Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

marki.la
autor
4. únor 2009

no, při endometrioze bychom měly bolest hlavně při menstruaci, a to já nemám vůbec a navíc nemám ani nijak silnou menstruaci, mám jí pohodovou

ismail
4. únor 2009

prave a to nastesti take nemam, tak doufam, ze po teto strance je to v pohode.

marki.la
autor
4. únor 2009

ismail, no a to píchání nebo pobolívání mám právě taky od ovulace až do menstruace....je to divné, stejně tak mě bolí prsa, ale ty jen na dotek, to se dá zvládnout.....

ismail
4. únor 2009

a nemuzes byt tehu?ty prsa by tomu odpovidala

marki.la
autor
4. únor 2009

ne, teď mi skončila mrcha, bolí mě to vždy od ovu do mrchy...měřím teplotu i test jsem si dělala a jak vyšel negativní, tak jsem nasadila ten slavný prednison
🙂

ismail
4. únor 2009

aha, tak to ne. Me to tedy boli hlavne do ovulky, po nic uz mene a prsa me bolela jen v tehu. Nekde jsem cetla, ze kdyz ma zena vyssi prolaktin tam muze mit citliva prsa, tak jestli to treba neni kvuli tomu, jinam me nic jineho nenapada.

jana.cb
4. únor 2009

No jako to pojisteni heparinem pokud to mas osefovany od Dr tak jako o tom zadna to je jasny 😉 to pak rozumim 😉 jinak diky moc holky ja vam budu moc drzet palecky abyste co nejdrive byly tehulky 😵 😵

jana.cb
4. únor 2009

no jako u nas to taky bylo trosku tezsi s manzou a IVf taky se mu do toho nechtelo kdyz jsme oba dva ok ale zase jsme rekli ze to zkusime bud to vyjde ci ne a vyslo to mno ...nemuseli jsme doma nic pocitat a cekat a soulozit na povel ale taky byl proti zezacatku 😒 ale na chlapi se musi pomalu a v klidku jim zduvodnit co a jak no a pak povoli a odsouhlasi vsechno 😉

marki.la
autor
4. únor 2009

díky Jani... 🙂

jana.cb
4. únor 2009

mno vubec NZ 😉 chce to proste trpelivost a vysledek se brzo dostavi 😉

ismail
6. únor 2009

ahoj holky, vy co jste braly delsi dobu prednison, mely jste pravidelnou menstruaci? ja ji s pomoci utregestanu mela 28dni, ted mam dva dny zpozdeni, priznaky jako nafouklost apod. jsou,ale ms stale nikde, tak me zajima, jestli je to od prednisonu.

katrin32
6. únor 2009

ismail: ahoj, já jí mám pravidelnou, možná tak z 2denním zpožděním ale jinak v pohodě

ismail
6. únor 2009

katrin, ahoj, diky za odpoved a jinak problemy s ni nemas? ja beru v druhe pulce cyklu utrogestan, tak me napadlo, ze v kombinaci s prednisonem to muze delat neplechu 😒

katrin32
6. únor 2009

ismail: ahoj, zatím žádný problém nemám, jenom si případám unavenější, ale ten utrogestan neberu. Na co ten je?

ismail
6. únor 2009

katrin, unavenejsi jsem taky a hur v noci spim. utrogestan beru v druhe pulce cyklu, abych mela pravidelnou menstruaci a ted najednou nic, tak zjistuju, jestli za to muze prednison, mozna i v kombinaci s utrogestanem

marki.la
autor
7. únor 2009

ismail, když jsem brala utrogestan, tak mi taky menstruace přišla po vysazení jednou za 2 jednou za 3 a jednou za 5 dní.....

ismail
8. únor 2009

marki.la, ja prave po utrogestanu uz mela x cyklu v pohode, tak zjistuju, jestli to neni tim prednisonem, protoze uz mam zpozdeni 4 dny 😒

silver2501
8. únor 2009

Ahojky Marki,
já mám taky sníženou BI na příťovo sperma ☹ , ale dle dr. prý to není nijak tragicky jen o necelých 20% pod normu, tak snad to nebude zásadní problém, taky baštím Prednoson vždy 2 měsíce před IVF, ale zatím se naám ještě nezadařilo ☹ takže ted jdem jen dalšího púokusu, ale jen do Nativu a zkusíme jak bude tělo ragovat na Nativ ... jsem sama zvědavá....🙂

marki.la
autor
8. únor 2009

Silver, tak držím palce, aby to do třetice vyšlo 🙂 ...u mě je spíš problém v tom donošení
a jinak Ti dělali všechna vyšetření i laparoskopii?

silver2501
9. únor 2009

Marki díky, jo jo, máme snad uplně všechna vyšetření co jsou...😀 ))) genetiku, imuno, štítnou žl., lapar. několik, hematolgu, urologii....☹ chjooooo, někdy si už říkam, že jsem prolezlá doktory skrz na skrz 😀)))) a stejně furt nic, a nikde nic ani pořádně nenašli ...☹

marki.la
autor
9. únor 2009

Silver, a když jste brali ten prednison, brali Ti kontrolní testy, zda už to máš v pohodě? A ještě, chránili jste se v době, když jsi jej brala?

silver2501
9. únor 2009

Marki, máme ji sníženou asi jen o 20% a beru to vždy 2 - 3 měsíce před IVF... jeslti se lepší nebo ne, to nevím, už to nikdo nesleduje, prý to není tak tragické...a navíc nam dr. Madar, řekl at to přirozeně zkoušíme při ovulaci každý měsíc, škoda že nemám ale vejcovody...☹ a dr. v caru mi jasně řekl, že se mám na celý gumysex vykašlat, že stejně se to obejde pomocí ISCI, které stejně potřebujeme... tak nevím, tak beru prednison denně a snažíme se to nepřehánět bez gumysexíku teda často, ale nechráníme se... 🙂 věřím mému dr. v Car... a jak top máte vy? nějak moc pod normu? jezdíš na KO a kam? do podolí?

marki.la
autor
9. únor 2009

Silver, norma byla myslím 60 % - nemám to u sebe, a já mám 54%, takže snížené jen velice mírně. I přes to to máme dodržovat na 100%, takže gumsex (ale to je nic extra ☹ ), máme to snížené jak u spermií tak u trofoblast - tam je asi větší problém, proto to neudržím. Takže po vysazení to budeme zkoušet opět přirozeně, ale po pravdě řečeno bych nejraději šla na umělé a měla klid, ale manžel zatím nechce. Tvrdí, že když to šlo před tím, tak to půjde i teď a s pomocí prednisonu to i donosím, tak snad se zadaří, protože už toho mám opravdu dost. Je to už 2 roky, nyní běží 3 rok, co jsme se začali snažit.....mezi tím jsem prodělala boreliozu, chlamydie a toxoplazmu...super že? imunita v háji, teď jí ještě podpořím prednisonem, no sama jsem zvědavá jak to dopadne. Navíc od poslední revize mám bolesti podbřišku, snad to není endometrioza....ale dr. tvrdí, že na základě krevního testu ca 12 umí zjistit, zda se jedná o endometriozu či ne, a já to mám negativní. Tak doufám, že jsem jinak už ok....a byla jsem v Podolí u dr. Madara, na kotnrolu jedeme koncem dubna, do té doby se asi zblázním, už aby to bylo.....pak ještě čekat na výsledky atd. Moje dr. říkala, že to mám brát jen 3 měsíce a vysadit, ale spíš budu asi důvěřovat Podolí, mají s prednisonem určo větší zkušenosti.....

ismail
9. únor 2009

ahoj holky, tak ja teda uz nevim, jsem pod normou 13% a musime se chranit minimalne do kontroly, toto je zaver z Podoli 😒

marki.la
autor
9. únor 2009

ismail. však v Podolí to tak nařizují, ale chránit se musíme stejně až do doby, kdy budeme znát výsledky, ne ?

silver2501
9. únor 2009

Tak to nevím, i já byla u Madara a nemusíme tam už.. jen to co jsem psala... je ot divné, že každíému řeknou něco jiného ☹ my ji máme 17% pod a máme ji jen na sperma a tam se to obchází tím ISCI prý... no stejně nezbýva nic jiného než doktorum věřit... mo cti přeji, aby vám to už vyšlo po tom všem, samo zasloužíme si to každa ..🙂
my už se snažíme taky třetí rok, 2 IVF za sebou a nic ☹ ale fakt je mi divný, že i s Ismail musíte jít na kontrolu zpátky... my ne..

Ahoj Ismail 🙂 jsi to ty? - Adriana 🙂

silver2501
9. únor 2009

Dr. v Caru řekl, že to dodržovat nemusíme, že stačí prednison a ISCI to obejde...

marki.la
autor
9. únor 2009

asi když jdte na isci tak to nemusíte dodržovat......umělým se to obejde, to psal někde i Madar 😉 , ale obejdeš prý jen buněčnou imunitu na sperma bohužel ne na trofoblast 😉 , to se musí důkladně přeléčit.....
a kdy Silver jdete na další pokus, už brzy?

silver2501
9. únor 2009

jo, tak jsem si to taky myslela.. jak je toho víc a kor ten vlastní material-trofoblast, tak je to asi horší...☹ ☹ ☹

No já jedu ted do lázní a v nich začnu medikovat- na tentokrát jen NAtiv, takže to vychází na příští měsíc, konec března.. tak nevím, jeslti se těšit a nebo se bát zas dalšího neuspěchu ☹

Ale je to furt nějaké čekání, léčení.. a všechno se to vleče a mimi furt nic, že? ☹

marki.la
autor
9. únor 2009

Přesně tak, čas se vleče a mimi nikde....kolik Ti je roků, mě 28 za měsíc