• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

20. listopadu 2016 
ahoj holky,jsem tu nová :slight_smile: už jsem pročetla tohle forum,chtěla jsem se jen zeptat na pár věcí,jak se objednáváte na to imunologické vyšetření,kde se provádí?Co jsem tak četla tak nejvíc tady píšete o dr.Malíčkové,můžete napsat v kterém centru ona ordinuje?Dá se vůbec objednat bez doporučení gynekologa?
15. zář 2013 ve 13:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka2z http://www.vfn.cz a ještě pracuje U Apolináře.....měla jsem doporučení z gynekologie...
18. zář 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mam akurat nove info od lekarky, ze pri kortikoterapii sa odporuca brat vitaminy na podporu imunity, kedze kortikoidy ju znizuju. good luck
24. zář 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenocka004 @fori @jborska @vikinak25 @coralin @marki.la @denule76 @cuculik1 @deinad @radina @stastenka42 @crazy11 @jankahanka @jessie222 @marlin3 @zuzanka2z

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s buněčnou imunitou? :slight_smile:

Stačí svou zkušenost vložit zde: http://www.modrykonik.cz/bunecna-imunita/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací :wink:

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča
8. lis 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mali ste niektora zhorsenu cytologiu po prednisone?
11. lis 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radina Ahoj, ne, jen se mnou mlátil ode zdi ke zdi a měla jsem dost náročné stavy... a hodně jsem přibrala, ale každá holka na něj reaguje jinak
11. lis 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyska Ahoj, koukala jsem na tu tvojí stránku a na bod 3) Jak můžeš hodnotit postup léčby při kortikoidech, když nejsi lékař a nejraději bys tyhle léky nebrala vůbec? Je to smlouva s ďáblem, na jednu stranu pomáhají snižovat hodnoty, na druhou stranu přinášejí věci, které nechceš.....
11. lis 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin Ahoj, klidně můžeš článek změnit a rozšířit - o tom celá Wiki Modrého koníka je :wink: Čerpá se z Použitých zdrojů a pokud máš z jiných zdrojů jiné, lepší, detailnější informace, bude super, když to do článku doplníš :slight_smile: Stačí mi to buď napsat do IP a nebo pod článek :wink:

Děkuji Ti a přeji fajn den.
Janča
12. lis 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja som ani nepribrala. ... ale som sa aj docitala niekde, ze kortikost. liecba moze viest k vzniku nadorov .... tak som sa hned zlakla, ze ta cyto zhorsena je z toho prednisonu.
12. lis 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radina tak to máš dobrý, já po něm přibírám hrozně a kulatím se dost i v obličeji. A řekli Ti k tomu nakonec něco?
13. lis 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin a ako dlho ho beries? ja som ho brala tusim cca 3 mes. lebo viac som sa bala. este som nezistovala ohladne toho nic. ale planujem sa spytat mojej dr. co mi robila testy na reprod. imunologiu.
13. lis 2013 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radina mám za sebou 3IVF teď zvažujeme ještě zkusit minimálku, ale nevím. zvažujeme imunoglobuliny na kortikoidech jsem byla celý minulý rok a akorát se měnily léky. Prednison mi pak už nezabíral, ale každý reaguje jinak. S doktorkou se určitě poraď :slight_smile: . Ke komu chodíš?
13. lis 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin Ja som bola v podoli v prahe u Madara, tusim tak sa vola.... A ty beries prednison kvoli comu? ... tam mi vysli mierne pozitivne protilatky proti spermiam. A na SR u jednej lekarky v Bratislave zasa ANA a NK zvysene.
pozri sa na toto : http://ulbld.lf1.cuni.cz/file/319/reprodukcni_imunologie.pdf
super spracovana prezentacia.
13. lis 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radina s tím jsme u Madara začínali, ale chodím k Mudr. Malíčkové a ta hledá různé možnosti a cesty. Kolikáté máš IVF? Mám vysoké hodnoty NK buněk ( zabijáci ) při posledních testech jsem měla 50,9 % a nechce se nám miminko zabydlet, protože část bílých krvinek ho zahubí dřív než dostane šanci k nějakému vývoji:(
13. lis 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ja mam za sebou dve. tie nk bunky som mala mierne znizene pri prvom teste ,ale to som brala v tej dobe, a vraj teraz zvysene, ale hodnotu neviem, lebo este nemam vysledky. :confounded: .. a teda sa to lieci len prednisonom? ci aj nejako inak?
14. lis 2013 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radina Ahojky, včera jsem nad tebou přemýšlela, že mají vlastně pravdu s těmi nádory, protože NK buňky, jsou zabijáci nádorů a když se snižujou tak se snižuje jejich obranyschopnost. Měla jsem toho víc, pendometr, dexamed - injekce, metypred a teď mi nabízejí imunoglobuliny. Nám se povede snížit třeba z 69% na 45%, ale i když říkají, že to je v normě, nikdy se mi nepodařilo otěhotnět. Zatím, ale doufám, že se nám to přeci jen nakonec povede. Jen se musím smířit s těma imunoglobulínama, protože se jich bojím. Já si pak dělala testy u Maličkové i u Madara, protože to každej dělá jinak.
15. lis 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin
@radina baby a neskusali ste intralipidy? ja som tiez mala vysoke NK bunky, vzdy som potratila- 4* a potom som skusila prednison v kombinacii s intralipidmi a to zabralo... paradoxne nk bunky az tak moc neklesli, stale sa drzali okolo 30% , ale drobec sa udrzal....
15. lis 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuculik1 Ahojky, to mi nabízejí až teď co jsem si zajela do Brna. 30% už je hodně pod normou a dávali ti něco ještě potom, když jsi byla těhotná? Je super, že to vyšlo
15. lis 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuculik1 ještě jsem se chtěla zeptat, měla jsi po těch intralipidech nějaký nežádoucí účinky?
15. lis 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin neviem v akych jednotkach bolo tych 30%, ale ked som to malickovej poslala tak mi povedala, ze je to velmi vysoke a norma je maximalne do 18%. Ideal okolo 10-13%. Takze to mam urcite v inych jednodkach ako ty, nakolko mi doslova malickova povedala, ze pri tej hodnote je vysoka sanca neuspechu. Avsak tak ako som tu uz niekde pisala u nas ani v cr sa nerobi dolezity test o sile a schopnosti jednotlivej nk bunky zabijat...! U kazdeho cloveka je tato schopnost individualna a obrazne povedane u jedneho cloveka ma napr jedna nk bunka schopnost znizit 10 buniek a u ineho aj 70. A prave tato killing power, je omnoho dolezitejsia ako samostatne zistenie o percentualnom a kvantitativnom zastupeni nk buniek. Takze tie percenta ani zastupenie v skutocnosti az tak moc o nicom nevypovedaju. Z intralipidov som nikdy nemala ziadne vedlajsie ucinky. Je to vo vacsine zmes vajec ...ale ani nk bunky mi moc neklesli...nakolko sa vsak tehu drzalo, s infuziami som pokracovala az do18 tt a d prednisonom do 24 tt.
15. lis 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ved o to ide, ze nam znizia prednisonom imunitu a ostatne choroby sa prebudia :confounded:
15. lis 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuculik1 ahoj ,to som neskusala, ja som mala NK bunky praveze znizene, ale teraz vraj vyssie, ale neviem o kolko, este cakam vysledky.
15. lis 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuculik1 já vím, že je to komplikovaný proto jsem se paní doktorky ptala, jestli je vůbec šance, že mohly být před ketem na 35% a ona tvrdila, že ano a že u toho ženy normálně těhotněj. Mám stejnou Mudr. jako ty. Ale mám vysoké působky těch NK buněk a to je problém. A ty kapačky ti paní doktorka dávala rovnou? Mě totiž zaráží, že mi chce nejdříve vyzkoušet injekce imunoglobulínů, místo toho abychom šli rovnou do kapaček, když ví, že zabíraj rychleji a to moc nechápu. Intralipidy mi až nabídl ten doktor v Brně. Ty jsi chodila na ty kapačky k M? Po prednisonu docela šílím tak proto jsem se ptala...
15. lis 2013 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radina myslím, že to tak člověk, ale nemůže brát, protože jinak bychom se z toho zbláznily. Risk to je to určitě... ale já to mám jasně daný i když se vedlejší účinky projevují....:(
15. lis 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin mne dal intralipidy moj gynekolog. A tie maju urcite menej vedl. Ucinkov ako imunoglobuliny.
15. lis 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin napisem, co dr. predpise. ... ze ako mam dalej postupovat.
16. lis 2013 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuculik1 zvláštní... tak aby se pak imunoglobuliny a intralipidy spolu nepřely... buď ráda, že máš tak chytrýho gynekologa:slight_smile:
17. lis 2013 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin ahoj, citam ze mas diagnostikovane vyssie % NK buniek + posobkov cez Mudr Malickovu, pls ktory doktor v Brne ti ponukol tie intralipidy? dík. J.
18. lis 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coralin
@radina
@cuculik1 inak baby, mrknite na toto: http://www.wobenzym.sk/cdweb/gyne-imuno.htm , ja som sa zaroven pytala mudr malickovej, ci mozem k prednisonu wobenzym, mam to od nej schvalene...
18. lis 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jessie222 mne malickova na wobenzym povedala, ze su to lentilky!!! to su jej slova! a pozor, niektore studie poukazuju na zvysovanie imunity pri uzivani wobenzymu, teda , ak ma niekto problem napriklad s tymi nk bunkami, wobenzym by som teda vobec neuzivala.
18. lis 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek