Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

zibi
3. led 2014

@coralin do reprofitu

lenocka004
4. led 2014

@zibi
@coralin Ahojte baby, tak som na tom podobne ako vy. Nk bunky nad 20% a plus ako bonus antifosfolipidove protilatky. Tiez som jedla Prednison aj Intralipid ale nepomohlo. Ani antifosfol. protilatky neklesli po Fraxiparine, boli.stale 10 nasobne zvysene proti norme. Girovska mi chce nasadit nejaku novu liecbu tak to bude posledna moja sanca. Dufam ze ta nova liecba zaberie a moje dalsie babo uz prezije. Drzim vam palce nech sa tie hodnoty NK buniek znizia a podari sa vam v roku 2014 dockat vytuzeneho dietatka 🙂

zibi
4. led 2014

@lenocka004 a co ti chce dat aku novu liecbu?
ja som citala na nete ohladom rybieho oleja a znizovania nk buniek tak uvidim zacala osm jest omega 369 ale ze len ryby olej zabera lebo ze obsahuje nejaku latku ktora to znizuje ... nahrada EPA lanovy olej ze neznizuje nk bunky tak uvidime 😒

pianina
5. led 2014

ahojte.Uzivate kombinaciu Prednison a Anopyri/aspirin protect/?Dakujem 🙂

lenocka004
5. led 2014

@zibi Zatial neviem aku, bude mi pisat po dohovore s mojim hematologom. Zatial viem len to, ze budem jest nejake lieky co sa trochu biju s anopyrinom. No musi to schvalit hematolog. Tak som zvedava. Potom ti napisem ked budem vediet. No zatial pokym sa mi neupavia vysledky mam povinnu pauzu od snazilkovania ☹ Ten rybi olej vyskusam aj ja. 🙂

radina
5. led 2014

Ahojte, nasla som toto o NK bunkach
http://blog.ivf.com.au/natural-killer-cells-eme...
A dr. v car mi povie, ze na akesi protilatky v maternici neveri !!! 😠 ..zatial co vo svete o nich vedeli uz v polovici 90 rokov. 🙄

zibi
5. led 2014

@lenocka004 mne sa zda ze sa bije prednison s liekmi na riedenie krvi preto som ho nehccela brat lebo u mna je vyrazne husta krv a musim si pichat lieky na riedenie krvi a znizuje sa to prednisonom ... to som citala uz cele to je dakake divne ta liecba
ale teraba si kupit kvalitnu znacku toho rybieho oleja..

stastenka42
5. led 2014

@zibi myslim ze to tak nieje...ja som brala prednison 8tyzdnov pred otehu a az do 16tt a k tomu dodnes picham fraxiparin na riedenie krvi..a poznam vela tehuliek ktore to tiež uzivaju alebo uzivali a podarilo sa...da sa zvysit davka na riedenie krvi preto si pravidelne sledovana hematologom..inac sa tam pise aj to ze sa nema uzivat v tehu...nemozes vsetko brat vazne lebo v kazdom pribalovom letaku mas na kazdy liek mnozstvo kontraindikacii

zibi
5. led 2014

@stastenka42 myslism ze s wafarinom sa nema kombinovat ... heparin je asi ine..
nei neberiem vazne 😝 len baby tu pisali ze nieco sa s niecim nema tak len pisem co mi povedali a aj citala som v pribalovom letaku ... 😝
ja asi prednison brat nebudem lebo mne nerobil vobec dobre ...da mi asi daco ine plus rovno asi tie infuzky alebo injekcie este uvidim

zibi
5. led 2014

@stastenka42 a ty si mala zvysene aj NK bunky? klesli ti z tej liecby? lebo kazdy hovori inak 😖

stastenka42
5. led 2014

@zibi to je jasne ze kazda sme ina a kazdej zaberaju ine kombinacie..poznam babu ktora brala 40mg denne prednisonu a zacalo jej to klesat az po pol roku...niekomu staci 5mg a tiež zaberie..preto tazko posudzovat vsetko rovnako...tie infuzky su tiež ucinne...ja som tiež chodila ku Girovskej...

zibi
5. led 2014

@stastenka42 ach boze 40 mg to by som tu asi uz nebola taka silna davka 😝 mne stacilo aj 5 mg a mala som asi vsetky neziaduce ucinky co mozu byt ale ze vraj je aj nieco ine ako prednison ze prednison je prva volba a ked nerobi problem davaju ho stale

zibi
5. led 2014

@stastenka42 ty si mala ake hodnoty vsetkeho?

stastenka42
5. led 2014

@zibi tak to si uz naozaj nepamatam,vsetky vysledky mala Girovska a ked som zostala tehu tak uz som to vypustila z hlavy...Ale hlavne to nevzdavaj,to je dolezite...raz sa to musí podarit neboj...

zibi
6. led 2014

@stastenka42 a ani nevies hodnotu nk buniek ti klesli?

buba08
6. led 2014

@zibi ahoj zibi, ake infuzky mas na mysli - intralipidy?

coralin
6. led 2014

@zibi A tam to nevyšlo? to byla docela velká naděje pro mně, ale vím, že každá to máme jinak....

coralin
6. led 2014

@radina bohužel protilátky existují, mám s nimi vlastní zkušenosti:( ale je hezký, že tě v caru chtěli podpořit

coralin
6. led 2014

@lenocka004 Ahojky, to je mi líto, ty jsi zkoušela intralipidy? A dělalo ti to něco? kam jsi chodila do caru, jestli se můžu zeptat? 20% není tak moc to byste mohly s doktorkou snížit hned, ale co je to druhý za protilátky nevím:( drž se🙂

coralin
6. led 2014

@stastenka42 to je hezké, sice to nebylo pro mně, ale je to hezká podpora, děkujeme, jsem zrovna ve fázi, kdy to chci vzdávat....:(

radina
6. led 2014

@coralin ved aj ja ich mam zvysene, som neverila vlastnym ociam ked mi to ten dr. tvrdil...ako je mi jasne, ze nie su peniaze na dalsie vzdelavanie lekarov, ci ich staze v zahranici, tak ale aspon sa nevyjadrujem k veciam, o ktorych nic neviem ... ach jaj, a potom sa divia, ze pacientky chodia na ivf radsej do ciech. 😠

lenocka004
6. led 2014

@coralin Ahoj . Viem ze tie NK bunky nie.su vysoke ale v mojom pripade to je asi vela lebo mi vzdy ukoncia tehu a znizit sa ich nedari. Na tie.NK bunky som okrem Prednisonu dostavala aj Intralipidy. Ziadne neziaduce ucinky som zatial nemala ale mne tato liecba zial ani nezabrala. Coralin nevzdavaj to este. Ako.dlho sa snazite o babo? Inak chodim do Iscare MT.

lenocka004
6. led 2014

@zibi Ahoj tak mi pls porad nejaku dobru znacku toho rybieho oleja. Vyskusam to 🙂

zibi
7. led 2014

@coralin nie nam to tam nevyslo... ale to som nevedela ze mam tie NK bunky vyssie plus som mala stitku vysiu teda konkretne TSH
@buba08 hej intralipidy
@lenocka004 ja zatail mam len tu jamieson omega 369 s vitaminom E lebo som to uz mala doma a doberam to
ale ked to cele zjem tak si kupim od nich len tu omega 3 to by malo byt z toho rybieho oleja a dusuju sa ze to je ciste a nie kontaminovane...je kopec znaciek ale neviem ktora v tomto smere je u nas ta naj

zibi
7. led 2014

inak baby ja som citala jednu studiu kde je uvedene ze napr. v tehotenstve prirodzene progesteron znizuje NK bunky a naopak estrogen ich zvysuje..cize ked si zoberiete ze pred ivf sa pchame kajdejakymi estrogenmi tak v podstate podporujem nk bunky este viac
lebo ine su ze vraj nk bunky v maternici a ine su v tele..
tak nic idem poriadne jest ten ryby olej a uvidime co bude

coralin
8. led 2014

@zibi tak to mě mrzí a k jakému doktorovi jsi chodila? A dělali ti něco ty intralipidy? vedlejší účinky myslím...

coralin
8. led 2014

@lenocka004 Ahojky, a kam jezdíš do Iscare? Já jsem chodila do Podolí a pak jsem byla také v Iscare v Pha, ale nevyšlo nám nic, ani ET ani KET, máme vyčerpané všechny pokusy a dohromady mám za sebou 3 ET a 3 KET a jedno IUI. Kamarádka mi včera vykládala karty a zase to tam není...:( už jí to vyšlo i před tím několikrát a nechtěla jsem tomu věřit, tak jsme do toho šli a nic.. bojím se těch kortikoidů a nevím, jestli má tedy smysl dál pokračovat a ničit se... ale děťátko moc chci.. zkoušíme to už 6 let, 3 roky sami a 3 s IVF.

coralin
8. led 2014

@pianina Ahoj, tuto kombinaci jsem neměla.. reaguje to nějak jinak? brala jsem jen prednison, metypred, dexamed, pendometr...

coralin
8. led 2014

@zibi to je teda taky dobrý:(