Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

marceta
27. srp 2009

Ahoj holky, my jsme byli včera na kontrole. Tak snad brzo výsledky a doufám, že se budeme moct přidat k těm co se snaží. S MS mám teď taky docela trable. Nevím jestli díky prednisonu, ale asi jo, protože před braním mi to tak nelítalo. Nešpiním, ale MS dostávám tak po 30 až 40 dnech. Když se nemůžeme snažit, tak to nevadí, ale až budeme moct, tak to bude strašně dlouhé čekání na další pokus. Na určování ovulace používám mikroskůpek (Lady Q). Nanáší se sliny a podle toho co vytvoří za vzor se určuje ovulace. Už dvakrát mi to pomohlo otěhotnět docela rychle. Pro jistotu jsem ale začala měřit i teplotu.
Všem co se snaží přeji hodně štěstí a snad brzo tady bude nějaká dobrá zprávička a přinese uklidnění a spustí lavinu a postupně se nám zadaří všem 😀 .

kosvancova
27. srp 2009

Ellys, mě už se taky rozjela... 😉
Marceta, moc držím palce, aby výsledky dopadly dobře a aby se co nejdřív zadařilo. Už bych docela potřebovala slyšet, že někdo po léčbě otěhotněl jako sůl...

gumpi
28. srp 2009

jasmino309 jedno vím jistě 😉 když špatně reaguješ tak ti nepomůže ani Fostimon a ani Puregon.Ty chytré děvče 🙂

jasmina309
29. srp 2009

Gumpi- jak ubohé...

ladus77
29. srp 2009

Ahojte holky, tak vcera mi dosly vysledky z Prahy od Mudr. Malickove a predstavte si, mam vsechny imunofaktory ok!!! Jediny problem by mel byt v te stitne zlaze, na to jsem dostala Letrox. Takze nemusime pouzivat kondom ani Prednison. Takze hlavne doufam, ze to pomuze a ze to konecne pujde 🙂

ladus77
29. srp 2009

Gumpi- myslim, ze bys uz toho mohla nechat, je to fakt ubohe takhle nekomu psat ze mu to nepomuze atd. Bez si prudit nekam jinam jo... 😝

larri
29. srp 2009

Gumpi,ty sis asi spletla diskuse.Tady se podporujeme a neurazime.
Vubec nevis,kdo jake tady ma problemy a kolik toho vseho za sebou ma.

Jestli ty reagujes dobre,tak bud jedine rada.Pak ale nevim co tady delas.

To co si napsala jasmince,svedci o tom,jak jsi hloupa.

gumpi
30. srp 2009

Ale holky,já přeci vůbec nevím jak "jasmínka "reaguje.Odpověd jsem psala všeobecně a že čte jasmina309 mezi

řádky,za to já nemůžu 😉 tak sorry 🙂

kackan
30. srp 2009

Gumpi meleš blbosti a Vy jí holky vůbec neberte vážně! Každé tělo je jiné a absolutně není pravda,že když nereaguje některá na Fostimon, že nebude reagovat na Puregon! A pokud tělo nereaguje ani na to ani na to je to známka něčeho úplně jiného a není na chybě ten či onen lék.

gumpi
30. srp 2009

kackan myslíš vysoký Fsh hormon 😝 tak to fakt bude mít vše stejný účinek 😉 jak Fostimon,tak Puregon...
a už neštěkejte 🙂 už se klidím 🤐

pimpulka1
30. srp 2009

Ahoj Ladus, já tady padám málem ze židličky, tak to je skvělé, skvělé, skvělé 😀 😀 😀 Taky beru Letrox 😉

jasmina309
31. srp 2009

Ahojte
Já už Ladus poslala gratulaci do IP. Je to vážně skvělé! 🙂 Ted už len ten Letrox a držet palečky! 🙂

Hlásím slavnostně, že dnes s kamarádkami ukončíme prázdniny grilovačkou naším dětem 🙂 . Máme i rychlý špunty a lampiony 🙂 .I když moje dcera je už slečna, ale od zítra má namířeno na střední školu, tak to se musí oslavit 😀
No, ale léto ještě přeci nekončí, teploty šplhají, tak užívejte, dokud to jde! 🙂

kosvancova
31. srp 2009

Ladus, ty vogo, tak to je něco teda!!! To je super! 😵 Snad se i štítka brzy upraví 😉
A co holky stimulantky, jak jste na tom?

ladus77
31. srp 2009

Ahoj holky, diky moc za gratulace. Taky jsem strasne rada ze za blba imunita je uz ok. A taky ze jsem se zbavila Prednisonu. Ten Letrox snad takove svinstvo nebude a doufam, ze ta stitka bude brzo ok. No a se snazenim jsme zacali hned o vikendu 🙂 🙂 😉 i kdyz to ted moc cenu nema a ani v nic nedoufam. Ale i tak... 🙂
Jasmince moc drzim palce, at je to taky ok.
A ostatni, cekame na dalsi pozitivni zpravy a testy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kapunka
1. zář 2009

ahojte - mě zatím prednison nic nedělá...je fakt že furt mám dělenku, ale je to uplně v pohodě..včera dokonce několi panáčků a nic 🙂))))

ladus - bezva - držím palečky!!!!

už se nemůžu dočkat jak dopadne kontrola nám..ale do konce října hrozně moc času a pak ještě čekání na výsledky.....

marceta
2. zář 2009

Ladus, ty jsi měla po poslední kontrole v Podolí ty výsledky horší, že jo?
To se to za tak krátkou dobu zlepšilo?
Probíraly jste to nějak s tou paní doktorkou Malíčkovou?
Vlastně jsem se nechtěla ptát, protože si nechci snižovat víru v Podolí, ale pořád mi to vrtá hlavou.
Přeji, ať Letrox zabere a štítná žláza je brzo ok a hlavně ať brzo vyjde to, po čem tady všechny tak toužíme.

ladus77
2. zář 2009

Ahoj Marceto, jojo, horsi, no trochu jsme to probirali, a rekla mi na to, ze mi proste Prednison asi nesedl a ze by mi kdyztak dala jine leky, kdyby to vyslo zase spatne. Ale nevyslo 🙂 No a ze to teoreticky mohlo byt i tou mykozou.
I kdyz to ve mne porad taky trochu hloda, ze je to najednou ok. Jak to ze se to v tom Podoli zhorsilo? Bylo to fakt tou mykozou co jsem mela? Ja fakt nevim, to by mi pak BI rozhodila kazda viroza a nachlazeni i nejmensi blbost. Taky doufam, ze ty druhe testy byly stejne. Ale musim verit, doufam ze ta stitka se brzo zlepsi.
Nejradsi bych sla do Podoli na kontrolu, ale ja lhat moc neumim, takze by se to provalilo. Ale fakt by me zajimalo jak by to dopadlo, bez Prednisonu a se sexem. A taky myslim ze by mi pojistovna mohla delat binec jak to ze chodim tam i tam. No a navic mi nikdo zase nebude chtit vypsat zadanku...
No, vrta mi to hlavou...fakt nevim, uvidim co ted s tou stitkou a taky me trapi spineni pred menstruaci, tak jestli se to zlepsi.
Ale holky, vy verte, ja jsem tu jedinej exot co se mu to zhorsilo... to byl konec kvetna a pak v srpnu najednou vse ok... tak co si o tom vsem myslet 😖 😖

jasmina309
2. zář 2009

Ahojte
Ladus, tak už v tom nevrtej, určo je v tom úplně jinej háček... Bud ráda a neřeš to 🙂 Myslím, že budeš ráda i za upravení ŠŽ. Beru to podle sebe, když mě našli mírně zvýšenou ŠŽ, tak mi v Car doktorka nasadila Letrox, a ten mi zlepšil nehty, suchou plet, upravil i stolici a hlavně menstruační cyklus! Opravdu MS šlapala jako hodinky a doted velmi bolestivá MS byla pryč!I když i stinná stránka byla- nervozita, bušení srdce... Ale tohle se dá změnit jiným lékem. ne každej lék každej člověk snáší dobře. Ale ty to mít nemusíš, píšu svůj případ.

barru
3. zář 2009

ahoj holky, ladus, nejsi jediná 🙂 mně se to taky zhoršilo... a opravdu je to tak, jakýkoliv zánět, při nachlazeních když máš horečku, to pak zhoršují, prý třeba i když tě bolí klouby můžeš mít zánět v kloubech a to to také může zhoršovat (já měla zvýšený reumatický faktor, tak mi to říkala paní doktorka)... po těch zhoršených výsledcích jsme přišli na nějaký starý zánět, který jsem měla prý už delší dobu, přeléčení partnera i mě a teď už je to jakž takž dobré, takže už máme také povolené snažení 🙂 ale stejně mám strach, asi jako všichni

marceta
3. zář 2009

Ladus nechtěla jsem podpořit tvé nahlodání. Určitě je vše ok 🙂 . A podle toho co jsem pročítala, tak paní doktorka Malíčková je určitě skvělá.
Je to děs, jak člověk nezná příčinu toho proč se to děje a tak se chytá každé příležitosti a taky jak ho dokáže sebemenší maličkost nahlodat. Někdy si říkám, že už nebudu nic číst a prostě věřit, ale to se nedá.
No a nevím, jak se projevuje krize u vás v práci, ale u nás pekelně. Máme atmosféru, tak hustou, že by se dala krájet. Dnes jsem si říkala, že v takových nervech se snad nedá ani otěhotnět ☹ .

ladus77
3. zář 2009

Jasne, uz to neresim a rada jsem, to vite ze jo... 🙂 😉 Jinak Letrox uz beru 6 dni a zatim nic, kdyz ja jsem ani nejake priznaky stitnice nemela, az na padani vlasu, to me predtim nenapadlo ze pelicham z toho 😉 ale protoze je mam docela huste, tak se to ani nijak nepozna. Leda teda v koupelne na zemi...to joooo...tam bych mohla uklizet furt.
My nastesti v praci nic, aspon zatim je to v pohode, ale boji se trochu asi vsichni. To me spis nervuji nejruznejsi znami (nejvic ti co nemaji do toho co kecat) a kdy ze do toho prastime my a ze uz mame cas...My to totiz nejak moc nerikame ze uz se snazime a nic, taky si myslim ze jim do toho nic neni a maji se starat sami o sebe 😠
No a my se uz taky snazime, takze nadeje tu je porad... Tak dobrou...

kapunka
5. zář 2009

ahoj holky - jak to jde???? 🙂

pimpulka1
5. zář 2009

Ladus než se Letrox v těle projeví, bude to minimálně měsíc trvat. Endokrinoložka říkala, že až tři měsíce. Ty jsi nešla k endokrinologovi? To je totiž jeho oblast. Docela se divím, že ti na to v Podolí nepřišli. Byla to totiž jedna z prvních věcí, na kterou se mě doktor Madar ptal. Ale já už měla výsledky z genetiky, kde se problém se štítkou projevil a tam mi ihned napsali doporučení k endokrinologovi. Tak Madar konstatoval, že tedy oni tohle vyšetření vynechají, když už jsem s tímto v péči lékaře. Navíc až otěhotním, musím hned k endok... kde budou celé těhu sledovat hodnoty a upravovat dávku léků. Mi taky v podstatě nic nebylo 😉 Tento měsíc bychom se měli začít snažit - tedy mohli jsme už minulý, ale já to odložila a teď začínám zase chytat bobky. Já se tak děsně bojím aby z toho opět nebylo MA. TO je totiž stav k nežití ☹ Manžel už ze mě začíná být na nervy, že to nebudem pořád odkládat, ať se nebojím a myslím jen pozitivně. Když to se tak dobře říká....

katie888
5. zář 2009

ahojte, chcem sa spytat..pred vyse rokom mi zistili znizenu bunkovu imunitu, neviem, v akom stadiu je to momentalne a netusim, ci to moze mat vplyv na otehotnenie..totiz tento mesiac mi uz tyzden meska ms, testy mi vychadzaju slabunko pozitivne a teraz som len tak nakukla do tejto temy a citam jake veci...

katie888
5. zář 2009

..teda nepovedali mi na co konkretne mam znizenu imunitu....zavisi to vobec od toho naco, al je to vseobecne??

pimpulka1
6. zář 2009

Katie buněčná imunita zahrnuje moooc oblastí, můžou jí mít i děti. Většinou se nějakým způsobem léčí. Např. syn mé kamarádky má tři roky a také bere kortikoidy.

pimpulka1
6. zář 2009

jestliže budeš těhu, informuj o tom svého lékaře.

katie888
6. zář 2009

..ahoj pimpulka..no mne ju zistili na zaklade toho, ze som byvala stale chora a mavam zvysenu teplotu..na zaciatku som uzivala imunogluklan, potom mi internista dal este luivac a na dalsich testoch som uz nebola..no a teraz cakam, ci to tehu bude al nie..

katapola
6. zář 2009

Katie, je možné že imunitu na manželovy spermie i vlastní trofoblast máš úplně v pořádku, takže testuj a buď šťastná🙂

katie888
6. zář 2009

..katapola nie este svoji..ale trosku si ma ukludnila..dakujem.. 🙂 ..no uvidime..