Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
26. led 2012

@katapola držim palce, at to tentokrát vyjde!!! tfuj tfuj 😉

gerdusha
26. led 2012

baby,

beriem antibiotika a som objednana na 23.2. na vysetrenie do Podoli.

Nestalo sa aj vam niektorej, ze ste pred vysetrenim brali antibiotika? neviete ako velmi to moze ovplyvnit vysledky?

adriadri
26. led 2012

@s9480 Díky za příspěvěk. Zatím o nějakém léčiteli jen přemýšlím. Nevím ani, jak na tom budu s volným časem. ☹ Vůbec nevím, pro co se rozhodnout.
@lola22 To je ono, já si pak právě nechci vyčítat to, že jsem to odkládala. I když se snažím od svých necelých 23 let. FSH mám zatím v pořádku. Jak jsem již psala, nemáme ten "mechanický problém", ale na jak dlouho?
@svoba Přemýšlím o té fyzioterapii - přes ten konečník. Ještě jsem tam nebyla. Ale zda spíš nezkusit nějakého léčitele. Nebo spíš, jak píšeš zkusit tu životozprávu-třeba bude problém zde. To je totiž možná něco, co může souviset s vnitřním tělem-nevím, jak to přesně popsat. Mohla bych poprosit o nějaký kontakt?
Už máme pozemek i projekt, který jsme si sami navrhli. Nyní jen podepsat smlouvu. Už řešíme hypotéku na pozemek. Stavět chceme z vlastních zdrojů a svépomocí. Bude to takový bungalovek. 😉 Takže to žádné lehárko nebude. Vím, že budeme mít podporu od obou rodičů i v případě, kdyby se třeba zadařilo. Nějak se to vždy udělá. Pro nás je dítě na prvním místě. Ale nevím, zda fakt třeba nepočkat. Psala jsem opět Malíčkové, myslí si také, že čekat nemá moc smysl. Spíš se odprostit od všeho, věřit a doufat, že příroda ví, co dělá. Tak jak se říká, co se má stát, se hold stane. Věřit až tolik ve spravedlnost, asi není až tak na místě.
Jen se flákej a lež, na bordel se vykašli. 😉 Moc ti přeji, aby bylo vše v pořádku. Myslím, že je na čase, aby se vše konečně v dobré obrátilo. 😉
@gerdusha Neodmítám IVF, ale máme poslední pokus, tak chci pro to udělat úplně vše, nic nezanedbat.
@katapola Zřejmě mám stejnou diagnozu co ty. Léky jsem u 2.IVF brala jiné, možná proto to nevyšlo. Já Medrol ani Femibion nebrala. Tys to podchytila a určitě to vyjde. Přesně jak píšeš, Prednison začíná zabírat nejdřív za 3 týdny. U mě se hodnoty dostaly jakž takž do normálu až po 3 měsicích.
Moc držím palečky, vyjít to musí. Věřit a doufat....

svoba
26. led 2012

@adriadri tou mojžíškou nic nezkazíš. jen pak musíš cvičit. nepochopila jsem, jaký kontakt chceš. na mojžíšku, na ajurvedu?
myslím, že čekání není to pravé. a taky kvůli věku. zkoušela bych to pořád.
ten dům zvládnete. stavba domu není nikdy lehárko. nám taky hodně pomohli rodiče. jenže ted nám zase nic nedávají (ani k Vánocům a tak), je to těžký. ale dá se to ...
snad se i na nás usmálo štěstí! doufám v to. 😉

fori
27. led 2012

@adriadri
@svoba ahoj holky, jak se bavíte o tech léčitelích jo, tak pokud nám navyjde IVF tak jdu k léčiteli Šímovi. je z prahy a docela hodně lidem pomohl, on dělá všechno ...... ale když k němu člověk jde tak by neměl jíst žádné léky, já končím v březnu s medrolem - tak mi to časově odpovídá no..... ale říkám pokud nám nevyjde 1 IVF. cca zítra začínám stimulovat.....

jesterka001
27. led 2012

Ahoj holky, čtu vás pořád, ale moc nepřispívám Snažíme se skoro šest let - 3xIVF neg, 4x IUI neg, 1x otěhotnění přirozeně (8tt SP). U mě to taky vypadá (jako u @adriadri), že je vše v pořádku (sliznice, hlen, ovu každý měsíc, folikuly výstavní..) a že mám problém jen v imunitě (zvýšené protilátky na ledacos, antifosfolipidový syndrom.. + chlamydie). Mě gamaglobuliny nepomohly teda vůbec (naopak se mi výsledky zhoršily ☹ ), a teprve teď jsem (po dvou letech u Malíčkové) dostala Prednison (teď 3 tbl denně), tak uvidíme.
Jak se tu bavíte o léčitelích atd, tak jsem byla před předevčírwem poprvé u dr, která se specializuje na čínskou medicínu. Příště mě čeká akupunktura, teď začínám pít čínské bylinky. Nic takovýho jsem za těch šest let nezkoušela, tak jsem fakt zvědavá. Jen doufám, že kortikoidy dohromady s čínskýma bylinkama můžu. Ještě jsem začala cvičit Mojžíšku, tak uvidíme 🙂 Moc vám všem držím palečky, aby vám to vyšlo, svob přeju, ať jí to uteče až do zdárného konce a adri tobě ať už se ti konečně zadaří 🙂

svoba
27. led 2012

@fori nemysli negativně! jistě to vyjde. 😉 já hodně meditovala. představovala jsme si nás s kočárkem a dítětem. je dobrý se psychicky uklidnit. nemysli na to, že to nevyjde. já už slyšela o tolika léčitelích, u kterých těhotní jedna žena za druhou. 🙂 jenže on každý pomůže fakt nečemu. v tom je ten háček. jako doktoři.

fori
27. led 2012

@svoba jo to máš pravdu..... uvidíme jak to vše dopadne. jinak už mám za sebou první stimulační injekci...... juppííííí mm Fostimon dneska 300 m.j.

svoba
27. led 2012

@fori držim palce!!! 😉

jania023
27. led 2012

ahoj chcela som sa spytat akom sa vysetruje bunicna imunita a ako dlho sa caka na vysledky?a este ked je to pozirivne je sanca otehu alebo pocas liecky ani nie ci ako to je?

adriadri
27. led 2012

@svoba Myslela jsem na ajurvedu. 🙂 Jen si ten požehnaný stav užívej. 😉
@fori Léky teď budu brát min 6měsíců a nemíním je zkončit brát. Vím, že mi pomohly. Všechny stimulační injekce zvládneš. Já byla taky trošku "vyhukaná" 😀 Přeji moc moc štěstí.
@jesterka001 Jdeš do dalšího 4IVF? Já se zatím rozhoduji do čeho půjdu. Zkusím tu fyzioterapii zaměřenou na Mojžíšovou metodu.
@gerdusha Bohužel nemohu pomoct. Vím, jen že antibiotika mohou ovlivnit výsledky. Takže je to možné. Myslím, že by bylo vhodné, abys to řekla. 😉
@jania023 Buněčná imunita se vyšetřuje z krve. Na výsledky se u Dr. Malíčkové čeká cca 14 dnů, v Podolí mnohem déle. Pokud je to pozitivní moc šancí se nedává, ale příroda je mocná čarodějka. 😉
Když budeš brát nějaké léky možnost zde je, ale u každého je to individuální záležitost.
Snad jsem nějak pomohla.

jania023
27. led 2012

@adriadri dakujem 😉 tak potom to nieje to co som myselala 😀 lebo ja mam ist ku dokimu po styku asi 8-10hod na vysetrenie nejaky ster spermii v hliene....som myslela ze je to ono...tak to je potom co za vysetrenie? 😕

adriadri
27. led 2012

@jania023 tohle je postkoitální test. Na něm jsem byla, pokud by byl u tebe negativni tzn. žádná spermie by nepřežila, začala bych, být tebou, řešit buněčnou imunitu. Přeji hodně štěstí. 😉

svoba
28. led 2012

@adriadri zjistim a napíšu. dej mi pár dní. jak ted nechodim ven, tak všechny uháním přes maily. 😉

jesterka001
29. led 2012

@adriadri Do 4.IVF zatím nejdeme, ještě uvidíme. Chci zkusit, jak teď zaberou ty kortikoidy a čínská medicína a kdyby se výsledky zlepšily, tak IUI, jedno za druhym .... 😉

s9480
31. led 2012

HOlky tak hlásím že výsledky štítné žlázy jsou naprosto ok, lepek ještě nemám a po dlouhém story kterým jsem musela projít (a které tedy ani nebudu popisovat) abych si vydupala kontrolní stěr na ureuplazmu ji mám opět pozitivní, takže včera vyfasovány ANTB na 14 dnů 2x denně já i manža Doxybene 100mg a po dobrání za měsíc opět kontrolní stěr
nezbývá než doufat, že příčinou mé neplodnosti je tato potvora, které když se zbavíme tak se mimi už snad zadaří (naděje umírá poslední)

svoba
31. led 2012

@s9480 tak dobré i špatné zprávy. koukni, tady na koníkovi jsou o ureaplasmě dlouhý diskuze. to vyléčíte a jistě se zadaří! držim palce!!!! 😉
pak ještě napiš ten lepek ... jsem zvědavá.

s9480
1. únor 2012

@svoba no kééž bys měla pravdu, jak jsem psala no nezbývá než doufat 🤐
výsledky lepku by měly být v pátek nebo až příští týden, určo písnu ale myslím že toto bude taky ok

lulu10
1. únor 2012

ahojte, mam otazocku ohladom davkovania Prednisonu. Mali ste niektora davku 10mg denne? nie je to az prilis vela?

s9480
1. únor 2012

@svoba a co ty vidím že už jsi na konci nejhoršího období, to je fajn,a ja se cítíš?užíváš si to?

jesterka001
1. únor 2012

@lulu10 Já mám 15 mg.

lulu10
1. únor 2012

@jesterka001 to vazne? a ako to zvladas? dakujem za odpoved

svoba
1. únor 2012

@s9480 někdy je paradoxně lepší znát problém, který se dá řešit. neboj, to vyjde!!!

svoba
1. únor 2012

@s9480 po nejhorším ještě nejsem. bohužel. ale snažim se myslet pozitivně. no, furt ležim. 🙂 cítím se dobře. mám nevolnosti, ale to k tomu patří.

jesterka001
1. únor 2012

@lulu10 Beru je 14 dní, ale od zítřka snižuju na dvě tablety denně (10 mg). Musím říct, že to zvládám úplně v pohodě, není mi vůbec bllbě. Akorát je nejim nalačno, ale během snídaně!!! Jediný, co v pohodě neni - přibrala jsem za těch 14 dnů tři kilča ☹

jaya47
2. únor 2012

Ahojte 🙂 Uz vas tu dlho citam, lebo lekari maju v plane mi dat Prednison, len to musela povolit aj moja imunologicka. Ta to dnes povolila a ked sa objednam do CARu, tak zacneme s tym prednisonom. Velmi som sa ho bala, lebo mam imunodeficienciu a doteraz som bravala vzdy lieky na zvysenie imunity, nie opacne.
Mam protilatky proti spermiam, lekarka v CARe predpoklada, ze aj proti nejakej casti plodu budem mat (robili mi spermie(poz) a trofoblast(neg) ). Snazime sa otehotniet asi poldruha roka a mala som jeden potrat (11tt, ale pomaly sa vyvijalo uz dlhsie).
Prednison mi zaroven ma pomoct aj na nosove polypy, tak dufam, ze to moja imunita zvladne a aj telo vsetky tie neziaduce ucinky 🙂

gerdusha
4. únor 2012

@jaya47 ,

si presne ako ja...takisto som imunodeficientna, beriem lieky na posilnenie imunity a v CARe mi planuju dat preventivne prednison. kozultovala som to vsak aj s imunologickou a aj s endokrinologickou, obe sa zhodli na tom, ze davka 10 mg je uplne v poriadku.

lulu10
4. únor 2012

@gerdusha ahoj aj mne dr. M v RF dal davku 10mg prednisonu, ale som chaosila ze to je velmi velka davka, tebe imunologicka a endokrinol. povedali ze 10mg je v pohode? Vies vaham ci dat 6tyzdnov pred tehu 5mg prednisonu ako to odporucaju v prahe alebo 10mg od pozitiv.testu ako odporucaju v RF...

gerdusha
4. únor 2012

@lulu10 ,

v RF davaju az po pozitivnom teste?? ja som myslela, ze MINIMALNE so stimulaciou, ked uz nie tych 6 tyzdnov pred stimulaciou.

a ano, obe lekarky mi povedali, ze 10 mg je v pohode...brat uzival 80...

lulu10
4. únor 2012

@gerdusha mne tak odporucil dr. M ale pri prirodzenom otehu 😉 lebo ja nejdem do IVF ale mimi si urobime doma 😀