Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

denule76
9. dub 2013

Ahojky..máte některá zkušenost s antifosfolipidovým syndromem.Tedy zvýšené hodnoty annexinu V v IgG..IgA ??

cuculik1
9. dub 2013

@denule76 s tym antifosfolipidovym je to rozne. teda aspon u mna. raz mi vyjdu vysledky pozitivne raz negativne. dokonca sa mi stalo, ze v ten isty den mi bola brana krv na vysetrenie antifos. syndromu dva krat a vyhodnotena v dvoch roznych laboratoriach a vysledok z jedneho labaku pozitivny a z druheho negativny....ja antif. uz ani neriesim.... 😉

denule76
9. dub 2013

Tak já chodím do jedné laborky a výsledky mám v pořádku..teda jsou opakované a vyšly stejně.Byla mě nasazená léčba dexamedem a po 6.týdnech odběry ukázaly,že zabral a annexin o dost klesl. Jelikož je to jediný problém,který mám tak zřejmě poukazuje proč se nedaří,protože mám za sebou 4.ivf a 6.ketů a zatím bez úspěchu.
Co mě byla nasazená léčba tak jsem prošla 4 et a taky nic a to jsem píchala kortikoidy cca 1/2 roku v kuse a píchala clexane a nic.

denule76
9. dub 2013

@cuculik1 jinak každá laborka má jiné hraniční hodnoty a annexin i může ovlivnit nemoc.Pokud by se ti nedařilo tak bych si odběry zopákla.Jinak kam chodím já tak se odběr opakuje po 6týdnech aby bylo jasné jestli je to pozitivní nebo né 🙂

cuculik1
9. dub 2013

@denule76 ja otehotniem v pohode ale potracam. 4x.

coralin
9. dub 2013

@marki.la Ahoj, užívala jsem ho, ale teď už mi nezabíral, jsem po roční léčbě, teď mi zabral Metypred. Jak jsi na tom ty?

marki.la
autor
9. dub 2013

@coralin ahoj, no já to už neřeším, mám dvou a půl letého chlapečka, myslím, že i když jsem potrácela, tady můj problém nakonec nebyl, od počátku těhu jsem si píchala clexane na ředění krve a donosila. Buď to tak příroda chtěla nebo nevím. 🙂

coralin
10. dub 2013

@marki.la tak to je dobře, že ti to vyšlo, měla jsi vysoké hodnoty NK buněk? O clexane vůbec nic nevím, to jsou imunoglobulíny?

marki.la
autor
10. dub 2013

@coralin já už nevím ty hodnoty, určitě je tady najdeš někde v předních stránkách. clexane je pouze ředič krve, nemá to s tím nic společného, prostě můj doktor se už chytal posledního stébla, a vyšlo to🙂

coralin
13. dub 2013

@marki.la já jen ze zvědavosti.... znáš to, člověk pořád shání informace 🙂

coralin
13. dub 2013

@coralin měla jsem hodně vysoké hodnoty kolem 69,7%

marki.la
autor
14. dub 2013

@coralin tak hlavně že zabralo něco, ted už to máš úplně dobré, jo?

coralin
15. dub 2013

@marki.la mám dobrý hodnoty na to jít to zkusit, tak uvidíme🙂

vikinak25
15. dub 2013

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, zda máte některá zkušenosti s braním Prednisonu a Anopirynu v těhotenství. Jsem v 9tt po 4. IUI a už týden slabě špiním. Byla jsem na kontrole doktor mi snížil z 1 tabl. Anopyrinu na 3/4, ale já si myslím, že to špinění pochází právě od toho léku. V jiných diskuzích jsem četla, že se má vysadit, pokud se objeví jakékoli krvácení (mimo jiné se mi během toho týdne 2x spustila krev z nosu, přestože na to netrpím) Mám za sebou už jedno ZT v 8. tt a v takové situaci dost panikařím... Budu ráda, za jakékoliv rady.

jborska
25. dub 2013

@adriadri
Ahoj, je duben 2013, pomohla tedy od toho roku 2011 pani Havlickova s mimcem?
Byliny i prelecovani na chlamydie pro muze indikuje vsem stejne...
Diky moc, J.

crazy11
17. kvě 2013

Ahojte,
chcela by som sa pridat do tejto diskusie. Prave vcera mi prisli vysledky z Prahy z Podoli, BI pozitivni 42 sperma partnera (65-120); 41 cidzi sperma (65-120); trofoblast 72 (75-120). Odporucenie je nasadit si Prednison 5mg, po 5-6 tyzdnoch znizit davku na 2.5mg. Chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s neziaducimi ucinkami pri takejto davke? Taktiez by som sa chcela opytat, co je to trofoblast?
Okrem toho mam z Genetiky zistene v gene MTHFR polymorfizmus 1298A>C. Takze to vyzera tak, ze ked konecne otehotniem, tak budem musiet pichat inejkcie na zriedenie krvi. Teraz ma ale hlavne zaujime ten Prednison.
Dakujem

stastenka42
17. kvě 2013

@crazy11 Ahoj,trofoblast je vlastne embryjko,lepsie povedané jeho obal. Mne zistili to iste a dokonca tiež mutaciu na trombózu takze budem pred transferom tiež pichat fraxiparin. Neboj to bude ok ja tiež zacinam s prednisonom 5mg

crazy11
20. kvě 2013

@stastenka42 dakujem za prispevok. Tak ja este cakam 2 tyzdne na dalsie vysledky zo sterov, a ak to bude ok, tak zacnem s tym prednisonom. A tiez chcem zacat s detoxikaciou, citala som o tom vela, ze to tiez moze pomoct celkovo k lepsiemu fungovaniu organizmu. Tak drzim palce, nech ti to vyjde ;)

fori
23. kvě 2013

@crazy11 taky jsem chodila do Podolí, taky jsem BI pozitivní, tak jsem jedla Prednison, potom jsem přešla k jiné lékařce, ta mi zjistila anfifosfolipidový syndrom, nasadila Medrol, Clexane a vyšlo nám hned 1 IVF. jinak v Podolí má BI 98% pacientek a všechny tam léčí stejně..... jinak se nemusíš bát, dávka 5 mg na cca 2 měsíce vůbec nic není...mělo by to jen pomoci...

lenocka004
28. kvě 2013

@vikinak25 Ahoj moja. Je tazke radit, nechaj to na doktorov. Ja som mala z anopyrinom podobne skusenosti ako ty krvacala som v tehu podobne ako ty aj z inych casti tela. Vysadila som ho sama bez suhlasu doktora, lebo som sa bala ze vykrvacam. No ale zakratko som v 6tt potratila ☹ No mne zistili neskor aj zvysenu bunecnu imunitu, co bol pravdepodobne hlavny problem. Drzim ti palce nech dopadne vsetko OK. 🙂

cuculik1
29. kvě 2013

@crazy11 5 mg je fakt nic. V usa bezne predpisuju aj tehotnym davku 25-40 mg denne. Aj ja uzivam prednison 5 mg a v podstate mam az do konca druheho trimestra... vedlajsie ucinky nemam vobec ziadne.

crazy11
4. čer 2013

Ahoj kocky, tak dnes zacinam s Prednisonom. Este som sa chcela opytat, ze ci beriete aj nejake vitaminy ku tomu? Lebo som citala, ze je vhodne brat vitamin D. Doktorka mi to vsak nespominala, tak neviem.

stastenka42
4. čer 2013

@crazy11 Ahoj,aj ja som zacala s prednisonom vcera,a tiež beriem k tomu vitamin d,kupis ho normalne v lekarni,jednu tobolku denne.

crazy11
5. čer 2013

@stastenka42 dakujem. Tak prajem nech sa to rychlo podari ;)

lenocka004
9. čer 2013

@crazy11 Vitamin D je aj v slniecku 🙂 Treba sa trosku poopalovat a vitamin D v tabletkach ani nebude potrebny. Mne to odporucila imunologicka. 🙂

crazy11
10. čer 2013

@lenocka004 No ved presne to som si aj povedala, ze teraz ked svieti slnko, tak skoda to nevyuzit 🙂 Aspon netreba dalsie tabletky jest 😀

jankahanka
11. čer 2013

ahojte, neviete niekto, ci momentalne ordinuje dr. Girovska z Medirexu? Ked sa tam dovolam, vzdy ma prepoja a potom to nikto nezdviha. Vdaka!

stastenka42
11. čer 2013

@jankahanka dr.Girovska uz nepracuje,ma vazne zdravotne problemy,do aprila pracovala este z domu,ale uz nerobi. Ale ma tam zastupkynu tak kontaktuj ju

radina
11. čer 2013

@jankahanka Dr girovska uz pacietky asi neberie. ja som bola medzi poslednymi, ktore vybavila. ☹

radina
11. čer 2013

Inak , mne prednison pomohol, po par mesiacoch som mala imunitu ok 🙂