Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

tehulka1167
14. dub 2016

@katulinkaaaaaaa Já brala Prednison,byla to hrůza- horor. Tak mi dali Medrol a super. Mám protilátky na embryo, ANA, a ještě něco. Ale lehce. No a léčím se se štítnou žlázou, ted už by měla být v normě. Tak doufám, že už se zadaří. Jinak jsem měla dvě biochemická těhu.

katulinkaaaaaaa
14. dub 2016

@tehulka1167 v cem to byla hruza a horor ? no ja co mam vysledky z podoli tak neco je pod normlani hranici neco je zase moc takze uvidim...moc ti drzim palecky..v podoli jsi taky byla ? ja ctyrikrat prosla o mimi :( a moc bych si uz prala trochu stesti a donosit i ja mela biochemicke tehu

tehulka1167
14. dub 2016

@katulinkaaaaaaa A byla jsi na Hematologii? Vydupej si jí. Já píchám i injekce na ředění krve. Horor,no vůbec jsem to nesnesla,bylo mi celkově strašně zle, křeče a bolesti žaludku, šíleně mě bolelo za očima a špatně jsem viděla,hlava jako střep, nálady atd.

katulinkaaaaaaa
14. dub 2016

@tehulka1167 na hematologii jsem byla a pichala jsemm si clexan na redeni mam MTHFR. mam spatnou imunitu nebo problem je v imunite..no tyjo tak toho prednisonu se bojim..a ted je ti lip po tom jinem leku ? a vysledky mas dobry uz ?

tehulka1167
14. dub 2016

@katulinkaaaaaaa Medrol je v pohodě, než jsem ho začala brát a přečetla jsem si asi 100 nežádoucích učincích tak mě jímala hrůza. Strašně jsem se bála,ale fakt je super.

katulinkaaaaaaa
14. dub 2016

@tehulka1167 a jak dlouho uz to beres ? no me v podoli rekli ze tak tri mesice gumosex plus pednison a pak na kontrolu a muze se zkusit znova...ale ted uvidime co rekne malickova.pry je podrobnejsi tak doufam,ze pomuze.

tehulka1167
14. dub 2016

@katulinkaaaaaaa beru ho od února.

katulinkaaaaaaa
14. dub 2016

a rekli ti jak dlouho musis brat ?

baskervile
5. kvě 2016

Prosím zkušené,na imunologii,kam jsem se dostala po potratech,mi zjistili hodnoty NK buněk 17 a buněčnou aktivitu (nebo imunitu) 9,5.Prý je norma do 5.A jakmile otěhotním tak dlabat Prednison.Vím,že je na snížení imunity,ale nechápu,proč ho dávají při snížené buněčné imunitě,jak jsem tu četla.A jsou ty mé hodnoty tragické?

lussinka88
6. kvě 2016

@baskervile podle me ti delali klasickou bunecnou imunitu( je dost ruznych testu na BI). Mas nekde vysledkx? Aktivovanou - ze mas pozitivni HLA-DR? O cem se bavi holky je reprodukcni bunecna imunologie a snizene jsou hodnoty u inhibice migrace.... Napr. Jak moc se telo brani spermiim nebo trofoblastu ( na tohle vysetreni je potreba krev a sperma). A co se tyce hodnot tak je to dost individualni (zalezi jestli jsi nebyla treba nachlazena a tak)- podle me se to sleduje v case. Kazdopadne prednison bych nasadila... 🙂

betelges
16. kvě 2016

Holky chtela sem se zeptat, co se tyce autoprotilatek proti trofoblastu, jake to ma oznaceni, abych rozkodovala vysledky z imuna.. 🙂 nevim jestli mi na tohle test delali, mam tam zminovane IFNg, TND Alfa, IL-2, NK bunky, pak proti spermiim, ale trofoblast nevim co je.

tehulka1167
16. kvě 2016

@betelges Já tam mela migrujci inhibiCe trofoblast

betelges
16. kvě 2016

@tehulka1167 ok, dekuji 🙂 to bylo pouze na zaklade odberu krve?

tehulka1167
16. kvě 2016

@betelges jj, na imunologii

qz
16. kvě 2016

"Diky" kortikoidum mam na nich zavislost a jsem uz skoro dva mesice neschopna postarat se o sebe, natoz o dceru. Viz itsan . org - organizace, ktera pomaha lidem s timto osvetou. Kortikoidy vam fakt nepomuzou. Leda tak driv do hrobu.

tehulka1167
16. kvě 2016

@qz co jsi brala a jak se projevuje závislost ? Já beru Modrol .

tehulka1167
16. kvě 2016

@qz a jak dlouho jsi to brala?

qz
16. kvě 2016

@tehulka1167 stridave dlouhodobe a prave v tehu se snizenou imunitou rozvinula zavislost. Mazala jsem a na zacatku tehu jsem mela 3tydenni kuru Prednisonu, coz pry odpovida 30 tubam silneho kremu. Je to neco jako Medrol. Ke vzniku zavislosti muze stacit i 14 dni. Nechci nikoho strasit, ale to, co ted zazivam, je peklo. Ono se to projevi tak, ze po prestani brani telo neni schopne normalne fungovat a funguje jen s kortikoidy. Ja teda hlavne mazala, ale brala jsem i ty prasky a 3x mela injekci hydrokortizonu a 1x diprophos.

lussinka88
16. kvě 2016

@qz a to ti ho nevysazovali postupne? taky beru medrol a závislost po vysazení necítím.... Ale medrol funguje jinak nez prednison - neaktivuje se v játrech.

qz
16. kvě 2016

@lussinka88 vysazovalo se postupne... Tak ono u nekterych lidi to vznikne,u nekterych ne. Nekteri jsou stastnejsi, nekteri uz tolik ne.

lussinka88
16. kvě 2016

@qz hm, to mě mrzí. Mě prednison nedávali, že má hodně vedlejších účinků tak mi dali medrol zatím bez problémů beru ho už několik měsíců.

tehulka1167
16. kvě 2016

@lussinka88 Medrol snasim uzasne. PREdison to byl horor

lussinka88
16. kvě 2016

@tehulka1167 moc gratuluju k miminku 🙂 Taky jsem mela medrol kvuli spermiim a trofoblastu. Mam za sebou 2 zamlkly a jedno mi modelozni. Pry to bylo diky imunite pravdepodobne, tak jsem zvedava jestli se zadari (uz jsou to dva roky od toho mimodelozniho a nic). jedu druhy cyklus s clostikem a vypada to ze se zas nezadarilo :( jsem uz z toho zoufala. Mas nejakou dobrou radu? 🙂 premyslim, ze se na to cely vykaslu....

tehulka1167
16. kvě 2016

@lussinka88 dobra rada je , vydržet. Chce to opravdu velkou davku trpělivosti .

qz
16. kvě 2016

@lussinka88 hlavne, ze holcicku mam zatim zdravou, snazime se predchazet vyzivou a mazanim spravnym, aby nikdy kk nemusela dostat. Me ten Prednison myslim dodelal. Ma ho ted tata uz pres rok, ale on je velice vazne nemocny. Prakticky na nem vidim Cushinga. Ale nejde to jinak.

tehulka1167
17. kvě 2016

@qz je to svinstvo, me po tom bylo silene zle. Medrol ten snasim v pohodě

baskervile
17. kvě 2016

Holky,mě zjistili vyšší hodnoty NK buněk,vyšší buněčnou imunitu a jakmile otěhotním nasadit Prednison.Sice jen jednu 5 denně,ale jak to tu čtu,tak se toho děsím...

tehulka1167
17. kvě 2016

@baskervile výkupem si Medrol.

mineate
18. kvě 2016

Ja beru Prednison a zatim mi zadny problemy nedela. Mam akorat vetsi chut k jidlu. Vedlejsi ucinky jsem si vubec necetla, proste ho zobu a beru to tak, ze mi ma pomoct a zatim dobry. Ktera jste ho jeste nebrala a doktor vam ho predepsal, zkuste ho. Ne kazdymu asi dela spatne.

tehulka1167
18. kvě 2016

@mineate Tak to můžeš být ráda. Pro mě hotový peklo,když jsem ho brala.