Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

leonetka
17. únor 2014

@zibi no ja som si pred casom kupila tento http://www.biolinka.sk/product.php?id_product=40 myslis ze pomoze? 🙂 este som ho nezacala uzivat..

zibi
17. únor 2014

@leonetka vyborny vyzera byt
ale pi 1 plnu lyzicku rano a jednu vecer treba mat dost vela tho epa na zaciatku
mas zvysene nk bunky?

leonetka
17. únor 2014

@zibi uz si to uzivala? bola som pripravena dat si len jednu cajovu lyzicku denne s jedlom. takze vravis ze radsej 2? ano mam 20%, hranica je 12%, takze povedzme "mierne" zvysene. to bol vysledok z leta a teraz cakam na aktualne vysledky. som zvedava ci sa to zlepsi alebo zhorsi. dost sa bojim tych kortikoidov.

zibi
17. únor 2014

@leonetka ahoj
no ked mas len 20 tak to nei je take hrozne..praveze hranica je 18 percent ale 12 sa odporuca na otehotnenie 😉
skus to a uvidis
ja by som si dala na tvojom mieste pichnut aj tu infuzku ...jednorazovo po nej sa ze vraj pekne zvyknu znizit nk bunky..
medrol je setrnejsi ako prednison a teraz som aj citala ze kortikoidy pomahaju teda konkretne prednison alebo aj medrol je to to iste k lepsiim a kvalitnejsim oocytom
inak treba davat aj pozor co sa vlastne je ake doplnky aby sa zbytocne nepodporovala imunita a neurobila este vacsia paseka

co sa tyka ivf tak sa odporuca
brat ten
prednison aspon 6 tyzdnov pred..ze vraj to nei je len na nk bunky lebo tam je liekom prvej volby skor ten intralipid ale ze prednison je na take upokojenie imunitneho systemu na protilatky ana, apa a ine pozitivne

ked su mutacie tak sa odporuca brat radsej heparin, clexane ako kombinovat s aspirinom - aspirin pri prudkom vysadeni ze moze paradoxne vyvolat zapal a zapal nie je dobry kvoli tym nk bunkam , ze je lepsie brat len heparin teda si ho pichat 🙂 (napr. mne odporucili aspirin do 7 dna a od 7 dna stimu.ky heparin a uz viem ze to tak nespravim ze radsej si dam len heparin )

progesteron - je tak isto potrebny pri nk bunkach ....cize najlepsie je bud ho pichnut ale este lepsie vlozit lebo maternica potrebuje co najviac prijat progesteronu

netreba zbytocne vela estrogenu lebo aj to skodi nk bunkam nenechat sa prestimulovat

ryby olej - znizuje tie nk bunky

vitaimin E - je nenahraditelny v boji s nk bunkami - pomaha znizovat zapal cize je velmi prospesny

plus agapurin - jeho ucinna latka zlepsje cirukaciu krvi, dorbnych ciev , zlepsuje krvne zasobenie v maternici a moze sposobit aj zvysenie sliznici maternice , pri clostylbegyde je stale nizsia - a v neposlednom rade posobi dobre na znizenie nk buniek ma sa brat spolu s vitaminom E

hCG niekde pichaju na 21 den este raz pregnyl . ze vraj je to lepsie pre uhniezdenie... v nasich podmienkach ho ale asi nikot nepichne po ivf 😖 vyssie davky toho hormonu mozu pomoct pri uhnmiezdeni a suvisa aj s nk bunkami,

pozor na zensen, ginko , chlorelu nema sa brat pri aktivnom a silnom iminitnom systeme

tolko moje poznatky 🙂 hadam pomozu

leonetka
17. únor 2014

@zibi vdaka za vycerpavajucu odpoved. 🙂 predbezne mi navrhli tusim metylpred alebo imunoglobuliny. Tentokrat mi uz daju aj Fraxiparine - preventivne. Nechcem tu velmi pisat verejne, nezriadime nejaku sukromku?

zibi
17. únor 2014

@leonetka mozeme len koho do nej okrem nas dvoch dame 😉
ja som radsej za sukrmne temy 🙂
alebo ked uz celkm nie tak napis mi internu postu
nebojis sa toho imunoglogulinu?
radsej by som brala intralipid je bezpecnejsi ci?

leonetka
18. únor 2014

@zibi no ak mame byt dve, tak asi nie. 🙂 nevedela som ci uz nejaku mate alebo nie. ale ak by aj baby, co tu posledne pisali, mali zaujem, tak mozme zriadit - @summer_103 @coralin @deinad @lenocka004 @radina... mozme si vymienat skusenosti, poradit, alebo sa postazovat bez toho, aby si to tu hocikto cital.
K tomu imunoglobulinu, pravdupovediac ani neviem co je horsie. Este som nic z toho nebrala, tak neviem porovnat. Co viem, tak imunoglobulin by sa mal podavat formou infuzie a je to neporovnatelne drahsia liecba. Asi na to treba do nemocky ist kedze sa lezi a podava sa to do zily. Ale celiatici by vraj kortikoidy nemali, najma cerstvo diagnostikovani ked organizmus este neni nastaveny. Takze toto je alternativa. O intralipidoch som nepocula.
S tymi NK bunkami mas pravdu, tych 12% sa berie v ramci tehotenstva ale to chceme vsetky, takze ja rovno beriem tuto hodnotu. 🙂 Mam knihu ohladom toho a je tam napr. pri CD56+ NK bunkach normalne rozpatie: 3-12%. Vsetko co je na a nad 18% uz moze sposobovat problemy s tehotenstvom.
No ja som uz tak nervozna z toho cakania…

zibi
18. únor 2014

@leonetka a aka je to kniha,? nevies ju skopirovat? resp. nejake veci by som si rada precitala
ja mam akurat to CD3- CD56+ NK zvysene okolo 40 percent nevies co to presne znamena resp. co k tomu pisu?
a ten imunogolobulin ?? to je bezpecne? co to vlastne je myslim zlozenie

zibi
18. únor 2014

@leonetka nepouziva sa nahodou pri tych imunoglobulinoch krvna plazma ? ja neviem ja by som si toto asi nedala bala by som sa ze dostanem nejaku infekcnu chorobu nikdy nevies...to radsej intralipid co ze zmes zltka a soje a su to nenasytene mastne kyseliny a ucel splni este lepsie..
daj si radsej pozor na to a spytaj sa radsej girovskej alebo napis malickovej ... 😖 toto by som si nedala asi 😒
mozes zriadit skupinu a budeme pisat uviidme kto sa este prida 🙂 radsej pisem sukromne ako verejne

lenocka004
18. únor 2014

@coralin Som slubila ze ked budem mat nastavenu liecbu tak napisem. Takze namiesto Prednisonu ktory mi nepomohol mam toto: Agapurin 400, Medrol 4mg, vitamin E a Intralipidy. Som zvedava ci to zaberie.

@leonetka Rada sa pridam do skupiny.

jessie222
19. únor 2014

@lenocka004
@zibi ahojte baby, pridala by som sa k vam do skupiny, tiez mam za sebou 2 MA a jedine co mi vyslo zle bolo imuno, zvysene NK bunky 34% a TNF alfa 52%. Bola som pred rokom u Malickovej, ta mi predpisala liecbu medrol + pentomer, akurat to uzivam cca 2 tyzden, plus som nieco popisala s Girovskou, ktora mi odobrila intralipidy, takze teraz riesim, kde ich zozeniem (snazime sa prirodzene). Jedine, co mam slubene, je v Reprofite v Brne, ze by mi ich mohli podavat, to ale znamena 1 infuzia 100eur a vycestovat po kazdy krat do Brna...

leonetka
19. únor 2014

@zibi toto je ta kniha: http://www.amazon.com/Your-Body-Baby-Friendly-U...
ma asi 500 stran v anglictine a paperback takze kopirovanie nehrozi, ale da sa objednat. co sa tyka NK buniek je tu presne to co som pisala vyssie, nie je to do podrobna v tom zmysle, ze ked ich mas vysoke 40% tak co to robi. On tam vypisal len rozne cytokiny s referencymi hodnotami a ku kazdemu su 2-3 vety. tak pri tych NK bunkach:

CD56+/CD16+ Natural Killer Cells, normal range: 3-12% - NK cells of this type produce TNF-alpha that kills the rapidly dividing cells of the embryo and placenta, leading to IVF failure a blighted ovum or a chemical pregnancy. Levels are often elevated in women with infertility an recurrent miscarriage.

CD56+Natural Killer Cells, normal range: 3-12%
These NK cells can be activated by a pregnancy that fails or a fertilized embryo that degenerates. Percentages of 18% or greater usually predict a poor reproductive outcome.

Je to take dost vseobecne, len ta to utvrdi v tvojich vysledkoch a v tom co ti povie doki.

jessie222
19. únor 2014

@lenocka004 ahoj, citam ze mas predpisanu liecbu Agapurin 400, Medrol 4mg, vitamin E a Intralipidy. Ku komu pls chodis? Po akom obdobi mas ist na kontrolu? Dik

zibi
19. únor 2014

@jessie222 ten pentomer je neico ako agapurin?
no ja tiez riesim infuzky asi bude brno 😒
ja mam vyssie ako ty mam okolo 40percent
ty mas ktore? ja mam cd3-cd56+
a este jedny potom mam asi 26? sa mi vidi alebo 23

zibi
19. únor 2014

@leonetka este ked mozes tak mi zisti co pisu pri tom
T reg CD4+CD25+ 1.3% najme co je to tych CD25 co sposobuje dik

jessie222
19. únor 2014

@zibi hej, prave som to kontrolovala, to su 2 ekvivalenty jedneho lieku, podstatna zlozka je pentofixylin. Tie NK bunky zvysene su tie cd3-cd56, tnf alfa zvysene je cd4

zibi
19. únor 2014

@jessie222 ja mam teiz taku liecbu zatial

zibi
19. únor 2014

@jessie222 mne sa zda ze ten co mam ja je dostupny na sk a ten druhy maju na cechach ked som pozerala n a zlozenie

leonetka
19. únor 2014

@zibi ano, tie intravenozne imunoglobuliny su extrahovane z plazmy roznych darcov krvi. to znie desivo, ze 😕 no ja sa modlim ze snad tieto vysledky budu dobre a nebude nic treba. to som optimista co 🙂 a teda tie intralipidy to je tiez alternativa liecby? zltka a soja su alergeny, to asi tiez hocikto nemoze. ma to negativne ucinky? ako sa to uziva a ako dlho?

jessie222
19. únor 2014

@zibi a od koho mas tuto liecbu? Lebo ja som uz z toho na nervy, ked som pisala Malickovej, tak ta pisala, ze ma vela ludi, ze nestiha, a kedze nie som jej pacientkou tak mi nevie konkretne odpovedat, a zas Girovska je na materskej, tak s tou som si len par mailov vymenila. Teraz neviem, ci po 6 tyzdnov tejto terapie sa mozeme zacat snazit, alebo riesit kontrolu. To ale uz nestihnem v ten mesiac ovulku.. A zas na druhej strane by si cca po pol roku mala kortikoidy vysadit, kedze stracaju ucinnost. To znamena, ze mam snad 2-3 pokusy/cykly na to, aby som otehotnela, lebo potom to uz pomaly mozem vysadzat....

leonetka
19. únor 2014

@zibi myslim ze tam bol len CD4 T-helper cells, CD25 nie, ale pozriem a dam vediet dnes vecer alebo zajtra.

leonetka
19. únor 2014

@zibi @lenocka004 @jessie222 zalozila som sukromku, ste pridane 😉

summer_103
19. únor 2014

@leonetka mozes aj mna prosim pridat.

leonetka
19. únor 2014

@summer_103 uz si 🙂 mozme uz rovno pisat tam.

andydi
19. únor 2014

@leonetka mozes aj mna pridat, prosim Ta?Dik 🙂

leonetka
19. únor 2014

@andydi uz by si mala byt, vidis sa tam? 🙂

andydi
19. únor 2014

@leonetka Dakujem, uz som tu. 🙂

coralin
19. únor 2014

@zibi Ahojky, otěhotnět chceme všechny🙂 ale chápu Tě v tom jak píšeš o tom okolí. Zrovna moje kamarádka čeká druhý dítě.... chjo... já mám vysoké hodnoty působků NK buněk. Je tam ta ALFA kterou mám 69,7% nejvíce a podařilo se nám jí snížit na 41,2 % nejméně. Pře půl rokem byla na 50,9% nebo tak nějak a teď se chystám znovu na testy a dohodnout se co bude dál. Prednison už také nechci, ale po tom co mám za sebou vím, že mi dát něco musí a sami od sebe neklesnou:(

coralin
19. únor 2014

@leonetka hledáme vhodnější řešení než léčbu kortikoidy.. měla jsem už toho za sebou docela dost a ne moc dobře je snáším. Navíc vedlejší účinky na mně reagují fakt hodně. Mám vyčerpané už všechny 3 pokusy a doktorka hledá nové cesty a možnosti. Tak proto. A hodnoty NK buněk jsou pořád vysoké:(

coralin
19. únor 2014

@leonetka Ahojky, neměla jsem moc času tu číst diskusi zpětně, co by jsi zřídila pokud budeme mít zájem? A jakou knihu máš? Imunoglobulíny se můžou podávat i jako injekce, ale musíš pak 20 min. po píchnutí čekat jestli se ti neudělá blbě. Chtěla jsem dostat kapačku a doktorka mi pořád láká na ty injekce, i když ví, že to jde do těla pomaleji než kapačka, která jde přímo do žíly.. Nechápu to.. proto jdu začátkem měsíce na konzultaci, abychom si to vyjasnily🙂 Drahé to je, to říká hodně lékařů, ale ceny mi zatím nikdo neřekl.