Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jasmi
2. zář 2012

@kockacz ..a vy už se snažíte?a říkala ti, kolik ty injkece stojí?Já už jsem to zapomněla, ale myslím, že to bylo dost hodně, taky jsem to řešila a byla z toho špatná...to je mi líto..ale věřím, že to pomůže, dr. fakt ví, co dělá..

jasmi
2. zář 2012

@fori ..tak co u tebe?vše Ok?Už se to blíží, co? pamatuju si, že jsi dříve psala, že jsi měla ten anexin i na začátku těhu vysoký, že?
Já byla minulý týden u Malíčkové a zajímavé je, že mi říkala, kdybych měla ten anexin vysoký, že mi dá kortikoidy..a já si myslela, že se sníží tím miniheparinem, ale prý ne, že se má snížit automaticky v těhu, no vysvětlovala mi to, ale jsem už z té imunologie jelen🙂, že se sice proto aplikuje ten miniheprin, ale anexin to nesníží...tak jsem se bála, že přijdou zase kortikoidy,ale naštěstí jsem měla výsledek krásnej!!teda já mám anexin už od počátku těhuOk, ale může se to zvrtnout...ty jsi brala kortikoidy?

fori
2. zář 2012

@jasmi jo jo brala jsem jsem Medrol, ten by měl snížit ten Annexin, ale nějak to na mě nezabíralo, tak jsem píchala ten miniheparin, taky jsem si myslela, že se to tím sníží 🙂 ale tak to není... ten heparin ti pouze posichruje ten vysoký Annexin.. takže se prostě ničeho nemusíš bát... já píchám pořád... taky je pravda, je se mi v těhu ten Annexin srovnal, ale mám takový pocit, že se Malíčková bojí, tak mi ho raději nechala až do porudu. jinak se to se to vše blíží... svatba... porod..... 🙂 🙂

jasmi
2. zář 2012

@fori ..jojo, já taky do porodu a celé šestinedělí.....no, máš toho hodně, ale samé pěkné věci🙂

kockacz
2. zář 2012

@jasmi ja mela taky ty Igamplia asi 3 nebo 4 injekce, zaroven s tim 8x takove miniampulky Imunor (leukocytární dialyzát), to se rozpoustelo ve vode. Mam spatne cytokiny - IFNg: 47,4 % [11,0..31,0], TNF ALFA: 68,7 % [12,0..44,0], Interleukin 2: 41,9 % [8,0..28,0]. Tehotnet muzu teoreticky ted od zari, uz jsou to 3 mesice od mimodelozniho. Ale kdyz mi vyjdou lazne, zkusime to az po nich. Navic cekame na vyjadreni pojistovny k tem nitrozilnim. Nitrozilni budu mit Kiovig a prvni davku s pozitivním gravitestem. Dava se to infuzi. Dalsi davky jsou po tydnu. Celkova cena pry cca 20 tisic 😖 , no co by clovek neudelal ze...
Bohuzel u me je konec vzdy tak rychly, ze je otazka, jestli vubec se k dalsim davkam dostanu ☹ Rozhodujici bude asi ta prvni, po te se uvidi.

jasmi
2. zář 2012

@kockacz ..taky mi říkala něco o těch na pití..hele a Malíčková vám dovollila těhotnět, když cytokiny nejsou Ok?To je divný...Ty TNF máš dost vysoký, u těch mi řekla, že až budou začínat na 4..(taky jsem je měla kolem 70), tak nám to povolí...a tak jsem čekala...

kockacz
2. zář 2012

@jasmi ano dovolila, ale az budem vedet, jestli budeme muset hradit lecbu sami. taky me to prekvapilo, cekala jsem, ze budou nasledovate mesice lecby pred tehotnenim. jenze u me nebyly zatim cytokiny nikdy ok - zadna predchozi lecba nezabrala. vcetne tech nitrosvalovych injekci. tak si myslim, ze uz je tohle jedna z poslednich moznosti, jaky jeste jsou. pry tuhle lecbu zatim u ni melo 7 pacientek a 5 z nich maji deti, coz je docela pozitivni.
ted cekame na vyjadreni pojistovny. Napsala mi naposled toto: "Poslala jsem žádost na VZP, ohledně imunoglobulinů, tak uvidíme. Do té doby nemá smysl pokoušet se o jakoukoliv imuno léčbu. Zatím netěhotněte, nemusíte-li tak neužívejte žádné léky, neonemocněte žádnou infekcí. Jakmile budu mít odpověď VZP, dám vědět."

jasmi
2. zář 2012

@kockacz ..aha..a to je tak silné, že to teda pak hned zabere?a nedáte raději aspoň jednu před těhu🙂?no ona ví co dělá, to je jasný..to je teda zajímavý...máš VYP, tak snad to bude Ok...mi tenkrát říkala, že je lepší mít nějakou menší pojiš´tovnu, že tam je to jistější, že to projde, já ji měla...no, uvidíš..přinejhorším to zaplatíte, je to pořád levnější než IVF...to je supr bilance 5 ze 7..paráda..budu držet palce..

kockacz
3. zář 2012

@jasmi ja nevim, ale kdyz malickova rekla az v tehotenstvi, tak snad vi co rika 🙂 doufam. premyslela jsem ted o zmene pojistovny, kdyby mi napsali, ze neuhradi. ale pry je ted nejaky novy zakon a nelze jen tak snadno prechazet, je to pry na dloouho 😖 musim to prozkoumat.

jasmi
4. zář 2012

@kockacz ..aha, oni ti už napsali, že neuhradí?Jojo..musíš se přihlásit vždy toho roku do června, např do konce června 2012 a změna je provedna až od ledna 2013..vždy půl roku dopředu, je to teď fakt blbý...já bych si tam ještě zašla osobně..vždyť IVF taky hradí a ty potřebuješ místo toho toto...☹

dashi
10. zář 2012

Ahoj holky mám dotaz a prosím o veškeré zkušenosti u Dr. Malíčkové. Byli jsme letos na imunologii v Podolí, kde mi předepsali prednison, zjistli menší alergii na spermie. Jsem po 1. ivf 2 embrya - negativní, 1. ket 2. embrya negativní v srpnu 2. ket s měsíční léčbou prednison před ket - negativní. Jinak oba bez komplikací s výbornýma výsledkama. Tak bych chtěla zkusit ještě jinou léčbu než se vrhnem do dalšího IVF. Děkuju předem za info 🙂

jasmi
13. zář 2012

@mihaji ..ahoj, jak se daří?co genetika ve 20.týdnu?

mihaji
13. zář 2012

@jasmi Ahojky, vypadá to, že je všechno v pořádku. 🙂

jasmi
13. zář 2012

@mihaji ..tak to je paráda, už ses dlouho neozvala....já tě sleduju 🙂 jsme stejně těhotné 🙂...a pohlaví???

jasmi
13. zář 2012

@mihaji ..aha, taky holčička, jsi to vlastně psala....promiň..

jasmi
13. zář 2012

to je tady samá holčička 🙂

lienka_1
18. zář 2012

Ahojte zienky! Mohli by ste mi, prosim, dat kontakt na doktorku Malickovu? Ake mate skusenosti s imunologiou v Podoli a u dr. Malickovej? Viem, ze sa tu uz o tom pisalo, ale neviem to najst. Dakujem!

sofie1974
18. zář 2012

@dashi
a co další vyšetření? Třeba genetika?

dashi
20. zář 2012

@sofie1974 už mám genetiku, imunologii, laparku, cvičení,..... výsledky dobrý i přítel tak nevím nevím 😕 Teď chci zkusit lázně, jestli projdou a pak hurá do dalšího ivf 😉

sofie1974
20. zář 2012

@dashi
Já mám ty samý vyšetření, vše ok a také se zatím nedaří. Holt nám jenom prostě nechce padnout 6🙂

svetlanab
23. zář 2012

@lienka_1
Lienka tu je ta adresa na dr. Malickovu
karin.malickova@lf1.cuni.cz

eviq
23. zář 2012

Ahojte, prosim vas tie, ktore ste v tehotenstve brali prednison, v ktorom tyzdni presne ste ho vysadili? Vdaka

gammaray
23. zář 2012

@eviq ahoj,já ho brala do konce 12tt.

eviq
23. zář 2012

@gammaray dakujem, ja mam napisane 14-15 tt ale neviem ci je to orientacne alebo presne do konca 15tt...nechcem urobit chybu..tak panikarim :- ) a mala si potom vsetko v poriadku?

gammaray
23. zář 2012

@eviq asi je to individuální,jestli máš pochybnosti,tak bych si normál zavolala tam,kde ti ho napsali,at ti řeknou přesně dokedy ho máš zobat...at máš klidnou duši 😉 jo jo,bez prednisonu bylo vše ok,nějaké problémy nastaly později a z jiného důvodu.

lienka_1
23. zář 2012

@svetlanab Velmi pekne dakujem! 🙂

lienka_1
25. zář 2012

Ahojte zienky! Tak nam dnes dosli kontrolne vysledky z Podoli. V marci mi zistili velmi vyskoke protilatky proti spermiam a hlavne trofoblastu. Po 3 mesacnom uzivani 5mg prednisonu za protilatky dali krasne do normalu, znizili mi prednison na 2,5mg/den a lekar odporuca IVF. Ale vyskocil mi annexin a C.imunokoplexy. Vie mi niektora poradit, co to znamena? Dakujem!

kockacz
26. zář 2012

@jasmi tak jsi mela pravdu s temi nitrozilnimi imunoglobuliny. Ted Malickova prisla s tim, ze by bylo dobre prvni infuzi dat 3-7 dni pred pocetim, coz jde prirozenou cestou tezko naplanovat... 😒 Takze po laznich budu muset domluvit v Gennetu IUI a snad to klapne. Pojistovna nam ty imunoglobuliny nakonec uhradi, ale jen jednu serii davek 😝

fori
27. zář 2012

@mihaji
@jasmi
@kockacz ahoj holky... tak já byla naposledy u Malíčkový na kontrole.. další kontrola bude až po porodu.. no uteklo to jako voda.. jinak Clexane píchám dále až do koce šesti nedělí...

@kockacz a kam pojedeš do lázní? Františkovi lázně??

kockacz
27. zář 2012

@fori ty jo, tak ma Malickova dalsi uspesny zarez, coz je skvely dukaz jeji kvality 😝 Ted uz je mimco dopecene ze? Kdyby se male chtelo ven, uz to nevadi...Pojedu do Frantiskovych, asi 4.listopadu na 28 dni. Tesim se 😅