Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

kosvancova
11. srp 2009

Katapola, a ty máš jaké hodnoty? Já do toho prednisonu asi půjdu, bez něj to nešlo 2 roky, tak to zkusím s ním, min. ty 2-3 měsíce. Snad mě ty dávky nezabijou... I když nadšená z toho vůbec nejsem, kortikoidy jsou pěkný svinstvo... ☹ Ach jo a jiná léčba neexistuje? 😔
Jinak i když mám ten trofoblast v pohodě, nemohlo způsobit ten MA?

katapola
11. srp 2009

já měla 52, 62 a 70.

kosvancova
11. srp 2009

aha, taky dobrý... 😒
jak tak koukám do těch papírů, tak i manža tvoří protilátky proti vlastním spermiím (40% a norma je pod 10%)... s tím nemáte některá zkušenost?
Ach jo, tak si řikám, že z těch příčin neplodnosti jsme nedopadli teda nejlíp 😖

katapola
11. srp 2009

A co naordinovali manželovi?

kosvancova
11. srp 2009

Právě, že nic, jen že doporučují dočasnou kondomovou ochranu (prevence imunizace partnerky), což nás stejně čeká... Zítra to proberu v caru, naštěstí mi vyšli vstříc a dali mi hned termín 🙂

katapola
11. srp 2009

Tak to tak asi stačí. Můj manžel měl výsledky v normě, takže nemůžu pomoci.

kosvancova
11. srp 2009

Aha, dík 🙂

pimpulka1
11. srp 2009

Zdravím 😉 manžel měl na spermiích také protilátky, což byl také důvod, proč se u mě rozvinula buněčná imunita. Kondom + Prednison to spraví 😉

kosvancova
11. srp 2009

Pimpulko, aha, proto ta "prevence imunizace partnerky"... Tak snad máš pravdu a kondomstyk s prednizonem budou stačit.. 🙂

kapunka
12. srp 2009

ja mám 34, 39, 74 😢 😢 😢

kapunka
12. srp 2009

myslím, že holky co jsou po prednisonu těhu už chodí jinam... 😎

kosvancova
12. srp 2009

Kapunko, a jak tě léčí a jak dlouho?
Já jsem zpět z caru, s receptem na prednison a za 3 měsíce kontrola, jak jsem čekala...
Holky, ještě dotaz, kolikátý den cyklu si ho mám nasadit? Nebo je to jedno? Zapomněla jsem se zeptat...

kapunka
12. srp 2009

prednison nasad hned 🙂) budeš to mít dřív za sebou...

já se lečim prednisonem od 1.8. takže chvíli....předtím rok doktoři o imunite ani zmínka a nechali nás projít 4x IVF..no comment....

ellysa
12. srp 2009

babule nemali ste počas brania prednisonu podobné príznaky ako pri tehu? Myslím tým, že mi je každé ráno a niekedy aj cez deň zle a vadia mi rôzne vône, tehotná byť nemôžem. Mám to asi tak týždeň a prednison beriem už 3 týždne a som taká nejaká depresívna,ale to môže byť aj počasím a že mám toho veľa v práci

kosvancova
12. srp 2009

Kapu, OK, tak zítra ráno nasazuju...
To je teda síla, fakt. Nechápu, že tohĺe základní vyšetření nedělají před ivf automaticky, ach jo... ☹

Ellysa, v příbalovém letáku tyhle příznaky popisují jako vedlejší účinky, mě však dneska doktor ujistil, že při takhle malých dávkách nehrozí. Ale možný je asi všechno, každý reaguje jinak...

suvik
12. srp 2009

Beru Prednison něco málo přes půl roku, po kontrole mi dávku snížili z 5mg/ den na 2,5mg/den(stav imunity se zlepšil), v době ovulace doporučili styk bez kondomu+otěhotnění.Bohužel se nám to 2 cykly nepovedlo, jsem z toho celkem zničená-psychicky, nevím co podnikneme dál..... Jinak kromě toho, že je mi občas zle od žaludku, nepozoruju žádné nežádoucí účinky prednisonu. MUDr mi doporučila užívat prednison ráno, po snídani, ne nalačno. Občas ho slupnu nalačno ☹ , takže zažívací potíže přisuzuju svojí nedostatečné disciplíně.

cukor
13. srp 2009

dobreé rááánko....ja tiež beriem prednison 5 mg.....a mna obcas pobolievajú kosti.máte niektorá aj takéto potiaže?

lucule
13. srp 2009

suvik nejsi v tom sama, take mam za sebou druhy cyklus po preleceni a stale nic, take premyslim co dal ☹

pimpulka1
13. srp 2009

Ahojky holky, kosti mě nebolí, zle mi není, žádná vyrážka 😉 ... myslím, že když tyhle stavy nepřetrvávají, tak to s Prednisonem nemá nic moc společného, každému je občas jinak než normálně (změna počásí, stres, strava..) a přitom žádné léky nebaští 😉 Suviku nechcete zkusit IUI? I když si myslím, že dva cykly neúspěchu nejsou žádná tragédie, je mi jasné, že když bereme Prednisonem, tak chceme všechny do jedné otěhotnět hned, ale i párům co žádné potíže nemají, se to hned nedaří. Zatím se vůbec nezaobírám myšlenkou jestli otěhotním nebo ne, spíše se deptám tím, co bude až se to stane... asi je to logické, když jsem už o dvě přišla, pořád se snažím, si to nepřipouštět a stejně ty myšlenky pořád přicházejí ☹ Suviku třebas ty vajíčka teď v těch dvou cyklech nebyla dobrá, tak to prostě nešlo. Každá žena má "na skladě" dobrá, špatná a méně špatná vajíčka. Je jen otázku času, kdy se vydá na cestu do dobré 🙂 a pak se budeš radovat. Špatná oplodnit nejdou a méně špatná jsou takové potvůrku, co se podaří oplodnit, ale pak o ně přijdeš 😒 Držím ti palečky, nebuď smutná 🙂 Já beru Prednison tak půl hodinky před jídlem...

kosvancova
13. srp 2009

Dobré ranko,
Suvik, Lucule, to mě mrzí teda... Já na tohle docela spoléhám 😔 Včera dr. v caru doporučoval po vysazení rovnou 3x po sobě IUI a když nic tak rovnou IVF. Já bych to ale chtěla nejdřív zkusit přirozeně... Obávám se, ale že nás bude tlačit hnedka do umělého ☹ Holky držte se!
Ještě dotaz,nevíte po jaké době bez prednizonu si tělo znovu začne znovu tvořit protilátky proti spermiím, tj. jak dloho máme na to, abysme stihli otěhotnět? Vím, že je to asi dost individuální, ale aspoň v průměru...? 😅

lucule
13. srp 2009

kosvancova, tak to vubec nevim po jak dlouhe dobe se zacnou znovu tvorit protilatky. JA si myslim, ze protilatky v tele jsou porad akorat jsou zklidneny....

kapunka
13. srp 2009

ahojte - protilátky se tlumí až do otěhotnění - snižuje se dávka na pul tabletky..a pak do 3 měsíce... 😔

kosvancova
13. srp 2009

Aha, no to jsem si myslela.. takže po vysazení je to zase natotata zpět... to jsou fakt super vyhlídky 😠 😔

kapunka
13. srp 2009

kosvancova - pry se to většinou upraví po prvním těhu..ale není to pravidlo samozřejmě... 😀

katapola
13. srp 2009

Já myslím, že ty hodnoty drží Prednison a s jeho vysazením se ta imunita zase zhorší. Prednison podle mě neléčí, ale tlumí projevy. Ostatně tak funguje spousta léků. Kdyby Prednison léčil, nemusel by se brát až do 3 měsíce otěhotnění. Stačilo by přijít na kontrolu, zjistit, že jsou hodnoty spravené a šlus s Prednisonem.

JInak já byla dnes na vyšetření trombofilních mutací, to mi tenkrát taky doporučili v Podolí. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

cukor
13. srp 2009

ja tiez beriem prednison a bola som po druhom potrate na hematologii a tam mi zistili este aj trombofiliu.takže vyše mesiaca beriem prednisom 5mg a ktomu wobenzym a o mesiac si budem k tomu este pichat fraxiparine na riedenie krvi a celé to mam absolvovat asi 4 mesiace a potom môžeme íst opät na umelé....len neviem ten wobenzym dokedy treba brat...

kosvancova
13. srp 2009

Kapu, tak malá jiskřička naděje... 😉
Holky, já mám taky trombofilní mutaci - jsem MTHFR heterozygot.. dělali mi testy po loňském MA... ale jenom mě tam sledují a nijak neléčí, pouze kys.listová
Na ten wobenzym jsem se ptala doktora a prý není prokázáno, že by nějak významně pomáhal... I když tonoucí se i stébla chytá, já o něm taky uvažuju 😅

kapunka
13. srp 2009

ja ho beru 3-3-3 za top nic nedáš..jen penize....

katapola
13. srp 2009

Kosvancova, ber Femibion, ne klasickou kys. listovou. MTHFR prý způsobuje poruchu ve zpracování kyseliny listové, takže i když cpeš do sebe kvanta listovky, tělo ji vyloučí. Femibion v sobě obsahuje cosi, co způsobí, že i člověk s MTHFR zpracuje listovku. Bylo o tom napsáno dost na netu. No i když to už nejspíš znáš.
Jinak taky jsem zvažovala různé metody, takže s tím stéblem to znám. 3/4 roku jsem se léčila u MUDr v Mladé Boleslavi, která se na staré roky dala čínskou medicínu. Nakonec mě uznala zdravou, ale stejně se nám nezadařilo☹

katapola
13. srp 2009

Kapun, já teď před IVF Wobenzym taky beru 3-3-3. K tomu Femibion, pro sichr.