Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

radina
18. lis 2013

@jessie222 @cuculik1 Kocky, ja stale cakam na vysledky, uvidim co mi dr. predpise, potom sa jej spytam, este na nejake doplnkove vitaminy. len ja beriem uz aj indonal, tak to nechcem moc prekombinovat. 😉

jessie222
18. lis 2013

@cuculik1 no ja som sa jej vyslovne pytala na wobenzym a vitamin c, ci je to ok, ja som sa jej pytalna v zmysle tejto info: http://www.neplodnost.org/forum/topic1134-predn...

cuculik1
18. lis 2013

@jessie222 no neviem podla coho sa vyjadruje... ja som si tiez povodne myslela, ze zaradim wobenzym , ale presne som sa jej na to pytala, lebo na nete a hlavne zahranicnych strankach sa vela pise aj o pozitivach aj negativach v suvislosti s prehnanou imunitou a jeho uzivanim... no a mne doslova povedala, ze ho povazuje za lentilky, ktore aj tak nemaju nijaky ucinok, tak som sa na to vykaslala. pytala som sa aj svojej imunologicky, ktora mi robila testy na nk bunky a ta mi povedala, ze radsej nie, je to predsa len zalezitost na podporu imunity, ono nehovorim, niekomu moze pomoct, ale ja som ho radsej vynechala...

coralin
19. lis 2013

@jessie222 moje kamarádka ho k němu měla taky, já tedy ne. K čemu je dobrej?

radina
20. lis 2013

@cuculik1 @coralin
Ahojte, uz aj ja mam nasadene intralipidy+prednison+Dcko. okrem zhorseneho ana, nk, sa mi vraj vybehli na hranicnu hodnotu aj hodnoty intracelularnych cytokinov - netusim co to je 😖

jessie222
20. lis 2013

@radina ake mas hodnoty nk buniek a cytokinov? To si bola u malickovej a ona ti predpisala intrlipidy?

jessie222
20. lis 2013

@cuculik1 no je to inak divne, ze mne wobenzym schvalila, a tebe povedala, ze su to lentilky...no neviem, co si mam o tom mysliet

jessie222
20. lis 2013

@cuculik1 inak, niekde som ta citala, ze si mala k dispozicii nejake studie o intralipidoch, ze pomahaju pri zvysenych nk bunkach, nevies mi pls hodit link na ne? Dakujem

radina
20. lis 2013

@jessie222 nie, v medirexe. nk mi vysli 17,19 a to druhe 44,5. a tie cytokiny su co? nevies nahodou? 🙂

jessie222
21. lis 2013

@radina ja ich mam tiez, mne napisala vysvetlenie Malickova toto: Naviac tvorite viac tzv. embryotoxickych cytokinov = posobkov, ktore maju sluzit na likvidaciu infekcii ci nadorov, ale vy ich vytvarate aj po kontakte s embryom, tak snad ti to pomoze, ja som z toho aj tak jelen 🙂

jessie222
21. lis 2013

@radina a kto ti pls teda predpisal tie intralipidy + prednison + D-cko, ked hodnoty mas z medirexu?

radina
21. lis 2013

@jessie222 a teda na to beries tie intralipidy...ake mas davkovanie? resp ako ich mas brat?

coralin
23. lis 2013

@radina A ke komu chodíš? A jak Ti po těch intralipidech je? Dělá ti to něco?

jessie222
23. lis 2013

@radina ja intralipidy neberiem, mam predpisany medrol plus pentofixylin.

radina
23. lis 2013

@coralin ja ich este len budem brat, este nemam ani recept. mne to robili v medirexe.

radina
23. lis 2013

@jessie222 to je nieco ako prednison predpokladam.

coralin
24. lis 2013

@radina Aha, tak to vůbec neznám , kde to je?

radina
24. lis 2013

@coralin to je jeden labak v bratislave, kde tusim ako jedini na SR robia repr. imunologiu- taku komplexnejsiu.

jessie222
25. lis 2013

@radina hej, medrol je v podstate to iste, co prednison. Pls, ako to chces riesit, ked mas vysledky z medirexu, kto ti napise recept na lieky? Lebo pokial tomu dobre chapem, tak medirex je len labak, ci? A nevies, ked si chcem dat skontrolovat po urcitej dobe tie NK bunky a cytokiny, potrebujem nejaku ziadanku do medirexu? dik

radina
25. lis 2013

@jessie222 recept mi napise gyndos alebo dr. v car. hej, oni su len labak. musis im zavolat, lebo ide o to, ze ta dr. co tam robi, je na materskej, cize postup ti povedia oni, alebo ta odporucia na konkretneho dr....cize najlepsie sa dohodnut s veducou labaku, resp. imunologie. A ziadanku som mala, take A4 tlacivo, ja som si zaskrkala co potrebujem a gyndos mi dal peciatku.

coralin
26. lis 2013

@radina aha, zajímalo mě to jen ze zvědavosti, protože zatím mi je nabídli jen v Reprofitu

coralin
10. pro 2013

Ahojky, můžete mi, prosím, napsat do interní pošty, jaké neplechy vám dělaly kortikoidy? Vedlejší účinky, dopady na psychiku, přibírání a jaké léky jste papkaly? Moc díky

zibi
2. led 2014

ahojte baby mne zistili zvysene NK bunky az 40 percent
co ste brali pri znizeni?
pomohlo vam daco?
moze to byt pricina neuspechu ET?

zibi
2. led 2014

@coralin ja ti to napisem rovno tu 😝 brala som prednison len 5mg aasi 8 tyzdnov a vyzeram hrozne...sice je to uz lepsie ale velmi som sa naliala vodou, mala som navaly tepla, potila som sa ako prasa plus bolo este leto , a aj v tvari som sa naliala... dr. girovska mi povedala ze mi neda predinison ale ze vyskusame daco ine tak uvidim ... 😖

coralin
2. led 2014

Ahoj, díky za info, ono ti to po nějaké době za chvíli splaskne. A na co ho bereš, máš zvýšené hodnoty?

coralin
2. led 2014

@zibi Ahoj, ten komentář před tím je pro tebe, ten od coralin🙂

coralin
2. led 2014

@zibi Ahoj, už to tam vidím, já měla při posledním měření NK 59,1%, ale mívám i vyšší...naposledy jsem měla metypred a snížili jsme to na 41,2% z 69,2%, nevyšlo nám to, ale doktorka říkala, že při této hodnotě holky těhotní, tak nevím a v papírech jsem pak měla, že kolem té 40tky je to v normě... ale nepovedlo se nám to zatím :( každý to má ovšem jinak.... 🙂

zibi
3. led 2014

@coralin mne zasa doktorka girovska povedala ze norma na uspesne tehotenstvo je 12 percent..
ja si myslim ze nic nad normu nieje uplne dobre....norma ma byt do 18 ...tie nk bunky sa nachadzaju vo vyskokej miere v maternici najma tam a zabijaju embryjko lebo ho beru ako cudzi element
ja som si povedala ze kym mi to neklesne aspon na normu tak nejdem na ivf ..uz mam za sebou *3 Ivf a nemam chut znova podstupit najma ked viem ze mi to pri tych hodnotach nevyslo...
ja som brala prednison preventivne davali ho v brne ..ale nerobil mi vobec dobre tak ho asi brat nebudem....
ze vraj aj heparin znizuje aktivitu nk buniek ...no a zacala som brat aj ryby olej ze vraj je na to tiez dobry....
a ten medypred je tiez kortikodid neico ako prednison?
inac este k tym normam ja mam napisana na papieri ze NK bunky su do 18 v norme vsetko nad 18 percent je uz nad normu ....tak neviem ..povedala mi dokyna ze to mam vysoke a ze kvoli tomu sa to nepodarilo uhniezdit lebo embryjka sme mali ackove 😒
asi sme ty aj ja ten typ ked je na nas 40 percent vysoko
mne odporuca asi kombinaciu.. nejakeho kortykoidu, heparinu, aspirinu a tych infuziek sa mi vidi plus este agapurin na sliznicu ..ze celu komplexnu liecbu mi povie az po zaslani vsetkych vysledkov

coralin
3. led 2014

@zibi já mám vysoké konkrétně působky NK buněk, do jakého caru jsi v BRNĚ chodila?