Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ksts
24. kvě 2012

@misa.patrik Precetla jsem si neco podobneho co prodelala i ja,a tedka beru Prednison,tak se chci jenom zeptat,jaky vysledek se dostavil po jeho uzivany,je to spravna volba Prednison-pri potratoch a predelanych zamlkych tehoten.vyleci se to a pak uz neopakuje.Dekuji za odpoved.

fori
24. kvě 2012

@zibi
@mihaji já mám taky zvýšený Annexin, a píchám si Clexane (miniheparin) myslím, že je to lepší než Anopyrin.... a vše mám v pořádku...

fori
24. kvě 2012

@ksts já taky brala prednison... zlepšila se mi alergie na sperma.... a taky jsem 2 x potratila... ale ne všechny co berou Prednison... se jim výsledky zlepší...... v ničem jiném mi nepomohl....

jaya47
24. kvě 2012

@ksts Vies, ono zavisi od problemu. Na nieco prednison pomoze, na nieco nie. Dali ti ho po potvrdeni niecoho imunologickeho? Ci len na slepo?

adik73
24. kvě 2012

Ahojte baby,vedeli by ste mi poradit>?Som objednana na imunologicke vysetrenie v Prahe , ale presne na ten termin mi vychadza menzes a neviem ,ci to bude mat nejaky vplyv na vysledky.?Ake mate skusenosti vy?

mihaji
24. kvě 2012

@adik73 Jdeš do Podolí? MS by vliv mít neměla. Budou ti brát jen krev.

adik73
24. kvě 2012

@mihaji Dakujem za info,to som rada,ze by to nemalo mat vplyv. Idem k Mudr.Malickovej.

ksts
24. kvě 2012

@jaya47 Dekuji za odpoved,no prave ze jsem rekla mojmu dr.ze jsem slysela o imunologii v Praze a on mi to vymluvil,protoze delal ale v Plzni na imunologii pred par letmi a vedel cely prubeh lecby,kdyz se tam uz clovek dostane,takze mi predepsal Prednison na slepo,hmmm a tedka vubec netusim ci neudelam neco spatneho,kdyz ho beru,snad s tym nic neskazim,mam ho zatim na 2mesice a pak nevim ci si ho dat predepsat dal,rekl mi jenom ze za 3mesice se muzeme snazit o miminko a hned jk otehotnim mam se hned k nemu stavit a nasadi injekce ☹

jaya47
25. kvě 2012

@ksts Ja som sa svojej lekarky pytala na imunologiu v Prahe a tiez mi povedala, ze netreba, aj tak sa vsetko riesi prednisonom, ze iba zbytocne vyhodim peniaze. Ze ona mi ho predpise (ale nie celkom na slepo, na slovensku mi nejake vysetrenia spravili a pozitivne). Ale myslim, ze aj ked by boli negativne, tak ho predpise pre istotu.
No ale k Tebe. Ono prednison nie je jediny liek, ktory by mohol byt potrebny pri opakovanych potratoch. Bola si napriklad na hematologii? Ono moze byt viac dovodov (aha, teraz kukam, ze injekcie, tak aj hematologicku pricinu chce riesit)... A hlavne, prednison nic nelieci, prednison len potlaca imunitu.

ksts
26. kvě 2012

@jaya47 Děkuji za odpoved,tak mam radost,ze nic prenisonem nezkazim,udelali mi vysetreni na stitnou zlazu,toxoplazmu atd.a vsechno v poradku,nic z krve nezistili spatne.Este jsem hodne slysela o pohlavi,ze nekdy nekdo nemuze mit chlapecka a naopak,tak ze by se nam povedl hosicek dva krat po sobe,no nevim. 🙂

ksts
29. kvě 2012

@fori Ahoj chci se zeptat ci jeste mas ti prasky-Prednison,a napises mi kolik penizek za ne chces,vzala bych si je.Dekuji 🙂 🙂

fori
29. kvě 2012

@ksts už nemám.... a 2 balení mi prošly.. ☹

mihaji
30. kvě 2012

@ksts Jak moc na ten Prednison spěcháš? Mně asi nějaký zbyde, ale to budu vědět až po kontrole v Podolí.
@fori Nemáš představu do kolikátého tt se tak ten Prednison bere?

fori
30. kvě 2012

@mihaji hele já brala teda Medrol.. a mě ho Malíčková nechala vysadit v 15tt.

mihaji
30. kvě 2012

@fori Tak to bude asi na podobném principu, uvidím, co mi řeknou v tom Podolí. Hlavně, aby byl v pořádku ten Annexin, z toho mám větší strach, snad ten Anopyrin to zachrání.

I tak by mi asi nějaký Prednison zbyl, mám velké zásoby 😀

fori
30. kvě 2012

@mihaji no já ten Annexin mám pořád vysoký... ale ten Clexane mi to prý jiští... nemusím se bát.. stále mi kontrolují srážlivost krve.... v Podolí toto nedělají vid? ale neboj.. mě ten Medrol na ten Annexin nepůsobil.. a to měl... kdy jsed na další kontrolu?? já myslím.., že i v podolí vědí co dělají... neboj.. bude to vše o.k.

mihaji
30. kvě 2012

@fori Já nevím, jestli kontrolu srážlivost nebo ne, ale na te Annexin přišli. Na kontrolu tam jdu 13.6., doktorka v CARu se divila, proč tak pozdě, tak mě trochu znejistila. Beru jen 1/2 toho Anopyrinu, tak doufám, že to stačí. Hlavně, aby se mimouš držel.

fori
30. kvě 2012

@mihaji já toto nevím no... na všechno se jí zeptej.... mně kontrolujou tu srážlivost každé 3 týdny.. zkus si zjistit jestli někdo nebere větší dávku.... třeba ve skupině Trombifilie

mihaji
30. kvě 2012

@fori Díky za tip, koukala jsem na nějaké diskuze, ale všechno je zastaralé. V Podolí mi napsali kontrolu v 7.-9.tt, tak snad vědí, co dělají, jsem objednaná v 8.tt. Až tam budu na všechno se zeptám.

fori
30. kvě 2012

@mihaji jo jo to vím.. to mi tenkrát řekli taky .. kontrola v 7 tt. tak pak dej vědet 🙂

mihaji
30. kvě 2012

@fori Určitě se ozvu a doufám, že bude všechno v pořádku.

fori
30. kvě 2012

@mihaji určitě bude.... 🙂

kajuska09
30. kvě 2012

@adik73 ahoj, asi ms nema vplyv na vysledky si myslim. Ja som bola v Prahe na imunologii v novembri a ked sme sa objednavali, nepytali sa kedy mam ms.....drzim palce 🙂 Predpokladam ze Ti predpisu Prednison, ako skoro kazdej ktora tam ide na vysetrenie 🙂

ksts
31. kvě 2012

@mihaji Ahoj,ok pak klidne pisni,bere se do 15-16tydne tehotenstvi.Zalezi na doktorovi,co rekne.Zatim moc dekuji,pa-pa

rory_g
31. kvě 2012

Ahojky, holky, máte někdo zvýšenou bun. aktivitu? Já mám hodnotu 28. A také MTHFR nějaké A1248 a C677 myslím...ale dr nasadila Prednison jen během stimulace na IVF(nedopadlo to) a k mutaci řekla jen abych si koupila kys. listovou 😒

mihaji
1. čer 2012

@ksts Tak já se určitě ozvu, až budu vědět, kolik mi ho zbyde. Zbytečné, aby mi pak doma jen tak ležel. 😉

bellarat
1. čer 2012

Ahoj, mám asi šílený dotaz, ale možná někoho napadlo anebo napadá to samé ... Snažíme se s přítelem o miminko už pár let. Před 3,5 lety jsem poprvé otěhotněla, ale v 8 tt nastal konec - zamlklé těhotěnství. Letos po imunologickém vyšetření užívám Prednison a Anopyrin, s tím, že se má snížit imunita vůči spermiím, které moje tělo údajně zabíjí a proto se nám nedaří otěhotnět znovu. Nedávno jsem podstoupila 1. IUI, nepodařilo se a jsme z toho zklamaní. Několik kámošek, nezávazně na sobě, mi říkalo, že se mám opít "do němoty" a pak na "to" skočit. Tělo se bude zabývat alkoholem a nebude mít čas řešit spermie.

jaya47
2. čer 2012

@bellarat Ahoj. Osobne si myslim, ze by to ciastocne mohlo fungovat, lebo som to uz pocula aj o alergii a tak.
Musim Ta vsak upozornit: Prednison a alkohol sa nesmie, nie to este vo velkych mnozstvach (alkohol zvysuje alebo znizuje ucinnost takychto liekov + velka zataz na pecen). Druha vec je Anopyrin, to je liek, ktory este niekolkonasobne viac nechces kombinovat s alkoholom - lieky proti bolesti (co anopyrin je) su este horsie ako antibiotika, co sa tyka ich kombinacie s alkoholom..
Takze ja by som to neskusala a ak, tak iba s niekolkotyzdnovym odstupom od tejto kombinacie liekov..

bellarat
2. čer 2012

@jaya47 Ahojky, to jsem samozrejme myslela, ze bych tabletky vysadila. Nejsem sebevrah 🙂

jaya47
2. čer 2012

@bellarat Este ze tak 😉)) Ale ja by som to aj tak radsej neskusala a skor verila viac lekarom a poctivo dodrziavala ich kuru... Pokial je to len tou imunitou, tak si myslim, ze ich kura zabera, mne zafungovala urcite 😉