Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

cizu
8. zář 2010

Ahoj holky, ještě jsem vás nedočetla - chystám se později, ale už z poslední a první stránky mám celkem radost, že to vyléčit jde.......
Moje výsledky jsou:
- sperma partnera 39% (norma 65-100%)
- směs cizích spermií 25% (norma 65-120%)
- trofoblast 109% (norma 75-120%)
Co to přesně znamená?
Na vyšetření jsem byla v červnu, od července užívám prednison 5mg a na začátku října jdu na kontrolu, tak snad to dobře dopadne.
Na vyšetření k Dr.Madarovi jsem se dostala ze své aktivity - neúspěšné IVF,KET a jeden MA v 13 tt☹
Tak jdu na to, abych Vás dočetla..pak se ještě určitě ozvu.
Ještě jednou, moc díky 😉

lola22
14. zář 2010

Ahoj Cizu, tvoje vysledky znamenaji, ze mas "alergii"na spermie, ktere tve telo likviduje, ale na trofoblast ne,to mas v norme. Tim, ze jsi jednou o miminko prisla, bych cekala ze to bude naopak. Ale asi to opravdu je tak, ze ta bunecna imunita je hodne nespecificka a i kdyz je primarne obracena vuci spermiim, tak se jednoduse muze otocit i proti plodu.
Taky jsem zjistila zajimavou vec, kterou Dr. Madar pise na diskuznich strankach o neplodnosti (neplodnost.org), ze prednison je treba po 6-8.mesicich na 4-6 tydnu vynechat , protoze jinak uz ztraci ucinek. Pak je treba zacit brat zase 3 tydny 5 mg a pak prejit na 2,5 mg/denne. V tech 4-6 tydnech, kdy se nebere, se zase nesmi vubec prijit do kontaktu se spermiemi a nesmi se tedy bez kondomu ani v dobe ovulace.Takze ja jelikoz beru uz 8.mesic, dalsi mesic vynechavam. Pry se nema vysadit ze dne na den, ale brat 3 dny obden 2,5 mg a pak az ho prestat brat uplne. Kdybych si to nahodou nenasla na internetu, tak bych to ani nevedela:( Ale berte to jen jako informaci, ze se nemuze brat furt neprerusovane a radsi se s Dr. Madarem dohodnete osobne. Ono, kdyz lecba trva cca 3 mesice, pak se mesic ceka na vysledek, tak se ani nestihne moc pokusu do chvile, kdy uz se musi udelat prestavka.

terkao
14. zář 2010

@cizu Ahoj, máš téměř stejné výsledky jako jsem měla minulý rok já, také jsem ve 13tt prodělala MA a od června začala brát prednison, v září jsem šla na kontrolu a koncem září nám bylo sděleno, že je to daleko lepší a že v době ovulace se můžeme snažit o miminko. Snažili jsme se cca 3 měsíce a pak se zadařilo no a teď m zbývá 2 týdny do porodu. Tak hlavu vzhůru určitě i u tebe vše dobře dopadne. Držím palečky.

olive
15. zář 2010

Ahoj holky, s nejvetsi pravdepodobnosti patrim mezi vas. O mimi se uz snazime pekne dlouho a stale nic. Mame za sebou vsechna vysetreni krome genetiky a imunologie. Genetika nas ceka pristi pondeli a na imuno do Podoli jsme objednani na 10/11. Pred 3 roky jsem mela zamlkly potrat a od te doby se mi nepodarilo otehotnet, i kdyz vzdy na stimulaci reaguji velmi dobre, mam za sebou i ivf a ket, ale ani to nedopadlo. Loni v dubnu jsem byla na laparoskopii, kde mi zjistili endometriozu, kterou mi odstranili a byla prelecena. Konecne jsem si myslela, ze mam vyhrato, ale to jsem se velice pletla. Po domacim snazeni a po nezdarenych stimulaci clostikem ( podotykam vzdy dominanti folikuly). Tehotenstvi nikde. Muj gyndar me uz posilal at jdu na Ivf, ze nevi co se mnou protoze z jeho strany jsem v poradku. No a ja na nej co si mysli o reprodukcni imunologii? Rek mi, ze to muj problem nebude, kdyz uz jsem jednou tehotna byla, ale pokud chci, ze mi udela pro klid v dusi post koitalni test. Samozrejme jsem souhlasila. Vysledek byl takovy, ze ani jedna spermie se nam pod mikroskopem nehybala. Pan doktor se mi omluvil, ze jsem mela pravdu. Na to poslal meho manzela na spermiogram a nas oba na stery na chlamidie. Spermiogram dopadl celkem dobre a chlamidie se nam nepotvrdily. Takze pristi mesim, nas ceka opet post koitalni test, ale uz hodinu po styku. Muj doktor mi tvrdi, ze tady ten problem se da obejit pomoci IUI. Ja si, ale myslim, ze pokud nebudu, mit vysledky z imunologie a nebudu prelecena prednisonem nema smysl cokoli delat.
Psala jsem i panu doktorovi Madarovi, a ten mi odpovedel, ze i po prelecene endometrioze muzou v tele pretrvavat protilatky, a doporucil mi navstivit jeho pracoviste. Je to pro me posledni sance a ja tomu chci moc verit, ze se na neco prijde.
Omouvam, se , ze jsem se takle rozepsala, ale jse toho plna.
Chtela jsem se zeptat jake konkretni vysetreni se v Podoli dela? A nasledna lecba, je vzdy u kazde stejna?

Takze jsem se z

olive
15. zář 2010

Ahoj holky, s nejvetsi pravdepodobnosti patrim mezi vas. O mimi se uz snazime pekne dlouho a stale nic. Mame za sebou vsechna vysetreni krome genetiky a imunologie. Genetika nas ceka pristi pondeli a na imuno do Podoli jsme objednani na 10/11. Pred 3 roky jsem mela zamlkly potrat a od te doby se mi nepodarilo otehotnet, i kdyz vzdy na stimulaci reaguji velmi dobre, mam za sebou i ivf a ket, ale ani to nedopadlo. Loni v dubnu jsem byla na laparoskopii, kde mi zjistili endometriozu, kterou mi odstranili a byla prelecena. Konecne jsem si myslela, ze mam vyhrato, ale to jsem se velice pletla. Po domacim snazeni a po nezdarenych stimulaci clostikem ( podotykam vzdy dominanti folikuly). Tehotenstvi nikde. Muj gyndar me uz posilal at jdu na Ivf, ze nevi co se mnou protoze z jeho strany jsem v poradku. No a ja na nej co si mysli o reprodukcni imunologii? Rek mi, ze to muj problem nebude, kdyz uz jsem jednou tehotna byla, ale pokud chci, ze mi udela pro klid v dusi post koitalni test. Samozrejme jsem souhlasila. Vysledek byl takovy, ze ani jedna spermie se nam pod mikroskopem nehybala. Pan doktor se mi omluvil, ze jsem mela pravdu. Na to poslal meho manzela na spermiogram a nas oba na stery na chlamidie. Spermiogram dopadl celkem dobre a chlamidie se nam nepotvrdily. Takze pristi mesim, nas ceka opet post koitalni test, ale uz hodinu po styku. Muj doktor mi tvrdi, ze tady ten problem se da obejit pomoci IUI. Ja si, ale myslim, ze pokud nebudu, mit vysledky z imunologie a nebudu prelecena prednisonem nema smysl cokoli delat.
Psala jsem i panu doktorovi Madarovi, a ten mi odpovedel, ze i po prelecene endometrioze muzou v tele pretrvavat protilatky, a doporucil mi navstivit jeho pracoviste. Je to pro me posledni sance a ja tomu chci moc verit, ze se na neco prijde.
Omouvam, se , ze jsem se takle rozepsala, ale jse toho plna.
Chtela jsem se zeptat jake konkretni vysetreni se v Podoli dela? A nasledna lecba, je vzdy u kazde stejna?

olive
15. zář 2010

je ja to poslala dvakrat 😲 . Omouvam se.

cizu
15. zář 2010

Ahojky olive, asi budu reagovat ja...tuto diskuzi ted sleduji, ale ono asi jak nas tady moc neni a po preleceni uz sem moc holek nechodi......
Ja mam stejny problem.....po neuspesnem IVF a KETu nasledovali ruzne vysetreni (genetika, trombofilni stavy apod) a nic se nenaslo...v mezicase jsem prirozene otehotnela, ale skoncilo to zamklym v 13 tt (pocity uz nepopisuju, vsechny to zname) - byl to dar z nebe, ale byl nam odebran☹
Sama jsem si v mezicase po revizi zazadala o imuno (slysela jsem, ze i tam se odhali priciny, o kterych nikdo ani netusi - a taky me bylo tvrzeno, ze pokud jsem uz jednou otehotnela, ze tento problem mit urcite nebudu)...no bylo to posledni vysetreni a ejhle, co se z toho vyklubal za problem a vse vysvetlil! Proste to tehotenstvi se nejak podarilo, ale pak telo proti nemu bojovalo, protoze jsme meli normalni styk behem tehu a telo reagovalo na spermie a tim i asi "zabilo" to nase miminko☹
Na vysetreni v Podoli ti vezmou krev (ani nevim, kolik zkumavek, 3-4?) a manzelovi sperma (doporucena abstinence je min 4 dny), pak jdes na pohovor k Dr. Madarovi nebo jeho kolegyni Dr. Kadralenko (moc prijemna pani Dr.), kde nasleduje "vyslech"...nemoci, soucasna lecba, problem.....Do 3 tydnu ti poslou vysledky (pokud nejsi z Prahy a okoli, kde by sis jinak pro ne mohla prijit)....me je poslali na druhou stranu republiky a do 4 tydnu jsem je mela ve schrance....tam je popsany nalez a doporucena lecba - s tim jsem sla ke svemu gynekologovi a ten me predepsal Prednison............a za 3 tydny jdeme na kontrolni vysetreni - tak uvidim.
Jinak je pravda, ze lecba je skoro stejna - ale na druhou stranu, mame vsechny stejny problem,ne?
My poctive dodrzujeme kondomovy styk - ale je to otrava, ale pro mimino vsechno...a zatim netusim (nebo tusim, mam nacteno) co pak bude dal nebo jak nam vyjdou testy........kondomovy styk hodlame dodrzovat az do dalsich vysledku - kdyby porad nebyly dobre, at v mezicase neporusujeme lecbu a nemusime zacinat od znova☹
Vic ti ale nereknu, fakt nevim☹
Kdyby cokoliv, napis sem nebo do IP, rada se podelim...........a hlavu vzhuru, bude lip!
(ja vim co rikam, podarilo se me rozhybat polycysticke ovaria a po 15 letech moje telo prirozene ovuluje - i kdyz delky cylku nejsou ukazkove🙂)))
Mej se krasne

cizu
15. zář 2010

@terkao - ahojky, moc dekuju za povzbuzeni...a doufam, ze pokud nam to tak krasne spolu vychazi, ze i ja za rok budu hlasit 38tt.-))) a i toho chlapecka bych klidne brala🙂
Hodne stesti u porodu a zdraveho mimiska, at vse dobre dopadne!

olive
15. zář 2010

@cizu - dekuji moc za odpoved. Nektre veci co jsi psala znam velmi dobre. Taky uz me nebavi poslouchat jak jsme oba zdravi, a muj manzel uz je na to primo alergicky. Hele, tak to jsi me dostala, ze spermie zabily mimi, tak to by bylo u nas uplne stejne. Ja teda zasnu. Jinak ja ziju v zahranici a tady jsem zadneho schopneho imunologa nenasla, tak jsem zvolila jistotu a verim, ze jsem udelala dobre. Moc ti preji at kontrola dopadne dobre a pristi rok uz tady budes psat jako tehulka.
@terkao - gratuluji, je to opravdu balzam na dusi kdyz vidim vysledky. Hodne stesti.

cizu
15. zář 2010

@olive - no spermijky je nezabili, spis to telo, jak se asi branilo spermiim, tak proste ovlivnilo i mimco☹ ale vis jak, pravdu se uz nikdo nedozvi........
Jinak nevim, jak moc daleko v zahranici zijes, ale jestli pochazis z Cech a aspon nekdy sem zavitas, tak stoji za to, do Podoli zajet...jezdi se k nim z daleka🙂
A zvoleni jistoty u tebe znamena co, jestli se teda muzu zeptat.....
Jinak budu drzet palecky, mej se

olive
16. zář 2010

@cizu - no ja to nejak tak myslela, ze spermie neni sama o sobe skodliva, ale kdyz se obali temi protilatkami ktere vytvarim ja tak uz ano. Jak ,ale pises pravdu se uz stejne nedovime.
Jistota pro me znamena, kdyz vim, ze lekari pro me delaji maximum a jsou odbornici na slovo vzate. A co uz jsem si precetla o Dr. Madarovi, tak si myslim, ze budu ve spravnych rukou.
Ano, pochazim z CR a do Prahy si rada zajedu, spojim uzitecne s prijemnym 🙂 .

cizu
16. zář 2010

@ olive - jo takto...no ja jsem to prave asi nepochopila, myslela jsem, ze do Prahy k nim nechces:_)))
Ja mam stejny pristup...proste jim verim a budu uz jenom doufat - stejne jako posledni 3 roky...ono ni jineho nezbyva.....
Vcera jsem nahodne nasla na netu vypocet podle Jonasovi metody a svete div se, prvni tehu vyslo presne podle JOnase🙂))

olive
16. zář 2010

@cizu - ahoj, nad cim ,ale premyslim, je,ze bych manzelovi vysledky dovezla z Italie, na netu jsem nasla, ze se jedna o nejake Mar testy. Stejne jsem presvedcena, ze u nej neni problem, ale musim to mit cerne na bilem. No uvidim, co mi rekne gynekolok a hlavne Dr. Madar. Posledni dobou jsem uplne v pr..., mame problem s praci, tak se to vsechno na me sype. Misto abych byla klidna, tak musim premyslet i o existencnich problemech a na vic citim jak mi ujizdi vlak.

len089
17. zář 2010

Ahoj 🙂 Olivie na imuno. vyšetření se bude muset osobně dostavit i tvůj manžel.Dělají si svoje vlastní testy který se jinde nedělaj , tedy kromě Plzně.Já jsem v jejich péči 2 roky a na každou kontrolu se musíme dostavit oda.
A pak ještě něco ktomu jak doktoři říkají " jste zdravá, otěhotníte jedna báseň" Rok a půl jsem chodila do artu v Č. Budějovicích podle nich jsem byla zdravá.Podstoupila jsem IVF a KEY. nic nevyšlo. Naštvala jsem se a přešla do Motola. Kde mi zaprvé udělalai formon.profil- Prolaktin zvíšený. Průchodnost vejcovodů-leví neprůchodný.
Zapár dní mě čeká operace- endometrioza (o které se ví už3 roky ale nic se sní nedělalo) ta je taky příčinou zvíšení IB. To asi k tomu jak jsme všechny zdravé 😠 akorát když se pak nějaký doktor fak koukne tak se nestačíme divit.

olive
17. zář 2010

@len089 - ahoj, no vcera jsem mela opet depku a tak to vsechno na me pada, a pak premyslim o vsem moznem a nemoznem az je mi z toho zle. Dnes se, ale zase citim ok, tak aspon neco.
Tak ty jsi si uz zazila taky svoje, dulezite je, ze jsi ted v dobrych rukach. Moc ti drzim palce at laparka dopadne dobre a endometrioza neni moc rozlezla. Ano, bohuzel endometrioza zpusobuje narusenou imunitu i kdyz uz ji vubec nemusis mit a to je celkem strasne

sipkova1
3. říj 2010

Ahoj holky,
procetla jsem Vasi diskusi a prekvapilo me,ze vetsinou mate hodnoty BI POD normou.
Moje hodnoty z Podolí jsou naopak NAD normou:
spermatu partnera 139% (65-120)
směsi cizích spermií 144% (65-120)
trofoblastu 115 % (75-120)
Záver: BI mírně pozitivní, uzívat Prednison 5 mg denně 2-3 měsíce

Chci se zeptat, najde se nekdo s hodnotami NAD normou?
Dekuji

cizu
4. říj 2010

ahoj holky, tak opet zdravim🙂
@olive: tak jak to vypada u tebe, mate uz naplanovany termin?
@sipkova1: to bohuzel neporadim, to me ani nenapadlo, ze by mohl byt problem._(
Jinak ja jsem v patek absolvovala kontrolni vysetreni a uz ted se tesim na vysledky 😀 Ale bohuzel jsem se ptala na varianty: kdyz budou v norme, tak uzivat snizenou davku prednisonu a bez kondomu styk pouze behem ovulace (coz je u me trochu pesek, ale pani Dr. rikala, ze to neznamena jeden den,a le muzeme i tyden) - ale ty kondomy me stejne zabijou☹ a kdyz to nebude dobre, tak za 2 mesice opet kontrolni vysetreni...holky, bojim, bojim☹

sipkova1
4. říj 2010

@cizu dekuji za odpoved. My jdeme na kontrolni vysetreni ke konci listopadu, takze vysledky budou az nekdy pred vanoci ☹ . Docela me prekvapilo, ze mam vysledky uplne jine nez vetsina holek, ktere tady o imunu pisi, ale lecba je stejna...

cizu
4. říj 2010

@sipkova: a mluvila jsi s Dr. o tech vysledcich? co ti rekli?

ester32
4. říj 2010

ahoj...omlouvám se,že vám vstupuji do diskuse jen jsem se chtěla zeptat jestly nevíte kde se dělá imuno v Brně.Mám už 6 pokusů za sebou a výsledek žádný tak jsem chtěla zkusit imuno děkuji za odpověď a všem snažilkám držím pěsti

cizu
4. říj 2010

@ester32: ahojky, tak podle mych informaci imuno tohoto rozsahu delaji pouze v Praze (UPMD Podoli) a jeste nekde v Plzni....vsechny ostatni imuna, ktere se delaji po republice pry nejsou tak kompletni☹ Ale Prahu doporucuju.....bez ohledu na dalku - my tam kvuli tomu jeli 400km a bohuzel nasli ten pravy duvod, proc nam jedno miminko umrelo (MA) a proc se umele oplodneni nedarilo☹

olive
4. říj 2010

@cizu - ahoj, tak drzim palecky at mas kontrolni testy ok a uz se muzete zacit snazit. Ten prezervativ musi byt fakt des.
No ja mam porad gulas v hlave. V patek jsem byla opet u gynekologa a delal mi kontrolni PCT, tentokrat test dopadl dobre. Doktor mi doporucuje IVF a at s tim moc neotalim kvuli veku. Predepsal mi jeste dalsi odbery( myslim, ze souvisi s imunem jsou na protilatky). Dale mi rikal, ze pomoci ICSI se alergie na sperma obejde, a neni nutne brat kortizony. Takze momentalne jsem rozhodnuta, jit do IVF( nativu s minimalni stimulaci) a pred tim zacnu brat prednison tech 6 -8 tydnu jak se doporucuje.
@ester32 -no ja jsem asi ta prava co ti bude radit, ale zajela bych si na imunologii do Prahy.

sipkova1
4. říj 2010

@ester32 Také doporučuji imuno v Praze Podoli, objednaci lhuty jsou ted kolem 2 mesicu, pak cekas mesic na vysledky. Pro vysledky nemusite jezdit osobne, muzete si je nechat poslat postou.

sipkova1
4. říj 2010

@cizu No mluvili, vlastne nam pi. doktorka rekla to, co je napsano na tech výsledcích:
BI mirne pozitivni, uzivat Prednizon 2-3 měsíce, 5 mg denně a že ty hodnoty zřejmě vysvětlují proč otěhotnění trvá tak dlouho a prodělaný zamlklý potrat.
Mně to přišlo celkem jasný, ale pak jsem si přečetla o buněčné imunitě na Modrém koníkovi a překvapilo mě, že většina holek má diagnózu BI pozitivní a přitom mají hodnotu kolem 50, já má hodnotu kolem 140 a taky mám diagnózu BI pozitivní, norma je uváděna jako 65-120, tj. většina holek je POD kdežto já NAD a léčíme se stejně???

lola22
6. říj 2010

@sipkova1 No ja myslim, ze snad vedi co delaji. Asi ti nezbyde nez jim duverovat. At to cekani s prednisonem rychle utece🙂

ikopretinka
6. říj 2010

@ester32 Viameda Brno-komín , dělnická ul.

sipkova1
6. říj 2010

@lola22
Děkuji, utíká to docela rychle, i když si porad rikam, jestli třeba nemarnime cas, ale hodne holkam to pomohlo. A ted me navíc rozhodilo to, ze mam hodnoty uplne na druhé strane nez všechny holky tady. Pritel rika, at to beru tak, ze jsem necim vyjimecna
😀
Kamaradka zas ma teorii, ze je to nasledovne: Bud hodnoty vyjdou v norme 65-120, pak je to negativni. Nebo hodnoty vyjdou mimo normu, pak je to pozivni (29 znamena BI pozivitivni a 139 take znamena BI pozitivni) .
Ale myslím si, ze by to mohlo pomoct i psychicky, jako, ze si reknu, jsem ted po lecbe, tak ted to pujde. Na potratu me nejvic stvalo,ze mi nikdo nerekl duvod. Také tu pisete o vedlejších účincích Prednisonu, já mám mastnou a pupinkovou plet jako pubertacka (coz už dávno nejsem ) 😲 ).

terkao
16. říj 2010

ahoj holky! Přišla jsem vás povzbudit, nezoufejte a vytrvejte v léčbě a opravdu to stojí za to. Patřím k vám a mám taky špatnou buněčnou imunitu a léčila jsem se. No a ted od 7.10.2010 už jsem maminou malého Dominika. Držím vám všem palečky a nebojte, taky se dočkáte.

kuliskaa
31. říj 2010

hmm u nás opačně oslabená bun.imunita od porodu a druhé nebude... 😔

sipkova1
1. lis 2010

@kuliskaa Jak to? Dá se to přece léčit.