Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

pimpulka1
14. črc 2009

🙂 Ahoj holky, tak kontrola je úspěšně za námi 🙂 tentokráte jsem při odběru krve odpadla, přestala mi téct krev - to se mi tedy ještě nestalo, tak sestřička začala vrtat v žíle, pak znovu napíchla, a pak už jsem o ničem nevěděla 😀 ruku mám jak od upíra.. vždycky je mi dost líto pánů, musí to být úděsné, jít kdesi... no však víte co 😖 Sestra se tentokráte manžela ptala jestli chce jít sám nebo s partnerkou, ale já byla stejně jaksi k nepoužití.. Doktor Madár byl jako vždy příjemný, řekl mi, že bylinné koncentráty na podporu imunity pít můžu. Taky vysvětlil minulé výsledky.. BI se u mě rozvinulo kvůli partnera, který ma protilátky na spermiích. Tak si říkám, když je má i on, proč taky něco nezobká.. byla jsem ubezpečena, že takhle to stačí.
Jinak jsme si užili krásně Prahu, předtím v únoru, byla taková zima, že jsme jeli hned domů. Ubytování jsme našli snad o 200% lepší a dokonce levnější než to minulé. Bylo krásně, strašně mě nadchly zahrady pod hradem, a pak Vyšehrad.
Mějte se holky krásně, všem vám držím palečky. Byla tam jedna těhulka 🙂 takže další kdo to zmáknul a my taky 🙂
Já beru k Prednisonu ještě Letrox, 9 tablet Wobenzymu denně, takže si taky často připadám jako lékárna.

ellysa
14. črc 2009

Tak ja som dnes volala do Prahy ako teda vidia tie moje výsledky a doktorka ma ubezpečovala, že hladiny sú len mierne pozitívne, že nevidí dôvod prečo by som neotehotnela, že sa určite preliečim. Tak uvidíme 🙄 . Otehotnela som dva krát, takmer okamžite, ale vždy sa to predčasne skončilo.
Ešte otázočka, chodíte sa teraz v lete kúpať alebo sa to nesmie kvôli infekciám a slniečku?
A ešte boli ste aj na genetických vyšetreniach? Zistili vám tam niečo?
Veľmi dúfam, že budeme všetky tehuľky 😀

ellysa
14. črc 2009

no tak to som zasa len ja 😀 čítam na nete o Prednisone a teda nie som veľmi nedšená. Poväčšine mal strašné vedľajšie účinky-priberanie, zmeny nálad, opuchy-je to fakt také zlé? ja mám už teraz pekných pár kilečiek navrch, to už budem ako veľryba? 😠

ismail
14. črc 2009

ahoj holky,
elysa, na kazdeho pusobi prednison jinak, ja treba nepribiram, ale kdyz jsem brala 5mg,tak jsem mela vyrazku a dost me bolela zada. Treba se to vsechny vedlejsi ucinky vyhnou 😉

ellysa
14. črc 2009

ismail, no tak budem dúfať, že nenapuchnem 😀.
A beriete niekto aj anopyrin- to mám tiež na prevenciu sľúbené od hematologičky a v teho injekcie- či sa to nejak nevylučuje.
Do kelu, človek si myslí, že je v poriadku a nakoniec z neho urobia kripla. Mne budú sledovať ešte aj štítnu žľazu, no a dnes mi sestrička z genetiky oznámila, že čosi tam našli ale ona nevie čo, tak mám čakať na výsledky do pondelka-no ma asi šľak trafí.... 😠

marki.la
autor
15. črc 2009

Dobré poledne přeji všem 🙂
Tak jse se dovolala Madarovi, taky jedu k moři, tak jsem chtěla vědět, jak je to s tím vysazením, budu po ovulaci, tak najednou vysadit mi přišlo blbé. Když jsem mu řekla, že ho beru již 6 měsíců, řekl vysadit na 6 týdnů nebo tedy na jeden cyklus. Tak jsem se podle svého nejlepšího svědomí a¨intuice rozhodla, že s prednisonem nadobro končím, nechám to osudu, vysazuji ho ihned a uvidím co bude. Řekl, že bychom se neměli v době vysazení snažit, ale já už se chránit nebudu, na to nemám, stačilo mi to celou tu dlouhou dobu do kontroly. Vlastně se snažíme teprve 2 cykly a už mám mít pauzu...ne já budu mít konec..... 😉..jezdím k jedné léčitelce a ta mi to taky potvrdila, žekla, že jsem jej potřebovala, spravil to, ale už jsem ok a budu.....víra nadevše 😉 😉 😉

taky jsem měla při 5mg na zádech vyrážky, naštěstí už nejsou, je léto, ani bych si nevzala výstřich vzadu.....a upřímě mám nahoře kolem 8 kg, možná to ale není prednisonem, prostě jsem se přestala hlídat a z 50kg jsem na 58kg......nějaké ty špeky narostly, ale když chci dítě, tak mi to je fuk....manželovi se to líbí, prý jsou ty špečky sexy 😀
Ellys - na genetice mi zjistili CMT - je to genetická nemoc z mé strany, nějaká svalová porucha, u mužů je to znát, mají moc velkou klenbu na nohou, jsou nemotorní atd. nic ideálního, a u mě je hlavně ta nemotornost a zkrácené šlachy....dá se s tím žít. Doporučili, pokud se tomu chceme vyhnout, prenatální diagnostiku, ale sama dr. říkala, pokud to půjde přirozeně, tak by do toho nešla....tak to kašleme,,,,mám to já, má to brácha, měl to tatínek, tak i mé dítě má 50% šanci, snad se tomu vyhne...

ellysa
15. črc 2009

marki.la a prečo chceš prestať s liečbou? Celkovo som si všimla, že veľmi tej liečbe veľmi neveríte 😅.
No ja ho mám brať 6 týždňov 5 mg a potom sa začať snažiť, čiže máme nejaké 3-4 pokusy, uvidím či sa to podarí a potom neviem... 😒

ismail
15. črc 2009

ahoj holky, nejvic me stve, jak i v Podoli kazdy rika neco jineho, kamaradce Madar po dlouhem premysleni rekl, ze prednison brat v kuse 6 mesicu, pak na 6 tydnu vysadit a chranit se, me doktorka Kadkalenko hned bez rozmysleni rekla brat mesicu 10 a pak vysadit a kontrola. Kazdy si musime prebrat to co je pro nas nejvhodnejsi, ja si vybrala druhou variantu, beru prednison mesic 7, mam jeste tri pokusy, tak snad by se mohlo zadarit, pokud ne, po dalsi nucene pauze bych zkusila IVF. Ja se lecila u pani doktorky co praktikuje cinskou medicinu, ta mi rikala, ze prednison by se mel brat maximalne rok.

pimpulka1
16. črc 2009

Markilko, taky jsme s manželem rozhodnutí počkat do výsledků, ale i kdyby nedopadly dobře, tak s Prednisonem a touto léčbou prostě končíme. Vydala jsem se směrem k přírodně léčbě a upřímně jí důvěřuji více 🙂 ...

janulda85
16. črc 2009

Ahojky holky 😉
dlooouho jsem tu nebyla a tak po delsi odmlce jsem sem zavitala abych zjistila jak pokracuje tehulkovaní 😉
Copak je tu noveho?Co lecba Prednisonem jak pokracuje? My uvazujeme ze se cca od listopadu zacneme snazit a pokusimen se o druhe mimco 😉 ale prave se desim toho, že bude zas kolecko Praha - Podoli a Prednoson a rozhozena BI 😖 😒 i kdyz Madar rikal, že je sice lepsi pred druhem nechat si to zkontrolovat ale zase ze taky neni duvod kdyz BI byla mirne zvysena, tak aby se to nepovedlo prirozene. Tak se asi nechame prekvapit 😎

janulda85
16. črc 2009

Jinak vás samozrejme vsechny moc zdravim a palecky stale drzim 😉 a omlouvam se za nedocteni vas ale to neni v mojich silach docist to vse ☹

marki.la
autor
16. črc 2009

Pimpulko, taky už více věřím přírodní medicíně, každý doktor opravdu tvrdí něco jiného, je to na zbláznění...

janulda85
16. črc 2009

Holky ja asi mozna zacinam pomalu verit tomu jak mi bylo receno uz od dvou Dr jednak v porodnici a jednak v Caru ze protilatky na trofoblast jako takovy se nedaji prelecit Prednisonem co se bere 3 mesice a nesesxuje se ale ze je to otazka psychicky 😉 kdybych pry mela protilatky na trofoblast tak bych v zivote po 4 mesicich uzivani Prednisonu neotehotnela a dite nedonosila - existuje to ale bud je to neresitelny ani metodou IVF a n ebo je to beh na hooodne dlouhou trat.
Takze s tim pak souvisi otaznik co vlastne v Podoli najdou a zkoumaji ale na druhou stranu dost holkam a i nam tam pomohli takze neco na tom urcite bude 😉 jen tady u nas proste nejsou zastanci toho co imuno najdou a spise to priklani psychice a tomu, ze ta zena vi, ze se neco naslo a ze seneco deje a odpouta se od toho vseho a pak se zadari. Ale taky souhlasim s tim, že co Dr tak to nazor a pak si ma clovek vybrat 😠

janulda85
16. črc 2009

Jinak Ismajliku souhlasim s tebou ze by se Prednison melbrat maximalne rok - to mi rekla i ta Dr v Podoli primo 😉 taky bych ho vic asi nebrala 😒 a vysazovat ho postupne ne najednou 😉

ellysa
16. črc 2009

☹ Ahojte, no teda baby, teraz neviem, čo mám s tým liečením vôbec začať
A ešte, papáte k tomu aj nejaké iné vitamíny ako kyselina listová? ja som si včera kúpila lactobacill 5-je to na posilnenie imunity a predchádzaniu zápalom-gynekologickým aj urologickým, ale teraz som si nie istá, či to môžem

ismail
16. črc 2009

ellysa, ja mam kyselinu listovou a lactobacily take

ellysa
16. črc 2009

no dobre, tak to si ma ukľudnila, ja že či toho nebude veľa, ja si niekedy ešte šupnem b-komplex a magnézium, ale to len ak ma napadne

pimpulka1
17. črc 2009

Januldo souhlas, podle mě je tohle hodně i o psychice. ... Já už Prednison brát nechci, je to sice zanedbatelná dávka, ale i to málo si tělo pamatuje. Věřím,že příroda je v tom všem silnější, nějakou dobu jsem Prednisonu dala šanci, ale už prostě nechci-nechceme. Jednou se nám dítko povedlo a věřím, že časem nám přibude další člen 🙂

ellysa
22. črc 2009

Ahojte, tak dnes som teda začala užívať Prednison, povedala som si, že to vyskúšam a keby bolo zle, vysadím ho.
Len mám otázočku, píše sa tam, že sa neodporúča slniť, ale neviem, čo tým myslia. Napríklad dnes by som chcela ísť večer na 3 hoďky na bazén, myslíte, že keď budem pekne v tieni a večer, môže sa niečo stať?
Aj v septembri sa chystáme na dovču a to budem mať akurát začať brať tú nižšiu dávku, tak neviem, čo s tým. Už by som bola rada, keby sme tam zapracovali na bábätku.

pimpulka1
23. črc 2009

🙂 Ellys akorát se prostě nevyvaluj hodiny na sluníčku 😉 Já chodím normálně na bazén odpoledne, a pak sednu do stínku.. asi bych na tom slunku ani nevydržela. Tak držím palčáky, ať je léčba úspěšná, za zkoušku snad nic nedáš a ta malá dávka by ti neměla nic výrazného způsobit. Myslím hlavně přibírání na váze nebo měsíčkový obličej 😀 Já v pondělí odjižídím na chaloupku do lesa, docela se těším na ten božský klid. Krásné léto!!!!

kapunka
26. črc 2009

ahoj holky - mám začít brát prednison - jaké jste měly vedlejší účinky???? mám brát tbl. denně 😝

kapunka
26. črc 2009

mužete mi prosím někdo vysvětlit tato čísla na výsledcích?

39 sperm partnera
34 směs cizích
74 trofoblast

díky moc - vůbec tomu nerozumím, jak na tom jsme...

jinak jsme po 4 neúspěšných IVF

ellysa
26. črc 2009

ahoj Kapunka, čísla na výsledkoch ti veľmi vysvetliť neviem, no máš zníženú bunečnú imunitu na spermie, znamená to, že sa Vám buď nemusí dariť otehotnieť, alebo dôjde vo včasných štádiách k potratu.
Ja užívam Prednison iba piaty deň, zatiaľ vedľajšie účinky nepociťujem, len som trochu unavená, ale teraz mám toho veľa, tak to nemusí byť prednisonom. 🙂 .

kapunka
26. črc 2009

ellysa diky - my jsme byli v podstate už 5 krát v tom a jednou mimodeložní a 4x neuchycení po IVF.....jen jsme nevěděla, že to může být i tou sníženou imunitou na spermie - myslela jsme že je to jen u toho trofoblastu 😝

ismail
26. črc 2009

kapunka, koukam, zes nas nasla. Bohuzel to uze byt i snizenou imunitou na spermie, ja mela pred zalecenim pod normou take jen spermie a mam za sebou zamlkly potrat. V Podoli mi rikali, ze trofoblast jde ruku v ruce se spemiema, proto je nutne prelecit se.

kapunka
26. črc 2009

ismali - v podstate jsme ráda že to tak je, protože já prostě chci poznat nepřítele!!!!!!!!!!!!! tak tomu musím věřit a bojovat...
🙂
ted jsme snědal tabulku čokolády..s prednisonem budu asi jen na zelenině... 😖

jasmina309
29. črc 2009

Ahojte Prednisonky.
Tak se hlásím zpět z dovolené a v hlavě mi pořád zní šum moříčka- jaká krása 🙂

Jinak sem už opět začla poctivě zobat Prednison. Nadále se budu vyhýbat přísuju většího množství alkoholu 🙂 a bůčku 😀 😀 😀
Abych pravdu řekla, trochu sem přibrala (ale i tak mám nadváhu). Ted to prostě nehrotím, chci miminko a to je přednější než si zoufat na váze... To budu dohánět až přijde čas 🙂
Zatím jím co my dr řekla- hodně zeleniny , ovoce, jogurty, brambory a banány 🙂
Všem přeju krásné léto!!!

kapunka
30. črc 2009

jasmina ahoj - já dnes první tabletka - hlavně se snažím nesolit abych nezadržovala vodu - to já umím..jinak jsme na DS takže zelenionka v pohode...maso stejne moc nemusim......

prý je dobrý brát wobenzym?????

katapola
30. črc 2009

Ahoj holky. Tak nakonec můj nový doktor mi prednison předepsal, ale až k ivf. Prý to tak stačí a já mu věřím. Tak držte pěsti.

kapunka
30. črc 2009

katapola - tak budeme držet palečky?? a kdy jdeš?? a kam??

umíte mi nekdo říct - jak moc mám tu inumitu sníženou???

39 sperm partnera
34 směs cizích
74 trofoblast