Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mihaji
6. led 2013

@fori Ahojky, myslím, že se cítím adekvátně pokročilému těhotenství, funím jak sentinel, bolí mě kyčle a sotva lezu, trochu otékám a bolí mě ruce (hlavně v noci), ale myslím, že se to pořád dá. V poradně jsem byla ve středu a zatím to na porod nevypadalo, čípek 2 cm a otevřená na špičku prstu, tak uvidíme, jak to bude vypadat v další poradně, jdu ve čtvrtek.

jasmi
10. led 2013

ahoj holky, nevíte, zda bude dr. Malíčková ordinovat celý leden?nemá nějakou dovolenou?
@mihaji ..jojo, už se nám to blíží🙂

mihaji
10. led 2013

Tak u mě to vypadá zatím pořád stejně, Baruška se údajně zatím nikam nechystá.

fori
10. led 2013

@jasmi
@mihaji ahoj holky.. tak se vám to blíží co??? jsem hrozná, po porodu jsem u Malíčkový nebyla.ale musím tam, zbylo mi plno Clexanu, už jsem si pak nepíchala...tak uvidím co mi na to řekne 🙂 🙂

kockacz
10. led 2013

@mihaji asi to chce uzit do posledni chvilky 😀 a ze se mama s tatou uz nemuzou dockat neresi... 😎

mihaji
11. led 2013

@kockacz Copak o to, my si do termínu rádi počkáme, jen aby ji pak nemuseli vypuzovat.
@fori Teoreticky se to blíží, ovšem na praktickou část se musíš zeptat Barušky 😀

jessie222
14. led 2013

@fori
@jasmi
@kockacz
@mihaji ahojte baby, chcela by som sa opytat, tie ktore ste brali prednison dlhsie, co ste brali (ake vitaminy, atd) na podporu imunity? Mam tiez predpisanu min 8 tyzdnovu liecbu kortikoidov, a trochu sa toho obavam, kedze sa mi zda, ze mam v poslednej dobe oslabenu imunitu a som stale chora....dakujem moc

mihaji
14. led 2013

@jessie222 Na podporu imunity jsem nebrala nic, to by se tlouklo s tím, že Prednison ti tu imunitu má oslabit. Jen jsem brala Mg a Ca.

fori
14. led 2013

@jessie222 já nic víc taky nebrala... je zima všude chřipky.. třeba proto jsi nemocná.. já si myslím, že ten Prednison je malá dávka na to aby ti to až taak moc oslabilo imunitu... já brala Femibion vitamíny.. nic víc. 🙂

kockacz
14. led 2013

@jessie222 Ja jsem jen brala vapnik myslim v rozpustnych tabletach. Taky si myslim, ze by se to tlouklo.

jasmi
16. led 2013

@jessie222 ...no vitamíny právě nemůžeš, jen na bázi betaglukanů, což jsou třeba vitamíny z hlívy nebo colostrum - to jsem brala já, když bylo nejhůř..jinak ty klasický jako C fakt nemůžeš, to by se tlouklo....

jasmi
16. led 2013

@fori jojo, já ještě 5 dní🙂už aby to bylo🙂

mihaji
17. led 2013

@jasmi Koukám, že jdeš v pondělí na císaře, já zase ve středu na vyvolání, taky mě mrzí, že mě nenechají do konce, necítím se nějak extra špatně. ☹

jasmi
18. led 2013

@mihaji a ty máš termín porodu kdy, že jdeš na vyvolání? Já mám ofiko termín až 1.2. ,ale císař musí být dříve...no, nakonec jsem ráda, dneska na ozvech už jsem měla pravidelnou děložní činnost, už si mě tam málem nechali, ale prý vydržím do neděle, kdy mám nástup a pak si mě pohlídají 🙂..tak držím palce, to budeme mít dětičky o dva dny🙂

mihaji
18. led 2013

@jasmi Já mám termín až 28.1., ale nechtějí mě nechat přenášet. ☹ Ono to vyvolávání asi bude chvíli trvat ☹. Já neměla na monitoru ani ťuk a dole to taky na porod vůbec nevypadalo, takže nedoufám, že by si dala říct a vylezla sama ještě před termínem.
Taky držím palce, ať to v pohodě zvládnete.

jasmi
18. led 2013

..a nechtějí tě nechat přenášet proč?Já dneska byla na ozvech s holkou,co měla termín 10.1.:-)..no aspoň budeš mít miminko brzo u sebe🙂

jasmi
18. led 2013

Holky, už jsem zapomněla, můžete mi prosím napsat, Malíčková bývá na Karláku každý den dopoledne?Chci ji něco poslat kurýrem, tak aby tam byla🙂nemá teď někdy dovolenou?prosím,prosím, kdo k ní jdete, napište...já už si to nepamatuju...díky moc

mihaji
18. led 2013

@jasmi Kvůli tlaku a taky kvůli protilátkám proti Annexinu. Já z toho vyvolávání mám docela hrůzu, ještě když je to navíc před termínem. Mám strach, že to bude na dlouho a taky z toho, aby to neskončilo císařem. Když mi to ve středu doktor řekl, byla jsem úplně v šoku, te´d se s tím snažím nějak smířit.

jania023
18. led 2013

@mihaji ahoj aj mne vyvolavali porod v 35tt a poviem ti ze ten cisarsky mi nakoniec prisiel ako vykupenie 😝 ja ked rodit tak len cisarsky..sice potom to boly jak slak ale aspon si v klude lebo babo je uz na svete a pri tebe 😀 ale kazdopadne mi daj vediet ako prebiehal prirodzeny porod,este budes nadavat 😀 ale ber to tak ze je to len jeden den utrpenia a potom cely zivot statsia 😅

mihaji
18. led 2013

@jania023 Já mám strach z císaře proto, že v nemocnici, kde budu rodit, nemůže být u císaře partner, to je to , co mi na tom nejvíc vadí. A taky mám strach, aby to netrvalo několik dní, to vyvolávání, jako u mé kamarádky ( a nakonec to po těch 4 dnech stejně skončilo císařem). No snad to taková hrůza nebude.

jania023
18. led 2013

@mihaji neboj bude dobre,ja som za cisarsky vsetkymi 10 😀 ale u nas je aj manzel pri cisarskom lebo mna neuspavali len od polpasu dole umrtvili co bolo super lebo som si porod vychutnavala bez bolesti..anesteziolog mi hovoril vtipy a dobre sme sa bavili 😀 no a potom bolest jak slaj ked vyprchala injecia ale nieje to nic hrozne mna viacej boleli kontrakcie ako cisarak..je to ako bezna oparacia neboli viac..zato prirodzeny som si priala nech umrem a mam to za sebou 😝 i ked je pravda ze ja som mala preklampsiu a aj epilepsiu z kontrakci a hlavne z ich intenzity tak si vies predstavit ako to vyzeralo..take bolesti som este nezazila i ked to neboli ze kontrakcie ale bolest v kuse bez intenzity hore ci dole..takze ja ked rodit tak len cisarskym..len dufam ze ma boh vypocuje ked budem tehu 😀

mihaji
18. led 2013

@jania023 Já bych taky v případě císaře šla ráda jen do částečné anestezie, ale tady nemůže být bohužel partner ani tak. No uvidíme, jak to dopadne.

jania023
18. led 2013

@mihaji ved to je blbost ze nemoze byt..to mas aku nemocnicu?mne nali plachtu tak aby manzel nic nevidela a ani ja co sa deje od polpasa dole a manzel mi sedel pri hlave..anesteziolog bol pri plachte a informoval nas v akom stadiu sa nachadzame..keby vznikol problem a museli by ma uspat tak to by manzel uz musel odist ale nic take sa nestalo nastastie

mihaji
18. led 2013

@jania023 Není to blbost, mají tam ten sál tak blbě uzpůsobený, že tam chlap prostě nemůže. Budu na Vinohradech.

jania023
18. led 2013

@mihaji aha no ved co uz..nejak bolo nejak bude..mne hrozilo ze to manzel ani nestihne a pri porode nebude kedte sa to zbehlo velmi skoro

mihaji
18. led 2013

@jania023 No jo, člověk s tím stejně nic nenadělá, jen můžu doufat.
Tak ještěže to nakonec stihnul .-)

17217
23. led 2013

holky, nevíte jak pokračuje schvalování imunologické léčby u Malíčkové? Myslím podání imunoglobulinu Kiovig do žíly.Pokračuje s touto léčbou? Díky

kockacz
24. led 2013

holky, tak jsem zvedava, co Kata @mihaji a @jasmi...snad je/bylo vse ok a muzeme se tesit na miminka 🙂

jaya47
6. únor 2013

@jasmi @mihaji Baby, gratulujem k malickemu, pozeram v profiloch, ze uz to mate za sebou 🙂 Tak nech pekne rastiete 🙂

mihaji
6. únor 2013

@jaya47 Děkujeme 🙂