Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mabe
17. dub 2012

@fori je pravda, ze jsem tedka mela hematom a pak to skocilo, u anicky jsem nemela nic.

fori
17. dub 2012

@mabe zkus to s tím anopyrinem a určo to vyjde.... přeju hodně štestí

mabe
17. dub 2012

@fori dekujuuu, vsak mam jeste cas, potrebuju jeste trosku casu, zase nabyt energii na dalsi snazeni, jeslti me rozumis. potrat byl v prosinci,ale ja jeste potrebuju cas..
drzim ti palce 😉

fori
17. dub 2012

@mabe
jukni na toto:

http://www.labtestsonline.cz/tests/Antiphosphol...

jinak já mám antifosfolipidový syndrom..... a ty máš zvýšené fosfolipidy...... mě to přijde teda stejnéé...
přeju ti hodně štestí

mabe
17. dub 2012

@fori tak tedka nevim, jeslti mam byt spokojena s tim anopyrinem nebo se bat...lepsi je mozna si nic necist a verit. 😖

fori
17. dub 2012

@mabe neboj se.... zkus to s ním.... jinak přesně tak... nikde nic nečti nebo budeš vystrašená. a veř , že to vyjde 🙂

mabe
17. dub 2012

@fori diky, za uklidneni, musim verit. prece s anickou vse bylo ok a nic jsem nepotrebovala, tak to treba tak horky nebude. 🙂

fori
17. dub 2012

@mabe to víš že jo.... 🙂

mabe
17. dub 2012

@fori 🙂

rienok
17. dub 2012

ahojte dievčatá, chcem sa vás spýtať ... tiež ste pri prednisone začali priberať? beriem ho asi týždeň a pribrala som asi 2 kilá a jem a cvičím ako pred tým 😕 ja som po predchadzajucich stimulkach pribrala viac ako 10 kg, horko tazko sa mi podarilo dat 6 dole, no a po tyzdni s prednisonom mam 2 spat 😒

adelaslaba
19. dub 2012

Ahojky ja jsem začala s prednisonem před 8 týdny a s nim jsem nasadila více pohybu a dietu. Koupila jsem si také tabletky doporučované při léčbě kortikoidy - Non salt. A spiše jsem nějaké kilo zhodila i když břicho mám dole napuchlé ale to je dané tím píchaním injekcí. Tak asi jak kdo.

fori
20. dub 2012

@rienok já ho brala rok a nic jsem teda nepřibrala.... je to malá dávka na to , aby jsi hned za týden přibrala... zkus popřemýšlet jestli to nemůže být po něčem jiném... 🙂

rienok
20. dub 2012

ďakujem za rady a názory 🙂
@adelaslaba Ešte sa chcem spýtať to Non salt sa dá užívať aj po ET?
@fori bolo mi to divné, ja som ho pred tým tiež dosť dlho brala, ale aj som každú chvíľu stimulovala tak mi to priberanie také divné ani neprišlo... no možno to bola nejaká iná zmena. V každom prípade 1 kg som už odstránila a na tom druhom tvrdo makám 😀

adelaslaba
20. dub 2012

@rienok tak to nevím ja jsem po IUI a normálně to beru. Obsahuje to draslík a hořčík což spíš prospěje než uškodí.ale je pravda že jsem se na to neptala zda by tomohlo škodit. Spíše mi doktor vyčinil za bylinky taj jsem vypustila vše krom Non salt. To jsem se mu zmínila pouze o kontryhelu.

mihaji
21. dub 2012

@adelaslaba Co měl doktor proti kontryhelu? Já ho taky piju. Měla bych tedy při IUI přestat?

adelaslaba
21. dub 2012

@mihaji Doktor se vyjádřil že bylinky nejsou kontrolovány Statním ústavem pro kontrolu léčiv a tak nemůžu vědět kde to rostlo a kolik škodlivin to obsahuje. Zmiňovl se o případu bylin pěstovaných v Turecku u silnice. Tak jsem ho poslechla proč to pokoušet. Je pravda že když si ho nasbíráš na zahrádce tak je nezávadný , ale teď ještě neroste.

rienok
21. dub 2012

@adelaslaba ďakujem
no čo ja viem, tak kontryhel je výborný na rast sliznice maternice ale potom môže spôsobovať sťahy, takže po ET ho už neodporučaju ... ale IUI som nikdy neabsolvovala tak neviem 🙂

mihaji
22. dub 2012

@adelaslaba, @rienok Já ho vždycky piju od MS do ovu, pak už ne. Ale radši ho teď při IUI vynechám, se sliznicí problémy nemám a mám podezření, jestli mi až příliš nezkracuje cyklus, tak to asi teď nechám čistě na doktorech.

adelaslaba
22. dub 2012

@mihaji Taky jsem to nechala na doktorech, beru prednison, picham clexane a k tomu utrogestan. Jsem 12 den po IUI. A sliznici jsem mela i bez kontryhelu11,5 což by mělo stačit tak uvidíme. Naděje umírá poslední.

mihaji
23. dub 2012

@adelaslaba Tak to moc držím palce, ať se to povede. Já beru Prednison, Anopyrin a budu píchat PUregon, ale k tomu zatím nevím nic bližšího. A po IUI předpokládám zase Utrogestan.

jaya47
23. dub 2012

@adelaslaba Ooo, tak to uz o chvilu budes vediet vysledok 🙂 Tak vela stastia 🙂

jaya47
23. dub 2012

Baby, inak sa mi stalo, ze som vcera prechadzala papiere, lebo ideme prave na genetiku a nasla som svoje hematologicke vysetrenie z pred 5 rokov (vtedy sme sa nesnazili, uplne inu vec sme riesili) a nasla som v diagnozach, ze potrvdene lupus antikoagulans, co mi google vyhodil, ze je marker antifosfolipidoveho syndromu. Som zo seba nestastna, ze som si davno nepozrela svoje papiere, lebo urcite sa na to musim lekarov spytat. Mozno mi stacil tiez len anopyrin a nepotratila by som :(

mihaji
23. dub 2012

@jaya47 To je tedy nepříjemné zjištění ☹ , ale aspoň, že jsi na to přišla teď a případně se s tím začne něco dělat. 😉

jaya47
23. dub 2012

@mihaji Volala som do CAR pre prednison, tak som o tom rovno povedala lekarke, tak idem v piatok k nej na konzultaciu, ukazat jej tie vysledky. Takze nastastie sa s tym bude nieco robit 🙂

evapavla
23. dub 2012

@rienok , ja som sa tu pýtala to isté 🙂 kým som ho začala, terez beriem Prednison mesiac, zatiaľ žiadne zmeny na váhe 🙂 tak to dúfam tak zostane, aj keď do mínusu niečo by potešilo

adelaslaba
23. dub 2012

@mihaji @jaya47 Diky a přeji také hodně štěsti. Ještě nic nevím a test dříve jak 13 14 den ze zásady nedělám tak čekám. Trochu mám tlak v břichu a prsou, ale to je stejné jako před MS.

fori
23. dub 2012

@jaya47 já mám taky antifosf. syndrom... píchám Clexane na ředění a vše je o.k. neboj 🙂

mihaji
24. dub 2012

@jaya47 Tak to je dobře, pokud budeš hlídaná a dostaneš léky, tak by to neměl být problém.

jaya47
24. dub 2012

@fori No, este uvidim, mozno ma to vystresovalo zbytocne, lebo je tam napisane, ze lupus antikoagulans v.s. v terene alergie. Tak mozno to mam len pocas alergickej sezony. No, bud mi da lieky, alebo ma aspon posle na hemato 😉

fori
24. dub 2012

@jaya47 jasně, počkej co ti řekne...