Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
23. únor 2012

@mihaji já do Podolí chodila rok.... a nic...... celou dobu do mě cpali ten prednison, prednison prednison.
pak jsem dostala kontakt na dok. malíčkovou. ta mi ho hned vysadila a po 6 týdnech udělala znova kont. testy. je pravda že mi trochu pomohl, protože se mi ty výsledky trochu zhoršili ale úplně jiný výsledky, které mi v podolí vůbec nedělali. právě to sráření tý krve. takže mi nasadila Medrol( prý je lepší než Prednison - takový šetrnější) a dala mi ty injekce na to ředění..... prodtě ty kortikoidy se musí jíst jen půl roku , pak aspon 2 mesíce pauza , a pak je znova můžeš jíst . Ale co se mi líbilo tak jsem první 3 týdny jedla 8mg a otom mi to stáhla na 4 mg. myslím si že se mi ta imunita jako rychleji uklidnila. v podolí mi dala na rok prostě 5 mg prednisonu a odchod.

mihaji
23. únor 2012

@fori No já to teď nechám a uvidím. Brala jsem teď od listopadu 5mg Prednisonu a teď mi to snížili na 2,5mg a mám si nechat napsat ten anopyrin a začít ho brát. Ta diagnóza mě tedy trochu vyděsila, netušila jsem , že něco takového ekzistuje. Po těch lécích na ředění krve nemáš nějaké problémy?
Kdyby se teď v tom CARu nezadařilo, tak pak asi zkusím po těch 4 měsících tu Malíčkovou.
Mně včera totiž hrozně vyděsilo, že máme 4 měsíce a pak jako šlus a nic. Proto jsme se i rychle rozhodli pro ten CAR. Kam do CARu chodíte?

fori
23. únor 2012

@kockacz
@mihaji holky já byla na 4 IUI. ale předtím , už před rokem jsem podstoupila laparku, hysteroskopii a pruchodnost vejcovodů. v caru byli rádi že už to mám za sebou a nemusíe se tím zdržovat. a jelikož to bylo vše ok tak jsme zkoušeli ty IUI. a až když potom ve zkumavce při IVF, když spermie měla oplodnit to moje vajíčko se zjistilo, že nemá zájem. spermie na ty vajíčka vůbec nereagovali ..... ještě že jsem na polovinu měli ICSI. takže domací snažení a všechny IUI byly u nás zbytečné...... zase na druhu stranu, když jsem před rokem přišla do Iscaru tak mi IUI chtěli dělat hned ten měsíc. ale i tak jsem ty výsledky už měla. a potom jsem kvůli dokt. Malíčkový - ne žeby mě nutila, tak jsem přestoupila do caru k Apolináři. byla rása, aspon si mě takto lépe pohlídá.

mihaji
23. únor 2012

@fori No pane jo, jak je možný, že ty spermie na vajíčko nereagovaly? To jsem netušila, že se taky může stát. Ještěže dnešní medicína fakt dokáže zázraky. Jsem zvědavá, co nám v tom CARu navrhnou. Měsíc bude dloooouhý.

fori
23. únor 2012

@mihaji ne ne ničeho se neboj. akorát si budete kdyžtak muset dát tu pauzičku no. třeba dok. Malíčková mi hned řekla at kondom zahodíme.... že není až zase tak prokázané že by tolik pomohl. já jím věřím... ono má i logiku to, co říkají v Podolí..... nedráždit to vevnitř no....... jinak si myslím že ty inkekce jsou asi trochu lepší než anopyrin.... mě ho dát nechtěla no...... prednison a do toho anopyrin?? nebolí tě zaludek?? já dostala hned léky i na ochranu žaludku. kortikoidy způsobují vředy..... já si píchám každy den do bříška 1, a je to v poho... nejdřív jsem bála... a ted?? jak profííík

fori
23. únor 2012

@mihaji joo a to spermiogram máme o.k.

kockacz
23. únor 2012

@fori Omlouvam se, ale je to trochu srandovni predstava, jak spermie se brani oplodnit ve zkumavce vajicko 😀 Strasne moc drzim palce, aby IVF opravdu dopadlo a bylo z toho miminko.
Ja vidim rozdil proti tobe v tom, ze uz jsem 3x byla tehotna. Takze manzelovy spermie zas az tolik neprotestuji 😎 Proto chceme zkusit IUI. Bereme velkou vyhodu v tom nacasovani s ovulaci, ktere ja jinak nemam vychytane. Vzdy se nam poradilo po nekolika mesicich prubezneho normalniho snazeni cely mesic. Jako kralicci jsme nebyli 😉

mihaji
23. únor 2012

@fori No nám ta pauza s kondomem a prednisonem asi pomohla, protože výsledky se zlepšily. Ale zase mi blbne ten cyklus, takže je to pořád něco. Žaludek mě nebolí, anopyrin jsem ještě brát nezačala. Kvůli žaludku beru draslík. Co je ještě dobré na ten žaludek?
My máme spermiogram taky OK.

mihaji
23. únor 2012

@kockacz A víš čím to je, že se miminko neudrželo? ☹

kockacz
23. únor 2012

@fori Taky mi Dr.Malickova dala ted naposled Clexane, ze si ho mam pichat od doby zjisteni tehu do prokazani srdecni akce. To ja totiz nikdy ani nestihnu. Pry ten Clexane muze pomoci "zavrtani a uhnizdeni" embryjka. Tak to mam ted doma, koukam na ty injekce a rikam si, jak to zvladnu az to bude potreba... 😅

fori
23. únor 2012

@kockacz já byla taky 2x těhu ale s bývalým - 2 potraty. potom 9 let antikoncepce.
ted se snažíme rok a půl a nic. tak jsem si myslela že za to může ta moje imunita, ale jelikožnám řekli toto, je se to nechtělo spojit, tak to je vina asi tech spermijek. přítel měl v 16 letech zánět varlat nabo varlete. 1 mu museli vzít. a ono je ted možné že i když je spermio o.k. tak oni jsou prostě asi nčím obalený, nebo nějak oblbnutý... dám sem jeden takový článek co se mi moc líbí. s bývalám jsem otěhotněla ihned - ale neudržela

fori
23. únor 2012

@kockacz neboj vládneš. pro mimi vše. mě se občas udělá modřina ale jinak dobrý... j á si ho musela píchat od začátku cyklu ve kterém bylo usilováno o graviditu. takže já si ho píchám cca no přes půl roku určitě

mihaji
23. únor 2012

@fori TAk ty potraty byly asi způsobené tím syndromem, ne? Když se o tom teď ví, tak by to snad mohlo být OK.

fori
23. únor 2012

@mihaji tak pokud máš vyýledky o.k. a spermio taky, tak to bude chvilka a budeš těhu.....
jinak tenkrát se to moc neřešilo proč jsem potratila. oni první 2 potraty se prý neřeší. no a na gyndě jsem řekla že bychom se chtěli začít snažit a hned mě poslal do Podolí, jako že jsem měla v minulosti ty potraty...... ale proč jsem tenkrát potratrila to nikdo neví....... a já sama jsem přešla k dokt. malíčkový...

fori
23. únor 2012

@mihaji jo mohlo to být tím.... ale kdo ví..... zase v Madar v Podolí mi říkal, že kdybych potratila třeba ve 22tt tak se to muže svalit na tuhle diagnozu ale ne když potratíš v 8 tt,

fori
23. únor 2012

http://forumzdravi.cz/clanek-50-reprodukcni-imu...
juknete sem
mě se týká přesně otázka č.3,4,5

mihaji
23. únor 2012

@fori Já četla, že to může být už kolem 10tt. No tak hlavně, že teď jsi už hlídaná a bude určitě všechno v pořádku. Mám radost, že to u vás vypadá víc než nadějně. To jedno vyvolené embrio holt zapracovalo 😵
Já doufám, že se brzy dočkáme, ale trochu se mi ulevilo i tím, že půjdeme do CARu a začne se to konečně trochu víc řešit a že i manžel pochopil, že to není až taková legrace a že opravdu není jedno, jestli otěhotním teď nebo za 2 roky.

fori
23. únor 2012

@mihaji jo dobře že tam jdete, mě pořád doktor říkal počkejte, počkejte a ono prd. tak jsem tam zavolala, řekla, že nám to nejde už dlouho, a to jste se snažili cca 6 měsíců, ale já nějak vytušila že budem potřebovat jejich pomoc. no a já se ted jen modlím, aby to dobře dopadlo......

mihaji
23. únor 2012

@fori Hned úvod toho článku mě pobavil, já když viděla Madara, tak mi přišel jak bubák 😀 . Byla jsem ráda, že jsme byli u MUDr. Bočkové 🙂 .

mihaji
23. únor 2012

@fori A jak dlouho to teď je, co jste se začali snažit?

mihaji
23. únor 2012

@fori Takže podle toho článku by se ten problém s tím spojením s vajíčkem co máš, poznal už z toho vyšetření....

kockacz
23. únor 2012

@fori Diky, clanek je vyborny 😉 Jsi doma po IVF?

mihaji
23. únor 2012

@fori Ten článek je dobrý, děkuju. Ale přeci nejsou jediní, kteří se zabývají tou imonologií, jak uvádí na konci, ne?

fori
23. únor 2012

@mihaji my se snažíme 1 rok a 7 mesíců. a to že se nám to nechce spojit se zjistlilo až při IVF - když to dali ve zkumavce k sobě a ono nic!!! prostě nic..... na polovinu vajíček jsme měli ICSI a to byla naše záchrana. takže do budoucna jedině ICSI - kdyby bylo ješte někdy zapotřebí

fori
23. únor 2012

@kockacz ne chodím do práce, od 8 do 14,00 sedím nebi spíš ležím u PC a doma pak odpo ležím a odpočívám, nechci to v práci zatím vůbec říkat.

fori
23. únor 2012

já nevím koli centem se zabývá imonologií..... on mi taky tvrdil, že jsou jediný.... fakt nevíím. odsuk z MK jsem se dovědela o karláku a dokt. malíčkové. v caru kam chodím - tj k Apolináři, tak imuno pro ně dělá Malíčková.... a ne Podolí.....takže jediný nejsou. i když Malíčkový má ty testy trochu jiný.....

fori
23. únor 2012

holky promiň te mi ty překlepy, ted to vidím........ píšu to ve fofru aby mě nikdo neviděl, a taky to tak vypadá 😀 😀

mihaji
23. únor 2012

@fori Tak hlavně, že už víte jak na to a kde byl problém. 🙂 Teď už to bude v pohodě.
Já uvidím, zatím doufám, že nám pomůžou. Kdybych to musela řešit dál, zkusím Malíčkovou.

fori
23. únor 2012

@mihaji uvidíš sama, mě jen přišlo že mě moc neřešili..... a holky mě tu nahlodali s tou Malíčkovou..... pokud jsi tam spokojená a věříš jim, tak tam zůstan.. mě potom Malíčková říkala, že se musíš jakoby upnout jen na 1 doktora k němu chodit...... né lítat od čerta k ďáblu. Já chodila k Madarovi, to byla vždycky samá sranda a ho.... z toho. 😀 kam půjdeš do caru? do Podolí??

mihaji
23. únor 2012

@fori To chápu. Ta Bočková mi přijde docela dobrá, ale uvidíme no. Já právě moc už nevěřím svému gyndaři, i to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla rychle pro CAR. Jdeme do Gestu k MUDr. Polákové, doporučila mi ji kamarádka.