Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jankahanka
11. čer 2013

@radina a @stastenka42, dakujem za informaciu! to je mi luto, ze je chora.. Neviete, ako sa vola jej zastupkyna? Pretoze pani na recepcii nie je velmi ochotna..

radina
14. čer 2013

@jankahanka Na ich stranke si najdi imunologiu a tam mas vsetkych pracovnikov vypisanych, nechaj sa prepojit na niekoho z nich, najlepsie na veducu pracovnicku. Ja som hovorila s nou a ta mi potom povedala postup - zvysok prebiehal len formou emailovej komunikacie.

jankahanka
14. čer 2013

@radina vdaka, uz som sa tam medzitym dovolala a povedali, ze vedecke pracovnicky tam budu az v pondelok, tak cakam 🙂.

deinad
22. čer 2013

@crazy11 ahoj, ja mam tiez BI pozit. Spermie 34% a trofoblast az 102%, vysledky tiez z podoli. Mam odporucenu tu istu liecbu a neviem ci to nie je malo. Uz som takto absolvovala 4.ivf no s neg vysledkom..odporucili ti este nieco ine?

crazy11
22. čer 2013

@deinad no nic ine mi neodporucili, teraz berem 5mg 5-6 tyzdnov a potom znizim na 2,5mg. Mam tam napisane, ze po pol roku mam potom prednison vysadit. Ale dufam, ze sa zadari 🙂 Okrem toho uzivam femibion 800. Neboj podari sa, len treba verit 😵 A tie IVF si mala aj s prednisonom? Drzim palce!

deinad
23. čer 2013

@crazy11 ahoj, ano posledne IVF-ko aj ET aj KET som mala s prednisonom. Brala som aj kyselinu listovu, matersku kasicku, vitamin D3, koncom minuleho roka bolo ET a vo februari KET a zial ani naznak tehotenstva....no ano musime tomu verit 🙂 aj ja Ti drzim palce 🙂

deinad
23. čer 2013

@radina ahoj, ako sa Ti dari? Nebola som tu dlho, ja oddychujem a pauzujem, asi v oktobri sa na to dam znovu.

radina
23. čer 2013

@deinad Ahojky, aj my ideme na to v oktobri lebo manzel uz konecne berie liecbu na tie jeho spermosky. 😉

radina
23. čer 2013

@deinad Inak , prednison mi zabral, imunita voci spermoskam uz bola v poriadku ,tak som si ho nateraz vysadila a potom ho opat zacnem uzivat po lete 🙂 ako ty?

deinad
24. čer 2013

@radina no mna viac trapi imunita na trofoblast (teda obal v com sa babatko vyvija a je z toho vyzivovane a je dolezity na uhniezdenie embrya). Mne kazali pred ivf brat 6 tyzdnov 5mg prednisonu denne a potom znizit na 2,5mg. Uz som to takto brala a nepodarilo sa..chceme si uzit leto a koncom augusta to zacnem brat, to akurat bude oktober 🙂 takze teraz to uz urcite vyjde 🙂

radina
24. čer 2013

@deinad presne takto to mam naordinovane aj ja 🙂 ja musim pichat aj fraxik od zaciatku stimulky 😖

stastenka42
24. čer 2013

@radina
@deinad tak dievcata toto iste mam aj ja,6 az 8 tyzdnov prednison a tri dni pred transferom zacat pichat fraxiparin,tak uvidíme

stastenka42
24. čer 2013

@deinad a tebe nerobili kontrolne testy na trofoblast ked si dobrala prednison? Lebo to ti mali skontrolovat ,pretože niekedy je ta liecba dlhšia a potom zbytocne ti davaju embryjka,vies co myslim. Lebo beries nizke davky a zrejme ti to nezabera tak ako by malo,ja mam znamu ktora na to brala 40mg 5 tyzdnov a pomaly jej to znizovali..

radina
24. čer 2013

@stastenka42 Ahoj, tiez mas nejaku mutaciu? bola si s tym aj na hemato, lebo ja este nie. fraxik mi predpisali len v care. ale uz sa chystam aj na hemato.

radina
24. čer 2013

@stastenka42 ja som si branie toho prednisonu predlzila az na nejake 3 mesiace. 😉

stastenka42
24. čer 2013

@radina Ano bola som na hemato v aprili a mam mutaciu na trombózu a preto mi dala fraxiparin a vraj to zaberie lebo predtym som mala anopyrin

radina
24. čer 2013

@stastenka42 mne zistili jednu - ale som rada, lebo moj otec ich ma kopec - siel tam na zaklade toho, ze to mam ja. mama ma to iste co ja.

deinad
24. čer 2013

@stastenka42 ahoj, no ja som bola na imunologii teraz prvykrat, takze kontrola zatial nemala aka byt, kedze hodnoty predtym som nepoznala 🙂. Ja som uz brala prednison predtym cca pol roka a po neuspesnom 4.ivf-et a ket som ho v marci vysadila a objednala sa do Prahy. Odvtedy sexik len s ochranou, sak to kaze aj lekar, takze verim, ze tato kombinacia by uz mala zabrat. Znovu ho zacnem brat v auguste a v oktobri pojdem opat na dalsi pokus. V Brne mi povedali, ze jedinou sancou je len skusat, vyssie davky nespomenuli. Drzim palce 🙂 Ty ides kedy na to?

deinad
24. čer 2013

@radina ja mam hematologiu v poriadku, no tiez si vzdy picham fraxik, pri kazdom vklade...aj teraz tak spravim, aj tak nemam velmi na vyber 🙂

radina
24. čer 2013

@deinad je fajn byt pod dohladom hematologa 😉 uz len byt tehu . 🙂

stastenka42
24. čer 2013

@deinad aha,no ja som ako ty v novembri et,vo februari ket a nic,predtym som bola 2krat tehu ale nedopadlo to dobre a tak som absolvovala vsetky mozne vysetrenia,chvalabohu nic prevratne mi nezistili,az na to hemato a nulovy vitamin d,prednison mi dala gyndoska lebo ked som brala predtym dlhšie ako tyzden tak som otehu ,tak preto mam brat tak dlho aby to malo ucinok...chystame sa buduci mesiac ,mame posledny pokus dva mrazaky..

stastenka42
24. čer 2013

@deinad bude to nas 13 pokus a 13 je moje stastne cislo🙂🙂

deinad
25. čer 2013

@stastenka42 no ja som tiez bola 2x tehu a skoncili obe tiez MA. Ja mam za sebou 4 komplet IVF-ka vratane ET a KET-ov, ani nepocitam kolko to bolo vkladov dokopy. D vitamin aj ja uzivam, teda teraz nie, musim zase zacat, Ja som otehotnela bez prednisonu, ten mi nasadili az po MA a aj tak sa zatial nedari. Doktorka v CAR mi len pisala, ze musime skusat. Mne po tych mnozstvach vysetreni nakoniec zistili v Prahe tu imunitu, ostatne mam v poriadku.
Ked 13-tka, tak potom to vyjde urcite 🙂

deinad
25. čer 2013

@radina no tak ja nemam mutacie, co sa tyka krvi, len tu imunitu....ale ako pises, co z toho, tu chyba ten najdolezitejsi fakt, a to ze to stastie na nas este len caka 🙂

radina
25. čer 2013

@deinad kocky, uz mam kompletne za sebou vsetky mozne vysetrenia o akych viem, ze sa robia kvoli neplodnosti. takze teraz uz len bojovat, aby to raz vyslo ! 😉 ... neviete este poradit, co este by sa dalo podstupit? .. okrem laparky, lebo na tom som este nebola. 😖

deinad
26. čer 2013

@radina hysteroskopia ma este napadla 🙂

radina
26. čer 2013

@deinad to je ten rengen kontrastnou latkou? to uz maaaam 😀

deinad
27. čer 2013

@radina to je revizia sliznice a maternice, pozru sa tam sondou ci sa v maternici nenachadzaju nejake nezname utvary, polypy ci myomy a zoberu vzorku sliznice - zistia, ci jej stav zodpoveda dnu cyklu, v ktorom si bola v case zakroku 🙂

radina
27. čer 2013

@deinad fuuha, no ja na to pojdem ak sa stale nebude darit. ☹

deinad
27. čer 2013

@radina nie je to ziadny strasny zakrok, trva to tak 15-20min, akurat je to v narkoze....ved uvidis