Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
2. črc 2012

já teda nemám ráda úplatky. dokonce jsem přímo proti. a ani takový ty malý dárečky neberu. ale Malíčkový si fakt vážím. kolika z nás fakt pomohla 🙂 ona si to zaslouží 🙂

jasmi
2. črc 2012

@svoba jojo, přesně, taky nesnážím ty dárečky..no po pravdě, já ji pokaždý chtěla něco koupit, ale bylo mi to blbý..tak jste mně povzbudily, že ji třeba kytka potěší🙂
utroš neberu, ale mám ho ještě doma z minule, myslíš, že si ho mám naordinovat sama?A nevadí, že píchám ten clexane?

svoba
2. črc 2012

@jasmi kombinaci nemůžu soudit. nejsem doktor. zavolej hned gynokologovi. může se stejně brát jen do 12tt. ale mně hned zabral na špinění. je super!
kytka jistě ženu vždy potěší. peníze bych jí třeba nikdy nedala. nikdy! ale nějakou drobnost - sladkost, lahev, kytku ano. je lidská a profík!

jasmi
2. črc 2012

@svoba ..no on má právě tento týden dovolenou...už jsem napsala Kouckému na porodnici🙂díky..

fori
2. črc 2012

@jasmi Utroš si vem , já ho taky brala s Clexanem..... akorát nevím kolik by jsi si ho měla vzít... já brala 2-2-2.. ale to je docela dost

fori
2. črc 2012

takže další názor na léčbu.. kterou provozují v Podolí..... stejný názor má i dok. Malíčková
náhodně jsem to našla na netu..... a platí to i na protilátky na spermie.... (jednu dobu jsem to taky měla naordinované.)

Nadpis: Protilátky proti trofoblastu
Dotaz: Dobrý den, prosím o radu. Mám zjištěné protilátky proti trofoblastu, co to znamená? Mám na tři měsíce Prednison 5mg a gumisex a pak kontrolní odběr. Je to vážná diagnóza ? Za jak dlouho se léčí - kdy budu moci zkusit otěhotnět ?
Odpověď:
Dobrý den,
bohužel metoda chráněného styku je nyní již silně diskutabilní a do moderní léčby neplodnosti již nepatří. Patří do arsenálu léčby 80. let minulého století a proto nejsem v žádném případě zastáncem tohoto postupu. Vyvolává pouze pocity rozpolcenosti a zmatenosti páru, vede k partnerským neshodám. Některé jednodušší stavy se samozřejmě může podařit vyřešit konzervativně, ale složitější stavy se většinou daří vyřešit až na vysoce specializovaném pracovišti pomocí asistované reprodukce a kombiance se specifickou imunoterapií.
Pokud budete mít pocit, že současná metoda nefunguje, můžete se mi ozvat na kvesela@repromeda.cz
Se srdečným podzravem
MUDr. Kateřina Veselá
www.repromeda.cz

moruse
3. črc 2012

@svoba Ahoj, já úplatky taky nesnáším! Ale tohle není úplatek to je VDĚK!
Já prosnažila skoro 3 roky, je mi 35 let a chtěla jsem to vzdát.
Myslím, že dárek pro radost,za zásluhy a její neuvěřítelnou ochotu a podporu nás všech, si zaslouží.
Mě na začátku řekla - já Vám napíšu Clexane, vy ho jednou určitě budete potřebovat - už tohle člověka nakopne, když ona tomu věří!

svoba
3. črc 2012

já brala utrogestan dvě ráno a dvě večer. to pomohlo 🙂

svoba
3. črc 2012

@moruse jo, plně souhlasim. 🙂

jasmi
3. črc 2012

@moruse .jojo..přesně..mi je taky 35, zrovna dneska🙂...
Jinak jsem to opět nevydržela a dneska spěchala na utz, za zastupující dr...jelikož se mi špinění fakt zhoršilo a já nechtěla být na nervy...tak je to OK, mimi má 2,67cm 🙂...tak jsem happy..jo a napsala mi ten utroš..taky dvě ráno a dva večer..tak jsem ráda
A ty teda taky pícháš clexane?A bereš ještě něco?
@svoba a za jak dlouho špinění přestalo po utroši?A měla jsi velký špinění?
Taky jsem si volala na hemato a jedu už zítra, myslím, že by mi měli clexane snížit, aspoň Malíčková mi to psala..

svoba
3. črc 2012

@jasmi špinila jsem dost. zabralo to snad za dva dny. takže poměrně rychle. to víš, já byla vyděšená a smutná. a snad to nakonec dobře dopadne 🙂

moruse
3. črc 2012

@jasmi Mám Clexane, předtím jsem jedla Prednison (ten mi ale nedělal fakt dobře) a Anopyrin. No a pak už jenom prášky na štítnou žlázu, jod, selen a kys. listovou. No a vypadá to, že bych mohla přestat s Clexanem kolem 12tt.

jasmi
3. črc 2012

@moruse ..a tobě teda našla malíčková co?Já to nějak nikde nenašla, ale asi jsi to psala, že?To máš dobrý, že už pak nebudeš píchat, to já pořád..ale to nevadí, hlavně a´t je vše Ok..na štítnou ti přišla taky ona?A tys nemohla otěhotnět?Mám kámošku, která se snaží 10 let, už má i dítě v adopci a chci ji za malíčkovou poslat a myslím, že taky má něco se štítnou...

moruse
3. črc 2012

@jasmi Mám Antifosfolipidový syndrom - protilátky proti Anexinu. To se ještě uvidí, jestli přestanu. Na štítnou žlázu mi přišli po porodu. A vlastně díky doktorce na štítnou žlázu jsem u Malíčkový. Ona mě k ní poslala, asi se znají.Což o to, těhotnění mi vždycky šlo, ale velmi brzy končilo.

karcab
5. črc 2012

Dobrý den, s přítelem se už 8 let nechráníme (před tím jsem brala asi 6 let antikoncepci) a stále nic (ani jednou za tu dobu jsem nebyla těhotná ani jsem nepotratila), tak jsme se rozhodli, že to asi nebude jen tak a začali jsme to řešit s doktorem. Přítel byl na spermiogramu a zjistili jsme, že má malý počet spermií (kolem 3mil.) což se už ukázalo před dvěma lety ( to jsme ale zatím jen řešili spermiogram a nic dál jsme neřešili). Pan doktor nás poslal jako první na imunologii a genetiku a podle výsledků budeme dál pokračovat. Výsledky z imunologie nám dorazili - já mám BI mírně pozitivní (55, 52, 102 ) a přítel má výraznou omezenou plodnost muže - oligoasthenoteratozoospermia. Výsledky z genetiky pořád nikde a to jsme tam byli začátkem května a prý budou až koncem měsíce. Jen jsem se chtěla poradit jestli není někdo na tom podobně a neví co bude dál. Doktor mi hned říkal, že budeme hned po výsledcích řešit IVF, ale teď s tím mojim výsledkem se trochu děsím na jak dlouho to všechno bude. Samozřejmě mám doporučeno ve výsledku Prednison, ale když partner má omezenou plodnost - nevíte někdo co bude dál? Protože to čekání na všechny výsledky je šílené a nekonečné. děkuji za každou radu.

jasmi
10. črc 2012

ahoj holky,takutroš zabral, ale jen na tři dny ☹ včera mi začalo krvácení,tak jsem hospitalizovaná v nemocnici ☹ vždycky ráno krvácím a pak je to ok...mimi roste jako z vody, za týden o centimetr 🙂 nikdo neví,proč krvácím,chjo...m 🙂holky,měla jste to některá?bojím,bojím...

koliba2
11. črc 2012

Ahoj všem. Prosím, poradí někdo ? Mám tyto výsledky z Imuna z Podolí (BI dosti pozitivní)
smermie 30%
směs cizích spermií 27%
trofoblast 63%

Co vy na to ? Podařilo se někomu po léčbě (3 měsíce Prednison + kondom styk) otěhotnět přirozeně ?
díky moc

kive76
11. črc 2012

@koliba2 ahojky, takový výsledky jako ty mám taky...ale trofoblast mám v pořádku... jseš alergická na partnerovi spermie, cizí spermie...to mě zajímá čí spermie to jsou ... 😀 trofoblast jsou buňky embrya , léčí se to tím prednisonem...ale zatím jen léčíme...ted jsme měli kontrolu a za měsíc budou nové výsledky jestli po tom 2,5 měsíci alergie pořád trvá na přítelový spermie...

jasmi
11. črc 2012

ahoj holky, jsem stále v nemocnici, ale krvácení přestalo a vše je, jak má být, nikdo neví, proč to bylo..jenom trochu špiním...no snad to všechno přestane..jak u ostatních těhulí?🙂 jak se daří?

koliba2
11. črc 2012

díky moc kive76. Jsem ráda, že v tom nejsem sama... Pročítala jsem tutu diskuzi a většina lidí tu má hodnoty mnohem lepší. Připadá mi těch 30 na spermie partnera zoufale málo. Jsem zvědavá, jestli budou 3 měsíce léčby stačit. ... A jak to řešíte teď v tom mezidobí čekání na další výsledky ? Snažíte se (s tím, že doufáte, že se to zlepšilo) nebo dál užíváš Prednison a nesnažíte se vůbec ?

kive76
11. črc 2012

@koliba2 no beru Prednison ráno 5mg, máme počkat ještě na tyhle výsledky, a potom podle výsledku máme zkoušet během ovulace...dle dr...ale mi tu a tam porušujem..a zkoušíme už ted... 😀 co kdy..by náhodou ty výsledky už byly ok. a povedlo se normálně...ale spíš to vidím na IVF dr. říkala, že vzhledem k mému věku 36 let, a té alergii, že bychom měli jít do IVF..a i pomalejším spermiím přítele / i když při prvním iuičku, které jsme podstoupily v gennetu je měl perfektní, tak nějak se zhoršily před druhým iuičkem / tak možná už ted jsou zase ok...no uvidíme..výsledky budou kolem 26.července, a pak 2O. srpna jdem zas k dr. do CARU do Motola na kontrolu se všema možnejma výsledkama, a tam se dozvíme co s náma dál...a jak počít mimčo 😀

kive76
11. črc 2012

@karcab ahojky, pořád nemáte ty výsledky z genetiky? my je měli za měsíc..no ty budeš baštit ten prednison, a pak po tak 3 měsících půjdete zas na tu imunologii ...a pak asi to IVF...to bude stejné i u nás..

kockacz
11. črc 2012

@jasmi drzim palce a preju pevne nervy na ty vsechny sileny situace a zvraty 😅 informuj dale, sledujeme... 😝

stastenka42
11. črc 2012

@kive76 neviem či vas nepoučili,ale počas liečby prednisonom na protilátky by ste nemali mať sex,aby tie potvorky vyhubili,lebo každou novou spermiou sa to predlžuje,tak nejako to bolo vysvetlene aj nam.Teraz vačšinou v care dávajú pred ET prednison proti protilatkam a vysadzujú ho ten 11 až 12 tt. Na protilátky sa vraj aj tak nič iné nedáva,tak aby nemuseli čakat a absolvovat tieto vyšetrenia...

jaya47
11. črc 2012

@stastenka42 @kive76 Aj nam tak vravela lekarka, ze urcite musime dodrziavat abstinenciu, lebo to rovno akoby sme ten prednison ani nebrali... Treba dosiahnut, aby telo zabudlo tu imunitnu reakciu.

stastenka42
11. črc 2012

@jaya47 presne ako hovoríš.My sme neabsolvovali vyšetrenia ,nám v Care hned dali prednison,asi tri týždne pred vkladom som začala užívat 5mg a hotovo,+ anopyrín 100mg,proti praskaniu cievok a vraj to zabranuje potratom.Nam povedal dr. že tak či tak nám nič iné nedajú a zbytočne budeme mrhať peniazmi aj časom....a možno mal pravdu lebo aj som otehotnela,hoci predtým som absolvovala 6 pokusov neúspešne bez tejto liečby...držím ti palčeky

jaya47
11. črc 2012

@stastenka42 hej, aj mne tak lekarka vravela, ze aj tak mi nic ine nedaju, ze zbytocne budem minat peniaze na vysetrenie v cechach. Ale ja sa som mala cast uz u nas na slovensku potvrdeneho. No... ale dnes mam taky nazor, ze by som radsej predsalen na poriadne vysetrenia isla, aj ked z toho bude len prednison, len by som chcela vediet, ze ktore protilatky mam a ktore nie. Pockaj a vam teraz vyslo, ci nie?

stastenka42
11. črc 2012

@jaya47 teraz ešte neviem,ale dúfam že áno 😀 testujem asi až v pondelok 😉 ale predtým som prvýkrát otehotnela ale nedopadlo to dobre,dostala som infekciu maternice a v 14tt som prišla o mimi 😢

jaya47
11. črc 2012

@stastenka42 och :( Tak drzim palce v pondelok, verim, ze to vyslo 🙂

koliba2
12. črc 2012

Ahoj holky, jak moc se vám zlepšily výsledky při kontrole v Podolí (pokud jste dodržovali s partnerem komdomstyk a Prednison 5mg po dobu 3 měsíců) ???? díky moc. Začínám brát od zítra.