je spontánní sex. prostě ovulace a jde se na to. štve mě to. jenže co nadělám. 😒

lola22
13. pro 2011

@svoba Ahoj, doporučili mi hlavně prodlouženou kultivaci, ISCI jsem se spíš ptala a oni že s ohledem na imunol. obtíže taky, takže budu mít obojí.
Jinak dneska mi Dr. Malíčková ke gamaglobulinum přidala ještě medrol, furt mám trošku zvýšenou BI, tak aby to na IVF bylo v poradku🙂
@verru A co jsi brala na imunitu pri 2. IVF?Díky

verru
13. pro 2011

@lola22 Při první IVF i KET jsem brala medrol + gamaglobuliny každých 14 dní, měli jsme ISCI a nic. Při druhém IVF jsem měla medrol vysazený, byla jsem těsně po dovolené, kde jsem si neskutečně odpočala, ISCI jsme odmítli, 7 dní před a 7 dní po transferu jsem byla na infuzi (taky nějaké gamaglobuliny, ale ve vyšší dávce) pak jsem přešla zase na klasické injekce a ty mám do teď. Je ale fakt, že BI jsem měla více méně OK ještě z toho medrolu.

lola22
14. pro 2011

@verru Díky za info, ten odpočinek asi hodně pomohl. Užívej si to🙂

svoba
14. pro 2011

@lola22 aha. my se rozhodujeme, zda jít v lednu či únoru nebo až v březnu. mám to nahnutý s prací, do toho první týden v únoru státnice. ještě narychlo sbírám veškeré informace.

lola22
14. pro 2011

@svoba No jak si tak pamatuju svoje statnice, tak to bych asi nedala najednou s IVF, to bych asi zkusila az po nich. Ale treba ty jsi sikovnejsi a zvladnes to oboje soucastne 😎 . A do jakeho CARu vlastne chodis? Do Motola?

svoba
14. pro 2011

@lola22 nene. ja jsem už vystudovaná. tohle jsou jazyk.státnice. 😉 já se na to právě nechci moc upínat, víš?! jako ymslet na to, modlit se a tak.
chodim do Podolí. před tim do Gestu.

no, holky, dnes jsem dostala definitivně padáka. takže možná ani IVF nebude. mám depky. ☹

adriadri
15. pro 2011

@verru Mohla bych se zeptat, kdo ti doporucil ty infuze a kde jsi na ne chodila?
@svoba To je mi lito s tou praci. Vim, ze jsi o te praci mluvila uz dlouho, ze to tam je spatne. ☹ Takze ted rychle hledat novou? At stihnes 3m zkusebni dobu a pak hned muzes prece jit na IVF, ne?
No ja v praci mam docela hustou atmosferu. Nejak to spatne rozdychavaji, ze jsem byla na nemocenske. Mysli si, ze jsem je podrazila. Pritom jsem to v praci normalne oznamila, ze jdu na IVF a ze budu nejakou dobu na nemocenske. ☹ Tak taky nevim, zda tady budu jeste do dalsiho posledniho IVF. Treba dostanu padaka taky. ☹ Je to ted pro me fakt dost tezke obdobi. No snad se pak vse v dobre obrati!!! A tobe urcite taky. 😉