• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

4. května 2017 
@adriadri Možná by tě mohlo zajímat, myslím, že máš stejnou trombof.mutaci 4G/5G, že dneska jsem byla v CARu na schuzce pred IVF a doktor se podivoval nad Clexanem od začátku cyklu. Nedoporučuje to z důvodu, že to může ovlivnit prokrvení sliznice, podporuje to krvácení, je prý třeba se na to koukat více komplexněji. On doporučil píchat až po potvrzení těhu. Poradím se s Malíčkovou, ale jeho přístup ovlivňovat farmakol.co nejméně, protože všechny léky mají další možné působení je mi sympatické.
6. led 2012 ve 14:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím vás, co je to: intracel.cytokiny a zvýšený interleukin. co ovlivňuje to TNF alfa? děkuju!
6. led 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s9480
můžeš začít brát kdykoliv :slight_smile:
6. led 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lola22
taky mám, mimo jiné, tu mutaci 4G/5G..nikdy mi nikdo neřekl, že by to znamenalo něco závažnějšího..všichni byli vpoho :slight_smile:
6. led 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svoba Intracel.cytokiny jsou jednou z kategorii komplexniho imunologickeho vysetreni u Dr.Malickove. Pokud to dobre chapu, tak cela tahle kategorie Intracel.cytokinů by se dala popsat jako jako kategorie latek, ktere bunky produkuji na obranu.
Vygooglila jsem nasledujici: Cytokiny (látky bílkovinné povahy) se uplatňují např. v imunitním systému, v regulaci buněčného růstu, množení, aktivaci buněk atd. Mnohé z nich mají i účinky na ostatní orgány. Jejich podávání nebo naopak potlačování jejich tvorby se využívá při výzkumu, diagnostice a někdy též v léčbě řady chorob - take pri lecbe nadorovych onemocneni (nici nadorove bunky).

Patri tam:
TNF ALfa - latka, ktera ma toxicke ucinky na embryo v ranne fazi, takze zvysena hodnota je spatna :frowning2:
Interleukiny - latky, jejichz funkcí je stimulace růstu buněk imunitního systému
IFNg (Interferon gamma) - rovnez latka, ktera aktivuje imunitni reakci

Ja mam zvysene vsechny hodnoty v tehle kategorii :unamused: , ale Malickova vypichla a vice se zminovala jen o TNF Alfa.
6. led 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kockacz díky ti!!! mám zvýšený ted čerstvě interleukin 2, ale interleukin 4 je ok. TNF alfa mám ok. vše ostatní taky. psala jsem jí, asi odepíše až v pondělí. jsem trochu vystrašená.
6. led 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svoba Asi zalezi jak moc ho mas zvyseny. Pokud mas vse ostatni ok, tak bych zbytecne neplasila. I kdyz se to snadno rika... :sweat_smile: Drzim palce, aby probihalo vse bez problemu ! Vzdycky mam obrovskou radost, kdyz v tehle nasi kategorii nekdo uspeje :wink:
6. led 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasmi moc díky za odpověď :wink:
7. led 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kockacz já právě na rozdíl od vás měla vždy tu imunitu zvýšenou jen trošínku. ale zase mám tu hnusnou celiakii. každej má něco.
ten interleukin 2 má být v normě 8-28 a já mám 38. jinak vše ok. já taky něco vygooglovala, a ač jsem měla latinu, nějak to nechápu.
na druhou stranu zadařilo se po osmi měsících používání kondomů.
8. led 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen letmo zdravim. U mne nic noveho, papam Prednison (rano) a ten Pentomer 600 - ten beru pred spanim. Holky, neboleli vas po tom pentomeru nohy a klouby? Mne se zda ze me po nem hrozne boli nohy.

Jinak jsem ode dneska take na redukcni diete :slight_smile: snazim se do jara shodit 10 kg tak mi drzte palce :slight_smile:.
9. led 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Ja beru Prednison i Pentomer najednou. Dr.Malickova mi zduraznovala, ze by se melo brat dopoledne a idealne po jidle, aby mi nebylo blbe od zaludku. Takze po snidani. Pry kdyz bych dopoledne zapomnela, tak to radeji nemam brat vubec, protoze v druhe casti dne jsou ve hre zase jine latky, ktere by to nabouravalo :unamused:
9. led 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
od Malíčkový:
IL-2 je působek (cytokin), ketrý naše tělo vyrábí jako odpověď na přítomnost zánětu, protože jeho úlohou je přinutit k namožení lymfocyty (=bílé krvinky účastnící se obrany těla). V graviditě plní IL-2 úlohu embryoprotektivní, tj. chrání embryo před imunologickými škůdci. Jeho vyšší hladina je tedy v těhotenství velmi žádoucí, správná.
9. led 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,

ideme na vysetrenie bunecnej imunity do Prahy Podoli...chcela by som vas poprosit, ci by ste mi nevedeli doporucit nejaky "sikovny" hotel v blizkosti nemocnice. Dakujem
9. led 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svoba Aha, tak to je fajn, ze to funguje spravne :slight_smile:
9. led 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kockacz jj. sper! jsem moc ráda :slight_smile:
9. led 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gerdusha zkus hotel OYA. pak jen sjedeš z kopce autobusem. já tam bydlela, tak klidně poradim :wink:
9. led 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svoba ,

dakujem, si mila...nasla som aj akysi botel racek, je cenovo velmi dostupny...tak asi vyskusame ten
9. led 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gerdusha jj. ten je na nábřeží. to pojedeš jen tramvají. dobrá volba!
9. led 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lola22 Ano mám alelickou kombinaci genu PAI1 4G/5G. Dotaz jsem již Malíčkové ohledně Clexanu napsala. Uvidím, co mi na to napíše - dám pak vědět.
@jasmi Svým způsobem můžeme být v poho, jak píšeš. Protože tento gen dědíme po jednom z našich rodičů. Jeden z nich ho má taky. Moje mamka otěhotněla a to 2x. Jednou já a jednou je můj bratr. Nikdy s tím žádné problémy neměla. Zda ho má však ona to nevím, může ho mít můj otec. Proto pro jistotu bychom měly užívat ten Clexan popř. jiný lék.
@kockacz Děkuji za přesnější popis. Mám to stejné. :frowning2: Ale prednisonem se všechny hodnoty dostaly do normálu. Krátké vysazení však způsobilo návrat opět do špatných hodnot. :cry:
@svoba Jak se cítíš a co říkala Malíčková na všechny výsledky? Jinak ještě jednou obrovská gratulace k těhu. Doufám, že se šetříš. :wink: A ještě se zeptám - ty jsi nikdy neměla zvýšené hodnoty TNF alfa? (já mám lepek negativní-tudíž v pohodě)
9. led 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriadri No prave, to je blby, ze mame my snazilky jen kratkou dobu na snazeni, nez se Prednison zas musi vysadit :unamused: Ja ted budu cekat, jak dopadne lecba a zda TNF alfa a ty ostatni previti trochu klesnou. Na kontrolni odbery jdu za mesic. Ale v CARu jsme domluveni, ze kdyz budou vysledky dobre, muzem se objednat na IUI. Rekli mi, ze ten Pentomer budu muset brat az do otehotneni a pak jeste nejakou dobu. No jo, jenze kdy to otehotneni bude? Popravde se mi nechce brat ty leky zbytecne dlouho, tak tomu zkusime pomoct, abych otehotnela co nejdriv :grinning: Uvidime, chce to nekonecnou trpelivost. My se snazime neco pres 2 roky, ale ten pocit, ze clovek otehotnet muze, ale neudrzi, to je des bes :frowning2:
9. led 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriadri Já jsem se jí dnes ptala a ona říkala, že na to nejsou jednotné názory, že imunologové doporučují od začátku cyklu, hematologové s ET a gynekologové až po potvrzení těhu. Takže si pak člověk musí vybrat sám. V Gennetu to nijak neřešili když si píchala se začátkem cyklu? Hledala jsme na netu, ale nic pořádného jsme nenašla, ach jo.
10. led 2012 v 10:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adriadri cítím se všelijak. je mi líp. po lécích už ani tolik nešpinim. ale to ležení :frowning2: nechci si stěžovat. jsem šťastná! :slight_smile:
TNF alfa jsem nikdy (ani ted) neměla zvýšené. ten lepek jsi už psala. vim, že ses jí na to spěciálně ptala. já moc s tou imunitou problémy neměla. i u Madara jsem ji měla zvýšenou trochu. ale ta celiakie :frowning2: no, ale záleží, jak k tomu člověk přistupuje.

@lola22 už jsi byla na akupunktuře?
10. led 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte náhodou jestli MUDr. Malíčková funguje také jako "normální" imunoložka nebo jestli jen jako "reprodukční" imunoložka? Mám jeden imunologickej problém se který se léčím už několik let a celkem ne moc úspěšně, tak si říkám, že bych to zkusila ještě u ní.
10. led 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sipkova1 Ahoj, funguje i jako normalni imunoložka.
@svoba Ahoj, Dr. Biljaková byla furt nemocná, byla na operaci s očima a furt neordinovala, tak jsem se nakonec přihlásila k jednomu Rusovi, ke kterému jsem chodila na akupunkturu dřív asi 2 roky. Tak teď chodím asi 6 týdnů každý týden k němu. Ty jsi teď k Dr. Biljakové chodila? Asi ne, vid? když byla nemocná.
10. led 2012 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lola22 nene. já tam byla objednána v prosinci a pak se odhlásila. na podzim jsem tam byla. :slight_smile: akupunktura je fakt dobrá na určitý problémy při snaze otěhotnět. doporučuju! ale není to všelék. to ale není nic. bohužel.
10. led 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chodila jsem sem někdy minulý rok. Vpadla jsem Vám sem minulý rok a Vaše rady byly milé, Asi si mě moc nepamatujete. Mám za sebou 3x potrat ve 4.měsíci, IVF, 2 x inseminace a 14 let čekání. Zjistily mně imunologické problémy, zvýšené NKT buňky. Takže beru již 4.měsíc kortikoidy - Medrol. Po kontrolním náběru, je mám už v normě, ale aby nezačala moje imunita opět pracovat, beru je pořád. S partnerem si máme rozmyslet co dál? Jestli zase IVF nebo přiroz. snažení.
@svoba To je, ale překvápko. Potichoučku, gratuluji a ať srdíčko bouchá o 106. Jen tak dál.
@adriadri Zdravím Tě.
10. led 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@skifarka díky! :slight_smile:
10. led 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem na vás nečekaně narazila a jsem dost překvapená, protože jste zde již dlouho a já stejný problém s imunitou k otěhotnění řeším již 4 roky. Nejdříve u Skopového v pronatalu, te´d leta v podolí u Madara...ale ztratila jsem důvěru!!! takže jsem úplně nadšená z vašich poznatků u Dr. malíčkové. Ráda bych k ní zašla, ale nemůžu se nikde dopídit kontaktu na ní. pokud někdo máte a dáte...byla bych šťastná. Díky
12. led 2012 v 17:59  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@17217 ,fiiiha, stratila si doveru voci mudr madarovi??? hmmm...a my sa tam s mm chystame... :angry:
12. led 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@17217
@gerdusha
Ahoj holky, posílám vám kontakt na MUDr. Malíčkovou. Myslím, že je lepší ji napsat a popsat ji váš problém: Karin.Malickova@lf1.cuni.cz
Co se tyče MUDr. Madara, tak vám můžu říct, že mi jejich přístup přišel trošku neprofesionální. Po odběru krve mě i manžela jsme čekali několik týdnů, poté jsme si přišli pro výsledky, kde jsem měla naordinovaný Prednison a pohlavní styk bez kondomu 3měsíce. Poté jsme měli přijít na kontrolní testy. Nikdo nám však neřekl, co nám je. Brát prednison a kondom styk - hotovo dvacet. To jsme si však s mm dupli a že chceme s nějakým doktorem mluvit, aby nám vysvětlil, kde je vůbec problém. Tak dlouho jsme si stěžovali, až nás k někomu přiřadili, aby nám vše vysvětlil. Kdybych to tak shrnula, tak můj názor je takový, že všem pacientkám, předepisuje stejnou léčbu. Zatímco u Dr. Malíčkové je to řešeno o dost víc podrobněji. Vše vám vysvětlí a vyšetření z krve je o dost rozsáhlejší.
Kdybych měla poradit, šla bych rovnou k ní. Tak držím palečky a pak nám všem tady napiště, jak jste dopadly. :wink:
@lola22 O tom Clexane jsem ji psala. Napsala mi toto: Clexane v prubehu IVF cyklu - riziko krvacivych komplikaci pri podavani miniheparinu je minimalni. Lecivo krome "naredeni" krve pusobi
komplexne na spravnou spolupraci cev, krve a slozek imunitniho systemu,
proto je s vyhodou podavat jeju zen s podezrenim na imunoloigcky
podminenou neplodnost jiz cca 10-14 dni pred embryotransferem.
@svoba Jen hezky odpočívej. Já jak byla na IVF, tak jsem celé 3 týdny jen ležela a náramně si to užívala-to myslím vážně - moc hezké období narozdíl od současného. :frowning2: (šílený stres v práci, 10-11 hod v práci denně, nulová podpora ze strany zaměstnavatele, atd.) Manžel se o mě moc hezky staral. Já opravdu nedělala vůbec nic. Jen se přesunula ze sedačky do postele a naopak. :grinning: Stejně to ale nepomohlo. :angry: Někde je buď zakopaný pes, nebo hold není ten správný čas.
Držím palečky,aby to dopadlo se šťasným koncem... :slight_smile:
12. led 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek