Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jasmina309
1. srp 2009

Kapunka, já Prednison měla od dubna na dva měsíce, pak kvůli dovče a opalování sem měla měsíc přestávku a ted mám jít na kontrolní odběr cca po měsíčním braní Prednisonu,asi tak 20týho srpna. Na krev jdu na Karlák, kdykoliv prostě v druhý půlce srpna. A poté 14 dní na konzultaci.
Ibalgin 400 je jako Brufen a taky ho občas potřebuju. Na bolest hlavy. Tak 2 za měsíc.
Ismali- Prednison oslabuje, to je jasný. Ale i já se divila, že nemám ani rýmu, nic. Teda díkybohu. 🙂
Vždy mám pouze jako náběh na chřipku a do rána je dobře 🙂

kapunka
1. srp 2009

jasmina - díky - jinak ty nabehy už má dva dny..a to to beru tři dny 😀 😀 😀

jasmina309
2. srp 2009

Holky, nevíte prosím některá o kombinaci léku prednison a Endiaron???
Co jsem přilítli z Egypta, tak mám průjem a domnívám se, že je prednison zákeřnej.
Poradíte prosím některá?

cukor
2. srp 2009

tak to mas asi faraonovu pomstu 😠 😠 😠 a na to je lepší endiex.....je účinejší.... 😀

kapunka
2. srp 2009

jasmina - nevim...ale podle me nic nezkazíš když to zkusíš.. 😝

ladus77
3. srp 2009

Ahoj Jasminko, to je teda pech ten prujem, ja bych radeji zavolala te Mudr. Malickove, co te leci Prednisonem a uvidis co ti rekne. Ja ji ted hodlam taky volat, teda spis zavolam na to cislo k Apolinari cos mi dala a uvidim, chtela bych aby mi dali kontakt primo na ni, myslis ze daji? A nebo zkusim konzultaci, ale budu zase potrebovat zadanku nebo ne??? A chtela bych slyset i nazor od ni... No mozna by se to dalo poresit mailem, ale ten jsem nikde nesehnala...
A jaky byl Egypt, doufam, ze parada, my jsme se meli taky moc fajn a Mallorcu muzu urcite doporucit 🙂

ellysa
4. srp 2009

ahojte, tak ja už užívam Prednison dva týždne. Musím si klop klop, zatiaľ žiadne vedľajšie účinky. Vám, ak ste nejaké mali sa prejavili po akom čase? 🙂
Inak a čo sa týka snažilkovania- kedy presne máte nechránený sexík, čisto len keď je ovulácia, alebo môže byť cca aj pár dní pred a po.

ismail
4. srp 2009

elyssa, kdyz jsem zacala uzivat prednison hrozne jsem se pozorovala a hned jsem vsechno pripisovala jeho vedlejsim ucinkum. Na kazdeho pusobi jinak, nekdo nemusi pocitovat vubec nic, ja mela vetsi hlad a vyrazku na krku, kdyz jsem presla na pulku prasku denne, po par dench to odeznelo.
Ty se muzes snazit hned? Ja a vetsina holek jsme meli to, ze jsme se do kontroly musely chranit a az potom jsme mohly mit nechraneny sexik okolko ovulky, Dr. rikala tak 5-6 mesicne.

kapunka
4. srp 2009

ahojky - tak my mámem ve zrpávě jasně napsáno - důsledný kondomový styk - takže furt 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a správně by se nemělo sprma dostat na žádnou sliznici - ani do pusy ani na kůži....holky je to boj... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 jestli to manža vydrží - koupím mu metál...

ellysa
4. srp 2009

ismail, ja mám napísané, že 5 mg mám brať 6 týždňov a potom prejsť na 2,5 mg a začať sa snažiť v čase ovulácie. Volala som do Prahy a povedali mi, že nakoľko sme zo Slovenska a bolo by to finančne aj časovo náročné, nemusíme prísť na kontrolu a objednať znovu sa mám až ak by som znova potratila, alebo by sa niečo dialo.

kapunka
4. srp 2009

jinak já při dodržování nesolení a při držení DS spíš hubnu a hlad vůbec nepocituju..a toho jsem se bála nejvíc.. 😕

ellysa - drž se jejich rad a uvidíš..a vy na slovensku nemáte imuno?

ellysa
4. srp 2009

Kapunka u nás tieto vyšetrenia nerobia nikde, niečo podobné je v Košiciach, ale nerobia také podrobné testy ako v Prahe a navyše do Prahy to máme aj bližšie.
Vyšetrenie v Prahe by sa dalo aj preplatiť, ale je to komplikované a navyše môj muž pracuje a je poistený v Rakúsku, tak to už by bol úplný mix, tak sme si to platili v sami.
Inak aj ja mám pocit, že mi skôr nechutí, solenie som neobmedzila, len sa snažím jesť viac zdravých vecí.

ismail
4. srp 2009

no vidite, opravdu na kazdou z nas pusobi jinak

kapunka
4. srp 2009

to teda jo...ja si jdu dnes koupit ještě ten nonsalt..jsem zvedavá... 😎

kapunka
5. srp 2009

eník *Alternativní medicína, bylinky atd.

Články 1 až 7 z 7
chilli (od Amonety) *Alternativní medicína, bylinky atd.

Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

jasmina309
5. srp 2009

Zdravím holky Prednisonky 🙂 🙂 🙂
Tak sem opravdu prošla Faraonovou pomstou a to celkem dvakrát! Zabral Endiaron. Jenže při vzpomínce na dovču, se na toho Faraona ani moc nezlobím 🙂 . Dovolenou se mi splnil životní sen... Vždycky sem si myslela, že na to nikdy nedosáhnu. A přece- ale upřímně- čekala sem od dovolené v Egyptě víc 😒 V obr hotelu super, to jo, moříčko, to jo, prostě boží tojo.....Ale jak sme vytáhly paty my tři holky, tak to byl děs, nejen prostředím (všude písek , žádná zelen, a hlavně spousta špíny, odopadků a zápach a chudáci.... No coment 🙂 A co byl opravdu opruz, tak to byll tamní muži...Všude nás balili- v obchodě, na výletě, v taxi prostě kdekoli... Jsou tedy děsně milý ale neznají stud 😎 😎 😎

Ladus a co Malorka? Já tedy byla ve Španělsku a tam se mi líbilo 🙂

Jinak holky, já kromě listovky nejím žádný jiný prášky ani byliny, ptž sem snažilka umělinka a dlouhodobka, tak za ty léta vím, že to je pro mě vyhazování peněz. V jistý době jsem to taky zkoušela, ale ted dám už jen na dr...

Ladus- kontakt určo dají a na žádanku se zeptej jich rovnou po telefonu. Po mě jí nechtěla, ale nevím zda proto, že jsem v Caru pacient

pimpulka1
5. srp 2009

Čauky holky 😉 tak jsem zpět z dovolenky, krásně odpočatá.. ještě týden a dorazí výsledky z kontroly, nějak mi to ani nedochází... jsem podezřele klidná 😀 😀 😀

pimpulka1
5. srp 2009

Markilko a jak vy bojujete? 😉

kapunka
5. srp 2009

ahoj - tak já zatím pohoda - je fakt že jim ten draslík na odvodnování..zatím to vypadá fajn... 😝

ladus77
5. srp 2009

Ahojte holky, tak prvni zprava, 17.8. jdu do Prahy na konzultaci k Mudr. Malickove, jsem moc zvedava, ale pres mail byla strasne mila, tak se docela tesim a mam z toho docela dobry pocit. Snad se to nejak posune dal a nebo se dozvim nove moznosti, no nevim... 🙂
Jinak nas Mallorca nezklamala, bylo to super, jenom vedro bylo uuuudesny...ale dalo se. Ja se stejne nejak moc nesmazim na slunicku, vzdycky mi totiz vyskoci slunecni vyrazka, takze pohoda, knizky pod slunecnikem. Vyborne jidlo, to jsem pak vyhopsavala na akvaerobiku a plavanim v mori... Taky jsme si pujcili auto a objeli cely ostrov, nejhezci mista a plaze a parada. Kde se nam moc nelibilo, tak to bylo okoli hl. mesta - Palmy, - tam byly plaze nacpane a ne moc ciste. Ale jinak je Mallorca uzasna a hned bych jela zase.
A s Jasminkou presne souhlasim- ti chlapi v muslimskych zemich jsou fuj, mam podobne zazitky, ale z Tuniska.
Pimpulko - drzim pesti, snad to budes mit ok.

pimpulka1
6. srp 2009

Holky, jste prvnííí komu to sděluji - dnes došly výsledky, překvapivě rychle - po třech týdnech a máme to v kapse 😀 😀 😀 BI je po třech měsících léčby zlepšena, vše v normě ... takže snižuji dávku na půl. Úplně se mi rozklepaly ruce, když jsem to četla... držím všem palečky, ať jsou z nás všech brzy snažilky a pak i maminky 😉

lucule
6. srp 2009

pimpulka gratuluji a doufam, že brzy napíšeš, že jsi těhulka 😎

marki.la
autor
6. srp 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, byli jsme v Bulharsku.
Pimpulko - prednison jsem úplně vysadila a už se ani nechráníme, prostě na to dlabu, někdy to příjde, já už na to nemám sílü. Když to tak vezmeš, 15. 7.08 jsem naposledy potratila, hned jsem se objednala na imuno. Protože tam byl loni nějaký nával, na řadu jsem šla v prosinci. Pak jsem čekala na výsledky, pak zase na kontrolu, pak zase výsledky a zase kontrola, z toho jsem se mohla 2 měsíce snažita už to mám vysadit dle Madara na 6týdnů nebo 1 cyklus, chránit se a pak zase opakovavat. Ne, nemám na to už chuť, myslím, že je ta imunita z jejích strany moc podceňována, myslím, že jsem potratila, protože jsem byla moc štíhlá (v minulosti jsem dokonce trpěla bulimii), prostě děj se vůle boží, jednou to snad příjde. Nechci Vás nikoho zrazovat z této léčby, je to jen má volba...je to svinstvo ten prednison. Při 5mg jsem měla vyrážku na zádech, při 2,5 zmizla a jakmile jsem to vysadila, mám ji znovu, k tomu mám nějaký lišaj v místech kde se holím, už aby se to všechno vyloučilo z těla ven a je klid. 🙂

pimpulka1
6. srp 2009

Marki já s tebou souhlasím.. jestliže už nemáš energii na tenhle kolotoč a cítíš, že to tak není dobře, tak je třebas prostě polevit a dát šanci něčemu jinému,... třebas přírodní léčbě. Já ji vlastně kombinuji s Prednisonem od té doby co jej beru.Brala jsem i Wobenzym, ale mám už léků plné zuby, tak beru bylinný koncentrát na podporu imunity a na ženské orgány. Cítím se i lépe. Projednala jsem to i s Madarem a schválil.. Možná to dělá i psychika, jde vesměs vždy s nemocema ruku v ruce, ale určitě ty bylinky nenechájí žádné negativní stopy v těle oproti chemii. S tou štíhlostí - možné to asi je, ale já mám taky podváhu a kdysi jsem se také léčila na bulimii, přesto se mi podařilo napoprvé odnosit bez potíží dítě a o dva roky později dva MA.. ... těžko říci, kde je zakopán pes ... třebas i Ladus, všechno hezky dodrželi, tak nechápu proč mají výsledky zhoršené. Já během léčby prodělala zánět močových cest, praktikovali jsme OA (nikdo nám v Podolí neřekl, žebychom nemohli), přesto došlo ke zlepšení... V loni když jsem dvakrát měla zamlklý, měli jsme s manželem poněkud neshody, tak si říkám, že možná mé podvědomí, to miminko tehdy nechtělo. Ale už to asi nemá cenu se neustále vracet a rozebírat. Prostě se koukám dopředu, jsem teď nějak zvláštně klidná, včera jsem si v obchodě koupila něco na miminko aniž bych věděla jaké dojdou výsledky a celkově nevím co bude - nebude... jen věřím 😉

pimpulka1
6. srp 2009

Luculku děkuji, doufám, že ty se v brzké době podělíš o // 😉

pimpulka1
6. srp 2009

Ju Markilko, na ty lišaje nebo plíseň zkus použít měsíčkový olej, dělá zázraky.. já si jej nanesu hned po holení a už ani nepamatuji, kdy jsem měla vyrážku 😉

ivka105
6. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem se zaregistrovala a jsem tu nová 🙄 Chtěla bych se s váma podělit o můj problém. Nikdo přece nechápe problémy líp než ten, který řeší podobný. A jestli má někdo nějaké zkušenosti, tak budu ráda, když přispějete.
Před 3 a půl roky jsem se s manželem rozhodla, že si pořídíme mimčo. To jsem ještě nevěděla, jaký to bude problém. Je mi 30 a manželovi 31 let. Já jsem z gynekolog. hlediska v pořádku a manžel má spermiogram také v pohodě.
Tedy po roce bezúspěšného snažení mi dr. nasadila léky na prolaktin. Po ukončení jsem otěhotněla a asi v 6tt samovolně potratila. Alespoň jsem se vyhla profuku vaječníků, na který jsem měla jít.
Pak zese nic, utekl rok a půl a já otěhotněla přirozeně a záhy opět potratila s opožděnou menstruací. Po půlroce jsem s manželem podstoupila v Pronatalu v Praze IUI úspěšne na první pokus. Jenže v 8tt přestalo tlouct srdíčko.
Změnila jsem lékaře a ten mně doporučil clostylbegyt a utrogestan a přirozeně počít. Povedlo se na první pokus, jenže jsem opět potratila s opožděnou menstruací.
Máme genetiku oba v pořádku, vyšetření v Genetu v Praze. Pak dr. usoudil, že to bude asi imunita, tak jsme dojížděly do Podolí. Vše jsem měla úplně mimo, takže jsem brala Prenison 5. Po 3 měsících kontrola. Zlepšení, tak beru jen půlku a můžeme se snažit jen při ovulaci.
Už to jsou 3 měsíce a nejde mi otěhotnět s clostylbegytem ani přirozeně. Nevím co dál. Půjdu asi k dr. a požádám ho o doporučení do Podolí na IUI nebo IVF. Už nás to docela vyčerpává a bolí zároveň.
Strašně moc si mimi přejeme. Nevím jestli se to už povede ani jestli je lepší IUI nebo IVF.

eternity009
6. srp 2009

Ahoj Ivka. Niečo podobné čo píšeš, som dnes videla na http://www.zdravysvet.sk/poradne/bylinkarska-po...
Možno tá rada od tej bylinkárky by bola vhodná aj pre teba 😉