Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jasmina309
6. zář 2009

Ahojík
Tak v neděli a slavnostně na vědomost všem Prednisonkám dávám- že už mám povolen start do IVF 🙂 🙂 🙂
Vy si určitě umíte představit, jakou radost mám! Tak jako Ladus sem nesmírně štastná, že moje výsledky jsou V NORMĚ!!!(nevydržela sem do 10.září na konzultaci a nechala sem si je poslat emailem). Ladus dobře si mě dobila baterky -děkuju! Tak i já sem se kasala jak si počkám 😀 😀 😀 a prd... 😀

Tímto předávám všem co zobou Prednison - jak vídíte, po minimální léčbě Prednison 5mg denně se hodnoty buněčný imunity srovnaly , takže lék zabral!(6 neděl užívání,, duben až červen pak pauza a dovolená s opalováním- pak červenec srpen,celkem 5 týdnů braní Prednisonu a další odběry. Beru ho dál a budu ho prý brát celý první trimestr(když se zadaří iVF.A teda což mě moc netěší, ale když je to nutný- budu si píchat okolo transféru nějakou dobu injekce- prý je to velmi dobrá podpora v začátku těhotenství.Ještě nemám vyhráno, ale i tak sem moc štastná za to, že jsem kdy poznala dr Malíčkovou 🙂.
Vím, že ještě nejsem nikde, ale přeci jen ty 2 potraty po 3IVF loni, mi daly zabrat, takže tentokrát, když už se ví co je za problém- tajně doufám v ten zázrak! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tímto vám všem přeji také pozitivní naladění a brzo dobré výsledky!!!!!!!!

katapola
6. zář 2009

Holky a kde je ta dr. Malíčková?

ladus77
6. zář 2009

Ahoj Jasminko, tak to je SUPER, SUPER, SUPER zprava!!! Moc gratuluju, ja tomu moc verila, ze to budes mit ok. A kdy se muzete vrhnout na IVF? Nebo jeste na konzultaci k dr. Malickove pujdes? Mne taky napsala v patek mail ze me predava do pece jedne dobre endokrinolozky v Olomouci. No, mohla jsem si vybrat jestli jezdit do Prahy nebo tady v Olmiku, ale protoze se neprokazal uz zadny imuno problem, tak jsem zvolila Olomouc. No, trochu me to mrzi, ale kdybych byla tehu, tak bych stejne musela najit endokrinologa tady. Navic by mi teda zamestnavatel nedovolil jezdit do Prahy treba jednou mesicne jak ted budu muset chodit k te endokrinolozce. Tak ale stejne me to mrzi, pani doktorka je super.
Katapola - pracuje v Praze, imunolozka na interni klinice na Karlove namesti.

katapola
6. zář 2009

Aha a ona vyšetřuje to stejné co v Podolí? Jsem z toho trocha zmatená, protože mi gyndr nabídl buď Podolí nebo Plzeń. Jinak jsem dnes 3. den po transferu, tak čekám, jak to dopadne a věřím, že už snad konečně dobře, když beru i Prednison.

jasmina309
7. zář 2009

Ahojte
Ladus- moc díky! Jsem ráda, že zatím je vše ok a zy se neboj. Já bych na tvým mástě taky volila Olmik. Neboj, u tebe to určo bude brzy s uzlíčkem v náručí! 🙂
Já jdu do 4IVF hned v dalším cyklu.Prednison budu brát nadále a ještě budu píchat okolo ET Gamaglobulin.Asi určitě budu mít dlouhý protokol Zoladex jako zastavovačku a Fostimon.
Katapola- ano doktoři ti jako imunologa nabídnou Podolí nebo Plzen, to jo! Ale já sem od Apolináře a tam dr Malíčková dochází z kliniky na Karlově náměstí 32 v Praze.Tak sem jí zkusila na doporučení dr z Caru víš. A sem spokojená už jen proto, že nadále na nic nečekám (jako na objednání či čekání na výsleedky trvá u dr Malíčkové minimální dobu).
Jinak je imunolog tak jako ste zvyklé z Podolí a Plzně.

kosvancova
7. zář 2009

Ahoj holky,
Jasmina, mám z tebe radost! Gratuluju k takovýmhle zprávám! A zároveň držím palce 😵
Katapola, tobě taky držím palce, moc moc 😉 A příští týden čekáme na //.

Holky, je možný, že se mi po prednisonu posunula ovulace dopředu? Měla jsem jí asi 9 -10 DC, což se mi nikdy nestalo, normálně ji mívám 13-15.den... Jsem z toho jelen... 😅

ladus77
7. zář 2009

Kosvancova, mne Prednison taky posunul ovu dopredu, ale tak na 11, 12 den. I kdyz to nevim uplne presne, protoze jsem na to kaslala, kdyz jsme nemohli. Ted ji mam spis 14,15 den. Takze se to urcite stat muze.
Katapola, drzime pesticky at to klapne!!!

jasmina309
8. zář 2009

Ahojte děvčata!
Katapola-tfuj tfuj tfuj do testování! Atˇjsou tam vysněné // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Kosvancova- já moc neporadím. Ovu nesleduji a netuším, jak to je u mě. Ms mi chodí 24-28-32DC takže ani nevím jak ovuše. Nesleduji to, ptž mě přirozený otěhu nehrozí (nemám vejcovody, víš) ☹

ivka105
8. zář 2009

Ahoj holky Prednisonky,

omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale měla jsem dost prudký souběh událostí. Nčebudete tomu možná věřit, ale konečně se mi po Prednisonu podařilo otěhotnět a to i bez stimulace. Neuvěřitelné, už jsem tomu ani ani nevěřila. Dokonce jsem byla objednaná na říjen na IUI. Byla jsem i u svého doktora a je to tam 5+2tt. Jenže radost vystřídala starost. Dnes ráno jsem začla špinit, takže psycho. Volala jsem i Madarovi a ten mi řekl, že mám mít menstruaci, tak se to stává. Jenže po těch mých zkušenostech už nevím. Doufám, že to je pravda a vše bude OK a nebude to 5 potrat. Máte s tím některá nějaké zkušenosti?

jasmina309
8. zář 2009

Ahoj Ivko
Nejprve asi ještě v tichosti gratuluji k tak úžasnému stavu, ke kterému ti zřejmě pomohl Prednison. Má obrovskou radost , že se zadařilo otěhotnět přirozeně!!!
Na druhou stranu ti asi moc neporadím, ptž já mám za sebou potraty "jen" dva 😉 a špinění sem měla mimo temín budoucí Ms, takže jestli si jen slabě zašpinila, tak to se občas prý stává! no na klidu ti to nepřidá... Holky se určitě ozvou a sdělí svůj názor 🙂
přeju moc štěstí, at ti to tentokrát vyjde!!!!

pimpulka1
8. zář 2009

Ivko moc držím pěsti... špinění může znamenat cokoliv, já třebas u syna špinila až do pátého měsíce 😖 a přitom kulíškovi vůbec nich nechybělo 😉

ivka105
8. zář 2009

Holky díky, jen se obávám nejhoršího. Já vždycky špinila a pak potratila. Pimpulko, jak dlouho jsi špinila? Každý měsíc při mensruaci a pak se to ztratilo? Pobolívalo tě nějak břicho? Brala jsi něco? Mně napsal doktor 3 x denně Ascorutin. Musim čekat, čas ukáže.

kosvancova
9. zář 2009

Ivka, měla jsi sníženou BI na spermie nebo na trofoblast? To špinění v době menstruace může být opravdu normální, ale já bych se taky bála, takže ti úplně rozumím... Já bych asi letěla na pohotovost, abych měla jistotu, že je všechno v pořádku. Nebereš utrogestan nebo nějaký jiný progesteron?

Jinak držím palce co můžu, tak se holky ozvěte, jak pokračujete 😉

ivka105
9. zář 2009

Já beru takových léků. Jednou denně 2,5mg Prednisonu, acidofolan, 3x denně utrogestan, 3xdenně 2 tablety Ascorutinu, vitamíny. Jinak jsem byla dnes na gyndě, HCG se mi zatím zvyšuje, špinění snad ustává a Dr. mi řekl, že teď je to v rukou božích. Prý se tluče genetika s iminologií. A menstruace to prý není. Já už sama nevím, cyklus jsem měla nějak rozhozený začla jsem špinit 2.8. a menstruaci měla až 5.8. Imunitu jsem měla na troboflast i spermie.

kosvancova
9. zář 2009

Ivka, tak to bude v pohodě, hlavně, že nekrvácíš a HCG se zvyšuje 😵 Hlavně se nestresuj a pamatuj, že pozitivní myšlení je polovina úspěchu... Já jsem si ho taky naordinovala, tak jsem na to zvědavá 😉

pimpulka1
9. zář 2009

Ivko taky jsem měla Ascorutin, akorát že ten mi předepsal až v tom pátem měsíci doktor v nemocnici. Můj bývalý gyne, to prostě neřešil. Je fakt, že se nic nestalo, ale já po askorutinu přestala špinit a dala se do pohody, což bych uvítala i dřív a ne se pořád děsit. Špinila jsem naprosto různě, vůbec nezáleželo jestli jsem měla mít MS nebo ne... vše to spojitost s děložní sliznicí, s tvořením cévek, takže když se to nezhoršuje, bude mimísek v pohodě 😉 a bolení břicha je normální. Začíná se ti roztahovat děloha, já z toho byla taky na mašli 😉

lurecie
9. zář 2009

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Mám za sebou 2 IUI a 1 IVF - vše bez úspěchu. Byla jsem na vyšetření imunulogie, kde mi zjistili alergii na sperma. Pokud se budu 3 měsíce léčit Prednisonem a chránit kondomem a výsledky vyjdou o.k. chtěli bychom na další IVF. Nevite ale, jestli se můžou použit zamražené embrya nebo musím znovu absolvovat stimulaci... Díky zy odpověď

kosvancova
9. zář 2009

Lurecie, troufám si říct, že se můžou použít zamražená embrya. Po léčbě prednisonem oblafnou tvoje tělo, které pak netvoří protilátky proti embryu (i když dříve zamraženému) 🙂

ivka105
9. zář 2009

No holky snad máte pravdu. Špinění se zdá, že ustává a to HCG je zatím slušný. Podle propočtů jsme asi počali přibližně 12. nebo 13. nebo 14. srpna. 31.8. jsem měla 480, 7.9. - 4460 a dnes mě nabrali krev znovu a zítra okolo 14h. si zavolám na výsledky z dneška. Takže to jsem se na netu koukala do tabulek a vedu si dobře. Tak uvidíme. Dám vědět. Doufám, že myšák bude bojovat a je silný. Na ultrazvuku Dr. viděl zatím jen plodové vejce. Děloha je bez krevní sraženiny a hematomu. Mám být v klidu. Doufám, že to nějak uválčím.

marceta
9. zář 2009

Ahoj Ivko, držím moc pěstičky.
U mě to bylo vždy , že jsem začala krvácet hodně a ascorutin a utrogestan mi dali asi jen aby se to hned neodpískalo , takže se špiněním nemám zkušenosti, ale docela dost kamarádek s úspěšným těhotenstvím špinilo, tak to bude určitě ok.
Jak se říká "hlavně klid a nohy v teple"
Vím, že se mi to řekne a hlavně já začínám být na nervy z dalšího pokusu už teď a to nám ještě nepřišly ani výsledky, že se můžeme začít snažit.

pimpulka1
9. zář 2009

Marcetko mi o nervech ani nepovídej... my už můžem, ovulace se blíží a já jsem z toho nějak mimo 😨

ivka105
9. zář 2009

Fakt je, že je to hodně o psychice. Mně to 3 měsíce nevycházelo a už jsem tomu nevěřila. Pak jsme měli dovču, každý den jezdili na kole a na výlety a já si docela dobila baterky. Hodila jsem to za hlavu a už byla objednaná i na IUI a nejednou ejhle a byla jsem v tom.
Jenže jak to dopadne ví jen bůh. Doufám, že to vyjde. Snad jsem si to neštěstí už vybrala. A potká mě odměna ve zdravým mimču.

kosvancova
10. zář 2009

Ahoj holky, mám dobrou zprávu z caru, mudr nám dovolil snažení v době ovulace! 😵 Budu chodit na folikulometrii, tak uvidíme, jak folíky porostou. Jen se bojim, že když budu mít ovulaci opět 9-10 DC, že to příští cyklus prošvihnem, protože budu mimo čr 😖 Jinak psychika už na mě taky působí, vůbec jsem z toho vzrušení nemohla v noci spát.

ivka105
10. zář 2009

Ahojky,
tak vám píšu slíbené hodnoty HCG ze včerejších odběrů, zatím to stoupá podle tabulek. Sestra říkala, že je to přes 9 000.
Jenže to špinění mám míň, ale furt. Pimpulko, ty když jsi byla těhotná a špinila jsi už si brala taky Prednison?
Docela mám obavy, aby to přestalo. Utěšuju se jen těmi hodnotami. Jak dlouho v kuse jsi brala ten Ascorutin něž jsi přestala špinit?

pimpulka1
11. zář 2009

Ivko Prednison jsem tehdy nebrala, ale nemyslím si, že by Prednison jakýmkoliv způsobem narušoval účinnost ascorutinu. Spíše mi to přijde, že to máš rádoby měsíčky, když jsi je měla naposled pátého srpna a sama píšeš, žes to měla tak všelijak spojené se špiněním. V podstatě to tak vychází. Jak nekrvácíš, tak to neřeš. Dr. ti taky řUtrogestan si zavádíš? Snaš se být víc v klidu, stresováním vůbec ničemu nepomůžeš. Kdy jdeš na další UTZ?

pimpulka1
11. zář 2009

No za jak dlouho jsem přestala špinit přesně nevím, ale brala jsem ho pak až do porodu.

ivka105
11. zář 2009

Ahoj Pimpilko, díky za info. Už to slábne, ale stále špiním. Snažím se utěšovat, že to bude dobrý. Dokud rostou hodnoty, tak by to mělo být v pořádku. Mám takový vnitřní pocit, že to bude OK, ale po těch mých průšvihách už člověk neví. Dr. řekl ať příjdu zase na kontrolu ve St 16., ale já tam zajdu už v Pondělí, protože si už od pondělí vezmu neschopenku. Takže si myslím, že jestli mi jí nevystaví sestra, tak budu čekat na Dr. a ten to nevydrží a udělá UTZ i vyšetření a zase i určitě odběry. Takže jsi ten Ascorutin brala stále v kuse pak až do porodu? Právě já myslela, že podle příbal. letáku se smí brát jen 7 dní a pak po podadě s Dr. Snažím se co nejvíc odpočívat, tak je to taky znát.

ivka105
11. zář 2009

Utrogestan polykám 3 x denně, ale když mi bude blbě, tak ho mám zavádět. Ale to taď asi není vhodné.

pimpulka1
11. zář 2009

No on se v těhu právě má zavádět... jj a ascorutin jsem brala nepřetržitě až do porodu, akorát dávkování se snížilo 😉 Neschopenku ti určitě bude vypisovat doktor. A neboj se, dej na vnitřní pocit. Jak ti říkám, stejně stresováním nic neovlivníš. Já se taky budu bát, jak ženská jednou zažije potrat, nebo jaky my víckrát, tak to ani jinak nejde, než se strachovat. 😉 jen se tomu strachu nepoddávat.

ivka105
11. zář 2009

Tak to jsi mě uklidnila, tak to mi snad ustane. Když budu brát dál ten Ascorutin. Musim to holt brát tak jak to je a moc to neřešit. Snad to bude dobrý. Díky za info.