Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
23. led 2011

@jasmi a co když se BI ani za půl roku nezlepší?? Někomu se nezlepší nikdy. Já si na výsledky počkám, já totiž doufám, že budou v pohodě, a pak bych šla di IVF. A navíc mám extrémně malou dělohu . 2 cm děložní tělo a 4cm hrdlo. Nemáte náhodou některá něco podobného??

amadores
24. led 2011

@fori mě právě Madár říkal, ať to IVF zkusíme, když jsem mu řekla, že v tu dobu ještě nebudeme mít výsledky.Jeho argument byl, že pokud léčba za 3 měsíce nezabrala, nezabere ani potom.Ale taky mi říkal, že se nedá rozdělovat protilátky, že pak to v organizmu funguje dohroady a ne každé zvlášť.Říkal mi,ať jsem klidná, že to bude v pohodě,tak uvidíme...Bohužel jsme v situaci,že opravdu nemůžeme ten měsíc na výsledky počkat, jinak bych to nehrotila. 😉

fori
24. led 2011

@amadores aha, no tak já taky uvidíím, už mě to normálně nebaví řešit. A ty znáš někoho, kdo s BI i když se mu nezlepšila tak normálně dítko donosila??

amadores
24. led 2011

@fori znám sebe před lety...bez problémů a to jsem ani nevěděla, že to mám.Ale prý jsem to už mít tenkrát musela taky. podle Madára.

jasmi
24. led 2011

@amadores Tak to teda nechápu, to ti Madar řekl, že když se to nespraví za tři měsíce, že pak taky ne??????to je teda děs, to není ožný??Proč teda potom říkají, když to po třech měsících není OK, ať bereš léky dál???je tu někdo, komu se to za tři měsíce nespravilo, ale za 6 měsíců už jo?????
Jo a taky je divný, že ti říkal, žes tu imunitu musela mít špatnou už tenkrát, mi tam naopak říkali, že se to může změnit v průběhu života a že mi to vzniklo po prvním těhu..tak to je teda fakt dobrý ☹

amadores
24. led 2011

@jasmi myslím, že to nemyslel, že by se měla úplně spravit, ale prostě být vidět náznak zlepšení,pokud by se vůbec nehnula, tak by mi další 3 měsíce nepomohly a musely udělat ještě dolňkové testy a zvýšit Prednison.
A k tomu 1.těhu právě říkal, že je to už dost pravděpodobné,že jsem to po těch letech s partnerem měla,že se to rozhodí většinou dlouhodobým vztahem a HA.A to jsem v tu dobu splňovala oboje...
A hlavně mi říkal, že pokud i po úspěšné léčbě bychom přestali používat kondom, tak se mi to za měsíc, dva vrátí zpět.Samotnej Prednison je k ničemu v tomto.Takže na pytel tak i tak.... 😒

jasmi
24. led 2011

@amadores ...aha..ale já měla proti spermiím 22 a po 3 měsících 27, což je zlepšení o 5!!haha, to je úplně o ničem, s takovou bych to musela brát několik let..tak teda nevím...ale proti trofoblastu se mi to za 3 měsíce spravilo ukázkově, tak teda nevím..ale žádný doplňkový testy mi nedělali a dávku nezvýšili ☹ Já nikdy neměla záněty ani HA - a stjně mám BI naprosto šílenou...takový výsledky jako mám já se tam prý vidí tak max. jednou za rok.. ☹
a říkal Madar, že to brát max.6 měsíců a pak vysadit..mi tam říkala doktorka, že i rok se může...

amadores
24. led 2011

@jasmi ty záněty mi taky říkal,že mají velký vliv.taky jsem nikdy žádný gynekologický zánět neměla.já mám zvýšené jen proti spermiím a jen málo, tak snad se to upraví.myslím, že jsem někde četla, že se užívání Prednisonu po více jak půl roce míjí účinkem a přeci jenom není to nic prospěšného pro tělo,takže asi pauza pak je na místě.Ale já brala jen 5mg denně.

fori
24. led 2011

ty vago, mě přijde že ten Madar říká každému úplně něco jiného. Mě řekl, že s BI mená cenu jít na IVF , tak jak to že někomu to doporučí!!!!!! Jinak prednison beru už 8 měsícůůůůů. holky jsem z toho na švestku.

ladus77
24. led 2011

@jasmi AHoj holky, odpovidam Jasmi, ale i vam vsem tady ostatnim co se trapite se spatnou imunitou. Jak vidite, tak nam se to nakonec poradilo a cekame v dubnu miminko. Ale cesta byla dlouha.
My meli spatnou imunitu na spermie - kolik to bylo uz nejak presne nevim, ale papiry mam schovane - jenom je tam ted stromecek, tak az ho odstrojime.🙂 Najdete to tady i v diskuzi. Ale proste u nas to bylo tak ze jsme byli u Madara a vysla spatna BI na spermie (vse ostatni ok), po trech mesicich Prednisonu kontrola dopadla katastrofalne, temer o polovinu se nam to jeste zhorsilo, vsechno jsme dodrzeli, kondom, prasky fakt vsechno...Madar na nas koukal jako ze nam moc neveri, ale ze teda to budu brat dalsi 3 mesice a pak se uvidi, coz se mi nelibilo...tak jsem si domluvila konzultaci u Mudr. Malickove (je tady o ni zminka v diskuzi - fakt super zenska, delala s Madarem a pak odesla) ta mi opakovane delala rozbory a vzdycky bylo vse ok, nepotvrdila zadnou spatnou imunitu, proste nic. A ten Prednison, ze jsem na nej blbe reagovala a ze se to stava a ze by dalsi brani nicemu nepomohlo, zvlast kdyz jsem po nem mela furt zanety. Co jsem ho prestala brat tak nic. Takze jsme to zkouseli dal prirozene, protoze nic jineho nam nikdy nenasli, ale stejne porad nic, takze v lete jsme se rozhodli pro prvni IVF a vyslo to! Takze proste se u nas nikdy nic nezjistilo proc to neslo, ale imunitou to asi taky nebylo...nebo co ja vim, asi uz tam hodne lidem pomohli, ale nam teda ne, podle nich bych brala Prednison jeste ted a uz mela BI asi v minusovych hodnotach... Madar nam taky tvrdil ze IVF nema cenu, ze to urcite nevyjde!!!! A vidite, takze tak...nazor uz si udelejte samy 🙂
Kdyby neco, tak se holky ozvete, ale hlavne doufam, ze vse bude ok a co nejdrive vam to vsem taky vyjde! A me drzte pesti, at to dotahneme az do uspesneho konce 🙂

fori
24. led 2011

@ladus77 a kde je ta doktorka Malicková?? a na IVF jsi byla kde?? Mě můj gynekolog teda tvrdí abych se na Podolí taky vykašlala, že tam mají BI špatnou všichni. tak já nevíím

ladus77
24. led 2011

@fori Malickova je v Praze, na Karlove namesti, poslu ti kontakt do IP jestli budes chtit.
Na umelku jsem byla v Brne - Reprofit, taky ten muj doktor na imunitu neveril a moc se na to netvaril...no asi mel pravdu, ale vzdycky je neco spatneho pro neco dobre, takze tak, proste si rikam, ze jsme si tim meli projit, sice to bylo na nic, ale k vytouzenemu cili snad dojdeme 🙂

fori
24. led 2011

@ladus77 no já už 2x potratila a pořád mi říkají že to byla BI. A proč jsi byla až v Brně?? Ty nejsi z Prahy?? ten kontakt mi prosím pošli.

ladus77
24. led 2011

@fori nene, ja nejsem z Prahy, me prave tam poslali z Brna, sice tady v Brne nejaka imunologie taky je ale Podoli melo vetsi povest a ja chtela jenom tam, takze tak...
Kontakt poslu.

fori
24. led 2011

@ladus77 tak to jo, a ta doktorka je Karin Malicková?? a ona má jakou spicializaci?? je jenom imunoložka?? mě bylo řečeno že podrobné imun. vyšetření dělá jenom podolí a potom ještě jedno pracovište.

ladus77
24. led 2011

@fori no, prave ta, ja to o ni jenom cetla ze delala v Podoli a pak odesla...myslim ze to tu nekdo psal. Ale podle vysledku delala presne to co v Podoli, i mi to prislo podrobnejsi, aspon podle rozepsanych vysledku do nejmensich podrobnosti. jo a je imunolozka.

fori
24. led 2011

@ladus77 proberem to doma, a kdyžtak tam zajdem tam. A stačí se prostě jenom normálně objednat?? přímo u ní?, a oni tam taky dělaj spermiogram?? pošli prosím ten kontakt.
Dík.

ladus77
24. led 2011

@fori jj, objednavala celkem rychle, popis ji problem a uvidis, je moc mila. Spermio jsem vezla, manza nemohl, ale uplne to stacilo na ty protilatky, i kdyz se vezlo 3h vlakem 🙂
Jo a nepotrebovala zadny priblbly zadanky jak v Podoli!
Uz jsem ti to poslala. Tak hodne stesti...

fori
24. led 2011

@ladus77 TAK DÍK JÁ JÍ NAPÍŠU

sipkova1
25. led 2011

Ahoj holky,
já beru Prednison na základě vyšetření v Podolí už 5. měsíc. 3 měsíce 5 mg a po kontrole a zlepšení výsledků 2,5 mg. Na kontrole jsme byli v listopadu. Prosincove a lednove snazeni ovšem uspech neprineslo. Desne mi ted padaji vlasy, mám podezření na Prednison…

@ladus77
MUDr. Malíčková byla opravdu dřív v Podolí?? Já myslela, že je odjakživa na Karláku. A kdy přešla z Podoblí na Karlák?

fori
25. led 2011

ted jsem mluvila s paní doktorkou Malíčkovou. veme mě příští týden, jdu tam sama bez partnera, byla velice příjemná, mám si vzít jen výsledky z podolí. jsem tea velice zvědavá co mi vyjde u ní. Určitě vám dám vědět.

ladus77
25. led 2011

@sipkova1 ja to nevim presne, ale urcite to tu nekdo psal, taky kdyz jsem tam byla a koukala na ty moje vysledky z Podoli, tak rikala - ale oni tam maji nove tiskarny...proste to tak okomentovala, ze mi prislo ze to tam musela dobre znat, no 🙂

@fori treba se ji nenapadne zeptej kdyz bude prilezitost, uvidis, 🙂 kazdopadne drzim pesti a urcite napis, budeme se tesit!

svoba
25. led 2011

@ladus77 - chci se zeptat, Mudr.Malickova je soukromá. můžu se k ní objednat sama? a ona se zabývá pouze imunologií? my máme problém zase jinde, ale nízkou alegrgii mi taky našli. v podolí nám ale řekli, at se s vlastnim dítětem rozloučíme. chci ještě nějakej názor. jednou se nám už zadařlo - přirozeně!
Prosím o kontakt na kohokoli, kdo vás napadne. 😉

fori
25. led 2011

@ladus77 a na co se jí mám jako zeptat?? jestli dělala v Podolí?? jinak můj gynekolog mi jasně řekl, že jedine Podolí vykazuje příliš mnoho BI, až je to prý divný, že jsou trochu podezřelý...

fori
25. led 2011

@svoba kontak na doktorku Malíčkovou ti pošlu zítra jestli vyddžíš, je to číslo přímo na ní do ordinace. Mě ten telefon vzala osobně.

ladus77
25. led 2011

@fori jojo, myslela jsem to jestli fakt v tom Podoli delala, ja myslim ze jo. Ale zase at to neni blby se tak vyptavat, uvidis podle situace 🙂

ladus77
25. led 2011

@svoba ja myslim ze soukroma neni, pracuje na Karlove namesti a to je myslim fakutlni nemocnice nebo ne? Ja nejsem prazacka tak nevim. Cislo na ni nemam, ja komunikovala jen pres mail, i vysledky poslala mailem, prave proto abych tam nemusela jezdit. Pokud budes chtit, poslu.
A konzultaci zkus a uvidis.

ladus77
25. led 2011

@fori jo a taky se mi zda ze v Podoli vsem neco nasli! Je to trochu divny...

svoba
25. led 2011

@fori - děkuju moc!!!! jsi zlatá. nehoří to 🙂

svoba
25. led 2011

@ladus77 - a platili jste něco? určitě bych k ní ráda zašla. víc hlav víc ví. protože zatim je to dost beznadějný ☹