Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

otylka_konik
24. bře 2014

@leonetka - ahojky, mě právě žádná zpráva nedošla 😢 Jak se skupinka jmenuje, zkusím ji najít. Děkuji

otylka_konik
24. bře 2014

@coralin - brala jsem teď asi 5 měsíců 12 mg a teď mi jej paní doktorka snížila na 4mg. Snášela jsem i tyto vysoké dávky celkem v pohodě. Brala jsem k němu i Lozeprazol na žaludek. Jediné co mi děsně vadí, že jsem nafouklá jak balón 😕 a přibrala jsem asi 14kg 🙄 . Dokonce jsem si musela koupit i těhotenské kalhoty, jak mě vyrostlo břicho no hrůůůůůza.

zozole1886
24. bře 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

coralin
29. bře 2014

@otylka_konik Ahojky, promiň, že píšu, až teď, nestíhám to nějak, to přibírání je děsný, já jsem po těch lékách taky přibrala asi 10 kg a nejsem schopná dokopat se ke cvičení

hurbi
8. dub 2014

Ahoj,chtěla jsem se zeptat, jestli na imunologii potřebuju doporučení gynekologa nebo stačí i jiný lékař nebo bez potvrzení?
Nedávno jsem potratila a bývalá kolegyně, která potratila 2x mi o poruše buněčné imunity řekla, protože se taky léčí na prednisonu a godasalu tak jsem se docela zalekla. Jsem sice zdrav. sestra a ty jsou prý na to dost choulostivý, ale žádný výhody z toho nemám. Moje gynekoložka mi řekla, že semnou začne něco dělat,až potratím 3x, což je dost hrozný a chtěla bych tomu předejít. Díky

jalucija
12. dub 2014

dievcata prepacte za priamu otazku. Ked ma zena protilatky proti spermiam a odporuca sa jej docasne styk s ochranou znamena to, ze spermie sa nesmu vobec dostat do styku s telom alebo nebodaj ustami? 😎

jaya47
12. dub 2014

@jalucija Ja si nie som uplne ista, myslim, ze sa moze. Ale ak Ti nebude vediet nikto odpovedat, tak sa skus spytat priamo dr. Madara: http://www.neplodnost.org/forum/forum54-reprodu...
Myslim, ze nie si jedina, koho to zaujima a boji sa opytat 🙂

jalucija
12. dub 2014

@jaya47 pochopila 🙂 Ano hanbila som sa spytat, ale tato otazka rozhodne je na mieste. Dakujem za link

lenocka004
18. dub 2014

@coralin Ahoj Coralin, tak ja uz mam vysledky mojich opakovanych testov. Teda kobinacia Medrol, Agapurin, vit. E a vit. D mi za 4 tyzdne uzivania uplne upravili NK bunky a antifosfolipidove protilatky a to som mala povodne dost extremne hodnoty. Teraz je vsetko v norme, som velmi stastna lebo povodne mi liecba prednisonom a Fraxiparinom nic nepomohla. Takze onedlho zas zacneme snazilkovat 😀

lenocka004
18. dub 2014

@coralin Ahoj a ake lieky ty teraz beries?

coralin
18. dub 2014

@lenocka004 Ahoj, zatím žádné. Vše se posouvá a mění, stále čekám. Měli jsme začít s těma imunoglobulínama, ale ještě nevím jak co bude...Posouvám se mi termín IVF. A co ty?

lenocka004
18. dub 2014

@coralin
Hm ano pokym su neni dobre imuno testy tak nema zmysel ist do IVF. A preco si este nezacala s liecbou? Robia ti tie lieky zle? A ake hodnoty si mala pri imonu testoch zvysene? Prepac za vela otázok ale chcem to trochu porovnat so mnou.

Ja ked som sa dozvedela ze su vysledky dobre tak sa snazime teraz skusat prirodzene. Ak to nevyjde tak skusime dalsie KET.

coralin
18. dub 2014

@lenocka004 my nemůžeme zkoušet přirozeně, protože nám nedoběhnou do cíle.. i když samozřejmě zkoušíme a věříme v nějaký zázrak, že se alespoň jedna vzpamatuje.. ale to jsou takové ty naděje....
měli jsme v plánu léčbu přímo při IVF, ale mění se pár okolností ....

coralin
18. dub 2014

@lenocka004 Tak to je super zpráva, gratuluju a držím palce

lenocka004
18. dub 2014

@coralin Hm to je mi luto ze sa ti to komplikuje ☹ No snad sa okolnosti upravia a budes moct zacat tu liecbu. Silno ti dryim palce. Nam tiez hovoria stale ze nemame sancu prirodzene ale ja to ignorujem. Netreba verit vsetkemu co vravia, mam zname co im hovorili ze nemaju ziadnu sancu prirodzene a vyskusali aj IVF a nevyslo a po case sa im prirodzene zadarilo. Je tu na MK vela takycb prispevkov. Takze neboj nic treba len silno chciet. 😉 hoci niekedy to dlhsie trva.

coralin
22. dub 2014

@lenocka004 Ahojky, líbí se mi tvoje poznámka🙂 že jim člověk nemůže všechno věřit. Taky doufám, že se nám třeba jedna lenoška vzpamatuje a moje Nk mrchy budou zrovna nějak v oslabení, ale zatím se oslabit sami od sebe nechtějí:( tak jim musím trochu pomoci. Jsi hodná , moc Ti děkuju. A co nového u Tebe????

felixina
1. kvě 2014

Ahojte, neviete mi prosim povedat kontakt na dr. Malickovu? Vdaka.

jezevcikova
13. kvě 2014

@felixina karin.malickova@vfn.cz. Včera jsem taky psala, ale zatím žádná odpověď. Snad je ten mail správný.

dashi
29. kvě 2014

Ahoj holky, tak jsem v pondělí navštívila Dr. Malíčkovou, velice sypmatická dáma 🙂 Měla jsem super pocit, ptala se mě na vše možné, halda papíru do laboratoře a 6 ampulí krve, teď počkat 14 dní na výsledky. Opravdu do paní doktorky vkládám velké naděje 😉 .Jinak u Madara mi napsali, že mám IgM proti annexinu, tak se mě ptala čím mi to léčil...no predisonem, že jak jinak u pana doktora. A ona mi řekla, že predison nezabírá na vše 😒 .

fori
3. srp 2014

@dashi já taky odešla od Madara k dr. Malíčkové....ta mi zjistila protilátky proti Anexinu, nasadila léčbu, a díky ní mám krásnou holčičku....ted v září jdu k Malíčkové znova......
@jezevcikova
@felixina

jezevcikova
3. srp 2014

@fori my byli u paní doktorky poprvé. Teď v úterý mám psát mail, jestli už jsou výsledky. Tak jsem moc zvědavá. Žádné imunologické vyšetření jsme nikdy před tím nepodstoupili. No jsem fakt zvědavá. Držím palce, ať nám to všem brzy vyjde🙂

jesterka001
4. srp 2014

Ahoj holky, jen jsem vás tu chtěla povzbudit. Po 8 letech snažení, třech IVF, sedmi inseminacích a jednom SP v 8 tt jsem teď ve 13 tt 🙂 Ještě nemám zdaleka vyhráno, ale pevně doufám, že vydržíme! Chodím také k Malíčkové, mám vysoký Annexin a NK buňky. Malíčková je nejlepší doktorka co znám! 😉 Všem vám držím moc palečky 🙂

fori
4. srp 2014

@jezevcikova jestli bude problém v imunitě tak jsi v dobrých rukou.... já jsem ted akorát na dr. Malíčkovou trochu naprdnutá...zapomněla se mi zmínit, že přes léto v caru u Apoli, neordinuje a já ted musím čekat měsíc a půl....už jsem dávno mohla začít stimulovat....ale co, kdo si počká ten se dočká 😀 😀

josefina79
5. srp 2014

Zdravím! Můžu se zeptat těch, které jsou na INTRALIPIDECH jak se to aplikuje? Je to jako jednourázová injekce? Nebo je člověk napojený na infuzi?
MUDr. Malíčková mi to možná naordinuje, tak mne to zajímá 🙂
Díky!

cermi77
5. srp 2014

@josefina79 na infuzi, kape přibližně 50minut, je dobré je opakovat, mně bylo doporučeno 4x a to v den transferu a pak vždy po týdnu, asi to pomohlo, otěhotněla jsem, srdíčko bylo, ale objevil se hematom a silné 13.denní krvácení a pak konec radosti. Na netu jsem našla, že je dobré opakovat až do 20TT, tam jsem se ale nedopracovala.

josefina79
5. srp 2014

@cermi77 ach ju, to je mi líto, že to nakonec nedopadlo. A můžu se ještě zeptat, kam jsi na ty infuze chodila? Na imunologii? Do CARu? Mám malého chlapečka a nedokážu si představit, co s ním těch 50 minut dělám, zatímco jsem napojená na infuzi.... A my si s tím IVF musíme sakra pospíšit, mám téměř nulovou ovariální rezervu.
Děkuji!

cermi77
5. srp 2014

@josefina79 nedá se nic dělat, ono to nebylo poprvé, ale chodila jsem do Caru, konkrétně do Reprofitu, musím říct, že tam není problém vzít miminko, nebo jakkoliv staré dítě, pokud můžou tak pohlídají, nebo dají na pokoj, kde jsi sama a může tam být chlapeček s Tebou, malovat si nebo řádit s autem 🙂 . Držím moc pěsti, ať to tentokrát vyjde a nemusíš už žádná centra vyhledávat 🙂.

josefina79
6. srp 2014

@cermi77 děkuji! Chlapeček je právě z Reprofitu, mám ho od Machače 🙂. Na RF nedám dopustit, ale teď chodíme do Prahy, bydlíme tu a dojíždění do Brna už není možné.
Jinak než přes CAR se nám nepovede, bohužel ... ale je skvělé, že ta možnost je.
Držím Ti palce!

cermi77
6. srp 2014

@josefina79 jeje, svet je malej, vid 🙂, nam se dcera povedla prirozene a pak rada potratu, tak jsme se obratili na RF, jsou tam skveli, udelali co mohli, ja jsem ale asi beznadejny pripad, vsechno je u nas podle testu o.k., otehotnim spontane, ale nedonosim. Tak se drz a brzo preji pozitivni zpravy 🙂 !!!

josefina79
6. srp 2014

@cermi77 doprčič :(. Můžu se zeptat ke komu chodíš na imuno? Já mám štěstí, že jsem se dostala k prim. Malíčkové, myslím, že ona je snad nejlepší v republice. Pro Tebe z Brna trochu z ruky, ale já taky jezdila z Prahy do Brna za Machačem, když mi všichni pražský doktoři tvrdili, že já otěhotním jenom s darovaným vajíčkem.
Tak třeba by to stálo za úvahu (pokud už jsi u ní nebyla).