Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

kapunka
8. srp 2009

tak to ja na ivf musím.... 😢

ivka105
8. srp 2009

kapunka a to ti někdo řekl, že musíš přímo na ivf? Proč nezkusíš nejdřív iui? Nebo máš nějaké info, že ivf je lepší?

kapunka
8. srp 2009

ne ja nemám vejcovod a druhý nefunguje.. 😢

kapunka
8. srp 2009

už mám za sebou ivf 4x....tak tohle je poslední naděje, že to je TA chyba...

ivka105
8. srp 2009

Tak ty to mě mrzí. Ale snad nám to vyjde. Každý si myslí, že je na tom špatně a pak vidí, že na tom může být někdo i hůř. Když už nevím kudy kam, tak si říkám, že nejsem sama a mohlo být horší.

kapunka
9. srp 2009

😀 😀 😀 😀 musíme doufat 😀 me prý jinak nic není .... 🙄 snad..

pimpulka1
9. srp 2009

😀 😀 😀 kapunko to vyjde 😉 😉 😉

pimpulka1
9. srp 2009

já už začínám zase schízovat, abychom o to nepřišli a to jsme ještě nezačli zadělávat .. 😠

kapunka
9. srp 2009

pimpulka - klíííd....mě se to říká vid...neboj tasdy se podržíme a zvládneme to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jinak - co beru prednison - nesolim jim moně ale zdravě a mam 3 kg dole..žádnej hlad a nic 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivka105
9. srp 2009

Ahoj, tak jsem se dnes dostavila až večer. Byli jsme dnes v Praze na Karlštejně a bylo nádherně.
Určitě to zvládnem a bude to v pohodě. Jen už máš po zkušenostech strach, aby to zase nebylo stejné. Musíme doufat a věřit!!!

kapunka
9. srp 2009

ivka - naposledy jsem měla transfer tří kavalitních 5 denních embryí..a prd...... 😔 😔 😔 😔 😔 to víš že se bojim...a jak...

jasmina309
9. srp 2009

Kapunka- task to si můžem podat ruce! Sme nas tom podobně! 😒 Já narozdíl od tebe nemám už ani jeden vejcovod za sebou 3 IVF a 2 potraty 😒
Ale bojuju a Prednison, je pro nás také to poslední řešení proč se mimi neudrží...Při posledním ET transferovali pouze jedno jediný embrijko A kvality (a to právě při oPU se dr podařilo ze mě vysát 1 jájo za 3 co tam byli 😉 ) No a nakonec sem měla na testíku //, ale pak to nedopadlo již v 5tt 😒 Takže jak vidíte, i z jednoho jája se dá otěhotnět...Snad se to podaří i příště, to bude můj životní osud 🙂 BUDˇA NEBO

Jinak hlásím, že sme s přítou vrátili z romantické mini dovolené, kterou sme trávili v Lednici na Moravě a můžu vřele doporuřit, nejen zámek Lednice s nádherným parkem a botanickou zahradou 🙂 . Opravdu sme si užili i třeba taneček 😀

pimpulka1
10. srp 2009

Ladus já tě plně chápu, a o to více držím pěsti, ať to paní Malicková poradí 😉

zvire
10. srp 2009

Ivko, já myslím, že to fakt není pravda, že Prednison brání otěhotnění. Moje sousedka po prednisonové léčbě otěhotněla a má dvouletého chlapečka. No já doufám, že to budu moci brzy prubnout, v půlce září jdeme na kontrolu, tak doufám, že nám řeknou , že na to můžeme skočit. Vzhledem k tomu, že se nám 4x zadařilo do 4 měsíců (z toho nejdřívě dvě zdravé děti, pak dva MA = a to i s alergií na sperma!!! a ten první MA se nám povedl dokonce na poprvé), tak jsem asi dobrý testovací objekt...tak vám pak řeknu, jak to s prednisonem jde.

I když mám chuť na to skočit hned, každá promarněná ovulace mě ničí...zvláště při těch ohlašovaných epidemiích chřipky na podzim, to těhotenství může zničit stejně jako alergie na trofoblast. Vzhledem k tomu, že učím, tak se zalidněným prostorám nemohu dost dobře vyhnout. No nic, snad nás to mine...Asi to bez té kontroly nebudu pokoušet, další MA nechci.

Lednice a okolí je opravdu pěkné, i na cykloturistiku nebo vinnou turistiku. Před dvěma lety jsme objížděli sklípky na kole dokonce s dětmi - samozřejmě jsme museli důsledně odplivovat, aby nebyla hladinka a děcka vždycky hrála s někým dospělým venku hry, než to dospělí nachutnali. Ale větší děti to tam zvládly odšlapat samy.

Letos jsem i s Prednisonem a dcerou na sedačce (to je dobrých 20 kg živé váhy navíc) zvládla vyšlapat na Šumave kopec k Prášilskému jezeru, což byla síla, ale cesta kolem Schwarzenberského kanálu byla super.

Tak ještě užívejte léta.
Vem si prášek PÍP zvire

ivka105
10. srp 2009

Tak holky, dnes jsem volala do Podolí a jsem objednaná na IUI. První konzultace mě čeká až v říjnu. Takže máme ještě 2-3 měsíce snaženíčka. Tak jsem zvědavá, jestli se to povede. Už tomu moc nevěřim, spíš to vidím, že by se mohlo zadařit po tom IUI. Držte pěsti.

kapunka
10. srp 2009

ivka - bezva - máš se na co těšit....holky já sice při prenisonu hubnu..bezvy..ale začínám mít depky. brečim a je to hrůza..mam obavy aby to se mnou manža vydržel....už to trvá skoro dva roky od mimoděložního a nežijeme moc normálně....

ivka105
10. srp 2009

kapunka - neboj. Taky mívám depky, to asi každá z nás. Věř mi. Myslím, že je to normální. Taky mě to kolikrát napadlo. Ale fakt je, že i když nám oběma z toho hrabe, tak to vztah i posílí. Manžel je ten, kdo je větší optimista a víc věří, že se dočkáme. Radši si nic nekreslím, ať nejsem pak třeba zbytečně zklamaná.
Já mám zase po Prednisolu pěknou žravost a měla jsem i na zádech a rukách pěkný vředy. To jsem neměla ani v pubertě. Co beru půlku, tak se to zlepšilo, ale žádná sláva. Mám mindráky z přbrání a ještě ta pleť.To je léto a chceme se chodit koupat. Je mi trapně někde se vyvalit. Holt vše má své a musíme to vydržet.
Věřím, že se to konečně povede a já se pak budu dávat do pořádku.

kapunka
10. srp 2009

ivka - já zatím pupínky žádné...jim k tomu ten wobenzym, třeba to má vliv....ale beru to teprve 10 dní.... 😅

ono je otázka, co všechno chlap vydrží - sex stojí už dva roky téměř za prd...šestinedělí po potratu, pak každý měsíc sanžení, počítání čekání..pak 4 transfery, zase sex na prd...a výsledky žádný....fakt začínám mít strach, aby to zvládl... bez něj to pro mě nemá cenu..

katapola
11. srp 2009

Kapunko, ty nehubneš z Prednisonu, ty hubneš ze své stravy 🙂
Jinak včera jsem byla u nového gynekologa a i ten mi potvrdil, že stačí brát Prednison s injekcema u iVF (pokud někdo ivf plánuje) a samozřejmě po něm. Tak já fakt nevím, co doktor, to jiný názor. Věřím dr. Machačovi i novému gynekologovi.

pimpulka1
11. srp 2009

Já taky neměla žádné potíže s pletí ani s chutěma nebo tak... no a přibírání, jelikož mám zánět štítné žlázy, tak to ani moc nehrozí .. chtěla jsem si dnes zažít měřit bazálku, ať se trochu orientuji v těch plodných dnech a samozřejmě jsem zapomněla, jestli tak budu pokračovat, tak nevím 😅 to se k něm asi nikdy nedopracuji, nevíte jestli není lepší koupit si ovulační test? Ptala jsem se manžela, jestli mu nevadí, že se budeme snažit jako na povel, ale je zlato, prý raději takhle, než pak zažívat psychické traumata. Kapunko ono tohle je někdy pro chlapy taky dost těžká situace, kamarádka má také potíže, a tak to doma mají všelijaké.. Jenže ona taky nemluví o ničem jiném, každý den, málem každou hodinu a to musí být dost na bednu...

kapunka
11. srp 2009

pimpulka ...právě já se už snažím o tom nemluvit...a snad se daří......ach jo...

ty ovu testy jsou super...doporučuju.....

kapunka
11. srp 2009

Z netu:
Jaké jsou další indikace k imunologickému vyšetření?
Když se embryo neimplantuje. Pak je to buď endokrinologický problém (to lze zjistit vyšetřením hormonů v krvi) nebo imunitní. Princip fungování imunity organismu je: co není moje zapudit. Zárodek obsahuje polovinu genetické informace od matky - OK, ale druhou od otce - pozor, vetřelec! Matčina imunita ho musí tolerovat.
V tomto případě hovoříme o tzv. buňkami zprostředkované imunitě - to je celý komplex reakcí. Jednak interakce buňka - buňka, jednak tzv. cytokiny, tzn. mezibuněčné mediátory, nebo cytotoxické protilátky, které působí místně, takže v krvi nic nenajdete. Prostě těch příčin je víc.

kapunka
11. srp 2009

katapola - ještě jsme našla tohle: kolik to toho prednisonu dr nasadil????

je chybou, které se dopouštěla i některá IVF centra, že „pro jistotu" aplikovali ženě před přenosem embrya jednorázovou, poměrně velkou dávku kortikoidů. Velká dávka totiž naopak brání implantaci, a to tím, že v děloze při otěhotnění de facto dochází k přirozenému fyziologickému zánětu, který je nutný pro uhnízdění embrya. Když podáme vysokou dávku kortiokoidů - protizánětlivých léků - zánět potlačíme.

katapola
11. srp 2009

Kapunka, 5mg denně. Tzn. minimální dávku.
Když si tak vemeš, všechny, co jsme šly do Prahy na vyšetření, tak nám hodnoty dopadly +- stejně a doporučená léčba je na chlup stejná. Mi dr. Machač řekl, že by mě tam ani neposílal, že tak tam dopadnou opravdu všichni a že by mi těch 5mg předepsal při ivf rovnou. Holt budou na to asi různé názory, možná se v budoucnu přijde na to, jak to je a možná se přijde na dalších tisíc možností, proč některé páry nemůžou otěhotnět.

kapunka
11. srp 2009

🙂 🙂 🙂 jedna holčina odsud tam byla - má naprosto ukázkové hodnoty....takže i takto se tam dá dopadnout...já si přeju aby to byl ten muj problém...ty 3 měsíce to je hrůza..ale musí se to zvládnout....tobě moc držím palečky - kdy se na to chystáš? 😀

kosvancova
11. srp 2009

Ahoj holky, právě jsem se vrátila z Podolí a mám pozitivní BI, ale moc nerozumím těm číslům, jak moc je to vážné... sperma partnera 55 %, směs cizích spermií 53% a trofoblast 100%. Vloni v květnu jsem měla MA ve 12tt (těhotenství po 3/4 roce snažení) a od té doby snažení něúspěšně opět rok ☹ Jinak mám pozitivní i autoprotilátky proti kardiolipinům IgG. Můžete mi to některá vysvětlit? Léčba 2-3 měsíce 5 mg prednison. Jaké jsou prognozy a znamená to, že po léčbě je nutné pouze ivf nebo je šance na přirozené početí? Díky moc

jasmina309
11. srp 2009

Zdravím vás holky
Tak sem si vzpoměla, že moje dr imuno mi místo Prednisonu nabízela i variantu píchání si injekcí. No, já už těch injekcí v rámci IVF mám i po roce plné zuby 😠 a tak sem zvolila opět Prednison 5mg. A taky si představte, že ho beru s měsíční přestávkou(předtím necelé 2 měsíce) a ted od 27.7. a na krev mažu příští čtvrtek 20.8.
Takhle mi to dr naplánovala. Jo a konzultaci teprve objednám asi druhej zářijovej týden 🙂
Takže budu doufat, že už se můžu těšit, že se s náma rozjede kolotoč a snad do zimy a do třetice všeho ivfkového.... 😀
Problém je v tom, že my babičky na předlacení vnoučka nemáme a popravdě řečeno, je moje rodina proti tomu, abych měla své druhé dítě...

katapola
11. srp 2009

Kapunka, začínám s injekcemi a Prednisonem. asi za 10 dní.
Kosvancova, trofoblast máš ukázkový, to je supr. Buněčnou imunitu na sperma máš mírně sníženou (norma je od 65%). Můj doktor by řekl, že máš ty výsledky vlastně ok. O těch kardiolipinech nic nevím. Pokud nemáte jiný problém, snad nebudete ivf potřebovat.
Mě by třeba zajímalo, jestli ta buněčná imunita se užíváním prednisonu např. 4 měsíce upraví do normy na trvalo nebo jestli to jen tlumí v době užívánín a po vysazení prednisonu se to zase rozhodí.

kosvancova
11. srp 2009

Katapola, díky moc za odpověď. Tak snad to nebude tak hrozný... Jiný vážnější problém snad nemáme (kromě línějších spermií a nějakých bakterií ve spermatu, co našli v Podolí, ale ty se dají vyléčit). Zítra jdu do caru pro recept, tak musím vyzpovídat svého doktora.
Jsem ráda, že po dvou letech snažení, konečně vím, kde je asi problém, i když jak to tu čtu, tak to asi žádná radost neni...

katapola
11. srp 2009

Kosvancova, vidíš, já byla taky nadšená, že doktoři konečně na něco přišli a pak mi ve Fertimedu odmítli ten Prednison předepsat s tím, že je to svinstvo a že ty výsledky nemám tak hrozné, abych to musela brát. Vyřešila jsem to změnou caru a teď nově i změnou klasického gynekologa. Jsme domoluveni, že pokud se druhé ivf nepodaří (doufám že ano), tak tu dlouhodobou léčbu prednisonem pro sichr podstoupím. I když iluze moc nemám, holky tady prednison jí pravidelně, dodržují pravidla, výsledky se jim zlepšily a stejně se hned tak otěhotnění nekoná☹ Chtělo by to holky nějakou novou těhulku po prednisonu.